Minnesota – Colorado 7:0 (kon.) | Buffalo – Toronto 2:3 (kon.) | Detroit – Boston 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 3:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 5:2 (kon.) | Tampa – Nashville 5:2 (kon.)
Dallas – Florida 3:4 (po pr.) | Arizona – Anaheim 6:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 5:2 (kon.)
San Jose – Vegas 4:5 (1:2 po s.n.) | Columbus – St. Louis 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 2:3 (kon.)
New York Islanders
5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
New York Rangers
Neděle 23.09.2018, 01:00 • Barclays Center, New York • Příprava NHL

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek nedělního rána a někdy příště opět na shledanou. (03:41:43)

Československá stopa v utkání

Libor Hájek (NYR)
    Filip Chytil (NYR)

Dnešní utkání je za námi. Domácí po skvělém výkonu a hlavě famóznímu výkonu svého brankáře Greisse poráží New York Rangers 5:2. Za domácí se dnes postupně trefili Beauvillier, Bailey, Lee, Beauvillier a Pulock. Za hosty se dnes střelecky prosadili jen McLeod a Spooner. Hosté byli ve třetí třetině jasně lepším týmem a mohli dát min. tři branky, avšak proti byl Greiss, který dnes podržel svůj tým fantastickými zákroky.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

59:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání!

58:37
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

57:53
    Bellows se ocitl zcela osamocen s kotoučem před Tokarskim. Jeho následný střelecký pokus byl však uspěchaný a kotouč tak skončil mimo soupeřovu branku.

57:16
    Hosté se teď na chvíli usadili s kotoučem v útočném pásmu, ale po následné špatné přihrávce jednoho z nich skončil kotouč jen u hráčů v modrém dresu.

56:19
    Hra se momentálně přelívá z jedné strany na druhou. Oba brankáři mají hodně práce, ale osmou branku jsme zatím neviděli.

55:28
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. To ale až po komerční přestávce.

54:37

54:10
    Vesey tvrdou střelou od modré trefil tyč Greissovy branky!

53:20
    Velká skrumáž hráčů před Greissem, ale kotouč nekončí za brankovou čárou, naopak končí za brankou Tokarskiho, neboť jeden z domácích hráčů našel kotouč v brankovišti jako první a ihned ho odpálil daleko od své branky.

52:37
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Matt Martin – 2 min., držení).

51:39
    Až teď se dostal do obrovské šance Bailey, ale střelou z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat Tokarskiho.

51:20
    Domácí jsou usazeni s kotoučem v útočném pásmu, ale střela na branku zatím stále nepřichází.

50:25
    Chytil se řítil sám proti Greissovi. Ten však opět předvedl fantastický zákrok a podržel svůj tým.

50:08
    Kotouč skončil na střídačce hostů. Hra je tak přerušena. Následuje komerční přestávka.

49:24
    Hosté se snaží založit nějaký útok, ale zatím se jim to příliš nedaří, neboť se nedokáží s kotoučem dostat ani přes střední pásmo.
    48:05 Ryan PULOCK - 5:2

48:05
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí se dostávají opět do tříbrankového vedení! RYAN PULOCK převzal kotouč u pravého mantinelu. Následně si s ním sjel před Tokarskiho a krásnou střelou pod horní tyčku nedal tomuto brankářovi šanci zasáhnout. Asistence: Jordan Eberle a Parker Wotherspoon.

47:36
    Eberle se dostal ke střele z mezikruží. Střela se mu však příliš nepovedla a Tokarski tak neměl problém kotouč chytit do své lapačky.

47:09
    McQuiad pálil z levého kruhu, ale Greiss jeho pokus dobře viděl a kotouč pohodlně schoval ve své hrudi.

46:30

45:15
    Greiss dnes chytá famózně a domácí mohou děkovat hlavně jemu, že zatím vedou stále o dvě branky!

44:10
    Vesey dostal skvělou křižnou přihrávku do levého kruhu, odkud okamžitě pálil. Greiss se ale stačil rychle přesunout ke své levé tyči a kotouč vyrazil mimo tři tyče!

43:52

43:23
    Další vyhození domácích. Hostům se tato přesilovka vůbec nedaří.

42:56
    Domácí vyhazují a hosté tak musejí začít od znova.

