Karlsruher SC – Dynamo Drážďany 4:2 (kon.) | Hannover – Regensburg 1:1 (kon.)
4:2 (1:1)
SG Dynamo Drážďany
Sobota 03.08.2019, 13:002. německá Bundesliga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Krásné sobotní odpoledne všem fanouškům fotbalu! Vítám vás při sledování druhého kola 2. Bundesligy, v zápase mezi Karlsruherem a Dynamem Drážďany.

Karlsruher zažil výborný vstup do sezóny, když zvítězil na hřišti Wehenu 2:1. Potvrdila se tedy dobrá forma z předsezónní přípravy, v níž svěřenci trenéra Schwartze v sedmi zápasech pouze dvakrát prohráli, přičemž obě porážky byly po penaltách, a to s prvoligovou Herthou a rakouským Grazem. Hráči Karlsruheru budou chtít navázat na vítězství i v prvním domácím utkání, v němž ho dopředu potáhne vřava fanoušků.

To Drážďany vstoupily do ligy neslavně, těsnou porážkou 0:1 s ex-bundesligovým Norimberkem. Přitom svěřenci trenéra Fiela soupeře výrazně přestříleli, jenže jak je z výsledku zřejmé, tak selhali v koncovce. Co se týče předsezónní přípravy, ani ta nebyla příliš podařená. Z šesti zápasů pouze jedna výhra, remíza a tři prohry, přičemž hráči dostali možnost sehrát utkání se slavným PSG, kde se ale projevila rozdílná kvalita obou mužstev, Drážďany utrpěly debakl 1:6.

1

2
    Domácí pro dnešní utkání obldékli modré dresy, hráči Drážďan navlékli dresy bílé.

3
    Z levé strany se do šance hnal Marvin Wanitzek, avšak jeho centr poize proletěl pokutovým územím.

4
    Karslruher vstoupil do utkání aktivněji, zatím drží iniciativu na své straně.

5
    Nákop našel přesně místo, kam si nabíhal Marvin Pourie, avšak ten si nepohlídal postavení s obránci, je to ofsajd.

6
    Zničehonic se do šance dostal po přízemním pasu z pravé strany Bariş Atik, vůbec ale ve velké příležitosti netrefil míč.

7
    Balónu si nyní užívají i fotbalisté hostů, kteří momentálně kombinují na polovině soupeře.

8
    Dženis Burnić vůbec nepochopil úmysl spoluhráče, který mu poslal nákop dopředu, středopolař se však za balónem vůbec nerozběhl.

7
    Nešetrný zákrok Pisota schytal Bariş Atik, jenž se teď svíjí v bolestech na trávníku.

8
    I na druhé straně došlo k naprosto zbytečnému zákroku, Jannis Nikolaou sundal k zemi Lukase Frödeho.

10
    Drážďany jsou v posledních minutách jasně lepším týmem, k žádné velké příležitosti to ovšem zatím nevedlo.

11
    Obrana Karslruher zatím působí velmi kompaktním dojmem, Benjamin Uphoff je prozatím bez práce.

12
    Za dlouhým nákopem po pravé straně se hnal Marvin Pourie, Linus Wahlqvist ho ale skvěle udržel na zádech.

13
    Hosté opět sázejí na postupnou kombinaci, která se jim ale vůbec nedaří.

14
    Pěkná narážečka středem hřiště, jenže Marvin Wanitzek posléze zkazil přihrávku na Davida Pisota.

15
    Nepovedený nákop, za nímž vystartoval Benjamin Uphoff, jenž může na chvilku zklidnit hru.

16
    V posledních minutách prakticky není co komentovat. Drážďany hrajou s balónem a domácí se pečlivě brání.

17
    Patrick Ebert ještě pořádně zasprintoval, míč na hrací ploše ale už nezastihl.

18
    Po odkopu gólmana se do hlavičkého souboje opřeli David Pisot a Patrick Ebert. Úspěšnější byl domácí stoper.

19
    Marco Thiede si šikovně posunul míč mezi dva protihráče a poté se nechal faulovat.

20
    Domácí trenér zatím nevypadá, že by byl spokojený s hrou svých svěřenců, což dává najevo hlasitým řevem.

21
    Po zblokovaném centru Daniela Gordona bude Karlsruher zahrávat první rohový kop v utkání.

22
    Ze standardní situace nebylo vůbec nic, nejvýše se totiž vyšplhal stoper Jannis Nikolaou.

23
    Tak pozor! Lukas Grozurek vstřelil první branku zápasu, jenže po shlédnutí videa hlavní rozhodčí neuznává branku pro faul jednoho z domácích hráčů!

