Washington – San Jose 6:7 (po pr.) | Ottawa – Arizona 2:3 (kon.) | Chicago – NY Islanders 3:2 (2:0 po s.n.)
Edmonton – Detroit 2:3 (kon.) | Calgary – Carolina 3:2 (po pr.)
Washington Capitals
6:7 (3:2, 2:2, 1:2 - 0:1)
San Jose Sharks
Středa 23.01.2019, 01:05 • Capital One Arena, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Washington Capitals a San Jose Sharks.

Domácí tým je v tuto chvíli na třetím místě Metropolitní divize se ziskem 59 bodů a tříbodovou ztrátou na vedoucí New York Islanders. Mužstvo teď neprožívá zrovna nejlepší období, neboť do dnešního zápasu jde už s pětizápasovou šňůrou porážek. Naposledy Washington prohrál v Chicagu po velké přestřelce 8:5, když tedy ani góly Orpika, Orlova, dvě trefy Carlsona a jeden úspěch Niskanena nestačily na export bodů do hlavního města USA.

John Carlson 45 (8+37)

Hosté jsou na druhém místě Pacifické divize, když do této chvíle nasbírali 63 bodů a na vedoucí Calgary ztrácí šest bodů. Ani kalifornský celek se teď nepotkává s formou, obrana je propustná a za poslední tři duely inkasovala hned 18 branek. Šest z nich přišlo v posledním utkání na ledě Floridy a góly Coutureho a Meiera znamenaly pouze zmírnění porážky 2:6. Dnes tak budeme sledovat duel o znovuzískání vítězné nálady.

Radim Šimek (SJS) 7 (1+6)

Zápas v Capital One Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledě, zápas za pár okamžiků začne.

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Carlson, Orlov, Niskanen, Kempný, Siegenthaler, Orpik (A) – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, J. Vrána – Connolly, Eller, Jaškin – Burakovsky, Boyd, Stephenson.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, R. Šimek, Heed, Dillon, Braun, J. Ryan – M. Karlsson, J. Thornton (A), Sörensen – Pavelski (C), Couture (A), Meier – Donskoi, Hertl, E. Kane – Labanc, Goodrow, Radil.

Rozhodčí: Furlatt, McIsaac – Suchánek, Nowak.

00:01

00:12
    San Jose právě vstřelilo branku!
    No, tak to je opravdu ostrý start do utkání. Po zakázaném uvolnění se vhazovalo u Holtbyho, Burns od modré trefil nahozením hráče v pravém kruhu, puk se odrazil k JOE PAVELSKIMU a ten hravě dorazil do odkryté části branky. Asistence: Timo Meier, Brent Burns.
    00:12 Joe PAVELSKI - 0:1

01:30
    Hosté jsou opět v útočném pásmu, Thornton však v tuto chvíli neuspěl a Washington vyváží puk do klidnějších míst.

02:50
    Holtby má za sebou úspěšný zákrok po Meierově švihu, pro jistotu přerušil hru.

03:21
    Ovečkin nahodil od levého mantinelu, puk však skončil pouze v rohu a hosté se v poklidu ubránili. Sami teď jdou dopředu.

04:02
    Labanc se Sörensenem kombinovali mezi kruhy, ke střele se ale přes blok domácí obrany nedostali.

04:48
    Kempný dlouhým křížným pasem našel Ovečkina, ten našlápl pravou stranou, jenže po kličce na střed se pískalo postavení mimo hru.

05:14
    Domácí se dostali do brejku dvou na jednoho, Oshie mohl nahrávat na Ovečkika, rozhodl se ale pro samostatné zakončení. Ranou zápěstím však trefil nastavenou Jonesovu lapačku.
    05:14 Oshie neproměnil brejk dvou na jednoho

06:16
    Teď už zase hosté, pro tuto chvíli však skončili za brankou Washingtonu.

06:36
    Stále se ale hraje před Holtbym, hosté umí vytvořit tlak a v něm i střelecké pozice. Gólman Washingtonu se tak v úvodu rozhodně nenudí.

07:30
    Burnsovo nahození od modré bylo hodně nebezpečné, před Holtbym byl totiž chumel hráčů a on toho až tak mnoho neviděl. Přesto zvládl vyrazit.

08:15
    Zakázané uvolnění domácích, hra se opět vrací před Holtbyho.

08:45
    Hertl operoval před Holtbym, nepodařilo se mu jej ale svou prací překvapit a překonat. Vrána již vyváží puk do středního pásma.

