Slavia – Irtyš Pavlodar 1:3 (kon.) | Chomutov – Fischtown Pinguins 3:4 (kon.) | Michalovce – Miskolc 5:3 (3:2 po s.n.)
Kadaň – Sachalin 0:3 (kon.) | Mor. Budějovice – Japonsko U20 5:4 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
3:4 (1:2, 2:0, 0:2)
Fischtown Pinguins
Pátek 09.08.2019, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • Přípravné zápasy
Partner:
   
  59:11
  Stanislav Vrhel dostal dobrou přihrávku před branku, kde byl volný. Klička mu ovšem nevyšla. Pinguins vyhodili a Pavlát opustil branku, domácí to zkoušejí v šesti!
   
  57:38
  A blesková protiakce na straně druhé! Dominik Uher se silově dostal přes obránce a sám před Pavlátem zakončoval bekhendem. Chomutovský brankář úspěšnější!
   
  57:28
  Vyrovnání Pirátů bylo nyní velice blízko! Dominik Tejnor vyslal na branku svižné zakončení, ale puk se nakonec odrazil od tyčky ven. Následné dorážky nebyly, puk ležel někde pod Amspergerem!
   
  53:52
  Fischtown Pinguins právě vstřelily branku!
  Pinguins se dostali do dobré kombinace a otáčí skóre na svoji stranu! MIHA VERLIČ dostal parádní přihrávku mezi kruhy, kde jen nastavil hokejku a kotouč zaplul do levé šibenice. Další luxusní trefa. Asistence: Jan Urbas a Stefan Espeland.
   
  53:19
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Lukáš Blaha – 2 min., sekání).
   
  51:25
  Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (Mark Zengerle – 2 min., faul loktem). Piráti budou hrát druhou přesilovku pěti proti třem!
   
  50:53
  Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (Alex Friesen – 2 min., faul kolenem + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Patrik Klöpper.
   
  49:30
  Piráti mohli šedesát sekund na to odpovědět! Jan Svoboda dostal přihrávku mezi kruhy, ale Amspergera nepřekonal. Neuspěl ani Suchý z dorážky u pravé tyčky.
   
  48:30
  Fischtown Pinguins právě vstřelily branku!
  Krásná akce hostujícího celku znamená vyrovnání! Miha Verlič se dostal s kotoučem k modré čáře, kde předal milimetrovou přihrávku na MARKA ZENGERLEHO. Ten pak šel sám na branku a střelou po ledě srovnává stav. Asistence: Miha Verlič.
   
  45:18
  Mark Zengerle nyní dostal dobrou přihrávku k pravé tyčce a zblízka zakončoval. Jeho rána zblízka ale skončila jen na helmě připraveného Pavláta!
   
  43:33
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Martin Rýgl – 2 min., hákování).
   
  37:58
  V momentě, kdy se domácí vraceli do plného počtu, zahrozil Jan Urbas. Ten dostal přihrávku na pravý kruh a na první tyč hned zakončoval. Pavlát si ale tyčku pokryl a připisuje si další dobrý zákrok!
   
  37:30
  Vít Seemann a Ross Mauermann se dostali do menší vzájemné potyčky a po menší strkanici oba inkasují dvě minuty za hrubost.
   
  35:57
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Kryštof Hrala – 2 min., sevření puku rukou).
   
  34:40
  Piráti právě vstřelili branku!
  Domácí mužstvo hrálo výhodu, ale dostalo se do přečíslení. Stanislav Vrhel parádně zavezl kotouč a z pravého kruhu přihrával mezi kruhy. MARTIN RÝGL zde kotouč netrefil ideálně, ale i tak se mu povedlo prostřelit Amspergera v brance. Asistence: Stanislav Vrhel a Jan Rudovský.
   
  33:43
  Střídání v týmu Fischtown Pinguins: ze hřiště odchází Patrik Červený, přichází Marek Amsperger.
   
  28:18
  Nabito dostal na modré čáře Martin Rýgl, který tvrdě zakončoval do protilehlé šibenice. Patrik Červený se ovšem zaskvěl povedeným zákrokem!
   