25
    To je velká rána pro nováčka 2. Bundesligy, který se už radoval ze vstřeleného gólu. Fanoušic rozhodnutí rozhodčího kvitují bouřlivým pískotem.

26
    Naopak budou hosté zahrávat volný přímý kop po nebezpečném faulu Davida Pisota.

27
    Do odraženého balónu se opřel Matthaus Taferner, napálil ovšem míč těsně vedle levé tyče.

28
    Marvin Wanitzek se výborně uvolnil středem hřiště přes tři hráče, posléze ale nepřesně nahrál Thiedemu.

29
    Patrick Möschl o sobě dal poprvé v utkání výrazněji vědět, avšak ne zrovna v dobrém světle, když v hlavičkovém souboji trefil loktem Pourieho.

30
    Máme za sebou půl hodinu utkání, po níž je skóre stále bezbrankové, ačkoli gól už padl, pro faul ale nebyl uznán.

31
    Domácí zahrávali rohový kop, po němž hlavičkoval Lukas Grozurek pouze nad branku.

32
    Patrick Ebert byl v souboji důraznější, než Marc Lorenz. Míč tak patří hostujícímu celku.

33
    Marc Lorenz posílal parádní nákop za obranu. Na poslední chvíli se vysoko vyšponoval Linus Wahlqvist, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.

34
    Křídelník Patrick Ebert byl dobře zdvojen obránci, Damian Rossbach se však dopustil zbytečného faulu v době, kdy už měl balón pod kontrolou.

35
    Drážďany kontrolují míč na svých kopačkách. Opět však pouze kolem středového kruhu.

36
    Při obranném zákroku sice Sascha Horvath zasáhl jako první míč, avšak schytal to velmi nepříjemně i Marvin Pourie.

37
    K domácímu forvardovi dokonce museli být přivoláni i kluboví lékaři, snad se nebude jednat o nic vážnějšího.

38
    Naštěstí to vypadá, že nikoli. Marvin Pourie odešel za postranní čáru po svých a už se hlásí o návrat do hry.

39
    Z hranice šestnáctky vypálil přízemní ránu k levé tyči Patrick Möschl. Benjamin Uphoff se musel pořádně natáhnout, aby balón vytěsnil.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se nějakého gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového celku?

41
    Zaváhání stoperské dvojice chtěl využít Marvin Wanitzek, ale Jannis Nikolaou nakonec vyřešil situaci malou domů.

42
    Marvin Pourie skvěle přeskočil Ehlerse a následně se jím i nechal stáhnout k zemi. Bude se kopat standardka.

43
    Úvodní část utkání se blíží ke konci. Příliš to nevypadá, že by se ještě měl měnit stav.

44
    Žlutou kartu dostává Jannik Müller (SG Dynamo Drážďany).

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.

45+1
    Levou lajnou se do šance pokusil probít Patrick Möschl, nepřišel si ale na Gordona.

45+2
    Drážďany právě vstřelily branku!
    Tomu se říká gól do šatny! Jeden z hostujících hráčů po dlouhém autovém vhazování sklepl balón SASCHU HORVATHOVI, jenž z jedničky napálil míč nechytatelně k pravé tyči!
    45+2. Sascha HORVATH - 0:1

45+3
    Karlsruhe právě vstřelilo branku! Parádní odpověď hráču Karslruheru! Na centr z rohového kopu nejvýše naskočil PHILIPP HOFMANN, který hlavičkou k levé tyči srovnává stav utkání!
    45+3. Philipp HOFMANN - 1:1

45+4

Skončil první poločas utkání druhého kola 2. Bundesligy mezi Karlsruherem a Drážďanami, v němž jsme viděli po gólu na každé straně. Obě branky padly až v nastavení. Nejprve se prosadil krásnou ranou na zadní tyč Sascha Horvath, jenže o minutu později vyrovnal hlavičkou z rohového kopu Philipp Hofmann. Ve druhé půli nás tedy ještě určitě čeká zajímavá podívaná.

