Lipt. Mikuláš – Poprad 5:2 (kon.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 3:1 (kon.) | Trenčín – Miskolc 3:0 (kon.)
MAC Budapešť – Detva 4:3 (kon.) | Žilina – Košice 1:7 (kon.) | Nitra – Zvolen 4:2 (kon.)
MsHK Žilina
1:7 (0:3, 1:2, 0:2)
HC Košice
Neděle 24.02.2019, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 54. kolo

S konstatováním, že Žilina na domácím ledě podlehla Košicím 1:7 a poputuje do baráže o udržení se v Tipsport lize se s vámi loučím, přeji hezký zbytek neděle a úspěšný start do nového pracovního týdne. Na shledanou přátelé. (19:18:00)

59:47
    Dva Košičané se řítili sami na Mikoláše, v posledním momentě naskočil na led obránce Bagin a zmařil jim obrovskou šanci.

59:10
    Huna pálil od modré.

58:35
    Vyloučení v týmu HC Košice (Petráš – 2 min., podrážení).

57:55
    Košice vstřelily branku!
    Autorem branky je KAFKA. Asistence: Sýkora. Oceláři nakládají Žilině co se do ní vejde, z pravé strany namířil do rohu Mikolášová branky PETR KAFKA.

56:32
    Nuže, Košice tedy završily v Žilině půltucet a čeká je tedy vcelku příjemná cesta domů na východ republiky.

55:40
    Autorem branky je KOCH. Asistence: Petráš. Kombinační akce hostí slaví úspěch, protože z levé strany střelou z první Maroše Mikoláše překonal PATRIK KOCH.

54:54
    Žilina se ještě nadechla do závěru zápasu, Lukáš Hvila však z pravé strany nestihl doklepnout puk po prázdné branky Košic.

54:22
    Emil Bagin zkusil střelu od modré čáry, minul však prostor Habalová branky.

52:08
    Zkušený Rudolf Huna po krásné individuální akci vyrýsoval šanci pro Richarda Jenčíka, odchovanci Košic v žilinském dresu ale puk nesedl ideálně na čepel hokejky.

52:02
    Košice vedou a dávají si velký pozor ve středním pásmu na případné defenzivní chyby, Žilina už však neklade velký odpor.

51:23
    Dnešní střetnutí sleduje 815 diváků.

50:39
    Zápas se nám víceméně jen dohrává, příliš toho už na komentování věru není.

49:22
    Košice se sice dostaly do útočného pásma, výbornou obrannou práci však odvedl hokejista Žiliny Bagin a dopředu tak jdou domácí hokejisté

48:28
    Jeden z hráčů Košic při vlastní střídačce nepříjemně dohrál Martina Podešvu, vylučovat se však nebude.

48:21
    Košice zkusili přechod do útočného pásma nahozením puku na zadní mantinel, domácí obrana v tomto okamžiku ale dobře zapracovala.

47:21
    Hra se přelévá ze strany na stranu, zápas však už nemá potřebný náboj, o výsledku je už dříve rozhodnuto.

46:31
    Mladý žilinský obránce Marcel Dlugoš zkusil střelu od modré čáry, mířila však nad branku Košic.

46:01
    Rychlý útok Žiliny založil David Hrazdíra, následně přečíslení však domácí nevyužili, puk nakonec končí v moci Vladislava Habala.

45:33
    Buly po pravé ruce Maroše Mikoláše, hosté jsou úspěšnější a zůstávají v útočném pásmu.

45:01
    Máme za sebou úvodních 5 minut třetí třetiny, Žilina stále prohrává na domácím ledě s Košicemi 1:5.

45:01
    Několik osobních soubojů ve středním pásmu v krátkém sledu za sebou, po zisku puku jdou do útoku hráči Žiliny.

44:02
    Hráči Žiliny v této části zápasu drží puk více na svých hokejkách, snaží se směrem dopředu něco vymyslet, ale zatím je to marná snaha.

