Jekatěrinburg – Kunlun 5:4 (po pr.) | Magnitogorsk – Spartak Moskva 4:3 (kon.) | Ufa – Omsk 2:5 (kon.)
CSKA Moskva – Vladivostok 4:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 0:2 (kon.) | Kazaň – Nižněkamsk 4:1 (kon.)
Soči – N.Novgorod 5:4 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
5:4 (1:2, 3:1, 0:1 - 1:0)
Red Star Kunlun
Čtvrtek 19.09.2019, 16:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Pěkný den přeji všem příznivcům KHL. Na programu je další várka zápasů, Avtomobilist Jekatěrinburg v jednom z nich narazí na Red Star Kunlun.

Lepší vstup do sezóny si domácí nemohli snad ani přát. Sedm zápasů, sedm výher. Jekatěrinburg se nachází se čtrnácti body na prvním místě Východní konference. Nigel Dawes a Brooks Macek mají shodně po osmi kanadských bodech.

Čínský celek, který se zatím prezentuje spíše fotbalovými výsledky, má šest bodů ze sedmi zápasů, což určitě není optimální. Prvních šest zápasů hrál Kunlun doma. Minulé kolo cestoval do Ufy, teď na něj čeká dalších sedm venkovních zápasů. Pět kanadských bodů má Adam Cracknell, který je nasbíral za dvě branky a tři asistence.

Československá stopa v utkání

Šimon Hrubec (KUN)
    Andrej Šustr (KUN)
    Jakub Kovář (JEK)

Domácí celek je sázkovými kancelářemi pasován do jasného favorita. Vyhraje i poosmé v řadě? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – I. Višněvskij, Gurkin, D. Bodrov (A), Mamkin, Trjamkin, Batyršin, Leonťjev – Macek, Litovčenko, Dawes (C) – Sexton, Holland, Platt (A) – Chripunov, Kučerjavenko, A. Garejev – Setdikov, Protapovič, Rassejkin – Ovčinnikov.

Red Star Kunlun: J. Smith (Hrubec) – T. Murphy, Bartley, Šustr (A), Chelios, Tam, Maione – Lockhart, Cracknell (A), Wong – Palola, Brulé, DeFazio – Foo, Miller, Yip (C) – Werek, Kane, Hunt.

Rozhodčí: Hofman, Raming – Kuprijanov, Šadrin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:29
    Úvodní přerušení hry je k vidění po necelé půlminutě. Domácí celek se nyní osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.

01:12
    Úplně volný zůstal mezi kruhy Bartley. Střela mu nesedla a hostující obránce chtěl přihrávat na levou stranu. Spoluhráč však jeho myšlenku nepřečetl.

01:59
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Zdálo se, že Jakub Kovář podrží kotouč, on ještě přeci jen dokázal rozehrát.

02:38
    Hosté se usadili v útočném pásmu. Vypadalo to, že byl Cracknell podražen za brankou, rozhodčí byli jiného názoru.

03:16
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Čínský celek se na začátku čtvrté minuty ujímá vedení! Cracknell teď poslal milimetrově přesnou přihrávku na zadní tyčku, kde TYLER WONG z bezprostřední blízkosti otevřel skóre! Sudí se ještě radili s videorozhodčím, zda nedošlo k úmyslnému kopnutí, ovšem branka nakonec platí! Asistence: Trevor Murphy a Adam Cracknell.
    03:16 Tyler WONG - 0:1

03:55
    Uvidíme, jak zareaguje domácí tým. Macek se z levé strany pokoušel překvapit Smithe, puk nakonec letěl vedle branky.

04:43
    Zatím se moc nepřerušuje. Jekatěrinburg teď sice zamkl soupeře, ovšem Smith i nadále čeká na nějaký vážnější zákrok.

05:49
    Rozhodčí má zdviženou pravici, domácí budou hrát přesilovku, na trestnou lavici by měl zamířit Šustr. Jekatěrinburg dostal výhodu.

06:15
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Andrej Šustr – 2 min., držení).

