NY Rangers – Montreal 2:4 (kon.) | NY Islanders – Washington 1:3 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 4:3 (po pr.)
New Jersey – Philadelphia 3:6 (kon.) | Carolina – St. Louis 5:2 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:3 (kon.)
Anaheim – Vegas 0:3 (kon.) | San Jose – Colorado 4:3 (kon.) | Columbus – Edmonton 0:4 (kon.)
Los Angeles – Chicago 6:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:3 (0:0, 1:0, 2:3 - 1:0) Stav série: 2:0
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 02.03.2019, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále
    61:08 Radim KUCHARCZYK - 4:3

61:08
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Je rozhodnut! Vsetín vyhrává i druhé utkání na Lapači a na Hanou pojede s vedením 2:0 v sérii! Valaši se nahrnuli před prostějovskou branku, kde se nejlépe orientoval zkušený RADIM KUCHARCZYK a rozpoutal na tribunách vsetínského stadionu další vlnu euforie. Asistence: David Březina.

60:20
    Račuk se nyní po individuálním průniku dostal až před Šelepněva a trefil tyč vsetínské branky!
    59:20 Lukáš VOLF - 3:3

59:20
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Prostějov srovnává skóre a velkolepé drama na Lapači pokračuje! Husa znovu nahodil kotouč na vsetínskou branku, kde se puk podařilo tečovat LUKÁŠI VOLFOVI a Jestřábi jsou v naprosté euforii. Asistence: Jakub Husa.

58:46
    Prostějov jde do hry opět bez brankáře!
    58:16 Jakub HUSA - 3:2

58:16
    Utkání se dramatizuje! Jestřábi stříli kontaktní branku, když nahození z hole JAKUBA HUSY doputovalo až za záda brankáře Šelepněva. Asistence: Lukáš Volf.

57:47
    Jako vrchol prostějovské frustrace fasuje desetiminutový trest obránce Havlík, po jehož hrubé chybě Vsetín skóroval, prostějovský borec zlomil hokejku a utkání pro něj končí trestem za nesportovní chování.
    57:47 Antonín PECHANEC - 3:1

57:47
    Vsetín se přibližuje k druhému vítězství v sérii! Prostějovskou kombinaci vystihl ANTONÍN PECHANEC a bekhendovým nahozením poslal kotouč do odkryté klece Jestřábů. Bez asistence.

57:23
    Prostějov jde do hry bez brankáře!

55:35
    Dnešní utkání sleduje 4810 diváků.
    53:01 Daniel KOLÁŘ - 2:1

53:01
    Prostějovu se podařilo zlomit kouzlo vsetínského brankáře Šelepněva. Starý tentokrát předložil kotouč DANIELU KOLÁŘOVI a jeho střela skončila za zády jinak spolehlivého vsetínského brankáře. Asistence: Jan Starý.
    51:06 Jakub TEPER - 2:0

51:06
    Prostějovský Žalčík si nyní může opravdu sypat popel na hlavu! Vsetín okamžitě využil přesilovou hru, když sehrál pohlednou kombinaci, která začala na modré čáře u Slováčka, přes Jonáka se puk dostal na levý kruh Robovi a vsetínský kanonýr pak adresoval před branku, kde stál JAKUB TEPER a nekompromisně zavěsil. Asistence: Luboš Rob, Vít Jonák.

50:37
    Nyní škoda pro Prostějov, Jestřábi už dostávali Valachy pod tlak, ovšem zcela zbytečným podrážením v útočném pásmu se provinil Lukáš Žalčík a oslabí svůj tým na dvě minuty.

48:58
    Prostějovský Dvořáček se nyní po individuální akci dostal do přímého souboje se vsetínským brankářem Šelepněvem, už se zdálo, že se prostějovskému útočníkovi podaří zlomit kouzlo vsetínského brankáře, když mu kotouč přeskočil beton, ovšem svému maskovanému kolegovi přispěchal včas na pomoc Rob.

48:35
    Slováček nyní předvedl skvostný start na kotouč, z vlastního pásma přesprintoval všechny přítomné a snažil se vyšperkovat zakončení pro Roba, ten však kotouč o kousek předjel a ze slibně se rodící příležitosti Vsetína tak nic nebylo.

44:46
    Mikuš nyní nic neřešil a od mantinelu vypálil dělovou ránu, kterou Neužil opět pouze vyrazil a po dorážce se natahoval Rác, naštěstí pro Prostějov, kotouč promáchl!

42:22
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vojtěch Šilhavý – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Daniel Kolář – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dušan Žovinec – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Mitchell Theoret – 2 min., hrubost).

