NY Rangers – Philadelphia 2:1 (1:0 po s.n.) | Detroit – St. Louis 4:1 (kon.) | Florida – Tampa 2:4 (kon.)
Winnipeg – Edmonton 3:5 (kon.) | Dallas – Minnesota 1:2 (kon.) | Vancouver – Arizona 2:4 (kon.)
San Jose – Calgary 4:1 (kon.)
Florida Panthers
2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Tampa Bay Lightning
Pátek 27.09.2019, 01:08 • BB&T Center, Sunrise • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:08.

Hokejisty Floridy a Tampy Bay čeká v noci na pátek vzájemný souboj v rámci přípravy na novou sezonu NHL.

Florida vstoupila do přípravy hodně špatně a prohrála čtyři úvodní zápasy s Nashvillem a Montrealem. Až tento týden svou špatnou bilanci dokázali Panteři přerušit a podařilo se jim vyhrát 6:0 na ledě Dallasu a také 6:3 nad Tampo v prvním ze dvou vzájemných zápasů. Ten druhý na ně čeká právě v noci na pátek.

Ani Tampa ale nepředvádí v přípravě nijak povedené výkony. Z pěti odehraných zápasů vyhrála jen jednou – doma nad Nashvillem na konci minulého týdne. Dvě porážky si připsala od Caroliny, jednu od Nashvillu na ledě soupeře a v posledním duelu padla na ledě Floridy.

Florida Panthers: Bobrovskij (Montembeault) – Yandle, Ekblad, Stralman, Matheson, Weegar, Stillman – Malgin, Barkov, Dadonov – Hoffman, Trocheck, Connolly – Tippett, borgstrom, Vatrano – Hawryluk, Acciari, Sceviour

Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Sergačev, Schenn, Shattenkirk, Witkowski, Rutta, Coburn, Hedman – Killorn, Cirelli, Joseph, Johnson, Paquette, Maroon, Gourde, Verhaeghe, Volkov, Kučerov, Stamkos.

00:01

00:18
    Brankář McElhinney, jeden ze strůjců úspěchu Caroliny v minulé sezoně, který bude v této sezoně nastupovat za Tampu, rychle přerušuje hru.

01:40
    Domácí v útoku, Malgin od modré čáry míjí branku soupeře.

03:12
    Hraje se dlouho bez přerušení. Svou šanci měli i hráči Tampy, ale byli zblokováni.

04:12
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Coburn – 2 min., hákování).

04:24
    Vatrano se napřáhl od modré čáry, McElhinney kotouč vyráží.

05:05
    Tampě se daří osvobodit, Florida musí hledat cestu zpět do útočného pásma.

06:12

06:53
    Ekblad se se dostal do zakončení od modré čáry u pravého mantinelu, McElhinney letící kotouč zastavuje. Komerční pauza.

07:10
    Další zákrok McElhinneye, už čtvrtý v utkání. To jeho protějšek Bobrovskij ještě střelu soupeře krýt nemusel.

08:45
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, ale zároveň bez šancí. U puku je Tampa, která proniká do útočného pásma.

09:23
    První střela Tampy, Coburn prověřil Bobrovského od modré čáry. Záhy poté se brankář domácích provinil proti pravidlům a bude z toho dvouminutový trest.

09:23
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Bobrovskij – 2 min., podrážení). Trest odpyký Hawryluk.

09:55
    Florida dvakrát rychle vyhazuje.

10:02
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Maroon – 2 min., sekání).

10:13
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Hoffman se řítil k brance Tampy a před brankovištěm se dostal k protečování prudkého puku, který poslal pouze do betonu McElhinneyho.

10:33
    Na druhé straně kluziště se z ostřejšího úhlu dostal k zakončení Sergačev. Bobrovskij vyráží.

11:00
    Zpoza levého kruhu nahodil puk na brankáře Tampy Yandle. McElhinney kotouč ukrývá pod lapačku. Komerční pauza.

11:23
    Začíná zkrácená přesilovka Floridy.

11:48
    Killorn ovšem vyvezl puk z obranné třetiny Tampy a ohrozit svou branku nedovolí.

