Třinec – Vsetín 5:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:2 (2:0, 0:2, 3:0 - N 0:1)
VHK ROBE Vsetín
Středa 19.12.2018, 18:00 • mini WERK ARENA • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Máme tady konec zápasu. třinečtí předvedli perfektní třetí třetinu, kdy zásluhou Geidla, Havránka a Krzaka rozhodli o tom, že tři body zůstanou doma. Jenomže vsetínští se nevzdali, a 33 vteřin po začátku prodloužení se z brejku prosadil Martin Lašák. Hosté si tedy odvezou z třinecké mini WERK ARENY bonusový bod. Hezký zbytek dne. (20:13:36)

60:33
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetín právě rozhodl o tom, že bonusový bod si odvezou domů! Do brejku dva na jednoho ujeli Jindra s Lašákem, Jindra vzal zodpovědnost na sebe, vystřeli, jeho pokus vyrazil před sebe Ochman, kde už s dorážkou čekal MARTIN LAŠÁK a nemýlil se. Asistence: Lukáš Jindra, Daniel Klímek

60:02
    Puku se zmocnili domácí a budou mít možnost prvního útoku.

60:01

Domácí perfektně zvládli závěrečnou třetinu a po gólech Geidla, Havránka a Krzaka se mohou radovat ze zisku tří bodů!

59:10
    Zeman z prava od modré čáry příklepem netrefil bránu.

59:02
    Homola zblokoval střelu Klímka do ochranné sítě. Bude se vhazovat po levici Ochmana.

58:08
    Kožený vyzkoušel od modré střelu po zemi na teč, za byla tečována, ale Ochman si padající kotouč pohlídal.

57:18
    Lukačka se proháčkoval zleva až k zakončení, ale přestřelil.

56:40
    Jenáček vystřelil z levého kruhu švihem, ale trefil jen Ochmana do břicha.

56:01
    Sachr raději podržel puk před dotírajícími třineckými útočníky, bude se vhazovat po jeho levici.

55:21
    Hned po buly to od modré zkoušel zápěstím Kožený, Ochman v pohodě zasáhl.

55:09
    Zetocha napřáhl z vrcholku pravého kruhu k příklepu, jeho střelu ale zblokoval domácí obránce.

54:38
    Lukačka si našlápl podél levého mantinelu, stahovačkou se dostal do zakončení, jenomže Ochman proti jeho střele vytasil lapačku a zamezil puku v cestě do brány.

53:32
    Oceláři pokračují v aktivní hře i po vstřelené brance.

52:13
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři navyšují svůj náskok už na tři branky! Dalším borcem, který se zapíše do listin střelců dnes bude FILIP KRZAK. Stav utkání: 5:2 Asistence: Adam Raška, Patrik Konderla

51:56
    Raška perfektně objel bránu, přihrávkou hledal spoluháče před bránou, tam se ale momentálně nikdo nenacházel.

50:53
    Jindra z prostoru mezi čárkami těsně minul střelou po zemi pravou tyč Ochmanovy brány.

50:10
    Lukačka se zkoušel od levého mantinelu protlačit až před Ochmana, to se mu povedlo, tam ale jeho výlet skončil, jelikož třinecký gólman mu perfektně holí vypíchl puk.

49:47
    Krzak nahodil puk ze středního pásma přímo na Sachr, bohužel jeho spoluhráči byli v ofsajdu.

49:20
    Klímek vystřelil od pravého mantinelu, trefil jen domácí beky.

47:53
    Krzak nahazoval od modré čáry, jeho nahození výborně tečoval Geidl, ale Sachr předvedl perfektní zákrok a zamezil puku v cestě do brány.

47:24
    Petriska osvobodil hosty.

46:55
    Hosté zatím dobře brání a nedovolili domácím téměř nic.

46:22
    Oceláři mají další možnost přesilové hry, uvidíme, zda se jim povede jí využit.

46:15
    Krzak vyhodil kotouč o tvrzené sklo pryč z hrací plochy. Bude se vhazovat.

45:34
    Domácí jsou opět zatlačení Vsetínem a pomohli si pouze zakázaným uvolněním.

45:03
    Krč mohl vypálit z osy hřiště, naneštěstí trefil jen obránce hostů.

44:11
    Vsetín teď zatlačil Oceláře a donutil je jen vyhodit na icing.