42:23
    Hosté si mezi sebou špatně přihráli na modré čáře a Cizikas se tak dostal do samostatného úniku! Tokarskiho se snažil překonat střelou mezi betony, ale Tokarski jeho úmysl čekal a kotouč zastavil mezi svými betony! Skvělý zákrok tohoto kanadského brankáře!

41:52
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., vysoká hůl).

41:22
    Namestnikov se ocitl zcela osamocen s kotoučem před Greissem. Ten si však na své konto následně připsal další fantastický zákrok a zachránil tak svůj tým od inkasování!

40:54
    Nelson zavezl kotouč do útočného pásma, ale vystřelit se mu nepodařilo, neboť mu to nedovolil jeden z obránců.

40:05
    Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a kotouč ihned posílají do útočného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:03.

Druhá třetina je za námi a s ní i čtyři branky! Ale teď pěkně postupně. Ihned na začátku druhé třetiny využili domácí přesilovou hru a dostali se do vedení 2:1! Konkrétně se trefil Josh Bailey, který přesně mířil z pravého kruhu. Na začátku druhé poloviny druhé třetiny domácí využili další přesilovou hru a už vedli 3:1! Anders Lee neměl příliš mnoho práce, neboť z bezprostřední blízkosti zakončoval téměř do prázdné branky. V samém závěru druhé třetiny přidal ještě čtvrtý gól domácích Anthony Beauvillier, který se trefil dnes už podruhé, avšak pouhou vteřinu před koncem druhé třetiny dokázal z přesilové hry snížit Ryan Spooner a stav utkání je tak po dvou třetinách 4:2.

40:00
    39:59 Ryan SPOONER - 4:2

39:59
    Rangers právě vstřelili branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Pouhou vteřinu před koncem druhé třetiny hosté využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl dvou branek! Zuccarello našel skvělou přihrávkou z levého kruhu v pravém kruhu úplně volného RYANA SPOONERA, a ten se následnou střelou do poloodkryté klece nemýlil. Asistence: Mats Zuccarello.

39:36
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mike Sislo – 2 min., podrážení).
    38:26 Anthony BEAUVILLIER - 4:1

38:26
    Domácí vedou už o tři branky! ANTHONY BEAUVILLIER převzal kotouč v pravém kruhu. Následně přes dva obránce vystřelil mezi Tokarskiho betony a kotouč skončil v síti! Asistence: Brock Nelson a Parker Wotherspoon.

37:39
    Pulock vyslal na branku dělovku od modré, ale soupeřovu branku vůbec netrefil.

37:12
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

37:05
    Gionta střelou z mezikruží příliš nevyděsil Tokarskiho.

36:23
    Crawley pálil z levého kruhu, ale Greiss jeho pokus dokázal vyrazit mimo tři tyče.

36:11

35:22
    Hosté dokázali vyhodit a okamžitě odjíždějí střídat.

34:38
    Domácí teď mají výhodu přesilové hry. Obstřelují Tokarskiho, ale čtvrtý gól zatím nepřišel.

34:11
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brandon Crawley – 2 min., nesportovní chování + 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Cody McLeod – 2 min., nesportovní chování).

34:11
    Další šarvátka ve středním pásmu do které se zapojili hned tři dvojičky. Rozhodčí to ale naštěstí tak nějak včas zvládli rozdělit a žádná velká bitka to tak nebyla. Jako například v první třetině mezi McLeodem a Mayfieldem.

33:41
    Domácí jsou i nadále aktivnějším týmem, ale Tokarski zatím drží své čisté konto.

32:47
    Střídání v týmu New York Rangers: ze hřiště odchází Alexander Georgijev, přichází Dustin Tokarski.
    32:46 Anders LEE - 3:1

32:46
    Domácí využívají další přesilovou hru a vedou už 3:1! Bailey dostal skvělou přihrávku do pravého kruhu, odkud se snažil hned pálit. Střela mu však příliš nesedla, ale to ho nemuselo příliš mrzet, neboť Georgijev vyrazil kotouč jen k ANDERSOVI LEEOVI, a ten se už do poloodkryté klece nemýlil. Asistence: Josh Bailey a Mathew Barzal.

32:19
    Domácí si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a hosté tak následně dokázali kotouč vyhodit daleko od své branky.