43:21
    Velká šance Žiliny, po střele z pravé strany ale zvoní tyč Habalovy branky!

42:55
    Hra v těchto momentech vůbec nemá dobré tempo, hosté hrají víceméně jen to co potřebují.

42:02
    Domácí hokejisté stáhli puk za svou branku a střídají během hry, stejně tak činí i Košičané.

41:10
    Brophey si dobře přebral puk v útočném pásmu, následná přihrávka mu však nevyšla úplně ideálně a dopředu tak mohou jít hráči Žiliny.

40:32
    Hosté začínají aktivně, první útočná akce v této části hry jim však nevyšla podle představ.

40:01

Po druhé třetině prohrává Žilina s Košicemi na domácím ledě už 1:5. Třetí třetina začne přibližně v 18:44.

40:00

39:22
    Košice kombinují v útočném pásmu.

38:44
    Martin Dudáš tvrdě pálil od modré čáry, Mikoláš byl ale pozorný.

37:58
    Vyloučení v týmu HC Košice (Petráš – 2 min., vysoká hůl).

37:34
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Bagin – 2 min., napadení).

36:35
    Útočná akce Žiliny je zastavena pro postavení mimo hru, domácím hokejistům se však tento verdikt vůbec nezamlouvá.

36:28
    Maroš Mikoláš v brance žilinský Vlků si připisuje první výborný zákrok v dnešním zápase.

35:51
    Hraje se sice nahoru dolů, ale tempo zápasu po dvou gólech Košic v krátkém sledu za sebou mírně opadlo.

35:01
    Do konce druhé třetiny zbývá necelých 5 minut, Žilina prohrává na domácím ledě s Košicemi už 1:5.

33:58
    Hosté z východu Slovenska již opravdu hrají ve velké pohodě a užívají si dnešní zápas.

33:07
    Žilina se ještě zoufale snaží něco vymyslet, ale zdá se, že baráž o účast v Tipsport lize pro následující sezónu je již nevyhnutelná.

32:31
    Vhazování ve středním pásmu, blíže k brance Maroše Mikoláše.

31:11
    Střídání v týmu MsHK Žilina: ze hřiště odchází Fučík, přichází Mikoláš.

31:11
    Autorem branky je KOCH. Asistence: Ignatuškin a Petráš. Další parádní akce hostů, z pravé strany našel mezi kruhy Ignatuškin. PATRIK Koch, který krásnou střelou vymetl pavučinky v brance Vlků a vyhnal Tomáše Fučíka na střídačku.

30:03
    Autorem branky je PETRÁŠ. Asistence: Suja a Sýkora. Hosté využívají přesilovou hru, protože Jakub Suja zpoza branky našel šikovně ŠIMONA Petráša a ten znovu dostal Košice do tříbrankového vedení.

29:39
    Velká šance Košíc, Sýkorovi ale nesedl puk ideálně na hokejku a Fučík jeho střelu z pravé strany kryl.

29:33
    Oceláři stále kombinují v pásmu před Tomášem Fučíkem.

28:31
    Trest odpyká Podešva.

27:12
    Domácí se snaží ze všech sil o kontaktní gól, stále se jim však nedaří na delší čas se usadit v útočném pásmu.

26:03
    Zápas má v těchto chvílích výborné tempo.

25:50
    Hra se po přihrávce rukou znovu stahuje před Habala. Buly v pásmu však vyhráli Košice.

24:31
    Druhá třetina je od úvodu podstatně živější než třetina první, v žilinské kabině muselo být zjevně rušno.

23:43
    Další pěkná akce v podání Žiliny, Martin Podešva se dostal až k brance hostů, ale z pravé strany Habala nepřelstil.

23:07
    Žilina vstřelila branku!
    Autorem branky je SUROVKA. Asistence: Kučný a Jenčík. Tentokrát už domácím střelecké štěstí přálo, protože po pěkné akci se do puku opřel FILIP SUROVKA a zmařil Habalovi nárok na čisté konto.

