Frankfurt – Dortmund 1:1 (kon.) | Hertha – Wolfsburg 0:1 (kon.) | Hoffenheim – Düsseldorf 1:1 (kon.)
Leverkusen – Bayern 3:1 (kon.) | Norimberk – W. Brémy 1:1 (kon.) | Schalke – Mönchengladbach 0:2 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
1:1 (1:0)
Fortuna Düsseldorf
Sobota 02.02.2019, 15:30 • WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim • Německá Bundesliga • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Hoffenheim je momentálně na šestém místě tabulky německé Bundesligy. V posledních pěti utkání prohrál jen s Bayernem Mnichov, jinak dokázal třikrát remizovat a jednou vyhrát. V týdnu tak může panovat celkem spokojenost. Navíc se Hoffenheim může spoléhat na svoji největší hvězdu Andreje Kramariče, který vstřelil osm gólů. V týmu je také český obránce Pavel Kadeřábek.

Düsseldorf je na 14. místě s náskokem sedmi bodů na sestupové pozice. To ovšem nemusí platit po dalším zápase, neboť hráči Düsseldorfu dokázali hned čtyřikrát zvítězit z posledních pěti utkání. Poslední zápas sice dostali doma výprask od Lipska 0:4. Uvidíme jak se tým dokáže zkoncentrovat na další utkání a jestli na špatný výsledek dá zapomenout.

Vzájemné zápasy

15.09.18 BUN Dusseldorf Hoffenheim 2 : 1
    05.04.13 BUN Hoffenheim Dusseldorf 3 : 0
    10.11.12 BUN Dusseldorf Hoffenheim 1 : 1

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Brenet, Vogt (C), S. Posch, N. Schulz – Amiri, Grillitsch, Geiger – Demirbay – Kramarić, Joelinton.
    Náhradníci: Stolz – Bičakčić, Kadeřábek, Bittencourt, Nelson, Belfodil, Szalai.

Fortuna Düsseldorf: Rensing – Zimmermann, K. Ayhan, Hoffmann, Gießelmann – Morales, Bodzek, Fink (C) – Stöger – Ducksch, Hennings.
    Náhradníci: Drobný – Bormuth, Barkok, Usami, Karaman, Lukebakio, Suttner.

Rozhodčí: B. Cortus – F. Badstübner F. Assmuth (všichni Německo).

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Špatná rozehrávka Düsseldorfu.

3
    Domácímu brankáři vypadl míč z rukavic, ale naštěstí ho rychle doběhl a zažehnal nebezpečí.

4
    Obrovská šance hostů, kterou kryje vynikající Baumann.

5
    Bude tu další roh pro hosty.

5
    A ten obrana odvrátila, ale nakonec se ještě dostal k hlavičce Ducksch, tu kryl gólman.

7
    Domácí se ubránili nátlaku a zkouší kombinovat.

8
    Brenet se dostal až před branku hostů, tam o míč jednoduše přišel.

10
    Hoffenheim to zkouší po levé straně.

11
    Nakonec museli s míčem zase zpátky až k brankáři.

12
    Faul na polovině hřiště, kterým se projevil Stöger.

14
    A máme tu penaltu! Geiger se dostal až do vápna a Bodzek ho musel stáhnout k zemi.
    14. Penaltový zákrok.

16
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    ANDREJ KRAMARIĆ si postavil míč na penaltový puntík a bezpečně proměnil.
    16. Andrej KRAMARIĆ - 1:0

17
    Morales vidí první žlutou kartu zápasu.

19
    Hoffenheim se stále tlačí dopředu.

20
    Dobrý balón na Kramariće, nakonec se k zakončení dostal Schulz. rána však neměla razanci.

21
    V další příležitosti Andrej Kramarić, ovšem tentokrát obrana zafungovala na jedničku a míč útočníkovi odebrala.

22
    Morales zůstává ležet na trávníku a je ošetřován.

24
    Ofsajd ve kterém byl přistižen Fink.

25
    Dlouhý nákop Baumanna končí až na hlavě obránců Düsseldorfu.

27
    Denis Geiger vyzkoušel pozornost Rensinga, ten si s přízemní střelou poradil.

28
    Domácí jsou při chuti. Vytváří si jednu šanci za druhou.

30
    Hosté měli k dispozici volný přímý kop, ale až ze své půlky hřiště.

32
    Přímý kop také pro domácí.

32
    Dlouhý míč za obranu na Kramariće, nakonec vybojoval ještě rohový kop.

33
    Rensing vyboxoval míč do bezpečí.

35
    Stöger kličkoval po pravé straně, poté přihrál a centr na Zimmermanna už nebyl tolik přesný aby ohrozil domácího gólmana.

