Yeni Malatyaspor – Kasımpaşa 2:1 (kon.) | Konyaspor – Galatasaray 0:0 (kon.)
Yeni Malatyaspor
2:1 (1:0)
Kasımpaşa SK
Pondělí 29.04.2019, 19:00 • Malatya Arena, Malatya • Turecká Superliga • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Ve 30. kole turecké Superligy se proti sobě utkají týmy Yeni Malatyaspor a Kasımpaşa SK. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu na půdě Kasimpasy, která vyhrála s přehledem 3:0. Dnes se ovšem bude hrát v Malatya Aréně, která nabídne kapacitu pro 25 745 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Serkan Tokat a jeho asistenti Serkan Olguncan a Asim Yusuf Öz. Úvodní výkop je naplánován na 19:00.

Oběma celkům už takřka o nic nejde, jelikož na evropské poháry dosáhnout nemohou a sestoupit rovněž taky ne. Malatyaspor je aktuálně na 8. místě s třiceti osmi body a skóre 39:39. Naprosto s totožným počtem bodů je na 9. příčce Kasimpasa. Dnešní utkání tak bude velice vyrovnané.

Yeni Malatyaspor: Özbir – Chebake, A. Mina, Akbaş, Cevahir – M. Yıldırım, Donald – Bifouma, Aleksić, Büyük – Kamara.
    Náhradníci: Farnolle – Alici, Çağıran, Guilherme, Dia, Ildiz, Güveli, Pereira, Tozlu, Yalcin.

Kasımpaşa SK: Scuffet – S. Popov, Josué Sá, S. bin Júsif, Veigneau – Khalili, Sadiku – Serbest, Hajradinovič, Trézéguet – Koita.
    Náhradníci: Birniçan – Bilal, Çek, Hafez, Depe, Perica, Toptik, Sari, Kurukalip, Yazgili.

Rozhodčí: Serkan Tokat – Serkan Olguncan, Asim Yusuf Öz.

1

2
    Míč skončil pouze za domácí svatyní a Özbir tak má odkop od své svatyně.

3
    Posléze skončila útočná akce jen za svatyní Kasimpasy.

5
    Hosté drží míč na své polovině a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.

6
    Posléze se ovšem útočník Kasimpasy dopustil jen faulu a u míče tak bude domácí mužstvo Malatyaspor.

8
    Střela domácího hráče skončila pouze vedle levé tyče soupeřovy svatyně a Scuffet tak bude mít odkop od své brány.

9
    Tentokráte to domácí zkusili po pravé straně, ale to se jim nepodařilo podle představ.

10
    Hra je přerušena, jelikož Veigneau velice škaredě přišlápl Chebakekovi chodidlo a může být hodně rád, že nedostal ani žlutou kartu, jelikož tentokrát zákrok se dal posoudit bez problémů ne červenou.

12
    Začátek utkání nám toho zatím moc nepřináší a hraje se především ve středu hrací plochy.

13
    A opět je hra přerušena, jelikož na zemi zůstal ležet Adem Büyük, který byl rovněž dohrán soupeřem, ale ani tentokrát se nejedná ani o žlutou kartu.

14
    Ovšem vypadá to, že domácí hráč bude moct pokračovat ve hře a utkání tak pokračuje.

15
    Ovšem opět je přerušeno, jelikož Koita nechtěně přišlápl nohu Akbasovi.

16
    Sadiku se dopustil nedovoleného zákroku, za který už uviděl žluto kartu a Malatyaspor získal přímý kop z dobré pozice.

17
    Ovšem následná rána byla pouze zblokována. Posléze ještě přišel centr, který byl rovněž odvrácen a následuje rohový kop.

19
    Ani další standardní situace domácího celku nepřinesla žádné větší vzrušení.

21
    Kasimpasa se sice dostala dopředu a následně přišel centr z levé strany, ovšem ten nic nepřinesl.

22
    A další faul z hostující strany ve středu hrací plochy a u míče tak bude Malatyaspor.

23
    Tentokrát se ke střele dostalo hostující mužstvo, ale Ertaç Özbir předvedl důležitý zákrok.

25
    Hra se rozpohybovala a do šance se dostali domácí, ale nakonec z toho nebyla nějaká větší šance.

27
    A opět musel hlavní rozhodčí pozastavit zápas, díky faulu Adema Büyüka, který byl v hlavičkovém souboji příliš tvrdý.