42:34
    Tak to je senzace! Domácí odskakují do dvoubrankové vedení, když se dokázal prosadit za záda Sachra MAREK HAVRÁNEK. Asistence: Adam Raška a Jiří Plandor

42:00
    Oceláři odskakují opět do jednobrankového vedení! Před branou se ocitl Pavel Matěj, ten posunul kotouč ještě lépe postavenému NICU GEIDLOVI, který prostřelil Sachra. Asistence: Pavel Matěj

41:41
    Petriska se ocitl sám v prostoru mezikruží před Ochmanem, vystřelil zápěstím, ale trefil jen Ochmanovou hruď.

40:50
    Na druhé straně se Michálkovi v útočném pásmu nepovedla přihrávka, trefil bránícího hráče a od toho se puk odrazil až na druhou stranu k Ochmanovi.

40:25
    Puk zatím v držení hostů, ti přemýšlejí jak se dostat do pásma.

40:01

Máme za sebou dvě třetiny a vyrovnaný stav. Přestože herně měli pořád navrch domácí, tak se za hosty z velice nenápadné šance dokázal ve 23. minutě z prostoru mezikruží prosadit Jan Vašenka. O vyrovnaní stavu se 100 vteřin před druhou sirénou postaral Daniel Klímek. Třetí třetina začne přibližně v 19:34.

40:00

39:58
    Matěj vyslal střelu zápěstím z levého kruhu, jeho pokus vyrazil ramenem Sachr.

38:20
    Vsetínu se před koncem druhé třetiny povedlo vyrovnat! Z pravého bodu pro vhazovaní vystřelil zápěstím DANIEL KLÍMEK, jeho střela jemně lízla tyč a skončila až za Ochmanovými zády. Stav utkání: 2:2 Bez asistence.

37:40
    Lukačka s Petriskou uháněli sami na Ochmana, první jmenovaný perfektním pasem našel Petrisku který okamžitě pálil zápěstím, jenomže proti jeho úmyslu skórovat byl rychlý Radek Ochman, který se dokázal velmi rychle přesunout ke svojí levé tyči a lapačkou zlikvidoval soupeře.

36:55
    Jenáček zkoušel bekhendem z pravého kruhu překonat Ochmana, ten však položil své betony na led a nedovolil mu skórovat.

36:27
    Tentokrát prozkoušel Sachrovu pozornost Havránek, a ani tentokrát Sachr nechyboval.

36:21
    Krzak si vybruslil od modré čáry podél pravého mantinelu, protlačil se do zakončení ale trefil jen hruď Sachra.

35:44
    Vsetín je kompletní, i tentokrát se jim povedlo ubránit domácí.

35:37
    Nahození Michálka od modré se snažil před branou tečovat Jiří Plandor, to se mu však nepovedlo a tak puk končí v náručí Sachra.

34:44
    Zeman osvobozuje hosty. Domácí zatím dobře kombinují s pukem, ale nedaří se jím zakončit.

33:43
    Domácí mají možnost další přesilové hry, jednu se jim dnes už povedlo využít. Uvidíme co tentokrát.

33:26
    Krupa se Zetochou se teď ocitli v situaci dva na jednoho. První jmenovaný vzal odpovědnost na sebe, zvolil střelu zápěstím ale Ochman předvedl perfektní semafor a schoval puk v náruči.

32:15
    Petriska vyslal tvrdý příklep z osy hřiště, ale Ochman si poradil.

32:07
    Domácím se ani tentokrát nepovedlo založit útok a kotouč jim uskakuje znovu na zakázané uvolnění.

31:45
    Icing domácích.

31:37
    Hostům se nepovedlo protlačit do větší šance, a jejich drobnější šance zlikvidoval Radek Ochman.

31:31
    Domácí jsou kompletní.

31:19
    Hostům se nepovedl přechod přes modrou čáru, ofsajd.

31:05
    Geidl osvobozuje domácí.

30:58
    Klímek vystřelil od pravého mantinelu švihem, jeho pokus skončil v náruči Ochmana.

29:51
    Lukačka zakončil kombinaci Vsetína střelou, která jen těsně minula levou tyč Ochmanovy brány.

29:31
    Hosté mají druhou možnost přesilovky, uvidíme jestli s ní naloží lépe než s tou první.

29:05
    Klímek se neprotlačil před bránu, a tak domácí se zmocnili kotouče a otáčí hru.

