Čeljabinsk – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 2:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 2:0 (kon.)
Jaroslavl – Riga 2:1 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
Minsk – Petrohrad 0:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Pátek 04.01.2019, 15:00 • TatNeft Arena • KHL

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (17:26:20)

Česká stopa v utkání:
    Jiří Sekáč: 1+1, 14:56

Střely na bránu v utkání: 27-33.

Sledovali jsme zajímavé utkání mezi Bars Kazaň a Salavat Julavat Ufa, které končí výhrou domácích 3:1. Domácí začali velice dobře, když se v 7.minutě prosadil Galijev. V 10.minutě to bylo ještě lepší, když střelu Zaripova tečoval Sekáč. Český útočník měl prsty i v třetí brance, když druhou asistencí přihrával na branku Azeveda v 38.minutě. Vypadalo to na jednoznačný průběh, jenže Ufa do poslední periody vlétla a hned v 43.minutě snížil Sergejev na 3:1. Ufa měla enormní tlak, dokonce hráli přes dvě minuty bez brankáře, jenže ani to nestačilo na druhou branku. Kazaň si udržuje náskok před Astanou, Ufa sice nebodovala, ale její výkon byl hlavně v poslední třetině vlekou nadějí do boje o play-off.

59:57
    Andrej Popov to opět zkoušel přes celé kluziště, ale opět se o hodně spletl. Domácí si zbytek utkání již užívají.

59:23
    Andrej Popov skvěle držel puk za brankou Ufy, kde nasbíral několik cenných vteřinek.

59:13
    Zakázané uvolnění domácího celku po dlouhé střele Lukojanova.

58:57
    Domácí hráči drží puk ve středním pásmu. Tohle už pro ně vypadá velmi dobře.

58:36
    Fedotov je na střídačce a Ufa vkládá všechny své síly do útoku!

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby. Ufa je nadále v pěti hráčích v poli.

57:10
    Kazaň se ubránila a Andrej Popov se vydal na útočný výlet. K němu se připojil i Lukojanov a domácí tak mají dobrou pozici.

56:50
    Domácí hráči kombinují ve svém pásmu a šetří cenné vteřinky. Jejich obránci jsou již značně unaveni, protože jsou pod neustálým tlakem hostů.

56:00
    Ufě se ale čas rychle tenčí. Už mají pouze čtyři minutky na obrat.

55:35
    Hosté nadále pokračují ve hře v útočném pásmu, kde tráví drtivou většinu třetí třetiny.

54:57
    Oba celky v plném počtu. Kazaň je o dvě minuty blíž k vítězství. Ufa to zkoušela bez brankáře, ale i tak nedokázala využít velký tlak.

54:12
    Ufa to zkouší v pěti hráčích v poli. Odvážný krok hostujícího trenéra Tsulygina.

53:39
    Hra je při hře čtyři na čtyři hodně rozkouskovaná díky častým přerušením. To spíš vyhovuje domácím, kteří by už nejradši měli po utkání.

52:47
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Markov – 2 min., sekání).

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 7. Galijev (Zaripov), 10. Sekáč (Zaripov, Ljamkin), 38. Azevedo (Tkačov, Sekáč) – 43. Ar. Sergejev (Rybin, Kadějkin)

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Garipov) – Markov (A), Jarullin, Abrosimov, Ljamkin, Manuchov, Batyršin – Azevedo, Tkačov, Sekáč – Galijev, Osnovin, Zaripov (A) – M. Gluchov, An. Popov, Lukojanov – Klinkhammer, Svitov (C), A. Michejev – Kara.
    Salavat Julajev Ufa: Karejev (10. Fedotov) – Sergijenko, Panin (C), Koledov, Arzamascev, A. Semjonov, Ar. Sergejev, S. Těreščenko, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen (A), Omark – Tkačov, Burmistrov, Kugryšev – M. Majorov, Busarov, Rybin – Soloduchin, Kadějkin (A), V. Žarkov.

Rozhodčí: Edward Odins, Denis Naumov- Nikita Novikov, Alexander Zakharenkov