Třinec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | K. Vary – Plzeň 3:1 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 1:0 (kon.)
Mountfield HK – Pardubice 4:6 (kon.) | Olomouc – Chomutov 2:3 (kon.)
Mountfield HK
4:6 (0:1, 1:4, 3:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 26.10.2018, 18:00 • ČPP Aréna • Tipsport extraliga • 13. kolo

57:17
    Filip Pavlík zasáhl pronikajícího hráče Dynama hokejkou do obličeje a po zásluze tak inkasuje trest za vysokou hůl.

53:51
    Tomáš Vondráček úmyslně natlačil Dragouna do vlastní brány, za což sudích inkasuje dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

48:55
    Přesilovka pro Mountfield. Marosz zahákoval pronikajícího soupeře v rohu kluziště a inkasuje dvě trestné minuty.

46:07
    Marek Trončinský ke svým dvěma dnešním gólům přidává také další vyloučení za vyhození puku mimo hrací plochu.

34:18
    Další přesilovka pro Pardubice. Lukáš Vopelka inkasuje dvě trestné minuty za držení hole, když zabránil Dynamu vyhodit puk za obrannou modrou.

28:24
    Hrabal div neurazil ruce Bičevskisovi, který by už střílel z bezprostřední blízkosti na rozhozeného Kacetla. Hradec z tohoto zákroku vytěží pouze dvě trestné minuty pro obránce Dynama.

27:29
    Karabáček je vyloučen za drobný háček na dvě minuty. Dynamo tak může zvýšit své vedení.

24:57
    Další přesilovka pro Lvy. Za pozdní dohrání odchází pykat na trestnou lavici Rhett Holland.

19:44
    Síly na obou stranách se vyrovnají a na startu druhé třetiny bude hrát Hradec přesilovku. Sacha Treille se provinil sekáním.

18:09
    Mountfield bude hrát 94 sekund ve třech proti pěti. Bičevskis inkasuje dvě minuty stejně jako Filip Pavlík za vysokou hůl.

17:44
    Přesilovku si vyzkouší také Dynamo. Filip Pavlík hrál podle sudích vysokou holí, za což už si užívá pohodlí na trestné lavici.

12:33
    Zlý muž pardubického Dynama Marek Trončinský ani dnes nebude bez trestu. Po jeho hákování si Lvi zahrají první přesilovku.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 31. Graňák (M. Chalupa, Vopelka), 42. Bičevskis (F. Pavlík, M. Chalupa), 48. Paulovič (Cingel, Cibulskis), 59. Cingel (Vopelka, Nedomlel) – 19. Trončinský (Marosz, Rolinek), 25. Bubela, 27. Marosz (TS), 30. Trončinský (Dušek, Vondráček), 40. Děrvuk (Vondráček), 45. Vondráček (Hrabal, Dušek)

Mountfield HK: Maxwell (41. J. Pavelka) – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák (A), F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Paulovič, Koukal (C), Rákos (A) – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Vopelka, Bičevskis, M. Chalupa – Karabáček, Dragoun, Bezúch.
    HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Holland, Trončinský, Cardwell, Wishart, Hrabal, Děrvuk, Budík – P. Sýkora (A), Marosz, Rolinek (C) – Skokan, Bubela, Treille (A) – Vondráček, Dušek, Perret – Kusý, Mandát, Poulíček.

Rozhodčí: Kova (FIN), Hejduk – Brejcha, Jelínek (všichni CZE)

Diváci: 6890 – vyprodáno