Trnava – Michalovce 1:9 (kon.) | Skalica – Dubnica 7:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Martin 5:10 (kon.)
Prešov – Humenné 1:6 (kon.) | Osmos Bratislava – Topoľčany 4:3 (po pr.) | Nové Zámky B – Pov. Bystrica 1:7 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
5:10 (0:2, 4:2, 2:5)
HK VITAR Martin
sk Pátek 18.01.2019, 17:30 • STEZ aréna • 1. liga (SR) • 40. kolo

Záverečné sekundy patrili domácim, Kover to skúsil dvakrát za sebou, no neuspel. Domáci v poslednej tretine pohoreli. Prvú i poslednú tretinu ťahali za kratší koniec, no mali na to bodovať v tomto stretnutí. Martin si s nimi v poslednej 20-minútovke robil, čo chcel. Zaslúžene mu patrí tretia priečka v tabuľke. Množstvo fanúšikov odchádza domov sklamaných.

Prajem Vám príjemný víkend a ďakujem za pozornosť. (19:55:05)

59:12
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Barto – 2 min., podrazenie).

58:42
    Bezzubá snaha domácich v útoku pokračuje. Začali sa posledné dve minúty tretiny.

57:02
    Martin dal gól!
    Desiaty gól v zápase! Jeho autorom je OLIVER REŠETÁR.
    Asistencia: Paulíny.

56:37
    MARTIN URBÁNEK Sám prenikol do pásma a zvyšuje.
    Bez asistencie.

55:38
    Domáci sú v útoku, no iba miešajú puk. Výrazná šanca sa zatiaľ nenaskytla.

54:25
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Urbánek – 2 min., nedovolené bránenie).

53:55
    Dnešné stretnutie sleduje 619 divákov.

53:43
    Čas hrá momentálne pre hostí, ktorí už iba kontrolujú hru a Spišiaci sa márne snažia získať puk na svoje hokejky.

49:42
    Oddychový čas domácich.

49:42
    Ďalšia využitá presilovka, premenil ju ANDREJ JURÁŠEK.
    Asistencia: Dírer.

48:53
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Novak – 2 min.).

47:17
    Martin čakal na svoju šancu a tá prišla. Zekucia zazmätkoval a vo dvojici sa Martinčania dostali do šance, premiešali si puk a rozhýbal Suráka. Autorom gólu je POLIAČEK.

Asistencia: Pokrivčák.

46:24
    Ondov vypálil spoza obrancu, rýchlo sa musí ale vrátiť do obrany. Martin ide do protiútoku.

45:32
    Kover sa z pukom obtočil pri útočnej modrej a zmiatol obranu hostí, no Riečický bol pripravený. Vhadzovanie po jeho pravici.

44:24
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Puk pri mantineli vybojoval Miroslav Vantroba, ktorý presnou prihrávkou našiel číhajúceho LUKÁŠA NOVÁKA, ktorý z jednej vypálil.
    Asistencia: M. Vantroba.

43:12
    Čo sa to deje s domácim celkom? Od úvodu tretiny sa prvýkrát dostali do útoku. Martinčana si s nimi v útoku robili čo chceli a domáci už začínali byť statickí.

41:40
    Krásny gól, to sa musí uznať. Nestrážený ADAM PAULÍNY vyškolil obranu domácich a zavesil.

40:54
    Raketová hra pokračuje, hostia po získanom buly v útočnom pásme vedú po góle JAKUBA LANGHAMERA.
    Asistencia Dírer.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 8 minút.

Tomuto sa hovorí tretina ako hrom. Zápas nabral raketovú rýchlosť a domáci konečne využili presilovky. Martin je momentálne v psychickej nevýhode, no stále sú v hre 3 body pre obe strany. O útočnej prevahe domáceho celku hovorí i počet striel 29:22. Nie je to veľký rozdiel, no hostia stratili náskok. Domáci asistent Richard Rapáč bol vylúčený dokonca zápasu za nešportové správanie.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:18
    Minúta do konca druhej tretiny.

38:25
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

38:25
    Vyrovnané, postaral sa o to Marek Nagy, ktorý má hattrick.
    Asistencia: Alexander Zekucia.

38:16
    Domáci momentálne útočia z každej pozície a vyrovnávajúci gól visí na vlásku.

37:40
    Obe mužstvá v plnom počte.

36:55
    Zekucia to skúsil sám po pravej strane. Strela zápästím však pre brankára nebola žiaden problém.

35:38
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Barto – 2 min., držanie).

