Třinec – Pelicans Lahti 5:3 (kon.) | Tappara – EC-KAC 8:3 (kon.) | Djurgården – Vienna Capitals 3:6 (kon.)
Augsburg – Luleå 4:5 (po pr.) | Frisk Asker – Biel 2:3 (kon.) | Mannheim – Tychy 5:0 (kon.)
Lausanne – Junosť Minsk 3:2 (kon.)
Tappara Tampere
8:3 (2:2, 2:0, 4:1)
KAC Klagenfurt
Pátek 06.09.2019, 18:00 • Hakametsä Stadium, Tampere • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:29:56)

Utkání sledovalo 3 725 diváků.

Statistiky

Střely na branku: 26:22
    Zásahy brankářů: 19:18
    Vyhraná vhazování: 24:30
    Trestné minuty: 6:10

Utkání je u konce a domácí Tappara se dočkala jasné výhry. Do třetí třetiny sice lépe vstoupil Klagenfurt a hned v první minutě snížil Andrew Kozak, jenže poté přišla finská smršť a mezi začátkem 45. a koncem 48. minuty dali domácí tři branky. Trefili se Niko Ojämaki, Kristian Kuusela a Olavi Vauhkonen a ti dali svému celku klid. A když v 51. minutě po rozebrání obrany přidal osmý gól Charles Bertrand a zkompletoval tím hattrick, zápas se jen dohrál. Tampere tak vyhrálo 8:3, připsalo si první body a je na třetím místě. Klagenfurt je druhý, bodů má šest.

59:33
    Domácí Tyler Morley dostal dvě minuty za hrubost, hostující Manuel Geier zase dvě minuty za krosček.

59:33
    Menší strkanice u Garteiga, pustili se do sebe domácí Morley a hostující M. Geier, bude to zřejmě dozvuk tvrdého hitu u mantinelu z před několika chvil. Bude se vylučovat.

59:33

58:58
    Střela z dálky Madlenera nepřekvapila, puk skončil za jeho brankou.

57:28
    Schumnigův pokus o střelu skončil u Garteiga, jeho spoluhráči už zase otáčí hru opačným směrem.

56:49
    Karjalainen pouze nahodil puk do útočného pásma, nikdo se za ním extra rychle nežene.

56:27
    Madlener raději přikryl volný puk v jeho brankovišti, vhazuje se po jeho pravé ruce.

55:55
    Stefan Geier předvedl v obranném pásmu tvrdý hit, alespoň něco se hostům v této třetině vyvedlo.

54:33
    Oba týmy střídají za hry, Klagenfurt se chystá vyrazit na zteč s cílem alespoň trochu snížit nepříznivý stav.

53:52
    Tappara už nikam nepospíchá, domácím teď bohatě stačí, že drží puk v útočném pásmu.

52:51
    Po krátkém souboji za brankou hostů se Klagenfurt osvobodil a vyráží na protiakci.

51:45
    Je to teď hokej na jednu branku, na tu hostující. Klagenfurt neví, kde dřív skočit.
    50:32 Charles BERTRAND - 8:3

50:32
    Tappara právě vstřelila branku!
    Tohle je už opravdu nářez. Domácí využili přesilovku, když po Morleyho přihrávce mohl zakončovat už volný Kuusela, jenže ještě přihrál mezi kruhy na najíždějícího CHARLESE BERTRANDA, ten prostřelil Madlenera a zaznamenal tak hattrick! Asistence: Kristian Kuusela, Tyler Morley.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 7. Vauhkonen (Morley, Suhonen), 20. Bertrand, 37. Karjalainen (Moilanen), 37. Bertrand (Morley), 45. Ojamäki (Ytterell, Lehtonen), 46. Kuusela (Morley), 48. Vauhkonen (Jasu, Puistola), 51. Bertrand (Kuusela, Morley) – 7. Neal (Petersen, Kozek), 10. Ganahl (Petersen), 41. Kozek (Neal)

Tappara Tampere: Garteig (Heljanko) – Suhonen, Vittasmäki, Kemiläinen, Blood, Ytterell, Utunen, Mäntylä – Bertrand, Morley, Kuusela (C) – Ojamäki, Virta, Levtchi – Karjalainen, Rauhala, Moilanen – Vauhkonen, Jasu, Puistola.
    KAC Klagenfurt: Madlener (Haugen) – Fischer (C), Comrie, Schumnig, Harand, Unterweger, Strong, Duller, Schnetzer – S. Geier, Liivik, M. Geier – Kozek, Koch, Neal – Petersen, Obersteiner, Ganahl – Richter, Hundertpfund, Witting.

Rozhodčí: Raming (RUS), Heikkinen (FIN) – Elonen (FIN), Niittylä (FIN)

Diváci: 3 725