Čeljabinsk – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 2:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 2:0 (kon.)
Jaroslavl – Riga 2:1 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
Minsk – Petrohrad 0:2 (kon.)
Severstal Čerepovec
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Pátek 04.01.2019, 15:00 • Ice Palace • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (17:35:15)

Česká stopa v utkání:
    Lukáš Klok (SBA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:00
    Rudolf Červený (SBA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:21
    Jakub Štěpánek (SBA) 58 minut, 32 zákroků, 2 góly, 94,1%
    Dominik Furch (CER) 60 minut, 25 zákroků, 0 gólů, 100,0%

Slovan nedokázal porazit ani nejhorší tým KHL, na ledě Čerepovce prohrál 0:2. V první třetině to přitom vypadalo na zápas, který by mohl mít bratislavský klub pod kontrolou, jenže svou převahu nezužitkoval gólově. A to se mu vymstilo, protože ve druhé třetině si už tolik šancí nevypracoval a když ano, tak Čerepovec zachránil brankář Furch nebo tyčka jeho branky. Kromě výkonu českého brankáře Severstal vyhrál zásluhou dvou využitých přesilovek. Nejprve se ve druhé třetině z úspěšné dorážky radoval Jurij Trubačjov, ve třetí části pak zvýšil po nepřehledné situaci v brankovišti na konečných 2:0 Vladislav Kodola. Slovan v závěru zkoušel hru bez brankáře a měl velký tlak, ale nepodařilo se mu vstřelit ani kontaktní branku.

59:38
    Slovan zatím nemá puk pod kontrolou v útočném pásmu.

59:06
    Lukáš Klok pálil z vrcholku levého kruhu, ale ani tato rána se neujala. Furch puk dokázal zvednout do ochranné sítě.

58:51
    Stále pokračuje power play Slovanu, po dalším zakázaném uvolnění Čerepovce se bude vhazovat před Furchem.

58:35
    Oba týmy jsou v plném počtu.

58:32
    Zakázané uvolnění Čerepovce, vhazovat se bude po levici Furcha.
    58:16 Furch ustál velký tlak na svou branku.

58:16
    Jeff Taffe, Casey Bailey a Rudolf Červený vytvořili velký tlak do branky, ale Furch to znovu všechno ustál a nevypadá to, že by ho dnes mohl někdo překonat.

57:49
    Slovan si dlouho nemohl předat ideálně puk na střelu, nakonec pálil Casey Bailey, jenomže nepřesně.

57:33
    Slovan zkouší power play a hraje pět na čtyři. Z levé strany pálil Casey Bailey, ale ani on Furcha nepřekonal.

57:14
    Patrik Bačik mohl snížit, ale Dominik Furch byl znovu proti. Svou lapačkou vychytal Bačíkovo zakončení z pravé strany.

56:57
    Slovan využívá více prostoru na ledě a usazuje se v útočném písmu.

56:35
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Adam Jánošík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Ivan Zacharčuk – 2 min., hrubost).

56:24
    Ivan Zacharčuk se dostal ke střele bekhendem z mezikruží, ale branku netrefil.

55:30
    Slovan se snaží vytvořit si tlak, ale Čerepovec to vzadu zavřel a teď už bude těžké dosáhnout na vyrovnání.