36
    Kevin Vogt vidí za svůj zákrok žlutou kartu.

38
    Rensing předvedl nádherný zákrok, kterým zlikvidoval hlavičku Breneta.

39
    Rohový kop odvrátila obrana hostů, pokus o následný brejk nevyšel.

40
    Amiri si vyměnil se spoluhráčem míč a přihrál Joelintonovi, kterému byla střela ztečována na roh.

41
    Schulzův centr končí v náruči Rensinga.

42
    Amiri si pohrál s obránci jako s kužely a zastavil ho až faulem Zimmermann, který vidí žlutou kartu za svůj zákrok.

44
    Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45+1
    Hosté měli k dispozici standardku. Z té se nic nebezpečného nepřihodilo, a tak první poločas končí.

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas nám nabídl jedinou branku, kterou vstřelil Andrej Kramarić z pokutového kopu. Jinak jsme mohli vidět velmi útočný fotbal domácích, kteří se dopředu tlačili neustále a snažili si vytvářet šance. Uvidíme jestli v druhém poločase přidají další branku, nebo se povede hostům snížit.

Druhý poločas začne přibližně v 16:33.

46

46
    Düsseldorf právě vstřelil branku!
    Tak to byla rychlovka! Stöger poslal nadýchaný centr do vápna, kde si na hlavičku naběhl ROUWEN HENNINGS a nemýlil se!
    46. Rouwen HENNINGS - 1:1

48
    Hoffenheim se zpátky ujal iniciativy a bude se snažit zlomit výsledek na svou stranu.

49
    Stöger se znovu hnal s míčem dopředu. Zastavila ho až zeď z obránců.

50
    Joelinton se dožadoval penalty. Rozhodčí to viděl jinak a penaltu nepískl.

52
    Domácí si přihrávají, zatím okolo půlící čáry.

53
    Obrana hostů zatím včas a správně vystupuje.

54
    Joelinton rychle rozehrál po faulu na svoji osobu, i když bylo pískáno a ještě oplácel. Zasloužená žlutá karta.

56
    Posch byl v souboji prostě pozdě a soupeře přišlápl. Další žlutá pro domácí.

57
    Hosté vybojovali rohový kop.

57
    Standardní situace pro Düsseldorf.

58
    Centr z levé strany se nesl až do vápna. Ayhan hlavičkou orazítkoval břevno.

59
    Grillitsch zůstává po souboji na zemi.

61
    Máme tu první střídání dnešního zápasu. Na hřiště přichází Nelson, místo mu uvolnil Amiri.

63
    Zajímavá akce hostů, nakonec vše končí odkopem od brány.

64
    Brenet se hodně diví že fauloval, ale v souboji přece jen udeřil soupeře.

65
    Z přímáku je nakonec rohový kop.

65
    První roh odvrácen, bude tu ale další.

66
    Tak i tento se podařilo domácím ubránit.

67
    Baumann vytáhl další ze svých zákroků.

68
    Střídají i hosté. Zápas skončil pro Ducksche. Na hřiště už běží Lukebakio.

70
    Po delší době přišlo prověření i na druhé straně. Rensing střelu po zemi kryl bez problémů.

71
    Tohle je jasný signál Hoffenheimu, že chce vyhrát. Odchází obránce Brenet, a na hřiště pospíchá Szalai.

72
    A hned je Szalai přistižen v ofsajdu.

73
    Gisselmann vyslal parádní střelu z levé strany, Baumann se musel hodně natáhnout a vyskočit aby míč vyrazil.

74
    Třetí střídání na straně domácích. Belfodil za Joelintona.

76
    Do konce utkání nám zbývá nějaká ta čtvrthodinka.

77
    Žlutou kartu vidí i kapitán Fink.

79
    Hosté šli do přečíslení, nakonec vše skončilo autovým vhazováním.

80
    Baumann opět pokryl svoji svatyni. Tentokrát rána mířila nad.

82
    V posledních minutách je jednoznačně aktivnější Düsseldorf.

83
    Domácí to nevzdávají a vybojovali další rohový kop.

84
    Další střídání. Hennings autor branky dolů, Karaman na hřiště.

85
    Belfodil se ukličkoval a o míč přišel.

86
    Rensing dostává žlutou kartu za zdržování.

87
    Hosté mají k dispozici volný přímý kop.

87
    Přímý kop byl ale velmi špatně rozehraný.

89
    Karaman fauloval na půlce.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90+1
    Domácí budou mít možnost standardky z velmi zajímavé a nebezpečné pozice.

90+2
    Kramarić posílá míč vysoko nad branku soupeře.

90+3
    Odkop od brány pro hosty.

90+4
    Taktické střídání. Stöger odchází, Bormuth jde do akce.

90+5

Zápas končí. Viděli jsme velmi útočný fotbal od obou týmů. Nejprve v první půli dominovali spíše domácí, kteří i po proměněné penaltě Andreje Kramariće vedli 1:0. Po přestávce hsoté dueřili z první akce hned v první minutě druhé půle a od té doby to byli spíše oni, kteří diktovali tempo hry. Zápas skončil nerozhodně 1:1. To je ode mě vše a příště zase na shlednaou. (17:25:04)