Ústí n/L – Kadaň 5:1 (kon.) | Poruba 2011 – Slavia 5:1 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 3:1 (kon.)
Litoměřice – Motor ČB 1:2 (po pr.) | Vsetín – Jihlava 9:2 (kon.) | Třebíč – Prostějov 3:4 (kon.)
Havířov – Kladno 1:3 (kon.)
AZ Havířov
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Rytíři Kladno
Sobota 24.11.2018, 17:30Chance liga • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu ze zpasu Chance ligy mezi AZ RESIDOMO Havířov a Rytíři Kladno. Z pohledu tabulky se jedná o souboj sousedů. Havířov je sedmý, Kladno šesté, bodový zisk je totožný – 42 bodů. Oproti předsezónním předpokladům se tedy bude jednat o souboj dvou rovnocenných soupeřů, který nemá jednoznačného favorita.

AZ RESIDOMO Havířov
    Havířovští hokejisté mají za sebou parádni období v němž vyhráli devět z posledních dvanácti zápasů. I po reprezentační přestávce si připsali tři výhry ze čtyř zápasů. Vyhráli 3:2p na Slavii a stejným výsledkem porazili doma Přerov. Pak sice podlehli 2:3 Prostějou, ale v posledním kole ve středu přivezli tři body z Kadaně za výhru 7:4.

Zápas se přitom pro ně nevyvíjel úplně ideálně. Rychle prohrávali 0:2, a i když skóre do poloviny zápasu otočili na 3:2, domácí si vedení do konce druhé třetiny vzali zpět. V poslední třetině nicméně AZ čtyřmi góly strhl, nakonec jednoznačnou, výhru na svou stranu.

Sestava AZetu v posledním utkání:
    Bláha – Chroboček, Matai, Mrowiec, Bořuta, Rutar, Dudek – Gřeš, F. Seman (A), O. Procházka – Maruna (C), Haas (A), L. Bednář – Kotala, R. Veselý, Rehuš – Cihlář, Macuh

Výsledky Rytířů, před sezonou pasovaných do role jednoho ze spolufavoritů soutěže, jsou v posledních kolech jako na houpačce. Z předchozích deseti zápasů brali 5 výher (z toho jednu kontumační) a pět proher. Po reprezentační pauze nejprve prohráli v Přerově 2:3. Pak sice podlehli doma Motoru, ale zápas byl později kontumován v jejich prospěch 5:0. Následovala výhra 3:2p v Prostějově a naposledy v pondělí porážka doma od předposlední Kadaně. Ve středu měli Rytíři volno, takže i pro ně byl zápa s Trhači zatím poslední.

O nečekané porážce s předposledním týmem tabulky rozhodla především druhá třetina, v níž Kladno nejen ztratilo vedení, ale kterou prohrálo 0:4! V závěru zápasu sice náskok soupeře stáhlo až na jeden gól, ale vyrovnat se mu, i přes obrovskou střeleckou převahu (58:26!) už nepodařilo.

Sestava Rytíři Kladno v poslením utkání:
    Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar – Svedlund, Vampola, Zikmund – Kubík, Machač, Jelínek – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Š. Bláha, Vildumetz.

V prvním vzájemném letošní střetnutí vyhráli Rytíři na domácím ledě těsně 3:2. Kdo se bude radovat tentokrát, uvidíme v sobotu večer. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně v 17:30.

00:01

00:37
    Hned v úvodu se do nadějné pozice dostal Seman, ale Cikánkův beton byl připraven.

01:05
    Další palebná pozice, tentokrát Veselý, ale opět našel připraveného Cikánka.

02:24
    Zastřelují se i hosté, konkrétně Kružík, Bláha raději přerušil hru.

03:40
    Po zběsilém úvodu následuje klidnější pasáž.

04:17
    Střela Kubíka byla sražena mimo hrací plochu.

04:41
    V obrovské šanci Filip Seman, který po zemi minul odkrytou kladenskou branku.

05:38
    Honza Maruna tečoval kotouč před brankou, ale mimo.

06:18
    Matai hledal před brankou Rehuše, ten netrefil kotouč.

06:25
    Nápor Azetu končí faulem Kehara, který odchází na dvě minuty za napadení.

