Banská Bystrica – Zvolen 2:3 (kon.) | Nové Zámky – Miskolc 1:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 1:7 (kon.)
Trenčín – Košice 3:6 (kon.) | Poprad – Detva 3:1 (kon.) | MAC Budapešť – Žilina 5:2 (kon.)
HK Poprad
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
HK Detva
Neděle 03.02.2019, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 40. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HK POPRAD
    Poprad se nepotýká s dobrou formou. Z posledních 5 zápasů získali jen 5 bodů. Vítězství přišly jen 2, obě až po základní hrací době. V pátečním zápase s Žilinou sice vzali nakonec 2 body, ale stálo je to ohromné množství sil. Uvidíme, jestli to dokáže Poprad i dnes.

HC 07 DETVA
    Hosté v minulém kole pokazili návrat na svůj stadion. Nakonec sice vyhráli, bylo to však až těsně před koncem. 3 body se sice hodí, hlavně teď, kdy už se základní část velmi rychle krátí, Detva už ale do top 6 nemá šanci postoupit. Může si tedy alespoň vylepšit postavení před kvalifikací.

00:01

00:01
    Poprad vyhrál úvodní buly.

00:53
    Svitana se dostal k odraženému puku a vyvezl ho do útoku.

1:35
    Z levé stany unikl Žilka a také zakončil. Brankář byl ale pozorný.

02:47
    Erving si sebral puk ale Popradu se nepodařilo přejet modrou čáru.

04:04
    Hodgson pracoval jen jednou rukou, ale dokázal přesunout puk k střednímu pásmu.

05:32
    Erving přidal do kroku a rozehrál puk ze středového kruhu.

05:49
    Domácí na chvíli zavřeli Detvu a jsou úspěšní.

06:12
    Detva vyhazuje opět jen na zakázané uvolnění.

06:33
    Detva si posouvá puky velmi daleko. Z toho těží domácí.

07:00
    Miller pracuje s pukem na kruhu. Pravou stranu měl obsazenou soupeřovýma hráčema a tak mírně zacouval do vlastního obranného pásma.

07:54
    První reklamní pauza.

07:55
    Belluš se pouštěl dopředu, ale před modrou čárou nevyzrál na Töröka.

08:12
    Začíná se to jiskřit. Török byl velmi aktivní a to se nezdálo Bellušovi. Ten za své chování obsadí trestnou lavici.

08:38
    Poprad se poprvé osvobozuje.

09:17
    Betker vyzkoušel pozornost Nechvátala švihem od modré čáry.

09:40
    Török jemným nahozením z levého kruhu trochu vystrašil popradského brankáře.

10:14
    Přišla střela hostů. Měl jí na svědomí Martin Chovan, ale gól se mu nepodařilo vstřelit.

10:57
    Domácí jsou, jako kdyby si neuvědomili, že už skončila přesilovka Detvy.

11:40
    Rychlé přenesení hry na Belluše, dostal se na kruh, ale přihrávka na Macíka nebyla dobrá.

12:36
    Martin Chovan trochu ponatahoval Kundrika a následně rozehrál na Surového.

13:09
    Detva pořádně překvapila domácí. Většina času se hraje před Nechvátalem.

13:42
    Heizer se prodral až ke střele, ale Zalivina nepřekonal.

13:42
    2. reklamní pauza.

14:23
    I Popradu stagnuje rozehrávka a přesnost.

14:37
    Žilka se uvolnil šikovně a nepříjemnou střelou nad ledem přinutil Nechvátala k zákroku.

15:13
    Kundrik ve spolupráci s Abdulem. Český útočník to zkoušel bekhendem, ne však dostatečně přesně.

16:05
    Abdul je masírovaný Marčekem.

17:07
    Tlak Detvy roste a Poprad bude hrát v oslabení.

17:26
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Karalahti – 2 min., hákování).

18:13
    Žilka hýří aktivitou a připravuje nebezpečné pozice.

18:47
    Kuklev ve střetu s Svitanom, ale píská se ofsajd.