09:36
    San Jose bylo v brejku tři na dva, Thorntonova přihrávka do druhé vlny na Sörensena však byla sražena mimo dění.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:28
    Je tu první vyloučení, dvě minuty za hákování dostal hostující Tim Heed.

10:41
    Washington právě vstřelil branku!
    Přesilovka je bleskově využitá, Washington srovnává na 1:1. Tečované nahození od modré čáry ještě Jones pokryl, stejně jako několik pokusů zblízka, puk se ale poté odrazil na levou stranu a dorážející ALEXANDR OVEČKIN zvedl zblízka puk pod horní tyčku. Asistence: Nicklas Bäckström, T. J. Oshie.
    10:41 Alexandr OVEČKIN - 1:1

11:23
    Jaškinův prudký švih Jones lapil a přerušil hru.

12:11
    Je tu obrat ve skóre a Washington už vede. Po zisku puku ve středním pásmu překonal Stephenson modrou čáru, přenechal jej ANDRÉ BURAKOVSKYMU a ten prudkou ranou vymetl horní růžek Jonesovy branky – 2:1. Asistence: Chandler Stephenson, Travis Boyd.
    12:11 André BURAKOVSKY - 2:1

13:28
    Bude se vylučovat na straně domácích, Meier byl zezadu podražen Oshieho bruslí a nyní kulhá na střídačku.

13:46
    Už se pískalo a T. J. Oshie dostal dvě minuty za podrážení.

14:03
    V oslabení se do nebezpečného brejku dostal Wilson, jenže byl na zakončení příliš blízko a Jonese nepřekonal.

14:27
    Přesilovku využívají i hosté a je zase srovnáno. Po rychlé kombinaci na levé straně se k pohotové střele z první dostal TOMÁŠ HERTL a Holtby na jeho projektil nestačil zareagovat. Asistence: Joe Pavelski, Joe Thornton.
    14:27 Tomáš HERTL - 2:2

15:19
    Přestřelka pokračuje, Washington zase vede. Ovečkin na levém křídle objel Burnse, dostal se do pásma a bekhendem přihrál na zcela volného T. J. OSHIEHO. Ten předvedl bekhendový blafák a byť Jones málem zvládl vyrazit, puk se nakonec odrazil kousek za brankovou čáru. Asistence: Alexandr Ovečkin, John Carlson.
    15:19 T. J. Oshie - 3:2

16:22
    O opětovné vyrovnání se pokoušel Donskoi, na Holtbyho ovšem nevyzrál. Ten vyrazil a Washington se hrne do další rychlé akce.

17:29
    M. Karlsson pouze nahodil do útočného pásma, bojuje se v rohu kluziště.

18:27
    Meier sice předvedl hezké kličkování do pásma, jenže s pukem skončil pouze v rohu.

18:46
    Vybojoval však další přesilovku, po krátké výhodě na trestnou lavici zamířil Matt Niskanen za podrážení.

19:17
    Holtby vyrazil Burnsovu bombu od levého mantinelu, jeho spoluhráčům se pak podařilo vyhodit přes všechny čáry.

19:53
    Couture z pravého kruhu minul, hosté se ještě snaží o poslední zakončení v první třetině.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi pěkně divoká první třetina, ve které jsme viděli celkem pět branek. Ta první padla už po dvanácti vteřinách, kdy se k dorážce dostal Joe Pavelski a hosté vedli. Jenže v 11. minutě využil přesilovku Alexandr Ovečkin, srovnal a odstartoval přestřelku. Ve 13. minutě upravil na 2:1 André Burakovsky, v 15. minutě v přesilové hře uspěl Tomáš Hertl a nakonec se po rychlém kontru trefil i T. J. Oshie a upravil na současných 3:2 pro Washington. Hraje se opravdu svižný hokej, který se musí divákům líbit. Trenérům a gólmanům už ale až tak moc ne...

20:46
    Přesilovka San Jose je u konce, Niskanen pospíchá do obranného pásma.

20:52
    I v druhé třetině jsme viděli ostrý vstup a hosté hned srovnali. U Holtbyho nejprve operoval Meier, ale když gólman vyrazil jednu střelu a bránící duo nezvládlo odpálit puk do bezpečí, vynořil se u tyčky EVANDER KANE a dorazil pod horní tyčku – 3:3. Asistence: Timo Meier, Brent Burns.
    20:52 Evander KANE - 3:3

21:58
    Teď zase domácí, Jones ale na brankové čáře odolal všem výpadům.

