Pobř. slonoviny – Jihoafr. republika 1:0 (kon.) | Tunisko – Angola 1:1 (kon.) | Mali – Mauritánie 4:1 (kon.)
Mali
4:1 (2:0)
Mauritánie
Pondělí 24.06.2019, 22:00Africký pohár národů • Skupina E

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a dobrou noc. (00:06:59)

Fauly: 15:14

Utkání skončilo, Mali potvrdilo roli favorita a porazilo Mauritánii 4:1. Mauritánie byla na začátku utkání sympaticky aktivní, ale Mali se postupně začalo dostávat do hry a už po poločase vedlo 2:0, když se nejprve krásnou střelou z dálky prosadil Abdoulay Diaby a poté ještě z penalty Moussa Marega. Deset minut po přestávce pak zvýšil na 3:0 další krásnou střelou Adama Traoré II a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenomže Mali v obraně lehce polevilo, čehož hned využila Mauritánie a získala pro sebe penaltu, kterou proměnil bezpečně Moctar Sidi El Hacen. Jenže drama se nekonalo, protože o dvě minuty později na konečných 4:1 zvýšil Adama Traoré I.

90+4

90+2
    K zakončení se po rohu dostal Moussa Doumbia a Brahim Souleymane dokázal konečky prstů míč vyrazit.

90+1
    Rohový kop Mauritánie odvrátila, ale ještě má Mali další.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Mamadou Fofana byl ve vzduchu nejvýš, ale trochu se při pádu na zem zranil. Mauritánie bude kopat roh.

87
    Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Abdoulay Diaby, přichází Amadou Haidara.

86
    Naopak Mauritánie to ještě zkouší, i když se před obranu Mali prosazuje jen těžce.

85
    Mali rozehrává z útočné poloviny po faulu, ale zatím se dopředu rozhodně nežene.

84
    Žlutou kartu dostává Moustapha Diaw (Mauritánie).

82
    Střídání v týmu Mauritánie: ze hřiště odchází Khassa Camara, přichází Silèye Gaye.

80
    Moussa Doumbia to zkoušel skrz zeď, která se opravdu rozestoupila, ale na branku míč nesměřoval.

79
    Mali se ubránilo a pak rychle vyrazilo dopředu. Brahim Souleymane vyběhl hodně daleko a fauloval Moussu Maregu. Dostává žlutou kartu.

78
    Mauritánie si vybojovala kopat rohový kop z pravé strany.

77
    Stále se nehraje, Diadie Samassékou už je ale odnášen na nosítkách ze hřiště.

76
    Na trávníku skončil Diadie Samassékou a bude potřebovat ošetření.

Petr Sumbal

Branky: 38. Diaby, 44. Marega (pen.), 55. Adama Traoré II, 74. Adama Traoré I – 72. El Hacen (pen.)

Karty:   31. Djenepo (MLI), 71. Fofana (MLI), 79. Marega (MLI) – 19. Yali (MAU), 84. M. Diaw (MAU)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:14.
    Mali: D. Diarra – H. Traoré, Y. Koné, Fofana, Wagué – K. Coulibaly, Samassékou – Diaby (87. Haidara), Adama Traoré II (61. Adama Traoré I), Djenepo (61. Doumbia) – Marega.
    Náhradníci: Kéïta, Mounkoro – L. Coulibaly, Doucouré, Doumbia, Haidara, Haidara, S. Koïta, Kouyaté, Niane, Sacko, Adama Traoré I.

Mauritánie: Souleymane – Demba (53. M. Diaw), N'Diaye, Adama Ba, Abeid – El Hacen, Camara (82. Gaye), Yali, I. Coulibaly (46. Bessam) – Diakité, Abdoul Ba.
    Náhradníci: N. Diaw, Diop – Anne, Diarra, M. Diaw, Diop, Guidileye, Bessam, Sarr, Tanjy, Thiam, Gaye.