19:26

19:58
    Bondra s Kuklevom se trošku chytli a míří na trestnou lavici.

19:58
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Bondra – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Kuklev – 2 min., sekání).

20:00

První třetina góly nepřinesla, jednoznačně ale patřila Detvě. Nechvátal odolal všem šancím, nulu drží také Zalivin. Další třetina začne cca v 17:54.

20:01

20:07
    Chovan jen odevzdal puk domácím.

20:24
    Miner si nerozuměl s Takáčem. Hra se přestěhuje před popradskou branku.

20:33
    Druhá třetina ještě pořádně nezačala a už jsme viděli 3 přerušení hry.

21:07
    McLean zadovkou nechal puk pro Hogsona. Bruslil do rohu a odtamtud vystřelil na domácího gólmana.

21:37
    Tým Detva právě vstřelil branku! Autorem branky je KRÁL. Asistence: Chovan. Velmi pškná akce Detvy. Na modré čáře Fekiač posunul na Chovana a ten přihrál Královi. KRÁL z levé strany propálil Nechvátala.

22:43
    V první třetině měl Poprad štěstí, nyní už se ale "medvědi" ujali vedení.

23:22
    Zalivin po střele domácích schoval puk do lapačky.

24:33
    Opět jsou to hosté, kteří tlačí a útočí.

24:39
    Druhá třetina je zatím dost nezajímavá. Hra se stále přerušuje.

25:22
    Macíkovi tentokrát ujel puk z hokejky a hráči se vrátí před domácí svatyni.

26:01
    Karalahti si poradil ve výskoku a chytil puk do rukavice. Rozehrál ho u mantinelu, ale Poprad neví jak založit šanci.

26:54
    Poprad právě vstřelil branku!
    Autorem branky je TAKAČ. Asistence: Zagrapan a Svitana.

Svitana odstartoval celou akci domácích. První střela Zagrapana se odrazila před Takáče, který neměl problém poslat puk za Zalivina.

27:29
    Probíha 3. reklamní pauza.

28:20
    Znovu se jiskří. Král vyjel na Petrana, který mu již předtím uštědřil krosček. Rozhodčí ale skupinku hráčů rychle rozpustili.

29:14
    Joona Erving lobem poslal puk za branku Detvy.

31:04
    Autorem branky je ZAGRAPAN. Asistence: Svitana a Takáč. Domácí otáčí skóre ve svůj prospěch. Volného Zagrapana si všiml Takáč. Zagrapan jen pěknou střelou švihem zvýšil skóre.

31:19
    Hosté se nechtějí smířit s druhým gólem. Martin Choval opět v krátké debatě s Koncem.

31:50
    Belluš bojuje proti dvojici Fekiač a Surový.

33:08
    Zagrapan celou dobu bruslil za pukem, až se dostal k Zalivinovi.

33:37
    Detva udělala icing.

33:45
    Kundrik nasadil jesle Sládokovi a mířil sám na detvanského brankáře! Ve finální fázi to ale udělal špatně a poslal puk daleko od pravé tyčky.

34:00
    4. reklamní přestávka.

34:53
    Žilkův bekhendový pokus. Puk šel vedle domácí branky.

35:22
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Žilka – 2 min., sekání).

35:48
    Zagrapan kombinuje s pukem a hledá výhodné postavení svých spoluhráčů.

36:14
    Menší šarvátka. Hráči se trochu strkali.

36:43
    Fabián se vrátil pro puk na obrannou modrou čáru.

37:11

38:15
    Poprad trochu přitlačil hosty, kteří se zbavili puku odstřelením do středního pásma.

38:50
    Buzzeo pěkně vystřelil, ale jen do boční sítě.

39:07
    Karta se obrací, hosté jsou pod tlakem.

39:36
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Petran – 2 min., napadení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

40:00

Hosté pokračovali v tempu z první třetiny a dočkali se gólové odměny. Jenomže pak poprad otočil zápas ve svůj prospěch. Poslední třetina začíná v 18:48.

40:01

40:23
    Puliš v ofsajdu.

40:39
    Macík se snažil získat puk ale vyšel na prázdno.