22:41
    Po levé straně se do útočného pásma dostal Donskoi, narazil však na Carlsona a ten jeho akci bleskově ukončil.

22:53
    Vedení se vrací na hole domácích hokejistů, když Jones sice zvládl vyrazit Vránovu střelu, jenže přesně na hokejku JEVGENIJE KUZNĚCOVA a ten z ostrého úhlu dokázal trefit odkrytou část branky. Asistence: Jakub Vrána, Tom Wilson.
    22:53 Jevgenij KUZNĚCOV - 4:3

23:03
    Je tu ale přesilovka pro hosty, dvě minuty za zdržování hry po vyhození puku přes plexi dostal Lars Eller.

23:40
    Burnsova střela od modré byla sražena a musel se pak rychle vracet, aby zabránil rychlému brejku.

24:05
    Jeho další střela už skončila u Holtbyho, ten dokázal vyrazit.

24:58
    Washington vyhazuje přes všechny čáry, přesilovka hostů se chýlí ke svému konci.

25:03
    A je po přesilovce, Eller je již na ledové ploše.

25:41
    Už je to o dvě branky! Oshie počkal na spoluhráče, ve středním pásmu přihrál na najíždějícího Bäckströma, který přenechal puk ALEXANDRU OVEČKINOVI a ten poté rychlým švihem prostřelil vše před sebou, včetně brankáře Jonese. Asistence: Nicklas Bäckström, T. J. Oshie.
    25:41 Alexandr OVEČKIN - 5:3

26:23
    Pokus o rychlé přenesení hry hostům nevyšel, pískalo se zakázané uvolnění.

27:03
    Ovečkin se už zase hrnul do útočného pásma, zleva se natlačil na střed, při nasazení ke střele mu ale jeden z obránců vypíchl puk.

27:53
    Domácí tým teď ovládá střední pásmo, snadněji přechází do útoku a obrana San Jose se musí mít na pozoru.

28:59
    Šimek ubránil další výpad domácích a povedlo se mu i založit protiakci.

29:37
    Burakovsky ztratil ve středním pásmu puk a dovolil Goodrowovi průnik do útoku a prudký švih z levé strany. Holtby vyrazil do rohu.

30:17
    Couture a Meier se tlačili před brankoviště, obrana je zvládla před brankovištěm pokrýt.

30:54
    Jones měl trochu problémy s Vránovou tečovanou střelou, nakonec ale puk našel ve své výstroji.

31:07
    Snížit mohl Hertl, dostal se za obranu domácích, dostal rychlou přihrávku, jenže už byl trochu z úhlu a švihem trefil pouze brankovou konstrukci.

31:45
    Další vyloučení na straně Washingtonu, dvě minuty za hákování dostal Dmitrij Jaškin. Tohle byl ale takticky pochopitelný faul, zákrokem zastavil zcela volného a zakončujícího soupeře.

32:14
    Burnsovu ránu od modré Holtby vyrazil, hosté jsou i nadále v útočném pásmu.

32:34
    Už je ale po přesilovce, neboť v oslabení ujel Wilson a při zakončení jej fauloval Brent Burns. Ten dostal dvě minuty za podrážení.

32:41
    Brejk i na straně San Jose, do šance se dostával Kane, jeho bekhendový blafák ale skončil mimo Holtbyho branku.

33:14
    Hra je přerušená po Heedově ráně od modré a vyvedeném Holtbyho zákroku.

33:31
    Je to teď hodně o brejcích, další předvedl domácí Stephenson, po najetí si z pravé strany ale neměl před brankou dost prostoru pro přesné zakončení.

34:00
    Dvě Ovečkinovy rány ve zkrácené přesilovce vyrazil pozorný Jones.

34:39
    Domácí ztratili na útočné modré čáře puk a San Jose šlo do brejku tři na nikoho! Celou akci zakončil LOGAN COUTURE a bekhendovým blafákem mezi Holtbyho betony upravil na 5:4. Bez asistence.
    34:39 Logan COUTURE - 5:4

35:44
    Před Jonese se probíjel Connolly, byl ale tvrdě zastaven, sražen na led a obrán o puk.

36:35
    Mohlo to být zase o dvě branky, neboť hosté zapomněli na Boyda, ten se dostal před Jonese, pak ale puk zvedl až příliš vysoko a branku přestřelil.