22:35
    Těžké boje se vedou o puk za brankou Žiliny, úspěšnější jsou ostatně žilinští hokejisté, kteří jej získali do své moci a mohou jít dopředu.

21:42
    Obrovská šance Žiliny! Jakub Ručkay dostal z levé strany ideální puk před branku Košic, pálil z první, ale Vladislav Habal předvedl famózní zákrok a podržel svůj tým!

21:01
    Domácí jsou ale v úvodu třetiny živější a podstatně více a rychleji bruslí než v první části hry.

20:01

Po první třetině vedou Košice v Žilině zásluhou Šerbatova, Klímy a Bropheyho 0:3. Druhá třetina začne přibližně v 17:55

20:00

19:39
    Košice znovu kombinují v útočném pásmu.

19:01
    Žilina se ještě snaží v závěru třetiny něco vymyslet, vůbec se jim však nedaří.

17:20
    Vše nakonec řeší Fučík, který skryl puk do své lapačky. Útočníkovi hostů je navíc odpískáno postavení v brankovišti.

16:32
    Košice toho zatím v přesilové hře příliš mnoho nevymyslely, stáhly puk za vlastní branku a střídají během hry.

15:49
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Kučný – 2 min., podrážení).

15:41
    Autorem branky je BROMPHEY. Asistence: Petráš a Šedivý. Obrovská chyba žilinské obrany, Piegl si vůbec nehlídal Evan BROPHEYHO, který dostal ideální puk od Šimona Petráša a mazácky zvýšil vedení hostů už na 0:3.

14:32
    Domácím se v tomto zápase zatím vůbec nedaří, po první třetině asi bude muset trenér Škorvánek trochu zvýšit v kabině hlas.

13:59
    Autorem branky je KLÍMA. Asistence: Bez asistence. Krátce po buly před Tomášem Fučíkem se puk dostal na hokejku TOMÁŠ KLÍMA a zvýšil vedení Košic už na rozdíl dvou branek.

13:43
    Habal vyšel daleko z branky a při rozehrávce našel jen hokejku jednoho z domácích hráčů. Ten dlouho neváhal a poslal puk směrem na branku, košický brankář se ale stihl vrátit.

13:02
    Zápas zatím hodně hokejové krásy nepřinesl, zejména domácí Žiliny se nedokážou dostat do tempa.

12:18
    Už zmíněný Dudáš dostal puk ve středním pásmu, nabral rychlost a střelou švihem vyklepal výstroj na hrudi Tomáše Fučíka. Následně ještě trošku zadrnkají na nervy i žilinským obráncům.

12:07
    Vhazování po levé ruce Vladislava Habala.

11:43
    Rudolf Huna nahodil puk v útočném pásmu na branku Košic, následně dostal nepříjemnou masáž od Martina Dudáše, vylučovat se nebude.

11:01
    Hrazdíra se snažil vysunout aktivního Dominika Reháka, to se mu však nepodařilo a dopředu tak jdou Košice.

10:34
    Krásná kombinace hostů, Šerbatov dostal ideální puk k levé tyči Fučíkově branky. Počkal si na pohyb žilinského gólmana, ale puk mezi jeho betony do sítě nepropasíroval!

09:30
    Tentokrát se jim to však daří a hra se nakonec stěhuje až před Vladislava Habala. Následovat bude buly po levé ruce košického brankáře.

09:06
    Košický tlak stále trvá, domácím se nedaří vyhodit puk a alespoň na několik sekund se osvobodit.

08:21
    Košice jsou po gólu aktivní a hladové po zvýšení náskoku, kombinují v útočném pásmu před Tomášem Fučík.

07:41
    Autorem branky je ŠERBATOV. Asistence: Slovák. Eliezer ŠERBATOV osvědčil svou dravost a čich na góly a otevírá skóre dnešního zápasu!