35:38
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Česánek – 2 min., sekanie).

35:35
    Hra sa bez prerušenia prelievala z jednej útočnej tretiny do druhej, Martin si vybojoval presilovku.

33:47
    Pred Riečickým to horí i po presilovke. Martinská obrana už musí mať toho naozaj dosť. Kolotoč domácich stále trvá.

33:02
    Hostia v plnom počte.

32:09
    Domáci to skúšajú s 5 útočníkmi na ľade.

31:03
    Fanušíkovia šalejú, no niet sa čomu čudovať.

30:54
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Jurášek – 2 min.).

29:58
    Nervozita na ľade by sa dala krájať, domáci sa momentálne vytrápili s prechodom cez stredné pásmo. Získali však presilovku.

27:32
    Domáci to nevzdávajú, využili túto presilovku. Vrece s gólmi sa roztrhlo. Hrá sa rýchly hokej. Je sa na čo pozerať.
    Do listiny strelcov sa zapisuje i JAKUB KOVER
    Asistencia: Novák, Nagy.

26:20
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Semeňák – 2 min., podrazenie).

26:10
    Burzík zvyšuje na rozdiel 2 gólov. Martin sa rozstrieľal a domácim nepomohol ani oddychový čas.

23:50
    Vyrovnaný stav dlho netrval. Gól vznikol v podstate z ničoho, Burzík obkorčuloval ľad, vyviezol puk a Pauliny spoza obrancu jednoducho vystrelil.

22:15
    MAREK NAGY dokázal v priebehu dvoch minút vyrovnať.

Asistencia: Kover.

20:53
    Mám pocit, akoby niekto vypočul moje slová. Toto bola ukážka jednoducho zahnanej presilovky. Získané pásmo, strela, dorážka a gól. Strelcom gólu je Nagy.

Asistencia: Novák.

20:43
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Jurášek – 2 min., podrazenie).

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 10 minút

Koniec tretiny domáci ustáli. To by bola pre nich už naozaj veľmi náročná úloha ak by inkasovali i tretí gól. Martin je efektívnejší a dokázal využiť to, čo sa domácim v posledných zápasoch nedarí. Presilové hry sú veľkým mínusom domáceho celku. V hokeji však tento výsledok nič neznamená, máme pred sebou ešte 40 minút hry. Fanúšikovia sú hlasní a hráči ich musia cítiť. O to viac by ich mohli domáci potešiť.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:50
    Desať sekúnd do konca tretiny, Martin kombinuje v útočnej tretine.

19:12
    Zakázané uvoľnenie domácich.

18:12
    Dve minúty do konca prvej tretiny, pri puku sú domáci. Hra je však pri mantineloch.

16:39
    JAKUB BURZÍK zvyšuje na rozdiel dvoch gólov.

Asistencia: Poliaček, Rešetár.

15:25
    Vylúčenie o dvoch hráčov využil ZELISKA bleskovo.

Asistencia: Jurášek, Langamer

15:20
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Semeňák – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

14:54
    Riečický rozohral a zrýchlil založenie útoku hostí.

13:55
    Údery do hlavy a krku + osobný trest( 10 minút).

13:55
    Zwick v obrovskej šanci, v jazde sa dostal k zabudnutému puku v medzikruží. Strela švihom však neskončila gólom.

12:56
    Koky sa predieral pomedzi dvoch hráčov, nedostal sa k zakončeniu.

9:46
    Ponúknutá výhoda pokračuje, domáci mali pekné šance i v tej prvej presilovke. Útoky zakladali pomaly, no Riečický sa nemohol sťažovať na nedostatok práce. Túto presilovku zatiaľ celú odohrali domáci v pásme, no bez strely. Zbytočne veľa prihrávok.

9:40
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Urbánek – 2 min., podrazenie).

9:40

7:41
    Prvú presilovku v zápase si zahrajú i domáci.

7:31
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Dírer – 2 min., zovretie puku).

6:29
    Puk je za Surákom, obe mužstvá striedajú.

5:16
    Spišiaci ohrozili brejkom i v oslabení, keď unikol Findura. Hosťom vyšiel iba úvodný tlak presilovky.

4:35
    Nagy vyviezol puk až ku Riečískému a pozbieral sekundy.

3:27
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Pischalnikov – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

2:20
    Urbánek v stredovom kruhu vypichol puk a vyviezol ho do útoku.

1:17
    Surák si pripisuje už tretí zákrok v zápase, puk vyrazil vo vzduchu.