06:26
    Z pravé strany pálil Sexton, Smith byl pozorný. Krátce po vhazování přišlo jasné podražení, domácí budou hrát dlouhou dvojnásobnou přesilovku!

06:26
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Adam Cracknell – 2 min., podrážení).

07:19
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    To nemohlo dopadnout jinak! Domácí využívají dvojnásobnou početní výhodu a začínáme od začátku! Pětice Jekatěrinburgu doslova rozebrala tři bránící hráče, skvělou přihrávku z pravé strany obdržel DAN SEXTON, který překonal přesouvajícího se Smithe! Asistence: Nigel Dawes a Brooks Macek.
    07:19 Dan SEXTON - 1:1

08:01
    Závar před hostující brankou, Kunlun se nakonec dokázal osvobodit a zdá se, že v klasické přesilovce se už nic nestane.

08:26

09:15
    Maione si v tuto chvíli nerozuměl se svými spoluhráči a dostal se do útočné třetiny o něco dříve, odpískán je ofsajd.

09:58
    Úvodní desetiminutovka hry je téměř za námi, zatím se rozhodně nenudíme. Chelios jen ponechal puk za brankou a zamířil na střídačku.

10:36
    Střídají také domácí. Na pozoru musel být Kovář, protože puk se po odrazu od mantinelu velmi zajímavě odrážel k brankovišti.

11:25
    Tvrdý zákrok u střídaček. Batyršin teď málem poslal Cheliose mezi sedící domácí hokejisty, Američan to nakonec ustál.

12:02
    Werek puk nahodil do útočné třetiny a vydal se za ním. Poté už vše bylo zbytečné, čárový pískal postavení mimo hru.

12:57
    S tvrdou ranou Murphyho z levé strany si poradil Kovář, který kotouč ukryl do lapačky. Je tady reklamní přestávka.

13:28
    Na druhé straně kluziště pálil z první Platt. Důležitý zákrok Smithe, který puk dokázal podržet ve své výstroji.

14:17
    Tempo hry se trochu zklidnilo, k vidění je řada nepřesností z obou stran. Pískán byl další icing Jekatěrinburgu.

14:35
    Zatím asi nejlehčí zákrok pro hostujícího gólmana. Smith pouze nastavil lapačku proti nahozenému puku Garejeva ze středního pásma.

15:08
    Boj o kotouč za hostující brankou, Platt poté zakončoval od modré čáry. Trefil však pouze prvního bránícího hráče.

16:13
    Hostům stačí opravdu málo k tomu, aby dokázali skórovat! Dlouhou přihrávku obdržel TYLER WONG, který se neunáhlil a znovu hledal spoluhráče na zadní tyči. Za autora gólu byl původně označen Lockhart, ovšem ten nakonec nehrál, puk se do brány dostal od brusle bránícího obránce! Asistence: Jake Chelios a Andrej Šustr.
    16:13 Tyler WONG - 1:2

16:50
    První útočná trojka teď nebyla daleko od vyrovnání! Macek ovšem z bezprostřední blízkosti nevyzrál na Smithe. Tlak pokračuje!

17:13
    V obrovské příležitosti také Garejev! Někteří příznivci se radovali, domácí útočník však zakončoval pouze do tyče!

17:44
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Victor Bartley – 2 min., hrubost).

18:02
    Kotouč poskakoval po brankovišti. Smith na něj lehl a přerušil hru, hosté jsou pod obrovským tlakem soupeře!

18:44
    Čínský celek během krátké chvíle hned dvakrát vyhodil přes všechny čáry, přesilovka Jekatěrinburgu je přesně ve své polovině.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:44
    V době, kdy se vyloučený Bartley vrátil na led, přišel další úspěšný zákrok hostujícího brankáře. Tentokráte proti zakončení Kučerjavenka!

19:47
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. – zdržování hry / porušení postupu vhazování). Trest odpyká Gilbert Brulé.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Domácí se dostali do několika brankových příležitostí, ovšem vstřelili jen jeden gól, a to z dvojnásobné početní výhody. Čínský celek vytěžil z minima maximum a po první třetině vede!

