Studénka Sledge – SHK Mustangové 2:1 (3:2 po s.n.) | SOHO Olomouc – Karlovy Vary 6:0 (kon.) | Zlín sledge – HC Sparta Praha Sledge 1:3 (kon.)
SHK LAPP Zlín
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
HC Sparta Praha Sledge
Sobota 06.10.2018, 15:30 • PSG aréna • Česká para hokejová liga • 3. kolo

To je od nás dnes vše, děkujeme za pozornost a zítra napočtenou. (19:21:39)

Je konec, Sparta vítězí! Nutno podotknout, že zaslouženě. Pražané byli Zlínu vyrovnaným soupeřem, první třetinu určitě i lepším týmem. Zlínští po téměř čtyřech letech tak odcházejí z domácího utkání bez bodu, zato Sparta má důvod k oslavám.

44:50 Zdeněk KRUPIČKA - 1:3

44:50
    Sparta právě vstřelila branku!
    Zdeněk Hábl neudržel na modré čáře pásmo, ZDENĚK KRUPIČKA přebral kotouč a od červené čáry trefil přesně prázdnou branku Zlína. K radosti Sparťanů i Pardubických tedy Pražané potvrzují výhru.

44:03
    Vhazování v útočném pásmu Zlína, domácí odvolávají gólmana a zkouší to v šesti hráčích v poli.

43:40
    Ofsajd Sparty a Zlínští v momentě kdy se dostanou ke kotouči zřejmě začnou plánovat power play.

43:30
    Martin Joppa se dostal do velké šance, ale přízemní střelou nepřekonal dnes skvělého Vápenku.

43:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Zlínští se po ohlášení Zdeňka Hábla nemůžou dostat do nějaké šance.

41:41
    Tento moment fair play se ale Zlínským málem nevyplatil, Zdeněk Krupička mohl téměř rozhodnout, ve velké šanci ale neuspěl, Molek jej vychytal.

41:20
    Pozor změna, rozhodčí pískl zakázané uvolnění, Zdeněk Hábl se ale přiznal, že kotouč byl ještě před brankovou čarou, když jej zachytil, proto sklidil potlesk a zaklepání hokejkami od obou týmů. Krásný moment fair play.

41:15
    Sparta následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

41:04
    Další pokus Zlínských, rána Martina Joppy je ale zblokovaná do ochranné sítě.

40:56
    Sparta začíná kouskovat hru, např. Zapletal nyní zalehl puk v obranné třetině a bude se tak vhazovat.

40:38
    Zakázané uvolnění Sparty a zlínští hráči si následně berou oddechový čas, aby se mohli poradit, jak by měli vyrovnat.

39:36
    David Palát předložil kotouč kapitánovi Marianovi Ligdovi před prázdnou branku, proti jeho střele se ale Vápenka stihl přesunou a opět zasahuje.

39:00
    Zdeněk Hábl vystřelil z kruhu a jen to cinklo, jak se puk otřel o břevno.

38:32
    Jiří Krupička bekhendem vystřelil do tyčky zlínské branky a kotouč se od ní odrazil a po brankové čáře doputoval ke druhé tyčce, od které se odrazil ven. Neskutečný moment!

37:45
    Zlínští nyní velmi zvýšili svou aktivitu a střílejí na gólmana Vápenku, vyrovnat se jim ale nedaří.

36:45
    Opět Martin Joppa, další obrovská šance slovenského útočníka, Vápenka opět úspěšnější.

35:59
    Zlínští mohli ihned po buly vyrovnat, Martin Joppa se dostal přes obranu soupeře do samostatného úniku, na Vápenku ale nevyzrál. Na zápas také dorazil kotel Pardubic, vzhledem k tomu, že tu zítra hraje utkání a fandí Spartě, protože nyní skandovali: „Sparta jedem, dáme ještě jeden“.
    35:46 Jiří RAUL - 1:2

35:46
    Naopak na druhé straně byl bezmocný Stanislav Molek. JIŘÍ RAUL zůstal sám před zlínským gólmanem, položil si jej a forhendem zasunul kotouč do branky. Sparta jde znovu do vedení. Asistence: Zdeněk Krupička.