Druhý poločas začne přibližně v 14:06

46

47
    Ani jeden z týmů neudělal pro druhou půli žádnou změnu. Oba kouči stále věří nasazené jedenáctce.

48
    Marvin Pourie byl při snaze naběhnout na centr poslán k zemi, píšťalka rozhodčího ovšem zůstala němá.

49
    Sudí se ještě radí s videem, že by přeci jen k faulu došlo?

50
    Ne. Videorozhodčí pouze potvrdil původní rozhodnutí hlavnho, můžeme tak plynule pokračovat ve hře.

51
    Z pravé strany vypálil křižnou ránu Marvin Wanitzek. Kevin Broll šel na zem, avšak střela minula jeho pravou tyč.

52
    Jannik Müller se u pravé lajny dopustil prohřešku. Hostující kapitán by si měl na podobné zákroky dávat pozor, žlutou kartu už na kontě má.

53
    Na centr z přímého kopu si naskočil Marc Lorenz, ve velkém záklonu však zakončil vedle.

54
    Za dlouhým nákopem se Lukas Grozurek ani nerozběhl. Kevin Broll bude odkopávat od své svatyně.

55
    Pohledná akce Drážďan neměla dobrý konce, finální nahrávku Eberta vystihl David Pisot.

56
    Žlutou kartu dostává Dženis Burnić (SG Dynamo Drážďany).

57
    Pas letěl do země nikoho. Ani Marvin Wanitzek, ani Marvin Pourie neměli šanci na balón dosáhnout.

58
    Rovněž na druhá straně jsme byli svědky nepřesné rozehrávky, když Lukas Fröde ve skluzu vystihl úmysl Dženise Burniće.

59
    Kevin Ehlers sice obral o kulatý nemysl protihráče, avšak bez faulu se to neobešlo. Domácí budou zahrávat takový lepší rohový kop.

60
    Marvin Wanitzek centroval do přehuštěného prostoru, tam ale nejvýše vyskočil bránící Jannis Nikolaou.

60
    Karlsruhe právě vstřelilo branku! Domácí převracejí vývoj utkání na svou stranu! Nepovedený odkop gólmana zachytil Lorenz, který po levé straně přihrál Hofmannovi, jehož centr si smolně srazil do vlastní brány DŽENIS BURNIČ!
    60. Dženis BURNIĆ - 2:1

62
    A domácí jsou při chuti! Po pasu vyplaval za obranou nikým nehlídaný Marvin Pourie, jenž si ale vůbec neporadil se zpracováním. Z velkého úhlu už pouze napálil gólmana.

63
    Tentokráte fotbalisté Karlsruhe vyrazili do rychlého brejku, na jehož konci byla velmi nepřená křižná rána Hofmanna.

65
    Lucas Röser mohl okamžitě po příchodu na hřiště vyrovnat, avšak ránu k levé tyči parádně vyrazil Benjamin Uphoff!

66
    Hráči v modrém v posledních minutách dominují zápasu. Tentokráte ovšem Marvin Pourie nákop THiedeho nezachytil.

67
    Karlsruhe právě vstřelilo branku! Domácí dělají velký krok směrem ke třem bodům! PHILLIP HOFMANN si pohrál s obráncem a poté levačkou k bližší tyči rozvlnil síť bezmocného Brolla!
    67. Philipp HOFMANN - 3:1

69
    Ještě se bude řešit možné ofsajdové postavení zakončujícího hráče. Opět probíhá komunikace mezi hlavním a videorozhodčím.

70
    Gól je potvrzen, Philipp Hofmann o svou třetí ligovou a druhou dnešní branku nepřišel.

71
    Benjamin Uphoff podskočil centr z rohového kopu, Jannik Müller ale nedokázal umístit balón v těžké pozici do odkryté svatyně.

72
    Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Dženis Burnić, přichází Moussa Koné.

73
    Až moc dopředu obdržel nahrávku Patrick Möschl. Bude se pouze kopat od branky Uphoffa.

74
    Dlouhý nákop si mezi třemi hráči dokázal zpracovat Marvin Pourie, s jehož následnou dělovkou na střed si Kevin Broll poradil.

75
    Hráči Karsruheru už se pochopitelně příliš dopředu nepohrnou. To DrážĎany musí přidat, pokud si chtějí ze zápasu odnést alespoň bod.

76
    Jenže kompaktní obrana domácích dělá soupeři obrovský problém. Čitelnou nahrávku Eberta vystihl Damian Rossbach.

77
    Střídání v týmu Karlsruher SC: ze hřiště odchází Lukas Grozurek, přichází Manuel Stiefler.
    Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Patrick Ebert, přichází Florian Ballas.