20:20
    Domácí do prostřední části hry vstoupili v početní výhodě. Se střelou Dawese si bez větších problémů poradil Smith.

21:03
    Také druhá trefa domácích byla k nerozeznání s tou první! BROOKS MACEK zůstal úplně volný na levé straně, dokonce měl čas na to, aby si zpracoval puk, poté trefil odkrytou branku a srovnal! Asistence: Nigel Dawes a Ivan Višněvskij.
    21:03 Brooks MACEK - 2:2

21:55
    Další velká příležitost Jekatěrinburgu! Protapovič vybruslil před branku a snažil se dotlačit puk za záda hostujícího brankáře. Ještě větší možnost měl dorážející Rassejkin, který minul odkrytou branku!

22:56
    Oddechový čas pro hosty, kteří jsou v úvodu druhé třetiny pod obrovským tlakem!

23:50
    Tlak Jekatěrinburgu pokračuje a hostující obrana má obrovské problémy! Litovčenko si sjel před branku a z bezprostřední blízkosti se pokoušel puk dostat mezi betony hostujícího gólmana. Smith nakonec dokázal uhlídat kotouč před čarou!

24:27
    Poprvé o sobě dal ve druhé třetině vědět také čínský celek. Jakub Kovář si připsal velmi snadný zákrok, vzápětí přerušil hru.

25:02
    Domácí se ve třech dostávali do zajímavé akce. Kučerjavenko puk poslal na pravou stranu, kde se do něj opřel ARŤOM GAREJEV, který nechytatelnou ranou z první poslal domácí tým do zaslouženého vedení. Smith neměl šanci, střela mířila do horní části branky! Asistence: Nikita Setdikov a Alexandr Kučerjavenko.
    25:02 Arťom GAREJEV - 3:2

25:40
    Hosté teď zajímavě kombinovali před Kovářem a dožadovali se odpískání faulu. Na svou první přesilovku si ještě budou muset počkat.

26:30
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

26:47
    Přestřelka pokračuje! Kovář zasahoval prosti střele od modré čáry a vypadalo to, že Holland puk vyhodí přes všechny čáry, český brankář přestal hrát. Kotouč mu ale přeskočil hůl a ANDREW MILLER zamířil do prázdné branky! Asistence: Brandon DeFazio a Mathew Maione.
    26:47 Andrew MILLER - 3:3

27:43
    Tempo hry je vysoké. Nejsme ještě ani v polovině utkání a k vidění už bylo šest branek, což při zápasech Kunlunu nebývá zvykem!

28:30
    Na ledě zůstal ležet Bartley, který byl zasažen holí do obličeje. Opakované záběry ukazují, že to byla hokejka spoluhráče Murphyho.

28:30
    Diváci tleskají, Bartley bude muset do kabin. Hra tak může pokračovat, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

29:21
    Čínský celek teď rozhodně nikam nepospíchá. Hosté drží kotouč za vlastní brankou, oba celky navíc střídají.

30:09
    Rozeběhla se druhá polovina utkání. Kunlun výrazně přidal, momentálně už asi čtyřicet vteřin kombinuje v útočném pásmu.

30:59
    Až teď se domácí osvobodili. Dawes však neměl potřebnou podporu a během krátké chvíli o kotouč přišel.

31:34
    Dlouho se hraje bez přerušení, ovšem větší příležitosti nepřicházejí. Šustr předvedl čistý obranný zákrok u mantinelu.

32:19
    Smith si poradil s nahozením Trjamkina a po dlouhé době přerušil hru. Následovat bude další reklamní přestávka.

32:55
    Macek hledal Litovčenka mezi kruhy. Druhý jmenovaný se po přihrávce natahoval marně, na kotouč nakonec nedosáhl.

33:46
    Zaváhání při třetí inkasované brance teď napravil PETER HOLLAND, který se po nepřesné střele spoluhráče vydal za kotoučem, jenž se odrážel od zadního mantinelu. Smith byl venku z branky a na rychlou kličku a bekhendové zakončení domácího hokejisty nestačil! Asistence: Nigel Dawes a Dan Sexton.
    33:46 Peter HOLLAND - 4:3

34:24
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Rafael Batyršin – 2 min., hrubost).

