Lovosice – Plzeň 25:35 (kon.) | Frýdek-M. – Karviná 21:28 (kon.) | Litovel – Královo Pole 20:27 (kon.)
Zubří – Hranice 32:20 (kon.) | Jičín – Kopřivnice 28:24 (kon.) | Dukla – Nové Veselí 24:21 (kon.)
HC Dukla Praha
24:21 (13:11) Stav série: 2:1
TJ Sokol Nové Veselí
Sobota 30.03.2019, 19:30Chance Extraliga mužů • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu třetího čtvrtfinále play off STRABAG RAIL Extraligy mužů mezi týmy HC Dukla Praha aTJ Sokol Nové Veselí.

V prvním utkání zachytilo Veselí úvod zápasu o něco lépe než její pražský soupeř a postupně se dostávalo do drobného náskoku. Ten největší přišel v 17. minutě, když to bylo 10:7 a trenér Čurda reagoval oddechovým časem ze strany Dukly. Ta rázem otočila, začala hrát mnohem zodpovědněji jak do obrany, tak i útoku a za 12 minut inkasovala od Sokolu pouze jediný gól, který navíc vsítil Štěrba ze sedmimetrového hodu. Reichl navíc 23 sekund před vypršením první půle otočil skóre na poločasových 11:12 a Pražané odcházeli do kabin psychicky velice na výši.

Druhý poločas ale zvládl o dost lépe domácí tým. Prvních deset minut se skóre přelévalo ze strany na stranu, první překlopení skóre na stranu Nového Veselí zvládla Dukla ještě dorovnat, na gólovou sérii 4:0, která značila vedení domácích 20:17, už ale recept nenašla. Sice snížila v 51. minutě po Kastnerově zásahu na dvougólový rozdíl, závěr zápasu ale psychicky zvládlo lépe Veselí, které si tímto dokráčelo pro první výhru 28:23.

Po druhém čtvrtfinálovém utkání slavila Dukla, neboť z horké půdy ve Veselí odjížděla se skórem 1:1 a zamířila na domácí půdu, kde je extrémně silná. Ve druhém utkání rozhodla jediná věc: produktivita. Zatímco na hostující straně padaly góly poměrně snadno, na té domácí se tolik nedařilo a za šedesát minut vstřelit 15 gólů není nic extra. Hosty navíc ohromně podržel v klíčových momentech Tomáš Petržala, jehož úspěšnost se pohybovala ve vysokých číslech. V úplném finále pak i domácí potopily technické chyby. Dá se svým způsobem říci, že oba týmy obráceně kopírovaly výkon svého soupeře v prvním klání. Dukla ve druhém utkání předvedla o hodně koncentrovanější a lepší výkon, než tomu bylo v úvodním zápasu.

Stav série je tedy 1:1. Závěrem je však potřeba dodat, že Dukla bude mít k dispozici dnes domácí prostředí a jistě bude hrát velkou roli i to, že Dukla s Novým Veselí doma nikdy neprohrála...naopak všechna utkání zvítězila o 7-8 branek.

HC Dukla Praha: Zavázal, Petržala, Štefanič – Špaček, Zelenka, Hradecký, Režnický, Šimůnek, Sviták, Klíma, Krouský, Patzel, Reichl, Křístek, Jeníček, Harabiš, Syřínek, Hlavatý, J. Věcek, Kastner, Šůstek, Blecha, Cigáň.

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Šimovček, Studený – Skalický, J. Flajsar, Veselý, Suchánek, Strejček, Živojinović, Bartůněk, Melichar, Parolly, Klusáček, R. Flajsar, Sekulić, Krčál, F. Bartůněk, Mir. Štohanzl, Štěrba, Gregorovič, Kezić, Ptáčník, Najman, Dodica, Řepa.. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

2
    Na obou stranách jsme již viděli po jednom zákroku u obou brankářů. (0:0)

3
    Dukla se dostává do vedení po útoku středem. (1:0)

4
    Domácí se po chybné rozehře hostí ujímají dvoubrankového vedení. (2:0)

5
    Dukla znovu zvládla přechod do útoku po skvělé obranné práci a vede již 3:0. (3:0)

6
    Hráči Nového Veselí se prosazují až nyní. (3:1)

7
    Hráči Dukly se nyní prosazují ze sedmičky. (4:1)

8
    Další útok středem byl pro Duklu úspěšný. (5:1)

9
    Dukla hraje přesilovou hru a i díky tomu zatím úspěšně brzdí atak soupeře. (5:1)

10
    Hosté se přesto prosazují v oslabení. (5:2)

11
    Další útok středem, za kterého se Dukla prosazuje. (6:2)

12
    Hostům se daří snížit. (6:3)

13
    Petržala opět drží Pražany nad vodou. Dukla však bude hrát oslabení a tak ho čeká ještě pořádná šichta. (6:3)

14
    Sokol se hned prosazuje a náskok Dukly je už pouze dvoubrankový. (6:4)

15
    Nové Veselí snižuje z brejku na rozdíl jediné branky. (6:5)

15
    Oddechový čas pro domácí. (6:5)

16
    Domácí se odhodlali ke hře bez brankáře, což se jim vymstilo neboť po úspěšném zákroku hostujícího brankáře hosté střelou přes celé hřiště srovnávají. (6:6)