41:41
    Žovinec nahodil na vsetínskou branku, ovšem minul a kotouč se kulečníkovým způsobem odrazil na hůl Dvořáčka, Šelepněv však svým chráničem dokázal zlikvidovat i tuhle tutovku!

38:52
    Od Havlíka se nyní kotouč odrazil mimo ledovou plochu, ten si však neodpustil zcela zbytečné seknutí do vsetínského hráče, to se ovšem nelíbilo Pitulemu a jel to Havlíkovi názorně ukázat. Rozhodčí následně vzal situaci do svých rukou a posílá prostějovského hráče na dvě minuty vychladnout, tentýž rozsudek platí i pro vsetínského Pituleho. Prostějov však bude hrát přesilovou hru, protože vsetínský útočník fasuje 2+2.

34:22
    Vsetín v další slibné kombinaci, Theoret poslal kotouč hluboko do pásma Pitulemu, ten servíroval před branku Březinovi, jenž však v klíčové fázi promáchl kotouč!

32:08
    Prostějov hned v úvodu početní výhody zahrozil! Nahození Čápa propadlo na osamoceného Divíška, jenž se nadvakrát snažil překonat Šelepněva, ten však svými betony a tělem ucpal volné prostory a znovu významně podržel Vsetín.

32:00
    Vyloučení na straně Vsetína, menší trest za napadení bude odpykávat David Březina.

29:56
    Rob nabil na střelu Jonákovi, jeho rána měla potřebnou razanci a Neužil ji pouze vyrazil na hůl Slováčka, na toho zívala prázdná branka, ale prostějovský brankář se stačil včas přemístit!

29:00
    Drtina nyní napálil kotouč na prostějovskou branku, Neužil pouze vyrazil před sebe a do tutové příležitosti se dostal Březina, nedokázal však z bezprostřední blízkosti propálit hostujícího brankáře a okamžité vyhození vyřešilo krizovou situaci Jestřábů.

28:09
    Vsetín bude moct umocnit svůj nápor v přesilové hře, na dvě minuty za vysokou hůl putuje na trestnou lavici Tomáš Pšenička.
    26:08 Jiří KARAFIÁT - 1:0

26:08
    Tentokrát se už Valaši radují! Slováček dokázal před brankou najít JIŘÍHO KARAFIÁTA a ten už dokázal prostřelit prostějovského brankáře mezi betony. Asistence: Ondřej Slováček, David Vítek.

25:43
    Nyní velká příležitost Vsetína! Slováček nejprve zablokoval střelu prostějovského Račuka, aby si narazil s Koptou a vyrazil do samostatného úniku, mířil nad vyrážečku brankáře Neužila, ovšem neuspěl.

19:09
    V závěru první třetiny si Jestřábí vůbec poprvé v dnešním utkání vyzkouší početní výhodu. Vyloučen je Jiří Karafiát, na dvě minuty za držení.

12:52
    Jestřáby opět sráží nedisciplinovanost. Vsetín bude nyní hrát početní výhodu 5 na 3 a potrvá třiačtyřicet vteřin, dvě minuty za vysokou hůl pro Filipa Hantáka.

11:35
    Prostějov se bude muset znovu bránit, dvě minuty za krosček fasuje Tomáš Pšenička.

07:56
    Vsetín nyní operoval v útočném pásmu a to se nelíbilo hostujícímu kapitánovi Matouši Venkrbcovi, jenž podrazil Březinu, nyní míří na trestnou lavici odpykat dvouminutový trest.

05:09
    Obrovská příležitost Prostějova! Starý zpoza branky poslal kotouč před vsetínskou branku, kde byl nikým nepokrytý Žalčík, ten se snažil nadvakrát překonat Šelepněva, leč marně, jeho druhá střela skončila mimo, ovšem první zákrok vsetínského brankáře byl pro domácí tým mimořádně důležitý!

00:19
    Vsetín mohl jít hned v úvodu do vedení! Mikuš dokázal z rohu kluziště najít před brankou zcela volného Březinu, ten však trefil přesunujícího se brankáře Neužila.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 27. Karafiát (Slováček, Vítek), 52. Teper (Rob, Jonák), 58. Pechanec, 62. Kucharczyk (Březina) – 54. D. Kolář (Starý), 59. Husa (L. Volf), 60. L. Volf (Husa)

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv (Gába) – Mikuš, J. Drtina, Slováček (A), Teper, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Březina, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Karafiát, Šilhavý, Vítek.
    LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Žovinec, D. Kolář, Husa, Čáp, Havlík, Mikliš, P. Krejčí – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Hanták, Pšenička – Nouza (A), Divíšek (A), L. Volf – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec (C).