Jekatěrinburg – Petrohrad 5:2 (kon.) | Magnitogorsk – Viťaz 0:2 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 3:4 (kon.)
CSKA Moskva – Nižněkamsk 3:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – Spartak Moskva 3:2 (po pr.) | Omsk – Čerepovec 1:5 (kon.)
Soči – Minsk 5:4 (kon.)
Avangard Omsk
1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Severstal Čerepovec
Pátek 06.09.2019, 18:30 • Balašicha Arena • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (21:11:04)

Československá stopa

Omsk:
    Bez české či slovenské účasti.

Čerepovec:
    Libor Šulák (bez bodu, čas na ledě 20:24)
    Adam Liška (1+0, čas na ledě 19:05)

Statistiky třetí třetiny:
    Střely na branku: 13-9
    Vyhraná vhazování: 12-12
    Zblokované střely: 5-10

Je dobojováno! Omsk do tohoto utkání vstoupil výborně a hned na začátku druhé minuty šel do vedení. Od prostřední dvacetiminutovky se obraz hry výrazně změnil, Čerepovec přebral iniciativu a na ledě jasně dominoval. Severstal svému soupeři nasázel nečekaně pět branek a postaral se o největší senzaci dnešního dne, možná i celého týdne!

59:57
    V úplném závěru ještě jedna příležitost pro Čerepovec! Šulák si to namířil do branky a z bekhendu zakončoval do Bobkova. Domácí gólman si poradil i s dorážkou Galimova!

59:18
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).

59:02
    Na druhé straně se sám na branku hnal Kudako. Ten naznačil střelu, čímž zmátl vracejícího se obránce, poté mířil těsně nad!

58:29
    Nepřehledná situace před hostující brankou. Jako první se k puku dostal hráč ve žlutém dresu, který jej poslal do bezpečí.

58:02
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., podrážení).

58:00
    Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:27
    Obrana Omsku už vůbec neexistuje! Hosté jeli dva na jednoho, přihrávku na pravé straně dostal Volčenko, který se octil tváří v tvář domácímu brankáři. Bobkov vytáhl parádní zákrok lapačkou!

56:03
    Přečíslení tři na dva. Liška to vzal celé na sebe, což nebylo správné řešení. Hned dva jeho spoluhráči čekali na přihrávku.

55:24
    Rozběhlo se posledních pět minut třetí třetiny a troufám si říci, že i celého zápasu. Bobkov musí být zase na pozoru!

54:55
    Spousta prostoru pro Pivcakina na pravé straně. Domácí hráč ale trefil pouze prvního hráče před sebou!

54:01
    Výborně zahrál Šulák, který zvládl těžký souboj proti dvěma útočícím soupeřům za hostující brankou.

53:19
    Nevypadá to, že by se domácí ještě mohli pokusit o zázrak. Hraje se totiž převážně v domácím obranném pásmu.
    52:21 Ivan NIKOLIŠIN - 1:5

52:21
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Obrovské zaváhání domácího obránce. Kotouče se ujal Galimov, který se neunáhlil a ještě poslal zadovku na IVANA NIKOLIŠINA. I na něm byla vidět velká pohoda, puk si totiž posunul na bekhend, vzápětí zakončoval do odkryté svatyně. Domácí příznivci jen nevěřícně kroutí hlavou. Asistence: Ansel Galimov.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 2. K. Semjonov (Šumakov, Beck) – 23. Liška (Jakimov), 35. Provolněv, 37. Kudako (J. Jakovlev, Geraskin), 51. Morozov (Markovin), 53. Nikolišin (A. Galimov)

Avangard Omsk: Bobkov (Sudnicin) – Pokka, Bondarev, Franson (A), Pivcakin, Vojnov, Čudinov – Andrighetto, Pjanov, Širokov (C) – Beck (A), K. Semjonov, Šumakov – A. Potapov, Stas, Dědunov – Ščerbak, Gračjov, Košelev.
    Severstal Čerepovec: Chakimov (Podjapolskij) – Provolněv, Chabarov, N. Chlystov, Šulák, Kudako, Chochlov, Makejev – Morozov, Kodola, Markovin – Geraskin, J. Jakovlev, Vovčenko – A. Galimov (A), Jakimov, Nikolišin – Liška (A), J. Bodrov (C), Monachov – Nevolin.

Rozhodčí: Hribik, Judakov – Berseněv, Judin