17
    Hráči Nového Veselí dávají pátou branku v řadě. (6:7)

18
    Skvěle sehranou kombinaci zakončují hosté střelou ze spojky. (6:8)

18
    Po dlouhé době se prosazují také domácí. (7:8)

19
    Hráči Nového Veselí zvládají rychlý přechod do útoku na jedničku a opět z něj skórují. (7:9)

20
    Obrany nyní fungují na obou stranách skvěle. (7:9)

21
    Nakonec je to ale Dukla, kdo se prosazuje a prohrává už pouze o jednu branku. (8:9)

22
    Rychlý protiútok zakončují hráči Dukly a máme opět srovnáno. (9:9)

23
    Tvrdou střelou z devíti metrů se domácí opět dostávají do vedení. (10:9)

23
    Oddechový čas pro hosty. (10:9)

23
    Petržala opět čaruje, díky čemuž mohou domácí navýšit své vedení opět z brejku. (11:9)

24
    Dukla před Petržalou opět vystavila pevnou hráz. (11:9)

25
    Hosté se ale nakonec prosazují a hned na to si jejich brankář připisuje zákrok. Nové Veselí tak má možnost srovnat. (11:10)

26
    Nedaří se tak. Dukla opět postavila neprůchodnou obranu a zakončení z protiútoku. (12:10)

27
    Pražené opět úspěšně brání, nyní ovšem za cenou faulu a hry v oslabení. (12:10)

28
    Dukla v oslabení dlouho odolávala, avšak v poslední sekundě přesilové hry se hosté přeci jen prosadili. (12:11)

29
    Domácí se prosazují ze sedmičky a opět se dostávají do dvoubrankového vedení. (13:11)

30
    První poločas skončil. (13:11)

Velice zajímavé utkání sledujeme v Praze, kdy se poměrně snadno Pražané na začátku dostali do pětibrankového náskoku, o který však záhy přišli, když nechali soupeře skórovat osmkrát za sebou. Od té doby dominují na place obrany obou týmů, především pak ta domácí v čele s Petržalou. I díky tomu dokázali domácí vývoj utkání otočit na svoji stranu do šaten odcházejí za dvoubrankového vedení.

Druhý poločas začne přibližně v 20:20.

31
    Začal druhý poločas. (13:11)

32
    Hráči Dukly hned v úvodu navyšují své vedení. (14:11)

32
    Sokol urychleně snižuje. (14:12)

33
    Útoky na obou stranách opět ztroskotávají na pevných obranách. (14:12)

34
    Vidíme stále vyrovnanou bitvu a dominanci obou obran. (14:12)

35
    Míč má na rukou Dukla. Hosté ale brání zuby nehty. (14:12)

36
    Pražané se nakonec prosazují a vedou o tři branky. (15:12)

36
    Hosté snižují z křídla. (15:13)

36
    Domácí urychleně odpovídají gólem a vedou o 3 branky. (16:13)

37
    Domácí hrají v početní výhodě, čehož využívají. (17:13)

38
    Viděli jsme další branku Dukly, která se opět dostává do podstatného vedení o 5 branek. (18:13)

39
    Další branka. Domácí vedou již o 6 branek. (19:13)

40
    Oddechový čas pro hosty. (19:13)

41
    Hostům oddechový čas pomohl a po delší době se opět gólově prosazují. (19:14)

42
    Domácí proměňuje opět sedmičku a udržují si šestibrankový odstup. (20:14)

43
    Hráči Dukly opět zpevnili defenzivu a díky tomu mohou jít opět útočit. (20:14)

44
    Ani oni se ale neprosazují. (20:14)

45
    Tak nakonec sedmička pomohla domácím k tomu, aby opět navýšili své vedení. (21:14)

46
    Oddechový čas pro domácí. (21:14)

47
    Hosté nic nevzdávají a prosazují se. Stále však prohrávají o 6 branek. (21:15)

48
    Opět dominují obrany obou týmů. (21:15)

49
    Domácí navyšují vedení.... (22:15)

49
    …..které opět ponižují hosté. Stále je rozdíl 6 branek. (22:16)

50
    Hosté se opět prosazují středem hřiště. (22:17)

51
    Hráči Nového Veselí dostali naději v podobě přesilové hry a tu využívají. (22:18)

52
    Oddechový čas pro domácí. (22:18)

53
    Nové Veselí opět snižuje a rozdíl ve skóre je už pouze o tři branky. (22:19)

53
    Domácí střelec nejprve poslal míč do břevna, aby střelu poté dorazil do sítě. (23:19)

54
    Hosté překonávají Petržalu ze sedmičky a snižují. (23:20)

55
    Domácí mají nyní více ze hry, ale obrany na obou stranách opět fungují velice spolehlivě a bolestivě. (23:20)

56
    Ani tentokráte se domácí neprosadili a hráči Sokolu tak dostávají opět šanci na snížení, kterou by ale měli proměnit, pokud chtějí dnešní zápas vyhrát. (23:20)

57
    To se nestalo. Míč je opět v rukou Pražanů, kteří tak bezpečně ukrajují další sekundy. (23:20)

58
    Hosté ubránili útok Dukly, sami ale svůj přechod do protiútoku nezvládli. Hrát bude Dukla. (23:20)

59
    Oddechový čas pro hosty. (23:20)

60
    Hostující proměněná sedmička dává naději na zápletku zápasu. (23:21)

60
    Tu však vstřelenou brankou domácí hodně rychle utínají. (24:21)

Konec zápasu. (24:21)

Dukla si svůj náskok z poločasu pohlídala, ba dokonce jej v průběhu druhé půle ještě navýšila. Stejně ale jako v první části svůj pětibrankový náskok nedokázala udržet. Díky precizní obraně však drama domácí již nepřipustili a po výhře 24:21 vedou v sérii 2:1.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (21:07:09)