Čeljabinsk – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 2:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 2:0 (kon.)
Jaroslavl – Riga 2:1 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)

Jakub Nakládal - 0+1, 5 střel na branku, čas na ledě 23:03
    Alexand Salák – do dnešního zápasu nezasáhl. (17:42:05)

Závěrečná perioda nám konečně přinesla lepší hru, ve které se již diváci nenudili. Bylo to vše dáno tím, že jsme se dočkali otevření skóre. Nejprve se prosadili hosté a to po chybě Jaroslavle ve středním pásmu. Domácí však velmi brzy přispěchali s vyrovnáním, které taktéž muselo posvětit video. Následně byli domácí lepším týmem a snažili se o otočení vývoje zápasu ve svůj prospěch. No, a to se jim povedlo za pět minut dvanáct, kdy využili přesilovku a Kozun je dnešním hrdinou tohoto zápasu. Ba co víc, velký podíl na této brance měl i český obránce Jakub Nakládal, který dobře vystřelil a dorážka Kozuna již byla branková.

59:42 Brandon KOZUN - 2:1

59:42
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Jaroslavl využívá přesilovou hru v pravou chvíli! Po pěkné střele od Jakuba Nakládala se odrazil puk na levou stranu, odkud do polo odkryté klece zakončil BRANDON KOZUN. Asistence: Jakub Nakládal a Staffan Kronwall.

58:44
    Oddechový čas pro domácí.

58:44
    Komplikace pro hosty, Lauris Darzinš vyhodil puk mimo kluziště a je vyloučen za zdržování hry.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Jaroslavl mohla však vzápětí rozhodnout, ale přečíslení dva na jednoho nevykombinovala nejlépe.

57:22
    V krátké době se domácí dostali do dvou zajímavých rychlých zakončení, ale pokaždé chyběla přesnost, či byl na svém místě brankář hostí.
    55:49 Zajímavá šance z pohledu hostujícího celku.

55:49
    Tak teď to vypadalo, že Riga nedala tutovku! Po střele Meijy od modré čáry se puk odrazil od zadního mantinelu a u levé tyčky byl hráč Rigy, který nedokázal puk zpracovat a poslat do branky. Nicméně obránce domácích byl u něj hodně natěsno a ten mu znemožnil zakončení.

55:34
    Jeden z hráčů Rigy se pokoušel překvapit domácího brankáře zpoza branky, ale Isajev s tímto počítal a měl betony na správném místě.

55:03
    Na druhé straně měla Riga slušnou šanci, ale po závaru se střela příliš neujala a puk mířil mimo branku.

54:12
    Domácí se snažili nyní dostat puk od mantinelu před brankáře Rigy, ale obrana hostů opět potvrdila svou dnešní dobrou výkonnost.

52:55
    Hra se nyní trochu uklidnila a Jaroslavl nyní již nemá takový tlak, jako měla po vstřelené brance. Avšak i nadále platí, že má více puk pod svou kontrolou.

51:53
    Arťom Iljenko dobře najížděl před brankou a snad i mírně tečoval nahození svého spoluhráče. Každopádně Kristers Gudlevskis předvedl reflexivní zákrok a ukrývá puk ve své lapačce.

51:23
    Po poslední komerční pauze vstupuje do poslední části zápasu. No, jestli zcela poslední, to ukážou následující minuty.

49:15
    Domácí jsou na koni a nyní kombinují v obranném pásmu soupeře, dvě střely dokázal Kristers Gudlevskis vyrazit.

Branka nakonec uznána!

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 48. Alexejev (Kozun, Rafikov), 60. Kozun (Nakládal, Kronwall) – 46. Videll (Darzinš)

Lokomotiv Jaroslavl: Isajev (Konovalov) – Nakládal, Rafikov, Kronwall, M. Osipov, Kutuzov, Čerepanov, Afanasjev – Kozun, Kudrjavcev, Alexejev – Sannikov, J. Averin, J. Korotkov – Iljenko, Jurtajkin, Korškov – Apalkov, Červoněnko, Ivanov – Fatějev.
    Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Mamcics, Balinskis, Zanetti, Ališauskas, Zile, Gimajev, Šulenin – Berzinš, Dzierkals, Gillies – Džerinš, Batna, Gegeris – Meija, Videll, Darzinš – M. Redlihs, McMillan, Marenis – Pavlovs.

Rozhodčí: S. Morozov, A. Sergejev – D. Zakharov, A. Sysujev