Benevento – Cittadella 1:0 (kon.) | Bologna – Crotone 3:0 (kon.) | Sampdoria – Spal 2:1 (kon.)
UC Sampdoria
2:1 (1:1)
Spal
Úterý 04.12.2018, 20:45 • Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genova). • Italský pohár • 4. kolo

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera, případně dobrou noc. (22:47:37)

Dlouho hodně vyrovnaný duel nakonec končí pro domácí hodně šťastným vítězstvím. Favorit musel dotahovat, ve druhé půli se pak dlouho za nerozhodného stavu nedokázal gólově prosadit, když nevyužil ani ty největší šance. Nakonec se mu to přeci jen osm minut před koncem povedlo a díky výhře 2:1 postupuje do osmifinále. V něm se utká z gigantem z AC Milán. Spal se po velmi srdnatém a statečném boji s Pohárem loučí.

90+6

90+5
    Ferrari mohl ještě navýšit vedení, jeho poměrně slabý pokus překvapil hostujícího gólmana a projel jen těsně vedle pravé tyče jeho brány.

90+4
    Domácí drží míč daleko od své brány a nepřipouští nějaké komplikace.

90+1
    Ferrari inkasoval nepříjemný úder do obličeje a ještě na něj poté protihráč spadl.

90+1
    Nastavuje se na Itálii zcela standardních pět minut.

90
    Hosté vystihli špatnou rozehrávku domácích a vyrazili do přečíslení tři na dva, po špatné přihrávce však celá akce končí.

88
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Saponara, přichází Caprari.

88
    Žlutou kartu dostává Viviani (Spal).

87
    Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Valdifiori, přichází Viviani.

84
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Vieira, přichází Linetty.
    82. KOWNACKI - 2:1

82
    Sampdoria právě vstřelila branku!
    Domácí otáčí stav a osm minut před koncem strhávají vedení na svou stranu. DAWID KOWNACKI si vyskočil na nadýchaný Saponarův centr a hlavou poslal míč na pravou stranu brány, kde bylo dost místa.

81
    Pokračuje se dál, domácí odkopávají míč až k brance soupeře.

79
    Hra je přerušena, na trávníku je ošetřován Cionek.

78
    Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Floccari, přichází Moncini.

77
    Nedorozumění v souhře a hosté přichází znovu o míč.

Petr Frömel

Branky: 45+1. Defrel, 82. Kownacki – 34. Floccari

Karty:   56. Cionek (SPAL), 88. Viviani (SPAL)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 11:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:12.
    UC Sampdoria: Rafael – Bereszynski (71. Rolando), Colley, Sala, Ferrari – Jankto, Vieira (84. Linetty), Saponara (89. Caprari) – Kownacki, Praet, Defrel.
    Náhradníci: Belec – Andersen, Ekdal, Ramírez, Linetty, Caprari, Leverbe, Junior Tavares, Quagliarella, Rolando.

Spal: Milinković-Savić – Cionek, Bonifazi, Djourou, Costa – Dickmann, Valoti (71. Kurtić), Valdifiori (87. Viviani), Everton Luiz – Paloschi, Floccari (78. Moncini).
    Náhradníci: Gomis, Poluzzi – Antenucci, Moncini, Kurtić, Vicari, Felipe, Petagna, Nikolić, Viviani, Fares.

Rozhodčí: D. P. di Avezzano – Raspollini, Scarpa