07:00
    Gřeš sám před gólmanem zkoušel blafák do bekhendu, Cikánek vytasil vynikající zákrok, stejně jako Keba.

08:14
    Střelu Chrobočka vyráží Cikánek.

08:48
    Střelu Strnada našel Bláha v lapačce.

09:50
    Aktivní Gřeš při napadání posunul soupeřovu branku a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

10:20
    Mrowiec si hezky nabruslil do středu kluziště, ale jeho střela míří těsně mimo.

10:32
    Ale vzápětí Mrowiec fauluje a domácí se budou bránit.

11:39
    Azet se zatím brání úspěšně.

12:29
    Po krátkém obléhání branky se ke střele dostal Kubík, ale Bláha je pozorný.

12:46
    Marunova střela míjí levou tyč.

14:15
    Seman se zkoušel uvolnit v útočném pásmu, ale narazil na pevnou obranu.

14:58
    Nyní hezky kličkoval Vampola, ale jeho pokus je hodně nepřesný.

16:18
    Gřeš to udělal hezky a dostal se ke střele, ale ani jeho pokus Cikánka výrazněji neohrozil.

17:16
    Nenápadná střela Rehuše zpoza obránce, cestu do sítě si ovšem nenašla.

17:38
    Bláha proti Bláhovi, ale neuspěl.

18:35
    Nahození Nashe se pouze odráží od zadního mantinelu.

19:24
    Hezká střela Ondřeje Procházky, Cikánek ji opět musel vytěsnit mimo.

19:33
    Druhá přesilovka pro kladenské hokejisty po faulu Veselého.

19:41
    Dělovka Nashe jen těsně minula domácí svatyni.

20:00

V první třetině jsme neviděli žádný extra závratný hokej, více šancí si možná připravili domácí, ale oba gólmani se zatím udržují v provozní teplotě a nedovolují střelcům skórovat. Druhá třetina začne asi v 18:19.

20:01

20:28
    Kladenští dohrávají přesilovku a hned se usadili v útočném pásmu.

20:42
    Kladno právě vstřelilo branku!

A hosté trestají. Zakončení Jakuba Strnada ještě Bláha vyrazil, ale pouze k osamocenému Petru VAMPOLOVI, který otevírá skóre. Asistence Jakub Strnad a Patrik Machač.
    20:42 Petr VAMPOLA - 0:1

21:35
    V obrovské šanci na druhé straně Marek Haas, jenže zblízka netrefil branku.

22:46
    Po zaváhání hostující obrany se puku zmocnil Seman, ale netrefil branku.

23:59
    Přesilovka tentokrát pro Azet po faulu Hořavy.

24:22
    Rutar pálí, pouze do Cikánka.

25:51
    V oslabení se dostal do slinmé pozice Kubík, Bláhu ale nepřekonal.

26:37
    Skrumáž před brankou Kladna, ale kotouč se nakonec odrazil do bezpečí pro hokejisty v bílém.

28:00
    Patrik Machač opět v akci, kdy hledal u tyče volného spoluhráče, kotouč ale zastavil Bláha.

28:42
    V několikáté šanci dnes opět Seman, ale znovu neproměnil.

29:28
    Maruna sám před Cikánkem, blafákem ale minul.

30:35
    Rehuš opět jen do Cikánka.

31:38
    Další šance pro Azet.

32:40
    Domácí rozjeli kolotoč v útočném pásmu, ale nakonec nezakončili a o puk i pásmo přišli.

33:38
    Domácí nesehráli přesilovku vůbec špatně, ale pobyt v pásmu nezúročili vyrovnávací brankou.

34:39
    Robin Staněk dostává dvě minuty za hrubost.

34:53
    Dělovka Svedlunda od modré, Bláha kotouč viděl a přikryl.

35:25
    Svedlund při chuti, zavezl kotouč do pásma.

36:30
    Hosté opět v pásmu, ale slabé nahození Nashe Bláha viděl a opět raději přerušil hru.

37:28
    Maruna získal kotouč u hrazení a chytře ho zkoušel nahodit na branku, Cikánka ale nepřekvapil.

38:17
    Gřeš ve skvělé pozici, ale měl to hrozně težké, protože dostal kotouč na dlouhou hůl a nedokázal jej nasměřovat mezi betony, jak zamýšlel.

38:32
    Další zákrok Cikánka, domácí si s ním neví rady.