12:02
    Tampa hraje v plném počtu.

12:46
    Bobrovskij vleže na břiše zastavil snahu Tampy o jeho překonání a drží nerozhodný stav 0:0.

13:17
    Hra je přerušena a za brankou Tampy dochází ke strkanici. Florida sice dostala puk do branky, ale stalo se tak ve chvíli, kdy byla klec nakloněna a došlo k tomu zpoza branky, tedy gólu dosaženo nebylo.

13:30
    Stamkos výborně dojel puk za brankou Floridy, vybruslil si a rozehrál na najíždějícího Johnsona, který ránou z první přinutil Bobrovského k rychlému reflexivnímu zásahu.

14:40
    Dadonov se tlačil do zakončení v pravém kruhu pro vhazování, branku Tampy ovšem minul.

16:01
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácím se povedlo ujet ve dvou proti jednomu, Frank Vatrano z levé strany posunul puk na OWENA TIPPETTA, který dokázal svou střelu zvednout nad položený beton přesouvajícího se McElhinneyho! Asistence: Frank Vatrano.
    16:01 Owen TIPPETT - 1:0

16:10
    Hra je přerušena, komerční pauza.

16:54
    Acciari před svou brankou blokuje střelu soupeře a sráží puk do hlediště.

16:57
    Okamžitě po vhazování došlo ke střele od modré čáry, Bobrovskij vyrážečkou odráží kotouč do ochranné sítě.

18:03
    Trocheck zpoza levého kruhu míjí branku Tampy, kotouč se odráží k hostujícím hráčům, kteří při vyhození poslali puk na střídačku.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

20:00

V první třetině se Floridě podařilo předvést velmi dobrý výkon na obou koncích kluziště a v 17. minutě se při přečíslení dostat do vedení brankou Owena Tippetta. V úvodních 20 minutách se Panthers povedlo soupeře přestřílet 10-7 a nepustit Tampu do žádné skutečně vyložené šance.

Další třetina začne přibližně v 02:02.

20:01

21:18
    Bobrovskij se musel vypořádat s první střelou druhé třetiny, Hedmanovu ránu od modré vyráží.

21:42
    Tlak Tampy do branky Floridy, Bobrovskij po těžkém zákroku přerušuje hru.

22:47
    Zakázané uvolnění Floridy.

23:25
    Další zákrok Bobrovského, který drží puk mezi betony a zastavuje hru.

24:02
    Kotouč končí v hledišti po odrazu ve středním pásmu.

24:35
    Tampa je ve druhé třetině mnohem aktivnější, ale Bobrovskému hodně vypomáhá i obrana. Weegar před brankovištěm blokuje střelu.

26:05
    Kotouč se znovu odráží do hlediště. Komerční přestávka.

27:24
    Hedman se postavil do cesty letícímu puku a odráží střelu Tampy mimo kluziště.

28:20
    Tampa se řítila do útoku, její přechod útočného pásma ovšem zastavilo postavení mimo hru.

29:05
    Bude se vylučovat na straně Tampy, Florida má výhodu.

29:35
    Florida stále hraje v útočném pásmu při signalizované výhodě.

29:46
    Velká šance Vatrana, jemuž se nepovedlo přehodit ležícího brankáře Mcelhinneyho.

29:46
    Schenn odchází na dvě minuty za nedovolené bránění.

29:55
    Trocheck se snažil protečovat střílenou přihrávku na branku Tampy, ale těsně míjí!

30:22
    Hedman vyhazuje puk ze svého pásma až k brankáři Bobrovskému.

30:54
    Florida při návratu do útočného pásma byla zastavena kvůli postavení mimo hru.

31:16
    Další ofsajd, který byl písknut Floridě.

31:46

32:25
    Hawryluk se procpal do zakončení z levého kruhu, McElhinney kotouč drží v lapačce a přerušuje hru. Komerční pauza.

32:51
    Hokejisté Tampy se při hře dopustili zahrání vysokou holí. Hra je vykázána do středního pásma.

