Winnipeg – Anaheim 9:3 (kon.) | Ottawa – Detroit 0:2 (kon.) | Florida – Vegas 3:1 (kon.)
Columbus – St. Louis 2:4 (kon.) | NY Islanders – Los Angeles 4:2 (kon.) | Toronto – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Nashville – Dallas 1:3 (kon.) | Minnesota – Chicago 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Tampa 2:3 (kon.)
Colorado – Vancouver 1:5 (kon.) | San Jose – Arizona 3:2 (po pr.) | Washington – Boston 0:1 (kon.)
Carolina – Calgary 3:4 (kon.) | Montreal – Edmonton 4:3 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
St. Louis Blues
Neděle 03.02.2019, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:36:25)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Vladimir Tarasenko (STL) – 1+2
    2. Ryan O'Reilly (STL) – 1+1
    3. Oliver Bjorkstrand (CBJ) – 1+0

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-

Je dobojováno. Columbus prohrál popáté v řadě, tentokrát doma proti St. Louis. Domácím se sice ve 47. minutě podařilo odčarovat kouzlo Jordana Binningtona gólem Bjorkstranda na 1:2, hosté si ale sotva o půl minuty později vzali dvoubrankový náskok zpět. Dvě a půl minuty před koncem ještě Jackets vykřesal naději Dubois, Sundqvist ale v samotném závěru definitivně rozhodl o zaslouženém vítězství Blues.

59:30 Oskar SUNDQVIST - 2:4

59:30
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A už je to definitivní! OSKAR SUNDQVIST bez potíží poslal puk do prázdné columbuské branky, a prosadil se tak už ve třetím po sobě jdoucím utkání. Asistence: Brayden Schenn.

59:01
    Panarinova střela z levé strany zaduněla jen o zadní hrazení, podél kterého nakonec puk opustil obranné pásmo St. Louis.

58:48
    Nahození Markuse Nutivaary Binnington vyrazil, načež kotouč vyletěl ze hřiště, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Blue Jackets.

58:20
    Joonas Korpisalo opět opustil svou svatyni, hostům se ale nyní podařilo vyhodit puk alespoň do středního pásma.
    57:23 Pierre-Luc DUBOIS - 2:3

57:23
    Columbus právě vstřelil branku!
    Že by drama? Artěmij Panarin nabil na levý kruh nikým nehlídanému PIERREU-LUCU DUBOISOVI, který se trefil nechytatelně pod břevno. Do konce zbývají ještě dvě a půl minuty! Asistence: Artěmij Panarin a Cam Atkinson.

57:05
    Korpisalo míří na střídačku, domácí to zkouší se šesti hráči v poli.

56:43
    Před Joonasem Korpisalem teď vznikl obrovský závar, ani jedna z dorážek z předbrankového prostoru ale neprošla za ležícího columbuského gólmana!

56:07
    Napadající Tyler Bozak obral o puk Foligna, domácí kapitán ale svou chybu vzápětí napravil a Jackets už míří kupředu.

55:28
    Po Duclairově akci vznikl před Binningtonem nepřehledný závar, žádný z columbuských útočníků se ale nakonec nedostal k dorážce.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:58
    Maroonovu dělovku z pravé strany Korpisalo vyrazil hokejkou, svěřenci Johna Tortorelly už zakládají další protiútok.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 47. Bjorkstrand (Panarin), 58. Dubois (Panarin, Atkinson) – 9. R. O'Reilly (Pietrangelo, Tarasenko), 20. Gunnarsson (B. Schenn, Tarasenko), 47. Tarasenko (R. O'Reilly, B. Schenn), 60. Sundqvist (B. Schenn)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones, R. Murray, Nutivaara, Harrington, D. Savard – Panarin, Dubois, J. Anderson – N. Foligno, Wennberg, Atkinson – Hännikäinen, Dubinsky, Letestu – Duclair, Riley Nash, Bjorkstrand.
    St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Edmundson, Dunn – B. Schenn, R. O'Reilly, Tarasenko – Schwartz, Bozak, Steen – Sanford, Sundqvist, Maroon – MacEachern, Barbašev, Thomas.

Rozhodčí: McCauley, Meier – Miller, Barton