78
    Philipp Hofmann byl zahnaný do rohu přesto dokázal přihrát na střed Lorenzovi, jehož slabá rána sotva doletěla k brankáři.

80
    Karlsruhe právě vstřelilo branku! Je rozhodnuto! Carlson v brejku skvěle nahrál MANUELU STIEFLETOVI, jenž v tváří v tvář gólmanovi nezaváhal.
    80. Manuel STIEFLER - 4:1

82
    Takový náskok už fotbalisté Karlsruheru určitě nepromrhají. Po výhře nad Wehenem tedy získají tři body i v zápase s Drážďanami.

84
    Linus Wahlqvist byl v hlavičkovém souboji trefen loktem a zdá se hodně otřesený.

85
    Domácí hráči nyní pořádně přitvrdili. Po skluzu Marvina Wanitzeka nyní zůstal na zemi ležet Moussa Koné.

86
    Rychle rozehraný přímý kop, jímž chtěl Marc Lorenz překvapit z brány vystoupivšího Brolla. Ten ale zacouval a míč nakonec vyrazil.

88
    Drážďany sice kombinují s balónem na kopačkách, už ale jakoby vzdaly snahu alespoň na snížení.

89
    Marvin Pourie si počkal na Ehlersa, to ale neměl dělat, neboť ho obránce dokázal obrat o kulatý nesmysl.

90
    Tak nakonec ještě přichází snížení! Horvath ačkoli běžel sám na bránu se nezachoval jako sobec a přihrál MOUSSOVI KONÉMU, který bez problémů poslal míč do prázdné brány.
    90. Moussa KONÉ - 4:2

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.

90+2
    A hosté ještě nebezpečně koušou. Po přetaženém centru z rohového kopu napálil balón nad bránu Bariş Atik.

90+3
    Poslední šanci utkání si vypracoval Patrick Möschl, ve velkém záklonu ovšem trefil pouze gólmana.

90+4

Máme za sebou utkání druhého kola 2. Bundesligy, v němž Karlsruher zdolal na domácím hřišti Drážďany v poměru 4:2. Do vedení se přitom dostali hosté, když ve druhé nastavené minutě první půle skóroval Sascha Horvath. Jenže domácí ještě do hvizdu stihli srovnat, hned za minutu vsítil branku hlavičkou z rohového kopu Philipp Hofmann. Hráči Karlsruheru převrátili vývoj utkání na svou stranu po hodině hry, kdy si centr z levé strany do vlastní sítě smolně srazil Dženis Burnić. O sedm minut později to bylo už o dvě branky, to se podruhé v zápase prosadil ranou k bližší tyči Philipp Hofmann. Dokonce do třígólového vedení se dokázal nováček soutěže dostat, když skvěle provedený brejk zakončil úspěšně střídající Manuel Stiefler. V poslední minutě základní hrací doby se Drážďanům alespoň podařilo snížit, do prázdné brány uklízel balón po přihrávce Horvatha Moussa Koné. Domácí vstoupili do začátku sezóny parádně, i ve druhém utkání si připsali vítězství. To soupeř má přesně opačnou formu, tedy dvě porážky.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (15:09:55)

Milan Huppert

Branky: 45+3. P. Hofmann, 60. Burnić (vla.), 67. P. Hofmann, 80. Stiefler – 45+2. Horvath, 90. Koné

Karty:   44. Müller (DRE), 56. Burnić (DRE)

Držení míče: 29 % : 71 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:8. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:14.
    Karlsruher SC: Uphoff – Thiede, Gordon, Pisot (C), Rossbach – Fröde – Grozurek (77. Stiefler), Wanitzek, Lorenz – P. Hofmann, Pourie.
    Náhradníci: Gersbeck – Carlson, Djuricin, Groiss, Fink, Choi, Kother, Stiefler, Kobald.

SG Dynamo Drážďany: Broll – Wahlqvist, Ehlers, Müller (C) – Horvath, Nikolaou, Burnić (72. Koné), Möschl – Ebert (77. Ballas), Taferner – Atik.
    Náhradníci: Boss – Atılgan, Ballas, Hamalainen, Klingenburg, Kreuzer, Ch. Löwe, Röser, Koné.

Rozhodčí: Willenborg – Thielert, Schwengers