29
    Tak tohle byla obrovská šance hostů, když se k dorážce po zákroku brankáře dostal Bengali-Fodé Koita, ale ten nastřelil nejprve pravou tyč a posléze se míč odrazil také do levé!
    29. Koita napálil obě tyče.

30
    Půl hodina hry je u konce a gólu jsme se zatím nedočkali.

32
    Nyní se srazili dva hráči ve středu hřiště a na trávník tak jsou povoláni lékaři.

33
    Hra pokračovala pouze pár vteřin, jelikož následně se hostující hráč dopustil opět jen faulu.

35
    V prvním poločase se hra hodně kouskuje a nyní je to jen další nedovolený zákrok, ovšem tentokráte z domácí strany.

37
    Domácí si sice chtěli vymodlit penaltu, ale ta se nepíská a hra tak pokračuje.

39
    Tak tohle byla velice dobrá rána Trézégueta směrem k pravé tyči, ale Ertaç Özbir předvedl velice dobrý zákrok!

41
    Domácí nyní získali rohový kop z pravé strany a mohou jít do vedení.

42
    Tým Yeni Malatyaspor právě vstřelil branku!
    Máme tady první branku dnešního utkání, kterou dává domácí mužstvo! Rohový kop letěl do šestnáctky soupeře, kde se dostal do zakončení ADEM BÜYÜK a hlavou překonal hostujícího brankáře. Asistence: Aleksić.
    42. Adem BÜYÜK - 1:0

44
    Střídání v týmu Yeni Malatyaspor: ze hřiště odchází Mustafa Akbaş, přichází Robin Yalcin.

45
    Domácí tým nyní získal autové vhazování na polovině soupeře.

45+1
    Hosté odvrátili útok hostujícího celku a vydali se dopředu.

45+2
    Ovšem následný pokus směrem dopředu a hostům příliš nepodařil.

45+3

První poločas je u konce a Malatyaspor vede nad Kasimpasou 1:0, když se ve 42. minutě prosadil Adem Büyük. Jinak nám toho první půle moc nepřinesla, jelikož se hra neustále přerušovala díky velkému počtu faulů.

Druhý poločas začne přibližně v 20:07.

46

46
    Střídání v týmu Kasımpaşa SK: ze hřiště odchází Haris Hajradinovič, přichází Karim Hafez.

48
    Domácí mužstvo se sice dostalo dopředu, ale nebylo z toho nic nebezpečného.

50
    Hosté se sice dostali do rychlého protiútoku, ale ten nic vážnějšího nepřinesl, jelikož střela zamířila pouze vedle brány soupeře.

52
    Adem Büyük obdržel žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok.

53
    A opět se žlutilo, jelikož tentokrát se dopustil faulu Olivier Veigneau.

55
    Do obrovské šance se dostali domácí, kteří byli velice blízko ke vstřelení druhé branky, ale útočníkovi Malatyasporu se nepodařilo trefit odkrytou bránu!

57
    Posléze se dopředu sice dostala Kasimpasa, ale balón skončil jen v moci brankáře Özbira.

58
    Střídání v týmu Kasımpaşa SK: ze hřiště odchází Olivier Veigneau, přichází Stipe Perica.

59
    Opět byla k vidění střela hostujícího hráče, ale ta byla sražená jen na rohový kop.

60
    Následná standardní situace sice nic nepřinesla, ale posléze přišel faul z domácí strany a následuje tak přímý kop hostů.

