Chabarovsk – Soči 2:3 (2:3 po s.n.) | Kunlun – Novosibirsk 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Vladivostok 2:1 (kon.)
Ufa – Magnitogorsk 0:4 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 3:0 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 3:0 (kon.)
Avangard Omsk
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Čtvrtek 29.11.2018, 17:30 • Balašicha Arena • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:05:01)

Československá stopa v utkání

Jakub Kovář (JEK) – odchytal celé utkání, 29 úspěšných zákroků, 3 inkasované branky

Je dobojováno. Jekatěrinburg do tohoto utkání nevstoupil vůbec špatně, jenže v rozmezí čtyř minut dvakrát inkasoval. To se ukázalo jako klíčové, hosté se dnes téměř nedostávali do větších příležitostí, obrana Omsku nám jasně ukázala, proč patří mezi nejlepší v soutěži. Definitivní pojistka pak přišla devět minut před koncem.

59:16
    Rychlá kombinace, poté přihrávka mezi kruhy. Rána Da Costy z první skončila vysoko nad domácí brankou!

58:32
    Hlasatel ohlásil poslední dvě minuty třetí dvacetiminutovky, podle všeho i celého utkání, hraje se ve středním pásmu.

57:58
    Hostující beci se museli rychle vracet, vypadalo to, že proti Stålbergovi si pomohli drobným faulem. Kovář drží puk a přerušuje hru.

57:22
    Jekatěrinburg se sice drží v útočné třetině, ovšem do větších příležitostí se dnes vůbec nedostává, stejně jako v tomto případě.

56:55
    Utkání se už jen spíše z povinnosti dohrává, o vítězi je rozhodnuto, Omsk teď hraje hlavně o nulu domácího brankáře Bobkova.

55:42
    Střelecký pokus Sextona mířil pouze doprostřed branky. Snadný zákrok pro Bobkova, který i nadále drží čisté konto, zároveň přerušuje hru.

55:05
    Čárový rozhodčí opět píská ofsajd, což se nelíbí domácím hráčům. Dnes velmi aktivní Košelev jde střídat, rozběhla se závěrečná pětiminutovka tohoto utkání.

54:48
    Dobrou přihrávku do jízdy dostal Košelev, který zakončoval na bližší tyčku. Kovář si připisuje další úspěšný zákrok!

53:56
    Hosté se usadili v útočné třetině, Krikunov byl dobře bráněn, jeho následná přihrávka skončila na holi domácího hráče.

53:14
    Hra je přerušena, čárový rozhodčí píská ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. Ještě předtím je tu reklamní pauza.

52:43
    Uvidíme, jak na třetí inkasovanou branku zareaguje Jekatěrinburg. Hosté se v těchto chvílích musí zase bránit.

52:03
    Plné ruce práce měl teď domácí brankář. Bobkov si připsal dva úspěšné zákroky a i nadále drží čisté konto.
    51:01 Cody FRANSON - 3:0

51:01
    Avangard právě vstřelil branku!
    Dvojnásobná početní výhoda sice skončila, ovšem domácí se prosazují z klasické přesilovky. Spoustu prostoru dostal CODY FRANSON, jehož nenápadná střela skončila v síti! Asistence: Sergej Širokov a David Desharnais.

50:35
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Bodrov – 2 min., faul kolenem).

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 5. Košelev (Talbot, Desharnais), 9. Pokka (Jemelin, I. Michejev), 52. Franson (Širokov, Desharnais)

Avangard Omsk: Bobkov (Šilin) – Franson (C), J. Medveděv, Pokka (A), Jemelin, Čudinov, Pivcakin (A) – I. Michejev, Zernov, Širokov – K. Petrov, K. Semjonov, Stålberg – Košelev, Desharnais, Talbot – Jakimov, Stas, A. Galimov – Manukjan, Jaremčuk.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář – Ljamin, Alexej Vasilevskij (A), Mamkin, D. Bodrov (A), I. Višněvskij, Gurkin, Valitov, Mišarin – Sexton, Paré, A. Garejev – Milovzorov, Kučerjavenko, Krikunov – Golyšev, S. Da Costa, Dawes (C) – Litovčenko, Torčeňuk, Rassejkin.

Rozhodčí: Morozov, Ravodin – Majtak, Šeljanin