34:13
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hostům se podařilo srovnat po zakončení z pravého kruhu, kde v pádu vyslal puk na branku Bobrovského CEDRIC PAQUETTE. Bez asistence.
    34:13 Cedric PAQUETTE - 1:1

35:58
    Tlak Floridy. McElhinney musel vyrážet puk napřed lapačkou po nahození od modré čáry a poté si musel poradit i s dorážkou soupeře.

36:19
    Akce Floridy nekončí, Colton Sceviour ovšem z hranice pravého kruhu nezacílil svou střelu přesně.

37:35
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Florida se vrací do útočného pásma a je v těchto chvílích o něco nebezpečnějším týmem.

38:41
    Postavení mimo hru zastavilo dění na ledě. Ještě komerční přestávka.

39:05
    Barkov využil své rychlosti, dostal se s pukem až mezi kruhy, ale svou střelu poslal vedle!

39:32
    Kevin Shattenkirk se v útočném pásmu dostal k puku na modré čáře, sjel si blíž před kruhy a prudkou střílenou přihrávkou nabídl puk na protečování YANNIMU GOURDEOVI, jenž usměrnil za záda Bobrovského. Asistence: Kevin Shattenkirk, Carter Verhaeghe.
    39:32 Yanni GOURDE - 1:2

40:00

Ve druhé třetině Tampa dokázala strhnout vedení na svou stranu, když v posledních pěti minutách této části otočili vývoj skóre Paquette a Shattenkirk. Florida sice měla také své šance, ale tentokrát vyšla střelecky naprázdno.

Další třetina začne přibližně v 02:56.

40:01

40:14
    Tvrdý střet mezi Sergačevem a Connollym, po kterém se Connolly hodně těžce zvedá. A odchází do kabiny.

40:14
    Sergařev je vyloučen za pád pod nohy. Dvě minuty přesilovka pro Floridu.

40:54
    Florida se po ztrátě útočného pásma snažila rychle vrátit, ale posílá puk na střídačku. Vhazování ve středním pásmu.

41:57
    McElhinney schovává puk pod lapačku a zastavuje hru.

42:14

42:57
    Tlak Floridy na branku Tampy museli hosté vyřešit vyhozením na zakázané uvolnění. McElhinney odolal střelám Hoffmana i Stralmana, i dalším snahám o dorážky.

43:15
    Hodně aktivní domácí, kteří zatím ve druhé třetině přestříleli soupeře 5-0 na střely na branku, byli tentokrát zblokováni. Gourde sráží puk do ochranné sítě.

44:35
    Útočné výpady Tampy jsou odráženy, Florida se po posledním přerušení ovšem spíš brání, sama se totiž do útočného pásma také nedostává. Hra plyne spíš ve středním pásmu.

45:45
    Stále se hraje bez přerušení a obrázek na ledě zůstává stejný. Oba týmy se marně snaží usadit v útoku.

46:26
    Sergačev zkoušel vypálit zpoza pravého kruhu, ale byl zablokován Acciarim. Tampa poté zase vybojované postavení v útoku ztrácí.

47:40
    Hra stále nebyla přerušena. Puk se přenáší ze strany na stranu, hraje se poměrně rychlý hokej. V této pasáži ovšem zcela bez šancí.

47:56
    Nahozený puk ukrývá brankář McElhinney pod lapačku. Komerční pauza.

48:43
    Malgin nepropustil střelu soupeře zpoza levého kruhu na brankáře Bobrovského.

49:52
    Zakázané uvolnění Tampy po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.

50:20
    Střelu Borgstroma od modré čáry zkrotil McElhinney ve své výstroji a přerušuje hru. Komerční pauza.

50:50
    Od modré čáry se napřáhl Stralman, jeho střelu McElhinney vyráží. Florida vede ve třetí třetině na střely už 8-2, ale vyrovnat se jí zatím nepodařilo.

51:23
    Hra je přerušena kvůli problémům Paquetta, jemuž se po pádu moc z ledu nechtělo.

52:12
    Útok Tampy byl zastaven kvůli postavení mimo hru.