61
    Následná rána ovšem byla zblokována do pouze zdi z domácích hráčů a stav 1:0 pro Malatyaspor tak přetrvává.

63
    Kasimpasa si sice vytvořila menší tlak, ale nakonec z toho bylo pouze zakončení vedle levé tyče.

64
    Hra je opět přerušena po faulu ze strany hostů.

66
    Opět byli domácí velice blízko branky, ale s následnou střelou si skvěle poradil Scuffet!

68
    Domácí mužstvo nyní získalo rohový kop z levé strany a mohou zvýšit stav utkání.

69
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení a jsou blízko k výhře v dnešním utkání! Centr z rohu se odrazil od hráče na hruď ROBINA YALCINA, který si balón zpracoval a následně vypálil k pravé tyči.
    69. Robin YALCIN - 2:0

71
    Hafez uviděl pouze žlutou kartu za svůj ostrý faul na soupeře.

72
    Posléze se Kasimpasa dostala do dobré šance, ovšem domácí obrana vše dokázala vyřešit.

73
    Tentokrát Yalcin poslal skluzem Trézégueta k zemi a uviděl také žlutou kartu.

74
    Střídání v týmu Yeni Malatyaspor: ze hřiště odchází Thievy Bifouma, přichází Guilherme.

76
    Další šance domácího týmu, ovšem s tou si hostující gólman poradil a vyrazil míč nad horní tyč.

77
    Özbir předvedl skvělý zákrok proti střele hostujícího hráče a podržel tak svůj tým.

77
    Střídání v týmu Kasımpaşa SK: ze hřiště odchází Abdul Khalili, přichází İlhan Depe.

79
    Cevahir si odnesl z předešlého souboje menší šrám, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.

80
    Zbývá nám posledních deset minut a Malatyaspor stále vede 2:0, ovšem nyní jsou to hosté, kteří se snaží něco vymyslet.

82
    Hosté se snažili projít po levé straně, ale tam je domácí obrana nepustila.

85
    Kasımpaşa právě vstřelila branku!
    No tak pozor! Hosté snižují na rozdíl jediné branky a konec utkání tak bude ještě hodně dramatický! K míči se dostal BENGALI-FODÉ KOITA, který vypálil skvělou střelu k levé tyči a nedal brankářovi šanci. Asistence: Trézéguet.
    85. Bengali-Fodé KOITA - 2:1

86
    Střídání v týmu Yeni Malatyaspor: ze hřiště odchází Adem Büyük, přichází Eren Tozlu.

87
    Kasimpasa se opět dostala dopředu, ale centr z levé strany nepřinesl nic velkého.

88
    Hra je opět přerušena, jelikož domácí hráč leží na trávníku a je ošetřován.

89
    Domácí získali rohový kop z levé strany, který rozehráli nakrátko a snaží se zdržovat.

90
    Opět to jsou domácí, kteří se snaží držet míč.

90+1
    Bin Júsif uviděl za svůj faul žlutou kartu, když sejmul ve středu hrací plochy soupeře.

90+2
    A další faul z hostující strany. Domácím se tak daří konec zápasu.

90+4
    Centr domácího hráče z pravé strany byl zblokován a následuje tak rohový kop.

90+5
    Další faul z hostující strany ve středu hrací plochy a domácí mužstvo se už dožaduje konce zápasu.

90+7
    Na trávníku to vře a nyní se do sebe pustily oba týmy společně s realizačním týmem.

90+8
    Hlavní sudí dostal vše pod kontrolu a nyní si ještě volá hráče, kterým udělí žlutou kartu.

90+8
    Žlutou kartu dostává Danijel Aleksić (Yeni Malatyaspor).
    Žlutou kartu dostává Trézéguet (Kasımpaşa SK).

90+9

Je konec. Malatyaspor nakonec dokázal vyhrát na domácí půdě nad Kasimpasou 2:1 a připisuje si tak tři body.
    Ve 42. minutě se prosadil Adem Büyük a domácí tak šli do vedení. Jinak nám toho první půle moc nepřinesla, jelikož se hra neustále přerušovala díky velkému počtu faulů.
    V 69. minutě zvýšil vedení Malatyasporu na dvě branky Yalcin. V 84. minutě sice snížil Koita, ale ani devět minut nastaveného času hostům nestačilo na srovnání.

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:11.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:05:39)