35:10
    Potlesk nyní sklidil Zdeněk Hábl, který ze střední třetiny vyslal dělovku, která jen tak tak minula branku Vápenky, ten by byl zřejmě bezmocný, kdyby kotouč letěl přesně pod horní tyč.

33:45
    Z levé strany se řítil na branku Zlína Zdeněk Krupička, pálil ale jen do boční konstrukce brány.

31:45
    Obrovská šance Zlína! Zdeněk Hábl vysunul do šance Paláta, ten neuspěl, následně ještě Zdeněk Hábl dorážel, taktéž mimo branku.

30:30
    Pokus Zdeňka Krupičky málem skončil na stropě, ale nakonec tento jeho lob dopadl na zadní mantinel.

30:01

Druhé dějství je za námi. I ve druhé třetině byli střelecky aktivnější Pražané, domácí ale zásluhou trefy Roberta Turice srovnali na 1:1 a po třiceti minutách tedy platí nerozhodný stav. Další třetina začne přibližně v 16:45.

30:00

29:20
    Sólo akci podnikl slovenský rychlík ve službách Zlína, Martin Joppa, jeho střela ale mířila mimo branku.

28:30
    Sparta sevřela svého soupeře v útočném pásmu, zkoušel to Zdeněk Krupička, Novotný i Raul, stav se ale nemění.

26:24
    Krupička je na ledě, Zlínským se přesilovka vůbec nepovedla.

25:40
    Joppa se při své šanci dostal do velkého úhlu a tak nemohl vystřelit, následně přišel o puk a Sparta se osvobozuje.

25:07
    Domácí propadli a Sparta se dostala do přečíslení dva na jednoho, Raulovi ale utekl kotouč a Molek přerušuje hru.

24:24
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (sledge) (Zdeněk Krupička – 2 min, sevření puku rukou).

23:54
    Celkem zbytečný icing Zlínských, vhazuje se před Molkem.

23:04
    Zdeněk Hábl si položil Vápenku a objel branku, snažil se puk zasunout za druhou tyčky, gólman Sparty jeho záměr vystihl a na poslední chvíli zasáhl.

21:58
    Domácí získávají převahu, zakázané uvolnění Sparty, domácí opět v útočné třetině.
    20:59 Robert TURIC - 1:1

20:59
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlínské ochozy se můžou poprvé radovat, Zlínští vyrovnávají. Nejprve velkou šanci neproměnil Marián Ligda, následně se už zdálo, že Vápenka má kotouč pod kontrolou, někde ho ale vyhrabal Martin Joppa a je pokus se odrazil za záda Vápenky, kde ještě všechno jistil svou dorážkou ROBERT TURIC. Sloveský útok Turic – Joppa – Ligda tedy vyrovnává stav utkání.

20:30
    Sparťané jsou nadále lepším týmem, Novotný už teď málem slavil gól, Molek ale jeho pokus na brankové čáře vyškrábl.

19:50
    Zdeněk Hábl hledal zpoza branky svého bratra Davida, ten ale v ideální pozici promáchl puk.

18:30
    Zdeněk Krupička v další šanci, tentokrát minul branku.

18:15
    Velká šance Sparty! Do samostatného úniku se dostal Zdeněk Krupička, Molka už defakto překonal, mohl ho objet a zakončit do prázdné branky, zapomněl ale zabočit a v plné rychlosti narazil do zlínského gólmana.

17:00
    Spartě se daří držet Zlín zkrátka, aktuálně dlouhý souboj v rohu dopadl nerozhodně, rozhodčí přerušil hru a bude se vhazovat před Vápenkou.

15:30
    Zlínští opravdu začali aktivně a rozjíždějí útočný kolotoč.

15:01

V prvních patnácti minutách byla lepší Sparta, i když na vyložené šance je hra vyrovnaná, Pražené díky gólu Zapletala mají jednobrankový náskok a Zlín bude muset být více aktivní, pokud chce dotáhnout jednogólovou ztrátu.