31:56
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Peter Holland – 2 min., držení).

31:31
    Domácí se na chvíli usadili s kotoučem v útočném pásmu. Nic tam ale nevymysleli a hrát tak mohou hosté.

30:29
    Bailey hledal přihrávkou od pravého mantinelu před brankou někoho ze svých spoluhráčů, ale jediného koho našel, byl obránce hostů Butler.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

29:34
    Jeden z hostujících hráčů jen poslal kotouč za branku soupeře a následně odjel se svými spoluhráči střídat.

28:36
    Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:10
    Komerční přestávka.

27:50

26:54

26:50
    Domácí dokázali vyhodit a okamžitě odjíždějí střídat.

26:07
    Spooner střelou z pravého kruhu nedokázal prostřelit Greisse.

25:38
    Shattenkirk napřáhl ke střele od modré, ale svým pokusem trefil pouze jednoho z obránců.

24:54
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Devon Toews – 2 min., držení).

24:34
    Hosté stále hrají v šesti ve výhodě. Domácím se nedaří dostat kotouč pod kontrolu.

23:44
    Hosté mají výhodu, neboť budou hrát přesilovou hru.

22:23
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Greissem.

21:57
    Spooner se dostal ke střele z levého kruhu, ale soupeřovu branku netrefil.

21:39
    Hosté drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
    20:46 Josh BAILEY - 2:1

20:46
    Domácí využívají přesilovou hru a vedou 2:1! JOSH BAILEY dostal skvělou přihrávku do pravého kruhu, odkud následnou střelou z první rozvlnil síť za bezmocným Georgijevem! Asistence: Mathew Barzal.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:05.

První třetina je za námi. Oba týmy vstoupili do utkání velice aktivně a vůbec nedávali na sobě znát to, že by tento zápas měl být jen přátelský. Od začátku utkání se do šancí dostávali oba týmy, ale na branku jsme si museli počkat do sedmé minuty, kdy se střelecky prosadil hostující Cody McLeod, který mírně tečoval povedenou střelu Hollanda do levého horního rohu branky. Poté nám první třetinu ještě zpestřila bitka mezi střelcem první branky McLeodem a domácím Mayfieldem. Domácí ale přeci jen do konce první třetiny ještě dokázali srovnat zásluhou Anthonyho Beauvilliera, který se krásně trefil z mezikruží do levého horního růžku branky.

20:00

19:55
    Domácí posílají na branku jednu střelu za druhou, ale Georgijev zatím drží svůj tým.

19:22
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Vinni Lettieri – 2 min., nedovolené bránění).

19:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.

18:27
    Hosté ztratili kotouč v útočném pásmu a dopředu tak míří domácí.
    17:55 Anthony BEAUVILLIER - 1:1

17:55
    Domácí vyrovnávají na 1:1! ANTHONY BEAUVILLIER dostal nabito do mezikruží, odkud tvrdou střelou do levého horního růžku nedal Georgijevovi sebemenší šanci zasáhnout! Asistence: Thomas Hickey a Josh Bailey.

17:30
    Howden nahodil kotouč před branku soupeře z rohu kluziště. Puk se následně odrazil od jednoho z obránců stojících v brankovišti směrem do branky, ale Greiss předvedl skvělý reflex a kotouč vyrazil mimo tři tyče.

16:44
    Následuje komerční přestávka.

16:44
    Gionta pálil z velkého úhlu, ale Georgijeva prostřelit nedokázal.

15:42
    Zuccarello se skvěle prokličkoval s kotoučem do útočného pásma. Tam však následně špatně přihrál a kotouč tak skončil na holi jednoho z domácích hráčů.

15:11

14:40
    Až teď vyslal na branku dělovku od modré Toews. Jeho pokus však vyrazil Georgijev mimo tři tyče.

14:14
    Domácí už dlouho kombinují v útočném pásmu, ale střela stále nepřichází.

13:45
    Domácí se zatím nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

13:11
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Lias Andersson – 2 min., sekání).

12:52
    Domácí se snažili zahrozit v útočném pásmu, ale nakonec nedošlo ani ke střele a jeden z hostujících obránců kotouč poslal do středního pásma.

