Real Madrid – Levante 1:2 (kon.) | Valencia – Leganés 1:1 (kon.) | Villarreal – Atlético 1:1 (kon.)
Barcelona – Sevilla 4:2 (kon.)
FC Barcelona
4:2 (2:0)
Sevilla FC
Sobota 20.10.2018, 20:45 • Camp Nou (Barcelona) • Španělská LaLiga • 9. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost s přeji hezký zbytek dne. (22:56:10)

Fauly: 10:16

Zápas je u konce, Barcelona dokázala na svém hřišti porazit v bitvě o první místo Sevillu přesvědčivě 4:2. Domácí byli od začátku lepším týmem. Už ve druhé minutě je do vedení dostal Philippe Coutinho a brzy na to zvýšil na 2:0 Lionel Messi. Chvíli poté ale utkání pro kapitána Barcelony skončilo kvůli zranění. Na další branku se čekalo až do 63. minuty, kdy po faulu Vaclíka s přehledem proměnil penaltu Luis Suárez. Poté přišla naděje Sevilly, když dokázal snížit tečovanou střelou Pablo Sarabia. Jenže necelých deset minut poté Barcelona přidala pojistku, když se nármně trefil z voleje Ivan Rakitić. Hosté ještě jednou snížili, v nastaveném čase se prosadil střídající Luis Muriel. Ale na to, aby hosté mohli pomýšlet na vyrovnání, už bylo pozdě.

90+4

90+3
    Navas už neudržel míč na hřišti a nestihl odcentrovat, takže od své branky bude rozehrávat Marc-André ter Stegen.

90+2
    Nastavují se celkem tři minuty.
    90+1. Luis MURIEL - 4:2

90+1
    Sevilla právě vstřelila branku!
    Gólová přestřelka pokračuje, dnes se rozhodně nenudíme. Ben Yedder našel chytrou přihrávkou na levé straně LUISE MURIELA, a ten se trefil fantasticky přesně k tyči. Ani ter Stegen tentokrát zasáhnout nedokázal. Ale tento gól už nejspíš nic nebude znamenat. Asistence: Wissam Ben Yedder.

89
    Barcelona se dnes může radovat nejen ze tří bodů, ale také z toho, že půjde na první místo tabulky.
    88. Ivan RAKITIĆ - 4:1

88
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Je definitivně rozhodnuto, tři body dnes zůstanou v Barceloně. Míč se odrazil po zablokované střele Dembélého na pravou stranu k IVANU RAKITIĆOVI, a ten se nádhernou střelou z voleje k protější tyči prosadil. Vaclíkovi nechybělo moc, ale nakonec se natahoval marně. Bez asistence.

87
    Poté sice Sevilla nakonec dostala míč do brány, ale tento gól nemůže platit kvůli hře rukou jednoho z hostů.
    86. Ter Stegen dvakrát skvěle zasáhl.

86
    Tentokrát už byli hosté o dost blíže gólu. Ter Stegen ale naprosto fantasticky vychytal Sarabiu a pak i dorážku Ben Yeddera.

86
    Z dálky natáhl ke střele Luis Muriel, ale jeho rána hostům naději nedala, protože mířila těsně nad.

85
    Vaclík byl včas na zemi a znemožnil zakončení Sergimu Robertovi.

84
    Po faulu Navase bude pokračovat držení míče v podání domácích. Sevilla se zatím od svého snížení musí jen bránit.

83
    Nebylo velkým překvapením, že to Philippe Coutinho zkusil přímou střelou na bránu. Vaclík předvedl spolehlivý zákrok.

Petr Sumbal

Branky: 2. Coutinho (Messi), 13. Messi (L. Suárez), 63. L. Suárez (pen.), 88. Rakitić – 79. Sarabia (Banega), 90+1. Muriel (Ben Yedder)

Karty:   62. Vaclík (SEV)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 9:8. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 10:16.
    FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Arthur (67. Roberto), Busquets, Rakitić – Messi (C) (26. O. Dembèlé), L. Suárez (81. Munir), Coutinho.
    Náhradníci: Cillessen – O. Dembèlé, Rafinha, Munir, Roberto, Arturo Vidal, Brandáriz.

Sevilla FC: Vaclík – Kjaer (55. Mercado), Carriço, Sergi Gómez, Navas (C), Banega – Sarabia, F. Vázquez (69. Roque), Arana – André Silva (79. Muriel), Ben Yedder.
    Náhradníci: Roque, Nolito, Aleix Vidal, Muriel, Promes, Mercado.

Rozhodčí: Munuera – Fernández, Font