0:24
    Grebenyuk skončil na striedačke hostí. Martin ide do prvého útoku.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Domáci dnes nastupujú v bielych farbách a hostia v modrých.

Aj dnes to vyzerá na zápas v peknej atmosfére. Miesta domáceho veľkého štadióna sa pomaly zapĺňajú.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Brankári: Surák- Hudáček
    Obrancovia: Zekucia- Grebenyuk,Česánek, Gerasimov, Vantroba(A), Semaňák, Romaňák, Soveľ
    Útočníci : Novák- Koky, M. Olejník,Kover, Zwick, Mikula, Ondov, Polomský, Pischalnikov, Findura(A), Nagy(A)

HK Martin: Brankári: Riečický, Gavalier
    Obrancovia:Oravec- Rusina,Burzík, Pacalaj,Dvožák,Jusnas, Tabaček,
    Útočníci: Langhammer, Urbánek, Poliaček, Rešetár, Pokrivčák, Markovič(C), Jurášek, Paulíny, Zeliska, Braveník,Dírer,( A), Barto

Rozhodca: Žák- Pribula, Gavalier.

Do konca základnej časti prvej hokejovej ligy zostávajú, už len 4 zápasy. V dnešnom piatkovom kole domáci Spišiaci privítajú Martinčanov.
    HK Spišská Nová Ves, sa konečne dostala do najlepšej osmičky. Pred početnými fanúšikmi to bol dobrý zápas. Atmosféra,
    na ktorú do teraz domáci hráči neboli zvyknutý, zápasu pridala veľké plus. No stále je na čom pracovať. Domácim nevyšiel vstup do zápasu. Inkasovali už po 83 sekundách hry. Hráčmi to trocha otriaslo, ustali tlak súpera a z protiútoku vyrovnal Lukáš Olejník. Zápas bol plný na tvrdé strety a rýchlosť jednotlivých protiútokov. Vyrovnaná hra bola i v druhej tretine, až do 34 minúty. Polomský zariadil vedenie domácich, ktorých môžu mrzieť nevyužité presilové hry. Až v záverečnej tretine bolo vidieť prevahu domácich. Ďaľšie dva góly v bráne hostí pramenili z frustrácie hostí, ktorí sa snažili zo všetkých síl. Stačilo to len na skorigovanie zápasu. Konečný výsledok 4:1.

HK Martin, Nie je známi len skvelou atmosférou na domácich zápasoch, ale aj kvalitou kolektívu. Do predošlého zápasu s Trnavou nevstúpili práve najlepšie. Hostia otvorili skoré už v druhej minúte. Po inkasovanom góle prepli na úplne iný level. Ešte v prvej tretine radikálne otočili priebeh zápasu a to 5 úspešnými zásahmi za sebou. V druhej tretine sa presadili i hostia. Znížený stav bol pre domácich malým varovaním. Martin si vedením o tri góly bol až príliš istý a to sa im vypomstilo. Trnava sa dostala na dostrel dvoch gólov. Je možné, že počas prestávky v kabíne domácich padli i tvrdšie slová. Matrinčania boli ako pokropený živou vodou, čoho boli výsledkom až štyri góly. Hostia po tretom z nich vymenili brankára, no konečnému výsledku 10:5 to nezabránilo.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Dana Kontuľová

Branky a nahrávky: 21. Nagy (Novák), 23. Nagy (Kover), 28. Kever (Novák, Nagy), 39. Nagy (Zekucia), 45. Novák (Vantronba), 50. Jurášek (Dírer) – 16. Zeliska (Jurášek, Langammer), 17. Burzík (Poliaček, Rešetár), 24. Pauliny (Burzík), 27. Burzík, 41. Langhammer (Dírer), 42. Paulíny, 48. Poliaček (Pokrivčák), 57. Urbánek, 58. Rešetár (Paulíny)

HK Spišská Nová Ves: Surák (Hudáček) – Zekucia, Grebenyuk, Česánek, Gerasimov, Vantroba (A), Semaňák, Romaňák, Soveľ – Novák, Koky, M. Olejník, Kover, Zwick, Mikula, Ondov, Polomský, Pischalnikov, Findura (A), Nagy (A)
    HK VITAR Martin: Riečický (Gavalier) – Oravec, Rusina, Burzík, Pacalaj, Dvožák, Jusnas, Tabaček – Langhammer, Urbánek, Poliaček, Rešetár, Pokrivčák, Markovič (C), Jurášek, Paulíny, Zeliska, Braveník,Dírer (A), Barto

Rozhodčí: Žák – Pribula, Gavalier