  28:14
  Filip Suchý byl při přejezdu do pásma faulován a Piráti si zahrají pět na tři více jak minutu! Čtyři minuty dostává Will Weber za hru vysokou holí.
   
  27:22
  Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (Stanislav Dietz – 2 min., faul kolenem).
   
  22:57
  Piráti právě vstřelili branku!
  A nyní se domácí celek dočkal a Piráti srovnávají stav duelu! Lukáš Blaha střilel od modré čáry do betonů Červeného, který puk vyrazil jen k pravé tyčce. Zde byl mladík JOSEF KOLÁČEK, který dává první branku mezi dospělými! Asistence: Lukáš Blaha.
   
  22:10
  Dominik Tejnor opustil trestnou lavici a po levé straně šel do zakončení. Střílel po ledě, ale Červeného v brance se mu prostřelit nepovedlo!
   
  19:58
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Dominik Tejnor – 2 min., sekání).
   
  16:28
  Fischtown Pinguins právě vstřelily branku!
  Nyní německé mužstvo využilo díry v chomutovské obraně a dostalo se do přečíslení. Tom Horschel posunul kotouč na BROCKA HOOTONA, který svižnou ránou mezi kruhy prostřelil Pavláta ke vzdálenější tyčce! Asistence: Tom Horschel.
   
  13:58
  Piráti se po teči Stanislava Vrhela dostali opět do vedení, ale situace byla přezkoukána a sudí Petružálek rozpažil. Byla to hraniční situace a nějak se to dalo čekat.
   
  11:44
  Fischtown Pinguins právě vstřelily branku!
  Nádherná akce německého klubu končí brankou a je srovnáno! Stefan Espeland dostal přihrávku před branku a mohl zakončovat. Místo toho puk posunul k pravé tyčce, kde do prázdné klece zakončil TOMÁŠ SÝKORA. Asistence: Stefan Espeland a Jan Urbas.
   
  11:10
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Radek Havel – 2 min., podrážení). Ve výhodě se do šance dostával Zengerle, ale ten Dominika Pavláta zblízka neprostřelil!
   
  08:15
  Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (Stefan Espeland – 2 min., podrážení).
   
  06:12
  Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (Jan Urbas – 2 min., faul loktem).
   
  05:40
  Piráti právě vstřelili branku!
  Následně jsme se dočkali první branky, ze které se raduje domácí celek! Jan Svoboda zavezl kotouč do útočné třetiny a nahazoval do betonů brankáře. FILIP SUCHÝ se pak dostal k dorážce a parádně vymetl šibenici. Asistence: Jakub Chrpa a Jan Svoboda.
   
  00:07
  Hosté vyhráli vhazování a hned se dostali do zakončení. Puk šel od Hootona před branku, kde lehce tečoval McMillan. Jeho rána ale skončila na betonech pozorného Pavláta!

  David Panuška

  Branky a nahrávky: 6. Suchý (Chrpa, J. Svoboda), 23. Koláček (Blaha), 35. Rýgl (Vrhel, Rudovský) – 12. Sýkora (Espeland, Urbas), 17. Hooton (Horschel), 49. Zengerle (Verlič), 54. Verlič (Urbas, Espeland)


  Piráti Chomutov: Pavlát (Běhula) – Blaha, Rýgl, Žovinec, Havel, Hlaváček, Tejnor, Seemann, Zeman – Stloukal, Vrhel, Rudovský – Tomica, Koláček, Sklenář – Chrpa, Suchý, J. Svoboda – M. Svoboda, Hrala, Tupý.
  Fischtown Pinguins: Červený (34. Amsperger) – Espeland, Fortunus, Horschel, Alber, Dietz, Weber – Zengerle, Kolupajlo, Urbas, Quirk, Mauermann, Hooton, Hilbrich, Uher, McMillan, Friesen, Feser, Sýkora, Verlič, Gläser, Klöpper.

  Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Gerát, Pěkný

  Diváci: 1 019