39:08

Výborně to udělal Jakub Strnad, který kličkou obelstil obránce a poslal kotouč Ladislavu ZIKMUNDOVI, který švihem mířil přesně. Druhá asistence Petr Vampola.
    39:08 Ladislav ZIKMUND - 0:2

40:00

Opět jsme sledovali vyrovnaný hokej, nicméně hosté dokázali zkušeně využít svých šancí a zaslouženě se dostali do vedení. Domácím se nepodařilo srovnat, naopak hosté udeřili podruhé v poslednní minutě a do poslední třetiny, která začne v 19:10 tak půjdou s dvoubrankovým náskokem.

40:01

40:12
    Trochu zbytečný faul Chrobočka dává další šanci kladenským.

40:48
    Nash trefuje od modré pouze obránce.

41:04

Jiří ŘÍHA napřáhl od modré a kotouč se zastavil až v síti. Asistence Brandon Nash a Petr Vampola.
    41:04 Jiří ŘÍHA - 0:3

42:00
    Možná poslední šance pro domácí.

43:24
    Maruna nedokázal sklepnout kotouč za Cikánkova záda.

44:05
    Gřeš hledal před brankou Procházku jako Markus Jardu, bohužel Procházka v zakončení zlomil hůl.

44:50
    Zikmund v dobré pozici před brankou, kotouč nasměřoval nad branku.

45:40
    Domácí se sice snaží, ale nemohou najít recept na Cikánka.

47:31
    Gřešův pokus byl už trochu zoufalý, ale Cikánek si přesto připsal další zásah.

48:22
    Maruna taky zkouší Cikánka nachytat, ale jeho střela byla asymetrická, branku míjí asi o metr :-)

48:43
    Teď už ale opravdu poslední šance pro Azet.

49:32
    Azet sice kombinoval v pásmu, ale hosté nakonec vyhazují.

49:58
    Další výborná šance domácích, kotouč opět míří mimo branku.

52:37
    Dnešní utkání sleduje 2187 diváků, zatím lehce nespokojených.

53:26
    Asi opravdu poslední šance pro Azet :-)

53:32
    Havířov právě vstřelil branku!

Cikánek nakonec kapituluje a domácí křesají jiskřičku naděje. Honza MARUNA po nahrávce Robina Staňka snižuje.
    53:32 Jan MARUNA - 1:3

53:47
    Čtyřminutová přesilovka pro domácí.

54:10
    V závaru před brankou opět Maruna, tentokrát si na Cikánka nepřišel.

55:23
    Azet sice v pásmu, ale domácí honí kotouč po rozích.

56:16
    Robin Staněk zkusil pozornost Cikánka, ten drží šance kladenských.

56:46
    Další bomba Staňka, tentokrát mimo.

57:18
    Gřeše se opět nebojácně probíjel středem, ale po trojitém rittbergru skončil na zemi.

57:36
    Maruna mezi kruhy – pouze do Cikánka.

57:36
    Azet to zkouší v šesti.

57:46
    Kaut to nyní na červené čáře pokazil a aby to hosty ještě nemrzelo.

58:17
    Hosté velmi zkušeně drží kotouč daleko od své branky.

59:30
    Bednář v perfektní pozici přestřelil.

Azet dnes bohužel na Kladno nestačil. Zápas byl vyrovnaný, ale hosté dokázali lépe zužitkovat své šance. (19:50:27)

Libor Gavlas

Branky a nahrávky: 54. Maruna (Staněk) – 21. Vampola (J. Strnad, Machač), 40. Zikmund (J. Strnad, Vampola), 42. J. Říha (Nash, Vampola)

AZ Havířov: Bláha (Dufek) – Matai, Chroboček, Rutar, Staněk, Mrowiec, Bořuta, Dudek – O. Procházka, F. Seman (A), Gřeš – L. Bednář, Haas (A), Maruna (C) – Rehuš, R. Veselý, Kotala – Macuh, Cihlář.
    Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Zajíc, Nash, Zelingr, P. Hořava (A), J. Říha, Kehar – J. Strnad (C), Vampola (A), Zikmund – Jelínek, Machač, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Vildumetz, Š. Bláha, Hajný – Svedlund.

Rozhodčí: Skopal, Dědek – Doležal, Komínek