15:00

14:40
    Šanci vyrovnat měl Zdeněk Hábl, dostal se před Vápenku, ale svou ostrou ranou trefil jen gólmana Sparty, následně se ještě domácí obránce snažil dorážet, ale nepovedlo se mu to.

13:00
    Ihned z protiútoku měli obrovskou šanci domácí, Martin Joppa uháněl sám na Vápenku, položil si jej, ale vystřelil příliš brzy a Vápenka kotouč vyrazil do rohu, Joppa ještě puk dobruslil a snažil se o záda Vápenky dorazit puk do sítě, to se mu ale nepovedlo.

12:40
    Sparta měla velkou šanci, aby navýšila své vedení, Jiří Raul byl sám před Molkem, ten jej ale vychytal, následně se do šance dostával Jiří Krupička, zlínská obrana ale odpálila puk do bezpečí.

11:30
    Pavel Julina pálil ihned po buly v útočném pásmu, ale i on minul branku Sparty.

10:58
    Zlínu se stále nedaří získat herní převahu, dostat se do nějaké větší šance, budiž důkazem další icing Zlína a Sparta bude opět v útočném pásmu.

08:40
    Stodůlka vysunul po pravé straně Paláta, ten se ale ke střele přes obránce Sparty nedostal.

07:10
    Domácí se usadili v útočné třetině a snaží se vystřelit na Vápenku.

05:50
    Zdeněk Hábl se dostal do pozice mezi kruhy, ale svou dělovkou mířil příliš vysoko.

05:00
    Sparta to zkouší, tentokrát ze středního pásma pálil Raul, ale minul branku.

04:16
    Zakázané uvolnění Sparty.
    03:35 Jan ZAPLETAL - 0:1

03:35
    Sparta z úvodního tlaku vytěžila gól! Obránce JAN ZAPLETAL natáhl ve středním pásmu a střelou nad ledem překonal Molka, který nyní nemá čisté svědomí.

03:16
    Další icing domácích.

02:45
    Obránce Pavel Julina ztratil v obranném pásmu hokejku, díky tomu mohl jít do šance Frolík, toho ale dostihl Joppa.

02:10
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude po pravici Molka.

01:40
    Pražané začali lépe a domácím ještě nepůjčili puk, zlínská obrana však hlídá modrou čárů a nepouští hosty do útoku.

00:30
    Ránu Zdeňka Krupičky výraží Molek do rohu.

00:01

Mistrovský Zlín a loni bronzová Sparta jsou už připraveni na úvodní vhazování, zajímavostí je, že v týmu Zlína je Tomáš Mach, který se po několika letech, kdy přerušil kariéru, vrací na led.

Utkání bude mírně opožděno, každopádně oba týmy se už rozbruslují.

SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Julina (A), Hábl Z., Mach – Palát, Ligda (C), Hábl D., Joppa (A), Turic, Stodůlka.

HC Sparta Praha (sledge): Vápenka – Raul (A), Zapletal (A) – Krupička Z., Krupička J. (C), Novotný, Frolík, Pšenčík, Nachtigalová.

Rozhodčí: Mikeš – Knap.

Dobré odpoledne,

vítejte u atraktivního duelu mezi mistrovským Zlínem a loni bronzovou Spartou. Pokud bychom měli hledat favorita utkání, kurz by byl asi nižší na domácí. Ti poslední dobou hledají v Česku jen těžko konkurenci, což dokazují jejich čtyři mistrovské tituly v řadě. Každopádně Pražané mohou soupeře zlobit dobře postavenou defenzivou s výborným Vápenkou v bráně.

Zlín má po dvou kolech šest bodů, kdy dvakrát vyhrál na venkovním kluzišti. V Litvínově 14:0, v Karlových Varech pak 2:1.

Sparta má za sebou jen jeden duel, v tom přehrála doma Olomouc 2:1 po nájezdech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 21. Turic (Joppa, Ligda) – 4. Zapletal, 36. Raul (Z. Krupička), 45. Zdeněk Krupička

HC Sparta Praha Sledge: Vápenka – Raul (A), Zapletal (A) – Krupička Z., Krupička J. (C), Novotný, Frolík, Pšenčík, Nachtigalová.