37:51
    Hosté v tuto chvíli pouze vyhodili do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

38:20
    Z takřka nulového úhlu pálil Ovečkin, Jones jeho pokus pokryl a přerušil hru.

38:53
    Přes hráče zakončoval Kane, i Holtby si připsal úspěšný zákrok.

39:23
    Několik tvrdších soubojů o puk u mantinelu v pásmu San Jose, domácí se snaží o ještě jeden nebezpečný výpad.

39:51
    Zakázané uvolnění hostů, takže ještě jedno vhazování před Jonesem.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry je za námi a domácí i nadále vedou o jednu branku. Střelecké představení pokračovalo i ve druhé třetině, hned v první minutě srovnal Evander Kane, jenže tato radost hostům moc dlouho nevydržela, neboť ve 23. minutě se z úhlu trefil Jevgenij Kuzněcov a ve 26. minutě se dnes podruhé prosadil Alexandr Ovečkin. Až poté přišel na pár minut gólový klid, šancí však bylo i nadále dost. Zatím poslední gól padl v 35. minutě, kdy rychlý kontr tři na nikoho proměnil Logan Couture a upravil na současných 5:4.

40:36
    Do individuální akce našlápl Hertl, kousek za modrou čárou byl však odzbrojen a do zakončení se tak nedostal.

40:53
    Přesilovka pro domácí tým, dvě minuty za sekání dostal Evander Kane.

41:50
    Burnsovi se povedlo vyhodit přes všechny čáry až k Holtbymu. Washington pospíchá do další akce.

42:26
    Tečovaný puk překvapil Ovečkina, ke střele se tak nedostal. Přesto jsou domácí i nadále v útočném pásmu.

42:50
    Vylučuje se i na straně Washingtonu, lavička se provinila přílišným počtem hráčů na ledě. Trest odsedí André Burakovsky.

43:16
    Pavelski sice protlačil puk na Thorntona, ten však z úhlu Holtbyho nepřekoval. San Jose pokračuje v přesilovkovém tlaku.

43:26
    I další akce byla pro Holtbyho nebezpečná, U branky byl připraven i Hertl, gólman Washingtonu však vyřešil i tuto ošemetnou situaci.

43:48
    Holtby vyrazil Hertlovu střelu z pravého kruhu a jeho spoluhráči poté vyhodili přes všechny čáry.

44:16
    Tahle přesilovka je ze strany hostů velmi aktivní, vyrovnání bylo několikrát velice blízko, přesto se Washington zvládl vždy ubránit.

44:50
    Je po přesilovce, Burakovsky naskočil zpátky do hry.

45:52
    Domácí utíkají do dvoubrankového náskoku, když se po bleskovém průniku do pásma a neméně rychlé kombinaci dostal ke střele z první ALEXANDER OVEČKIN a po trefě k tyčce zkompletoval svůj 23. hattrick v NHL. V této statistice je jasným lídrem mezi aktivními hráči v soutěži. Asistence: Jakub Vrána, Jevgenij Kuzněcov.
    45:52 Alexandr OVEČKIN - 6:4

46:38
    Washington je teď v laufu, do střelecké pozice se cpal Jaškin, branku ale netrefil.

47:31
    Dvakrát pálil od modré Carlson, Jones si s oběma pokusy zvládl poradit.

48:23
    Couture se sice dokázal uvolnit a prokličkovat do útočného pásma, jenže zde už nevystřelil a ani nepřihrál na najíždějícího Pavelskiho.

48:49
    Vylučuje se na straně Washingtonu, dvě minuty za držení dostal John Carlson.

48:49
    V přerušení navíc odkulhal na střídačku Alexandr Ovečkin, kterého prudkým švihem trefil Brent Burns do kotníku.

49:48
    Dva pokusy Pavelskiho z dálky, ani jeden ale nenašel cíl.

50:02
    Přesilovka je nakonec využitá a San Jose je zpět ve hře. Po rychlé kombinaci v útočném pásmu dostal přihrávku volný TOMÁŠ HERTL a pohotovou střelou trefil volný prostor v Holtbyho brance – 6:5. Asistence: Joe Pavelski, Logan Couture.
    50:02 Tomáš HERTL - 6:5

51:35
    Hosté teď pouze vyhodili obloučkem z vlastního pásma a rychle odjeli střídat.

52:04
    Kempný svou bombou trefil Coutureho, který se obětavě vrhl do střely. Sledujeme teď opravdu napínavý hokej, kde může rozhodnout každá chyba.