35:19
    Hosté hrají druhou přesilovku v zápase, ta první skončila gólem. Teď se jim ale příliš nedaří, opět musí začínat z vlastního pásma.

36:03
    Nakonec přeci jen zakončení! Foo se pokoušel překvapit Kováře střelou na bližší tyčku. Český brankář puk ukryl v lapačce!

36:24

36:54
    Batyršin se sice vrátil z trestné lavice, ovšem hosté drželi třetinu a Šustr pálil od modré čáry. Kotouč směřoval těsně vedle branky!

37:36
    Šance na obou stranách kluziště! Litovčenko z bezprostřední blízkosti dnes už podruhé mířil jen do betonů Smithe, kapitán Yip jel poté sám na Kováře. Nic ale nevymyslel, s jeho pokusem, který mířil doprostřed brány, si český gólman věděl rady!

38:29
    Závar před Smithem! Hostující gólman podržel kotouč, vhazovat se bude po jeho levé ruce, blíží se závěr prostřední části hry.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:35
    Nejspíše poslední útočné snažení zastavil ofsajd, do kterého se dostal Šustr. Hra se stěhuje do středního pásma.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá část dnešního zápasu je za námi. Domácím se podařilo otočit vývoj, ovšem po chybě Hollanda bylo zase srovnáno. Chybující Kanaďan pak prokázal obrovskou chuť, když šel po nepřesné střele za pukem a poslal svůj tým do vedení, Jekatěrinburg si před závěrečnou dvacetiminutovkou drží těsný náskok.

40:07
    První střelecké zakončení třetí části obstaral Gurkin. Jeho ránu od modré čáry hlídal Smith, který puk udržel v lapačce.

40:56
    Miller si to z levé strany namířil na střed a zakončoval. Jeho rána byla zblokovaná, puk skončil v ochranné síti.

41:43
    Na ledě je zase Gurkin, který v tomto případě naznačil střelu a ještě hledal jednoho ze svých spoluhráčů. Hosté se zvládli ubránit.

42:30
    Hra se teď odehrává především ve středním pásmu. Jekatěrinburg už nikam spěchat nemusí, výborně brání modrou čáru.

42:59
    Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu, hra se stěhuje před gólmana Kováře, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

43:47
    Protapovič pouze nahazoval kotouč do útočné třetiny. Na ledě byl dlouho, a tak raději zamířil směrem na střídačku.

44:08
    Hodně prostoru na pravé straně dostal LUKE LOCKHART, který z kruhu zakončoval nad lapačku domácího gólmana. Puk byl pravděpodobně ještě tečován holí obránce Batyršina, po kterém se Kovář vyčítavě podíval, srovnáno! Asistence: Trevor Murphy a Andrej Šustr.
    44:08 Luke LOCKHART - 4:4

44:58
    Hosty čtvrtá branka hodně nakopla a ihned se pustili do útoku. Kovář teď musí být na pozoru, hraje se totiž v obranném pásmu Jekatěrinburgu.

45:39
    Lockhart chce hattrick! Znovu zakončoval z pravé strany, tentokráte šlo spíše o nabídku k teči. Kovář přerušil hru.

46:33
    Na ledě je druhá útočná formace domácích včele se Sextonem. Ten přihrával nepřesně a musí se rychle vracet.

47:27
    Smith si poradil s pokusem Hollanda a zamířil ke střídačce. Je tu totiž první reklamní brejk ve třetí dvacetiminutovce.

48:11
    Litovčenko posílal chytrou přihrávku zpoza branky na Dawese, kterému do střely skočil Tam. To byl nesmírně důležitý obranný zákrok hostujícího obránce!

49:01
    Čínský celek se už do zakončení příliš nežene. Spíše brání a vyčkává na nějaký případný brejk, ze kterého by rozhodl.

49:50
    Puk se dostal na domácí střídačku. Hra je přerušena, za malou chvíli se bude vhazovat ve středním pásmu.