41:31
    Hogson poslal puk na Sládoka, který ho s těžkostmi zpracoval.

41:49
    Detva byla blízko vyrovnání. Nechvátal si však lehl do brankoviště a pod ním skončila střela Hogsona.

42:50
    Bondra prokličkoval až k modré čáře, ale ke střele se nedostal.

43:54
    Svitana křížovou přihrávkou našel Takáče. Jeho okamžitá střela razítkovala Zalivinové betony.

44:41
    Hosté získali útočné pásmo. Vhazuje se po levé ruce domácího gólmana.

45:54
    Poprad se provinil vůči pravidlům a bude pykat.

45:54
    Vyloučení v týmu HK Poprad (2 min. pro hráčskou lavici).

46:00
    Puk odešel z domácích hokejek k Detvanskému brankáři.

46:54
    Autorem branky je BONDRA. Asistence: Svitana. Fantasie v pohybu. Chovan vyrobil hrubku. Do protiútoku vyrazil Svitana s Bondrou. jejich přečíslení bylo krásně zakončeno.

47:21
    Detva nemá co ztratit. Všechny síly vrhá do útoku.

47:54

48:11
    Buzzeo se zamotal s Macíkem a přibrzdila se tak črtající se možnost o další protiútok.

48:43
    5. reklamní přestávka.

49:00
    Kuklev napřáhl od modré čáry a zaměstnal domácího gólmana.

49:43
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Zagrapan – 2 min., podrážení).

49:43
    Obrovský pískot diváků. Jan Ťavoda je prakticky za nic dalším vyloučeným.

49:43
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Ťavoda – 2 min., krosček).

49:53
    5 proti 3. Hráči Detvy už si mezi sebou něco řekli. Uvidíme, jaká bude ale realizace.

50:59
    Tlak hostů trvá. Domácím se ale daří včas hlídat hráče.

51:43
    Poprad už ve čtyřech.

51:53
    Domácí v plném počtu. Tak ani dvojitý přesilovka nestačila Detvě ke snížení.

52:35
    Buzzeo vešel do pásma, ale neměl komu naservírovat puk.

53:19
    6. reklamní pauza.

53:54
    Zagrapan v lehu chtěl vrátit puk Karalahtimu.

55:25
    Buzzeo dlouho manévroval s pukem a poslední přihrávku věnoval McLeanovi.

56:04
    Takáč z otočky našel Karalahtiho. Vyslal tvrdou střelu, kterou Zalivin vykopl.

57:02
    Jozef Sládok rozdával údery! Obětí se stal Justin Buzzeo, který byl pořádně rozzuřený.

57:02
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Buzzeo – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Sládok – 2 min., hrubost).

57:02
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Betker – 2 min., krosček).

59:01
    Uvidíme pořádnou pěstní výměnu názoru? Buzzeo i Sládek si názory stále vyměňují.

59:02

59:02

59:38
    Golian bojuje proti popradským hráčů, ale je na to sám.

Střetnutí v Popradu skončilo. Kamzíci v třetí třetině v oslabení vstřelili pojišťovací gól, o který se postaral Dávid Bondra. Na viděnou, na počtenou, dobrou noc. (19:30:18)

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 27. Takač (Zagrapan, Svitana), 32. Zagrapan (Svitana, Takáč), 47. Bondra (Svitana) – 22. Král (Chovan)

HK Poprad: Nechvátal – Miner, Brejčák, Ťavoda, Fabián, Petran, Karalahti, Erving – Bondra, Heizer, Miller – Takáč, Zagrapan, Svitana – Buzzeo, Belluš, Macík – L. Olejník, Kundrik, Abdul.
    HK Detva: Zalivin – Chovan, Golian, Sládok, Betker, Fekiač, Kuklev, Ďaloga, Jendroľ – Török, Murček, Puliš – Hodgson, McLean, Žilka – Král, Matúš Chovan, Gašpar – M. Surový, V. Fekiač, Tibenský.

Rozhodčí: D. Konc, Müllner – Rojík, Konc ml.