06:55
    Na opačné straně znovu aktivní Ručkay, tentokrát musel zasahovat košický Vladislav Habal.

06:14
    Zápas se nám ale slibně rozbíhá, Petr Kafka nabral rychlost, střela švihem z pravé strany ale minula žilinskou branku!

05:49
    Delší dobu se hrálo především ve středu pole, Žilina se snaží neudělat chybu v obraně, Vlkům dnes jde skutečně o hodně.

05:08

04:58
    Puk je znovu až za brankou Tomáše Fučíka.

04:22
    Košice skvěle vykrývají střední pásmo a domácí mají obrovský problém s přechodem přes útočnou modrou čáru.

03:45
    Pěkná akce domácích, Jakub Ručkay ale z pravé strany recept na Habala nenašel.

03:16

03:08
    Vyloučení v týmu HC Košice (Suja – 2 min., sekání).

02:59
    Znovu nápřah Slováka od modré čáry, puk však orazítkoval jen mantinel za Fučíková brankou.

02:32
    Tomáš Slovák pálil od modré čáry, nemířil však přesně.

02:05
    Pěkná akce hosty, nahozený puk od modré čáry před Fučík šikovně tečoval Ignatuškin, ale lapačka Tomáše Fučíka byla pozorná.

01:40
    Domácí se zatím výborně brání, hosté drží puk ve vlastním obranném pásmu.

1:16
    Trest odpyká Bárta.

00:35
    První útočná akce v zápase patří Žilině, Richard Jenčík však v pokusu o únik bráněný obráncem uklouzl a spadl.

00:01
    Úvodní buly vyhrály Košice.

00:01

MsHK Žilina: Fučík (Mikoláš) – Kučný, Matejka, Jankovič, Dubeň, Piegl, Bagin, Dlugoš, Hrazdíra – Jenčík, Surovka, Huna Ru. – Bárta, Ručkay J., Milý – Hvíla, Podešva, Beránek – Rehák, Ondruš, Síkela

HC Košice: Habal (Laco) – Slovák T., Koch, Šedivý, Derľjuk, Pretnar, Dudáš, Žitný, Čížek – Spilar, Suja, Lušňák – Sýkora, Brophey, Kafka – Šerbatov, Ignatuškin, Petráš Š. – Klíma T., Galamboš, Jokeľ

Rozhodčí: Goga, Juhász – Valo, Muzsik.

Příjemný dobrý den ze Žiliny, vítejte při sledování on-line přenosu ze zápasu 54. kola hokejové Tipsport ligy, ve kterém hokejisté MsHK DOXXbet Žilina přivítají na svém ledě hráčů HC Košice. Úvodní buly zápasu je na programu o 17:00, my si ještě předtím v krátkosti představíme oba týmy.

Žilině patří v aktuální tabulce naší nejvyšší soutěže průběžně poslední 12. místo se ziskem 52 bodů. V posledním dosavadním zápase svěřenci trenéra Stanislava Škorvánka zvítězili na domácím ledě nad Liptovským Mikulášem 6:1. Právě tento soupeř je v tabulce před Žilinou s náskokem tří bodů.

Košice v aktuální sezoně střídají výborné výkony se slabšími. Ocelářům patří v tabulce naší nejvyšší soutěže čtvrté místo se ziskem 97 bodů. V posledním dosavadním zápase Košice na domácím ledě nestačily na Nitru a prohrály 3:4.

Žilina – Košice 4: 3 po sn.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 24. Surovka (Kučný, Jenčík) – 8. Šerbatov (Slovák), 14. Klíma (asistence), 16. Bromphey (Petráš, Šedivý), 31. Petráš (Suja, Sýkora), 32. Koch (Ignatuškin, Petráš), 56. Koch (Petráš), 58. Kafka (Sýkora)

Rozhodčí: Goga, Juhász – Valo, Muzsik