Chabarovsk – Dynamo Moskva 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 1:4 (kon.) | Ufa – Čerepovec 3:2 (kon.)
Jokerit – Riga 3:2 (po pr.) | Omsk – Jaroslavl 0:2 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 1:4 (kon.)
Spartak Moskva – Soči 3:2 (po pr.)
Jokerit Helsinky
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Dinamo Riga
Sobota 22.12.2018, 15:00 • Hartwall Arena • KHL

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z KHL, na viděnou! (17:38:20)

Střely na branku v zápase:
    Jokerit – 29
    Dinamo Riga – 13

Vyrovnanou bitvu nakonec Helsinki ukořistily v prodloužení zásluhou Viktora Lööva.

61:01 Viktor LÖÖV - 3:2

61:01
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Manninen přihrál přes šířku kluziště na VIKTORA LÖÖVA, který si puk srovnal na hokejce a po ledě poslal do branky! Bonusový bod tak získávají Helsinki! Asistence: Sakari Manninen.

60:26
    Ikonen se vrátil na led právě včas, aby zachytil vyhození svého týmu na středové čáře. Nicméně měl před sebou stále ještě dva soupeře.

60:02
    Jokerit vyhrál buly a tak ihned posílá puk za branku soupeře.

60:01

V poslední třetině branka nepadla a bude se proto prodlužovat! Jako kdyby Helsinkám došel po druhé části dech, úvod té třetí byl jasně v režii Rigy. Poté se přece jen Jokeritu podařilo trochu srovnat krok, ale zdaleka to neodpovídalo jeho převaze z prostřední třetiny. Riga měla na hokejce rozhodnutí především v závěru zápasu, kdy jel Meija sám na brankáře a nastřelil tyč. Do prodloužení si hosté nicméně ponesou ještě 21 vteřin přesilové hry.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    Domácí se vrhli ve dvou proti třem soupeřům. Nakonec se ale rozhodli jen pošetřit čas.

59:01
    Jeden z domácích útočníků posílá puk bekhendem až k brance hostů.

58:50
    Na střelu Balinskise Zapolski dobře viděl a puk drží bezpečně v náručí.

58:21
    Oddechový čas pro hosty. Dinamo má jedinečnou příležitost urvat pro sebe vítězství za tři body v posledních minutách.

58:21
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henri Ikonen – 2 min., podrážení).

57:46
    Jeden z hráčů Jokeritu se přesto dostal k nebezpečné střele z levého kruhu. Biljalov byl pozorný.

57:21
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden tým nechce v posledních minutách ztratit body a tak oba spíše brání.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 22. O'Neill (A. Grant, Lepistö), 40. Wärn (H. Ikonen), 62. Lööv (Manninen) – 10. Videll (McMillan), 35. Darzinš (Balinskis, Sotnieks)

Jokerit Helsinky: Zapolski (Mäkiniemi) – Kivistö, Lepistö, Stollery, A. Grant, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Lööv – O'Neill, Norman, Vesalainen – Joensuu, Manninen, Nicklas Jensen – Moses, Platt, Pihlström – Niemi, H. Ikonen, Wärn.
    Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Sotnieks, Gimajev, Zile, Ališauskas, Maione, Balinskis – Gegeris, Meija, Batna – Gillies, Marenis, McMillan – Darzinš, Dzierkals, Videll – M. Redlihs, Džerinš, Kalns – Pavlovs, Berzinš.

Rozhodčí: Morozov, Oskirko – Novikov, Kuchava