52:51
    Ovečkin je po nastřeleném kotníku v pořádku a předvedl svou další střelu. Jones nyní jeho výpad kryl.

53:27
    Heed mohl vyrovnat, z mezikruží ale na Holtbyho nevyzrál, střela do horní části branky skončila mimo.

54:42
    Oshie dobře počkal na dojíždějící spoluhráče, posunul doleva na Kuzněcova, jenže ten nedokázal zpracovat a puk mu v dobré pozici odskočil od hokejky.

55:40
    Radil nezpracoval Thorntonovu přihrávku, hra je teď v rohu u Holtbyho branky.

56:08
    Na druhé straně se k dorážce dostával Jaškin, ani jemu však nebylo přáno.

56:43
    Carlson srazil Pavelskiho střelu, puk skončil nad Holtbyho brankou.

57:12
    Wilson s Kuzněcovem mohli dát domácím pojistku na vedení, povyjetý Jones jim ale radost překazil a před brankovištěm přikryl puk.

58:10
    Kane čeká za brankou na spoluhráče, aby mohl rozjet další útočnou akci.

58:15
    Jones míří na střídačku, je tu power-play San Jose!

59:04
    Pavelskiho rána od modré čáry byla sražena mimo Holtbyho branku.

59:39
    Burns ztratil na modré čáře puk, Ovečkin ale tuto chybu nepotrestal střelou do prázdné branky.

59:59
    Neuvěřitelný závěr! Hosté se vrátili do útočného pásma, zleva přišlo nahození a puk se vykutálel u brankoviště, kde jej snadno za brankovou čáru doklepl volný EVANDER KANE. Je srovnáno na 6:6 a půjde se do prodloužení! Asistence: Tomáš Hertl, Joe Pavelski.
    59:59 Evander KANE - 6:6

60:00

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, i když byli domácí opravdu blízko. Ve 46. minutě zkompletoval Alexandr Ovečkin hattrick a vše vypadalo, že Washington dokráčí k výhře, jenže na začátku 51. minuty využil přesilovku Tomáš Hertl a San Jose vycítilo šanci. V úplném závěru odjel Jones na střídačku a když Ovečkin nepřekonal blokujícího Burnse, rozjeli hosté poslední akci a vteřinu před koncem dorazil Evander Kane puk do odkryté branky a zařídil tak prodloužení!

Statistiky

Střely na branku: 37:41
    Zásahy brankářů: 35:31
    Vyhraná vhazování: 30:32
    Hity: 25:15
    Trestné minuty: 12:6

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:22
    Hned v úvodu mohl v přečíslení rozhodnout Wilson, střelu z mezikruží mu ale Burns tečoval těsně vedle Jonesovy branky.

61:13
    Na druhé straně pálil Couture, Holtby puk neudržel, Hertl se ale k dorážce nedostal.

61:39
    Hertl nyní zastavil unikajícího Ovečkina a hosté jsou kupředu.

61:48
    Je rozhodnuto a hosté berou prémiový bod! Po přečíslení si v útočném pásmu vyměnil s Couturem přihrávku TOMÁŠ HERTL a zprava procedil puk ke vzdálenější tyčce. I on si tak v dnešním utkání zapisuje hattrick a to svůj třetí v kariéře a druhý v tomto měsíci! Asistence: Logan Couture.
    61:48 Tomáš HERTL - 6:7

Přestřelka je u konce a dva body nakonec míří do Kalifornie za San Jose. Prodloužení netrvalo ani dvě minuty, když nejprve domácí nevyužili své přečíslení, naopak na druhé straně uspěl se svou střelou z pravé strany Tomáš Hertl. Touto trefou zaznamenal hattrick a dokonal tak obrat ve skóre. Washington byl pouhou vteřinu od vítězství, nakonec však odešel poražen.

Utkání sledovalo 18 506 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:09:13)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 11. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 13. Burakovsky (Stephenson, Boyd), 16. Oshie (Ovečkin, Carlson), 23. Kuzněcov (J. Vrána, T. Wilson), 26. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 46. Ovečkin (J. Vrána, Kuzněcov) – 1. Pavelski (Meier, Burns), 15. Hertl (Pavelski, J. Thornton), 21. E. Kane (Meier, Burns), 35. Couture, 51. Hertl (Pavelski, Couture), 60. E. Kane (Hertl, Pavelski), 62. Hertl (Couture)

Rozhodčí: Furlatt, McIsaac – Suchánek, Nowak

Diváci: 18 506