Novosibirsk – Magnitogorsk 1:0 (2:1 po s.n.) | Jaroslavl – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Dynamo M. – Kunlun 4:3 (kon.)
Soči – Riga 3:2 (4:3 po s.n.) | Spartak Moskva – Jokerit 5:1 (kon.) | Slovan – Ufa 2:5 (kon.)
konec
Lokomotiv Jaroslavl
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Amur Chabarovsk
Středa 05.12.2018, 17:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek středečního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (19:20:32)
   
  Československá stopa v utkání

  Jakub Nakládal (JAR) 0+1, 2 střely, čas na ledě 19:42
  Alexander Salák (JAR) 33 zákroků, úspěšnost 100%

  Michal Jordán (CHA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 25:33
  Tomáš Zohorna (CHA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:38
  Marek Langhamer (CHA) ve třetí minutě střídal
   
  Je dobojováno. Ve třetí třetině už branka nepadla, domácí hráči pouze kontrolovali hru a nedopustili žádné drama. Hostům se nedá upřít snaha, ale jejich koncovka dnes byla hodně špatná. Brankář Alexander Salák si tak připsal čisté konto a dovedl svůj tým k dalším dvěma bodům.
   
  Konec zápasu.
   
  59:35
  A znovu drží domácí puk co nejdále od své branky a vypadá to vypadá, že je opravdu hotovo. Hosté jsou už bez šance.
   
  59:02
  Ruděnkov pálil od modré čáry a Salák musel do zákroku, levým betonem pak dostal puk do bezpečí a domácí míří na druhou stranu.
   
  Utkání sleduje 7 500 diváků.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:16
  Další tlak před jeho brankou domácí ustáli a dostávají puk do své moci. Hosté se tak musejí vracet zpět do obrany, aby zastavili další domácí akci.
   
  56:37
  Gorškov už byl u větší šance, těsně před Salákem zakončoval, ovšem brankář Lokomotivu si připisuje další přesný zákrok!
   
  55:56
  Na chvilku se hosté dostali do útočného pásma a pokusili se o střelu před Salákem, brankář Jaroslavle však vytasil další přesný zákrok, kterým notně tým podržel.
   
  55:05
  Sannikov byl tísněn obráncem hostů, ale podařilo se mu vystřelit. Jeho pokus pak srazila obrana Chabarovsku do ochranné sítě nad Alikinovou brankou.
   
  54:31
  Salák pomohl obraně domácích a kotouč po zisku odpálil do středního pásma. Domácí tak jdou do rychlé protiakce na druhé straně.
   
  54:00
  Domácí hokejisté mají šest minut před koncem třetí třetiny zápas pod kontrolou a zatím to na nějaké drama ze strany hostů nevypadá.
   
  53:34
  Jurtajkin se ocitl v další šanci před hostující brankou. Jeho přízemní střelu zastavil Alikin a hra je opět přerušena. Vhazuje se po levici brankáře Chabarovsku.
   
  52:28
  Za vlastní brankou zariskoval Alikin, který nakonec dostal puk na hokejky spoluhráčů. Clonil tam však Jakub Nakládal, kdyby se dostal ke kotouči, měl by úlohu jednoduchou. Ovšem nestalo se tak.
   
  51:55
  Alexejev svou dělovkou ohrozil Alikina, ten znovu pozorný kryje jeho střelu a posílá puk daleko od své branky.
   
  51:39
  Kajumov dostal přihrávku do jízdy od Ivanova a zakončoval z pravé strany. Alikin tak musel opět do zákroku a po něm hru přerušil. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
   
  51:15
  Valentin Pjanov zblízka pálil na Saláka, český brankář však zasáhl naprosto přesně a stále tak drží náskok svého celku a také své dosavadní čisté konto.

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 3. Čerepanov (Ivanov, Kajumov), 3. Jurtajkin (Kontiola), 40. Kontiola (Nakládal)


  Lokomotiv Jaroslavl: Salák (Konovalov) – Nakládal, Rafikov, Kronwall (C), Afanasjev, N. Averin, M. Osipov, Čerepanov – Jurtajkin, Kontiola, Loktionov – Sannikov, Iljenko, J. Averin (A) – Kartajev, Alexejev, Apalkov (A) – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Kudrjavcev.
  Amur Chabarovsk: Langhamer (3. Alikin) – D. Vorobjov, Jordán, Korjagin, Šviděnko, Žuravljov, Kuzmin, Lisov, Alexandrov – Fajzullin (A), Pjanov, Gorškov – Ruděnkov, Rasskazov, T. Zohorna (C) – A. Lazarev, Vj. Ušenin (A), Vl. Ušenin – Dědunov, Železkov, Popugajev.

  Rozhodčí: Kuljov, Odinš – Parikov, Ponamarenko

  Diváci: 7 500