52:52
    Rutta se dostal na útočné modré čáře do problémů, začal padat na záda, ale stihl ještě odehrát puk.

53:16
    NIKITA KUČEROV dostal přihrávku do úniku, prosmýkl se středem za obranu a po kličce do bekhendu obhodil brankáře Bobrovského. Asistence: Pat Maroon, Jan Rutta.
    53:16 Nikita KUČEROV - 1:3

53:20
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Sceviour – 2 min., podrážení).

53:26
    Po vyhraném vhazování se povedlo Tampě dostat přihrávku na STEVENA STAMKOSE, který ránou z první zpoza levého kruhu bleskově využívá přesilovku. Asistence: Victor Hedman, Tyler Johnson
    53:26 Steven STAMKOS - 1:4

54:52
    Bobrovskij svým zákrokem proti ráně Jana Rutty přerušuje hru. Komerční pauza.

55:32
    V obranném pásmu Floridy se do sebe pustili Weegar s Witkowskim, kteří zahodili rukavice a po krátkém pěstním souboji odchází na trestnou lavici.

55:32
    Weegar navíc dostává dvě minuty za hrubost, které odpyká Tippett.

56:05
    Velký tlak do branky Floridy domácí ustáli a osvobozují se vyhozením.

56:40
    Blesky se při přechodu středního pásma dostaly do postavení mimo hru.

57:20
    Trocheck nejen, že zablokoval střelu Sergačeva, ale ještě vyhodil puk mimo pásmo Floridy.

57:46
    Vatrano se ve sprinterském souboji dokázal prodrat o krok před bránícího protihráče, ale v těžké pozici mu zakončení z bekhendu dokázal McElhinney vyrazit.

58:15
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Paquette – 2 min., vysoká hůl).

58:20
    Přesilovou hru se podařilo využít i Floridě! Střelu Hoffmana zpoza kruhů sice ještě McElhinney vyrazil, ale jen tím dal šanci na dorážku JEVGENIJE DADONOVA, který už brankáře Tampy překonal. Asistence: Mike Hoffman, Keith Yandle.
    58:20 Jevgenij DADONOV - 2:4

58:57
    Na ledě to vře emocemi. Po nedovoleném bránění Mika Hoffmana, který dostává dvě minuty, se zapojily oba týmy do hromadné strkanice.

59:10
    Panthers vyhazují puk ze svého pásma.

Tampa Bay dokázala na ledě Floridy zvítězit 4:2 a ve svém šestém utkání v přípravě vyhrála teprve podruhé. Vítězství se nerodilo snadno, od první třetiny vedla domácí Florida, ale v posledních pěti minutách druhé třetiny se podařilo hostům otočit skóre. Vyrovnaný zápas definitivně rozhodla 54. minuta a dvě branky Kučerova se Stamkosem, které dělilo pouhých 10 vteřin.

1. Yanni Gourde (TBL) 1+0
    2. Curtis McElhinney (TBL) 30 zák., 2 góly, 93,75 %
    3. Owen Tippett (FLA) 1+0.

Česká stopa v utkání:
    Jan Rutta (TBL)
    0+1, 1 střela, čas na ledě 17:04.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:49:41)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 17. Tippett (Vatrano), 59. Dadonov (Hoffman, Yandle) – 35. Paquette, 40. Gourde (Shattenkirk, Verhaeghe), 54. Kučerov (Maroon, Rutta), 54. Stamkos (Hedman, Johnson)

Florida Panthers: Bobrovskij (Montembeault) – Yandle (A), Ekblad, Strålman, Matheson, Weegar, Stillman – Malgin, Barkov (C), Dadonov – Hoffman, Trocheck (A), Connolly – Tippett, Borgström, Vatrano – Hawryluk, Acciari, Sceviour.
    Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Sergačev, Schenn, Shattenkirk, Witkowski, Rutta, Coburn, Hedman – Killorn, Cirelli, Joseph, T. Johnson, Paquette, Maroon, Gourde, Verhaeghe, Volkov, Kučerov, Stamkos (C).

Rozhodčí: Sutherland, Rank – Brisebois, MacPherson

Diváci: 8 611