Slavia – Rosengård 0:0 (kon.)
SK Slavia Praha
0:0 (0:0)
FC Rosengård
Čtvrtek 01.11.2018, 18:30 • Eden Aréna, Praha-Vršovice • Liga mistryň • Osmifinále

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:26:10)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 7:8. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 3:12.

Je konec. Dnešní utkání nám branku bohužel nepřineslo, ovšem Slavia může být ráda, jelikož postupuje do osmifinále!
    První poločas nám nic nepřinesl. Více ze hry měl ovšem domácí tým. Ve druhé půli se hrálo v podobném tempu, ale ani Svítková v nastaveném čase nevstřelila branku, jelikož vystřelila vedle prázdné branky.

90+4

90+3
    Nyní Rosengård získal další rohový kop, ale posléze skončilo zakončení Sorensenové vedle brány.

90+2
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Dubcová M., přichází Pěníčková.
    90+2. Svítková těsně minula bránu.

90+2
    Svítková se posléze dostala do velké šance, ale těsně minula bránu soupeře!

90+1
    Rosengård získal rohový kop z pravé strany a ve vápně už je také brankářka Musovičová.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

88
    A opět skončila střela Rosengårdu jen vedle domácí svatyně.

86
    Posléze se domácí dostali dopředu, ale Svítková se nedostala ke střele a Musovičová tak má odkop od své brány.

84
    Hostující tým nyní zvýšil obrátky a snaží se něco vymyslet, ale obrana Slavie dnes předvádí skvělý výkon.

82
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Kožárová, přichází Herndonová.

82
    Rosengård se dostal dopředu, ale míč skončil opět pouze u Votíkové.

80
    Střídání v týmu FC Rosengård: ze hřiště odchází Wiederová, přichází Liljová.

77
    A posléze to byla Bartovičová, která ochránila svou bránu.

75
    A opět si parádně vedla Pincová a Votíková tak bude mít odkop od své svatyně.

74
    Slavia hraje přesně to co potřebuje a je blízko postupu do osmifinále, jelikož menší favorit tohoto dvojzápasu Rosengård musí vstřelit dvě branky.

73
    Ovšem ani tentokrát roh Rosengårdu nepřinesl nic vážnějšího. Posléze se opět dostali dopředu hosté, ale nic vážnějšího z toho nebylo.

71
    Hostující tým nyní získal rohový kop z pravé strany.

69
    Proffittová je první hráčkou domácích, která dostala kartu žluté barvy a Rosengård tak získal volný kop z pravé strany.

67
    Opět přišel faul ze strany hostů, tentokráte ve středu hrací plochy, ale vše se obešlo bez karty.

66
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Dubcová, přichází Szewieczková.

65
    Wiederová je první hráčkou, která dnes uviděla žlutou kartu.

64
    Hostující tým se dostal dopředu po levé straně a následně získal rohový kop.

62
    Nyní skončila střela hostující hráčky jen vedle domácí brány a Votíková nemusela zasahovat.

61
    Zbývá nám posledních třicet minut a branky jsme se zatím nedočkali, na což není ani jeden tým zrovna zvyklý, jelikož výsledky většinou bývají také dvojciferné, ovšem dnes se proti sobě utkali dvě skvělé mužstva.

59
    Střela domácí hráčky byla nepřesná a skončila tak pouze vedle hostující svatyně.

57
    Nyní Slavia dostala míč na své kopačky a snaží se něco vymyslet.

55
    Kožárová se snažila dostat k míči, ale obrana Rosengårdu byla připravena.

53
    Nyní se k míči dostala Slavia, ale útok domácím nevyšel.

51
    Eva Bartoňová nakonec odešla mimo hrací plochu, ale drží se za rameno nebo klíční kost.

50
    Na hřišti jsou momentálně lékaři a s domácí hráčkou to nevypadá dvakrát dobře.

48
    Hra se krátce po začátku druhé půle přerušila, jelikož na hrací ploše zůstala ležet domácí hráčka.

46
    Střídání v týmu FC Rosengård: ze hřiště odchází Utlandová, přichází Jimenezová.

Fauly: 1:8

První poločas je u konce a branky jsme se zatím stále nedočkali. Rosengård musí vstřelit dvě branky, ovšem lepším týmem byla v první půli Slavia, která se dostala do šance, potom co Musovičové vypadl balón z rukou, ale následná dorážka se nepodařila.

45+2

45+2
    Rosengård nyní získal autové vhazování na polovině soupeře a může se tak dostat do vedení.

45+1
    Centr hostující hráčky skončil pouze u brankářky Votíkové, která následně podklouzla při odkopu.

45
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

42
    No málem dala gól domácí Slavia, ale hlavička útočnice šla vedle brány.

40
    Opět si defenziva Slavie skvěle poradila s útokem soupeře a v prvním poločase branka pravděpodobně nepadne.

38
    Kateřina Svítková to nyní zkusila zpoza vápna, ale přestřelila hostující svatyni.

37
    Následně skryla balón ve své moci Musovičová.

36
    I tento centr nic nepřinesl, jelikož Rosengård dostal míč do bezpečí.

34
    Nyní se hosté dopustili faulu a posléze Slavia získala rohový kop z levé strany.

32
    Tereza Kožárová nyní potřebuje ošetření, když šla k zemi po střetu s protihráčkou Folkessonovou.

31
    Kamila Dubcová si udělala místo pro střelu, ale posléze zakončila jen vedle brány.

30
    Půl hodina hry je u konce a branky jsme se stále nedočkali, což vyhovuje Slavii, jelikož Rosengård se musí snažit útočit a vstřelit dva góly.