11:49
    Pulock vyslal na branku dělovku od modré, kterou musel Georgijev vyrazit do rohu kluziště.

10:56
    Bigras napřáhl ke střele od modré, ale svým pokusem trefil pouze jednoho z protihráčů.

09:49
    Andersson se ocitl zcela osamocen s kotoučem před Greissem. Ten však jeho následný pokus fantasticky chytil a podržel tak svůj tým!

09:26
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Cody McLeod – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 5 min., bitka).

09:26
    McLeod se pustil do šarvátky s Mayfieldem. Vítěz z tohoto souboje nevyšel, ale pro diváky určitě oživení v tomto přípravném utkání.

09:03
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune před Georgijeva.

08:38
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Následuje komerční přestávka.

07:55
    Chytil se snažil projít s kotoučem středem kluziště až před Greisse. To se mu však nepovedlo a o puk přišel.
    06:41 Cody MCLEOD - 0:1

06:41
    Hosté se dostávají do vedení! Holland se dostal ke střele z mezikruží. Jeho pokus ještě lehce tečoval před Greissem CODY MCLEOD a kotouč tak následně skončil v levém horním růžku branky! Greiss proti této tečované střele neměl žádnou šanci. Asistence: Peter Holland a Kevin Shattenkirk.

06:14
    Vesey vyslal na branku střelu od modré, kterou však Greiss vyrazil vyrážečkou mimo tři tyče.

05:32

04:52
    Hájek vyzkoušel pozornost Greisse střelou z velkého úhlu. Greiss nedokázal udržet napoprvé kotouč v lapačce, a tak ho hokejkou odehrál do rohu kluziště.

04:13
    Eberle se dostal ke střele z mezikruží. Jeho povedený pokus mířící k levé tyči však Georgijev skvěle chytil do své lapačky.

03:49
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

03:38

02:45
    Jeden z domácích hráčů jen nahodil kotouč za branku soupeře a následně odjel střídat.

01:49
    Bailey ztratil kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou vyrazit hosté.

00:40
    Jeden z hostujících hráčů se dostal ke střele z levého kruhu, ale Greiss jeho pokus pohodlně chytil do své lapačky.

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned posílají do útočného pásma.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Poslední 3 vzájemná utkání

New York Islanders – New York Rangers 2:1
    New York Islanders – New York Rangers 3:0
    New York Rangers – New York Islanders 2:7

Ani Rangers se v minulé sezóně nedostali do play-off, neboť ve Východní konferenci skončili příčku pod Islanders, tedy dvanáctí se sedmasedmdesáti body. V Metropolitní divizi tedy na poslední, osmé příčce. Před začátkem nové sezóny stihli Rangers odehrál jen dva přátelské zápasy, ze kterých si připsali na své konto 1 výhru a 1 porážku. Naposledy Rangers prohráli 20.9.2018 4:6 s Philadelphií.

New York Islanders se v minulé sezóně neprobojoval do play-off, neboť ve Východní konferenci skončil až na jedenácté příčce s osmdesáti body a v Metropolitní divizi na sedmé příčce (do play-off postupuje prvních pět týmů). Před začátkem sezóny stihli Islanders odehrát už pět přátelských zápasů, ze kterých 3x vyhráli a 2x prohráli. Naposledy zvítězili 22.9.2018 ve Philadelphii 2:3 po prodloužení.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky u dnešního přátelského utkání mezi New York Islanders a New York Rangers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 18. Beauvillier (Hickey, Bailey), 21. Bailey (Barzal), 33. Lee (Bailey, Barzal), 39. Beauvillier (Nelson, Wotherspoon), 49. Pulock (Eberle, Wotherspoon) – 7. McLeod (Holland, Shattenkirk), 40. Spooner (Zuccarello)

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Boychuk, Hickey, Mayfield, Pulock, Toews, Wotherspoon – Bailey, Barzal, Beauvillier, Bellows, Cizikas, Clutterbuck, Eberle, Gionta, Lee, Martin, Nelson, Sislo
    New York Rangers: Georgijev (33. Tokarski) – Bigras, Butler, Crawley, Gilmour, Hájek, Shattenkirk – Andersson, Chytil, Holland, Howden, Lettieri, McLeod, McQuaid, Namestnikov, Schneider, Spooner, Vesey, Zuccarello