28:33
    Zeman pálil od modré příklepem ale minul. Hosté se po delší době usazují v útočné třetině.

28:08
    Další útok Ocelářů zastavil ofsajd.

27:41
    Hosté jsou kompletní.

27:19
    Od modré čáry si na levý bod pro vhazovaní sjel Michálek, dostal křižmý pas od pravého mantinelu, okamžitě pálil zápěstím, ale jeho pokus zlikvidoval Sachr.

26:36
    Konderlův příklep trefil jen Geidla a hosté se opět osvobozují.

25:55
    Hosté se osvobozují.

25:38
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kožený – 2 min., podrážení).

24:57
    Oceláři se snaží dál hrát velmi aktivně a snaží se zatlačit hosty.

24:20
    Další střela Michálka od modré končí na vyrážečce Sachra.

22:33
    Hostům se daří snížit stav utkání. Z prostoru mezikruží vystřelil JAN VAŠENKA a podařilo se mu překonat Ochmana. Asistence: Ján Petriska

22:28
    Na druhé straně pálil z pravého kruhu Jindra, jeho střelu vyrazil Ochman ramenem do ochranné sítě.

22:01
    Radzienciak vyslal velice nebezpečnou střelu, ta byla před Sachrem několikrát tečována, naštěstí pro hosty kotouč neskončil za brankovou čárou.

21:56
    Krzak od modré čáry vyslal nedůraznou střelu švihem, pro Sachra žádný problém.

21:28
    Oceláři i nadále pokračují v aktivní hře, donutili hosty vyhodit na icing.

21:10

21:00
    Michálek vyslal perfektní střelu příklepem od modré, tu ale vyrážečkou vyrazil Sachr.

20:18
    Oceláři zahajují další třetinu v přesilové hře, okamžitě se usazují v pásmu a kombinují.

20:01

Máme za sebou první třetinu, ve které zpočátku oba dva týmy předváděli výbornou obranu a dávali si pozor na drobné chyby. Přesto se dvě chyby našly na straně hostů, když nejprve v 16 minutě ukázal svůj důraz Adam Raška. Jenomže Oceláři byli při chuti a minutu před koncem hrací doby dostali možnost přesilové hry, kterou opět svým důrazem využil Adam Raška. Další třetina začne přibližně v 18:45.

20:00

19:08
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jenáček – 2 min., podrážení).

19:08
    A je to tady! Domácí využívají hned svojí první přesilovou hru! Gól padl z velmi podobné situace jako ten první, když svůj důraz v před brankovém prostoru ukázal ADAM RAŠKA i přes to, že byl faulován. Asistence: Jiří Plandor

18:50
    Krupa osvobozuje hosty, když se mu povedlo vytlačit domácí beky.

18:20
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Petriska – 2 min., držení).

17:55
    Z vrcholku na druhé straně vystřelil zápěstím Krč, svojí střelu schoval za zády hostujícího beka. Kotouč na poslední chvíli našel Sachr a vytáhl krásný zákrok lapačkou.

17:02
    Z pravého kruhu vyslal dobrou střelu zápěstím Jindra, jeho ostrý pokus vyrazil Ochman do pravého rohu.

16:14
    Oceláři nadále pokračují v aktivní hře a snaží se soupeře zatlačit.

15:17
    Oceláři se ujímají vedení. Z levého křídla se protlačil až do prostoru brankoviště ADAM RAŠKA, který předvedl svůj důraz a na dvakrát protlačil kotouč za záda Sachra. Asistence: Jiří Plandor.

14:12
    Krč vystřelil švihem z prostoru mezi kruhy, jeho pokus vyrazil Sachr hokejkou.

13:42
    Oba týmy zatím předvádí zodpovědnou hru dozadu a nepustí soupeře do větší šance.

12:55
    Z vrcholku mezikruží vystřelil švihem Bulava, jeho pokus skončil v náruči Sachra.

12:10
    Macháček poslal dobrou zadovku na Havránka, tomu však zakončení znemožnili hostující beci.

11:05
    Na druhé straně vypálil nebezpečně z pravého křídla Jindra, jeho pokus vyrazil betonem Ochman.

10:41
    Bulava teď dobře udržel modrou čáru a tak domácí mohou pokračovat v tlaku.

09:56
    Konderla chtěl vystřelit od levého mantinelu, bohužel pro něj mu sjel kotouč z čepele.

