Chabarovsk – Soči 2:3 (2:3 po s.n.) | Kunlun – Novosibirsk 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Vladivostok 2:1 (kon.)
Ufa – Magnitogorsk 0:4 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 3:0 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 3:0 (kon.)
Red Star Kunlun
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
HC Sibir Novosibirsk
Čtvrtek 29.11.2018, 12:30 • Feiyang Skating Centre (Šanghaj) • KHL

Přeju hezký zbytek dne a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (15:04:01)

Česká stopa v utkání:
    Ondřej Vitásek: 0+0, 17:38
    Tomáš Mertl: 0+1, 22:46

Sledovali jsme utkání mezi Kunlunem a Novosibirskem, který končí výhrou domácích 3:2. Domácí byli jasně aktivnější a nejspíš po zásluze vítězí. Jako první se prosadil v 5.minutě Yip, jenže o sedm minut později snížil Caron z přesilové hry. V 17.minutě se prosadil z přesilové hry Savinainen, jenže o dvě minuty později opět vyrovnali hosté zásluhou Romanceva. V 47.minutě přišel definitivní zvrat, když se opět prosadil Yip i díky přihrávce Mertla. V poslední minutě pak Yip přidal branku do prázdné brány a díky hattricku je jasnou hvězdou utkání. Kunlun se posouvá na osmé místo a dál bojuje o play-off, Novosibirsku se osmé místo vzdálilo na osm bodů.

59:22 Brandon YIP - 4:2

59:22
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    A máme tady HATTRICK! Autorem branky je BRANDON YIP, který získal kotouč uprostřed hřiště a krásnou střelou do prázdné brány připisuje svůj první hattrick letošní sezóny.

59:02
    Poslední minuta a hosté ještě nevystřelili. Domácí celek je hodně blízko odplaty.

58:33
    Sibir Novosibirsk sice drží puk, jenže se s ním nemohou dostat do útočné třetiny. Kunlun zatím výborně brání střední pásmo.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a domácí Kunlun vede 3:2.

57:27
    Vladimir Pešechonov se hbitě dostal před bránu Kunlunu. Zde ale selhal, protože se u něho vyrojili tři hráči v červených dresech.

56:55
    Domácí se opět osvobozují chytrým vyhozením, které ani zdaleka nekončí zakázaným uvolněním.

56:30
    Do osfajdového postavení se dostal hostující Jordan Caron. Jeho spoluhráč Vladislav Naumov je na něho hodně naštvaný.

55:54
    Čínský klub ze Šanghaje se soustředí hlavně na obranu. Budou to mít ale hodně těžké, protože bránit moc neumí.

55:03
    Hosté odstřelují bránu Lazušina. Ruský brankář musel opět zasahovat. Tentokrát proti střele Brulého.

54:53
    Tentokrát byli domácí pod velkým tlakem. Ondřej Vitásek musel posunout kotouč na zakázané uvolnění.

54:32
    Sibir Novosibirsk pomalu přebírá aktivitu. Ví, že už nemá moc času na vyrovnání.

53:57
    K zajímavé dorážce se dostal Vladimir Pervušin, jenže jeho pokus bekhendem vyráží Lazušin do rohu mantinelu.

53:34
    Domácí teď chytře brání střední pásmo, kde každý získaný puk odstřelí na bránu Taylora.

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 5. Yip (Viklund, Lundh), 37. Savinainen (Fontain, Sundström), 47. Yip (Latta, Mertl), 60. Yip – 12. Caron (J. Peltola, Prince), 39. Romancev (Pervušin, Demidov)

Red Star Kunlun: Lazušin (Brust) – Viklund, V. Lajunen, Bartley, Järvinen, Vitásek, Bartulis – Fontain, Sundström, Beck (A) – Palola, Lundh, Savinainen – Latta, Kane, Yip (C) – Jaw, Mertl, Squires.
    HC Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – K. Alexejev (A), Loginov, Morozov, Ignatovič, Demidov, D. Lukin, Vorobej, Naumov – J. Peltola (C), Brulé, Prince – Michajlov, Sajustov (A), Kazakov – Pešechonov, Caron, Zyrjanov – Romancev, Pervušin.

Rozhodčí: Nikolaj Akuzovskij, Evgenij Romasko- Alexander Otmakhov, Evgenij Streltsov