50:23
    Za branku musel Smith, proti kterému se vydali hned dva domácí hokejisté. Brankář Kunlunu nakonec celou situaci zvládl.

51:17
    Hráči Kunlunu už jakoby neměli dostatek sil. Většinu puků totiž nahazují do středního pásma, navíc často střídají.

52:02
    Jedna z mála útočných akcí hostujícího celku ve třetí části. Kovář moc neviděl, kotouč pouze vyrážel před sebe!

52:31
    Z pravého kruhu pálil Chripunov. Vypadalo to, že by puk mířil do branky, Smith vytáhl důležitý zákrok pravým betonem!

53:20
    Dlouho se hraje bez přerušení, jakoby hosté chtěli vyvrátit má slova o tom, že jim docházejí síly. Už zase jsou nastěhováni před Kovářem.

54:02
    Nepřehledná situace před domácí brankou, Kovář zalehl puk! Vhazovat se bude v obranné třetině Jekatěrinburgu, ale to až po reklamní přestávce.

54:41
    Obránce Bodrov si nerozuměl se svými spoluhráči, hra je zase přerušena. Blíží se závěr utkání, oba celky střídají.

55:31
    Hosté hrají opravu velmi jednoduchý hokej. Je evidentní, že chtějí do prodloužení, směrem dopředu jsou momentálně hodně slabí.

56:13
    Teď si Jekatěrinburg může oddechnout, předchozí zákrok domácího hráče zaváněl faulem. Rozhodčí však vylučovat nebude.

57:03
    Poslední minuty jsou opatrné z obou stran, nikdo nechce v úplném závěru chybovat. Na kotouči se drží domácí hokejisté.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:43
    Poměrně hodně prostoru dostal na levém kruhu Miller. Kotouč po jeho tvrdé ráně jen prosvištěl kolem pravé tyče Kováře!

59:13
    Do středu si to namířil Sexton, s jehož ranou si poradil Smith. Hostující brankář vyrážel před sebe, Hollandovi chyběl kousek k dorážce!

59:44
    Závar před Smithem! Nejspíše poslední možnost na skórování, vhazovat se totiž bude v útočném pásmu Jekatěrinburgu.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po druhé třetině to vypadalo, že domácí celek už nepřipustí žádné komplikace, ovšem opak byl pravdou. Hosté totiž srovnali a o dalším bodovém zisku se bude rozhodovat v prodloužení tři na tři, případně v samostatných nájezdech!

Statistiky třetí třetiny
    Střely na branku: 9-8
    Zblokované střely: 5-7
    Vyhraná vhazování: 9-7

60:01

60:42
    Po necelé minutě hry je rozhodnuto, brankář Smith se stává smolařem zápasu! BROOKS MACEK si nahodil kotouč do útočného pásma a americký brankář chtěl holí rozehrát svým spoluhráčům. To ale nezvládl, puk mu utekl a i když do něj ještě na zemi stihl lehce zasáhnout, tak to nebylo nic platné. Německý hokejista pak téměř z nulového úhlu udržel neporazitelnost domácího týmu!
    60:42 Brooks MACEK - 5:4

Při zápasech Kunlunu moc branek nepadá, ovšem dnešní den byl výjimkou. Oba týmy se dlouho přetahovaly o vedení, nakonec muselo rozhodovat až prodloužení, ve kterém Smith vyrobil obrovskou hrubku. Jekatěrinburg vítězí i poosmé v řadě, čínskému týmu nevyšlo ani druhé venkovní utkání.

Jakub Kovář (JEK) – odchytal celé utkání

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:43:24)

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 8. Sexton (Dawes, Macek), 22. Macek (Dawes, I. Višněvskij), 26. A. Garejev (Setdikov, Kučerjavenko), 34. Holland (Dawes, Sexton), 61. Macek – 4. Wong (T. Murphy, Cracknell), 17. Wong (Chelios, Šustr), 27. Miller (DeFazio, Maione), 45. Lockhart (T. Murphy, Šustr)

Rozhodčí: Hofman, Raming – Kuprijanov, Šadrin