28
    Ale ani z tohoto centru se nestane nic zajímavého a u míče tak je opět brankářka Musovičová.

27
    Zatím je hra velice vyrovnaná, ale nyní se hosté dopustili faulu a Slavia tak má volný kop.

25
    Barbora Votíková nyní chytla míč do své moci a následně poslala daleký odkop od středu hřiště.

23
    Nákop po levé straně z nohou domácích skončil opět jen u hostujícího týmu.

22
    Útok Rosengårdu po levé straně nic nepřinesl, ale hosté zůstávají u míče i nadále.

20
    Hostující hráčky získaly autové vhazování na polovině soupeře a mohou se tak dostat do nějaké šance.

18
    Nyní balón skončil u brankářky Musovičové, která ale poslala odkop jen do rukou české brankářky Votíkové.

16
    Nyní se hra přerušila, jelikož Eva Bartoňová potřebovala ošetření po střetu s protihráčkou.

15
    Máme za sebou prvních patnáct minut a Slavia zatím je o něco lepším týmem. Rosengård musí vstřelit alespoň dvě branky, ovšem zatím se nedostal do žádné šance.

14
    Centr hostujícího týmu skončil pouze v zámezí a Sjomanová tak získala autové vhazování na své polovině hrací plochy.

12
    Posléze přišel další nedovolený zákrok ze strany Rosengårdu a Slavia tak bude u balónu.

11
    Kožárová poslal velice dobrý centr do vápna, se kterým měla Musovičová problémy, ale nakonec hostující tým vše dobře ubránil.

10
    A další faul švédského týmu. Slavia tak má opět volný kop.

8
    Domácí tým je zatím lepším mužstvem na hrací ploše a opět přišla střela, ovšem ta tentokrát letěla jen nad svatyní hostů.

7
    Viggosdottirová se nyní dopustila faulu a Slavia tak získala volný kop z pravé strany.

6
    Slavia byla blízko gólu, ale zastavil jí ofsajd.

4
    Slavia si tentokrát neporadila s míčem a Rosengård tak získal autové vhazování na své polovině.

3
    Musovičová si poradila s centrem z levé strany a Rosengård tak bude u míče.

1
    Domácí hráčky se dostaly dopředu, ale nic vážnějšího z toho nebylo.

1

SK Slavia Praha: Votíková – Bartoňová, Bartovičová, Pincová (C), Sjomanová – Proffittová – Svítková, Dubcová – Divišová, Kožárová, Dubcová
    Náhradníci: Lukášová – Herndonová, Jarchovská, Pěníčková, Sedláčková, Szewieczková, Veselá

FC Rosengård: Musovičová – Bjornová, Sorensenová, Viggosdottirová, Wiederová – Troelsgaardová, Segerová (C), Folkessonová, Brownová – Mittagová, Utlandová
    Náhradníci: Friggeová – Bennisonová, Filekovičová, Jimenezová, Liljová, Svenssonová

Rozhodčí: Cheryl Foster – Laura Griffiths, Lindsey Brown (vš. WAL).

FC Rosengård:

Rosengård je momentálně ve švédské lize na třetím místě s pětačtyřiceti body. V posledním zápase zavítal na půdu druhého Göteborgu a očekával se velice těžký zápas. Domácí tým sice vedl po prvním poločase 2:0. Ovšem krátce po začátku druhé půle bylo srovnáno. Nakonec ale Göteborg vstřelil dva góly v samotném závěru utkání a vyhrál 4:2. Nejlepší střelkyně nejen Rosengårdu, ale také celé ligy je se sedmnácti góly Mittagová. Rosengård se před branami osmifinále utkal s Ryazanem a po výhrách 1:0 a 2:0 postoupil dále.

SK Slavia Praha:

Slavia Praha se v české lize nachází na prvním místě společně s městským rivalem Spartou, jelikož obě mužstva mají dvacet čtyři bodů, ale Sparta o jedno utkání méně. Výsledky zápasů Slavie bývají také dvojciferné, stejně jako minule, když Slávistky vyhrály v Hradci Králové neuvěřitelných 16:0. Slavia v Lize mistrů lehce postoupila ze základní skupiny s plným počtem bodů a skóre 15:3. Před branami osmifinále si rovněž poradila s Gintrou, když jí porazila 3:0 a 4:0.

V odvetném zápase osmifinále Ligy mistrů se proti sobě utkají ženské týmy SK Slavia Praha a FC Rosengård. První zápas nabídl překvapení. Hrálo se na stadionu Malmo IP před 811 diváky. Už ve 14. minutě poslala hosty do vedení Pincová. Ve 22. minutě sice srovnala Utlandová, ale ve 37. minutě vrátila vedení zpátky na stranu Slavie Kožárová. Sedm minut po začátku druhé půle srovnala Mittagová, ale ani tentokrát vedení netrvalo dlouho a v 57. minutě šla Praha potřetí do vedení, tentokráte po gólu Divišové. Následně už gól nepadl a Slavia tak vyhrála 3:2. Dnes se bude hrát v Eden Aréně v Praze. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Cheryl Foster a jeho asistenti Laura Griffiths a Lindsey Brown (vš. WAL). Úvodní výkop je naplánován na 18:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.