09:17
    Krupa se nebezpečně rozjížděl, jenomže dostal nepřesný pas a tak se píská icing.

08:47
    Domácí se dostali do ofsajdu.

08:21
    Lukačka vystřelil z pravého kruhu švihem, jeho pokus vychytal lapačkou Ochman, okamžitě vytřepal puk z lapačky a rozehrává.

07:48
    Oceláři perfektně ubránili oslabení a jsou kompletní.

07:04
    Jindra to teď od modré zkoušel na teč, ale netrefil bránu.

06:26
    Pernický vyslal tvrdý příklep od modré, ten ale zblokovali domácí beci.

05:48
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Konderla – 2 min., faul kolenem).

05:41
    Vašenka pálil nebezpečně z mezikruží švihem, ale jeho pokus vyrazil Ochman.

04:40
    Indrst se pokusil udělat kličku v situaci jeden na jednoho, ta mu ale však nevyšla a puk mu utíká do rohu.

03:59
    Nahození Pernického od modré čáry vyrazil Ochman holí.

03:33
    Krzakovo nahození zblokovali vsetínští beci a otáčí hru.

03:02
    Do tlaku se teď snaží dostat hosté, ale Oceláři je obrali o puk a otáčí hru.

02:20
    Mikler vystřelil od pravého mantinelu příklepem, pro Sachra žádný problém.

01:54
    Tománek nahodil puk do útočné třetiny, jenomže hosté se chopili puku a rozehrávají.

01:31
    Domácím se nepovedlo založení útoku a puk jim utíká na icing.

00:57
    Oceláři se snaží ze začátku zápasu zatlačit soupeře, tomu se zatím však v obraně daří.

00:16
    První střelu zápasu si z levého křídla připisuje Raška, Sachr bez problému zasahuje.

00:01

Oba týmy v letošní sezóně na sebe narazili už čtyřikrát, přičemž si oba dva týmy připsali dvě výhry a dvě porážky.

Oceláři můžou být zatím celkem spokojeni se vstupem do druhé části sezóny, jelikož se jim povedlo z pěti zápasů vyhrát hned třikrát. Dnes se Oceláři představí poprvé v nadstavbě doma před svými fanoušky, jelikož všech pět předchozích utkání odehráli venku. Třinečtí borci se zatím v nadstavbě můžou pochlubit celkem slušnou úspěšností střelby, rovněž se jim daří ve využívání přesilových her.
    Nejproduktivnější Oceláři:
    Jakub Michálek – 9 bodů (4+5)
    Filip Krzak – 5 bodů (2+3)
    Jiří Plandor – 4 body (3+1)

Naopak valachům se vstup do nadstavby moc nepovedl. Prohráli ve čtyřech z pěti utkání a v tabulce jim tak náleží až 11. místo. V posledním duelu se jim povedlo doma přetlačit Kometu Brno poměrem 3:2 v prodloužení. Uvidíme, zda se jim povede dnes navázat na vítězství nad Brnem. Vsetín se zatím může opřít o dobře ubráněná oslabení (úspěšnost 85,71%).
    Nejproduktivnější hráči Vsetína:
    Šimon Jenáček – 5 bodů (2+3)
    Lukáš Frydrych – 4 body (1+3)
    Tomáš Ondračka – 4 body (1+3)

Příjemný středeční podvečer z třinecké mini WERK ARENY. Dnes máme na programu další zápas ze skupiny o pořadí v play-off, tentokrát mezi Třincem a Vsetínem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

René Sasyn

Branky a nahrávky: 16. Raška (Plandor), 20. Raška (Plandor), 42. Geidl (Matěj), 43. Havránek (Raška, Plandor), 53. Krzak (Raška, Konderla) – 23. Vašenka (Petriska), 39. Klímek, 61. Lašák (Jindra, Klímek)

HC Oceláři Třinec: Ochman (Švehlák) – Radzienciak, Krzak (C), Bulava, Konderla, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Tomanek, Indrst (A), Pastor, Wardas, Mikler, Geidl, Raška, Plandor, Matěj, Macháček (A)
    VHK ROBE Vsetín: Sachr (Málek) – Lašák, Kunst, Zeman, Jenáček (A), Pernický, Kožený, Houser – Jindra, Klímek (C), Babeliak, Zetocha, Vrána, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel

Rozhodčí: Fiala – Carbol, Kořístka