Chabarovsk – Novosibirsk 3:0 (kon.) | Jokerit – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Čerepovec – Ufa 4:3 (kon.)
Kazaň – Kunlun 5:0 (kon.) | Nižněkamsk – Minsk 5:4 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 4:1 (kon.)
Viťaz – Magnitogorsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Omsk – Spartak Moskva 3:4 (0:2 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 28.09.2019, 16:00 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fanoušky ruského hokeje. Kontinentální hokejová liga je v plném proudu, dnes je na programu dalších osm duelů! V jednom z nich na sebe narazí Viťaz a Magnitogorsk. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.

Viťaz zažívá pohádkový vstup do sezony, celkově je druhým nejlepším týmem celé KHL, navíc na první CSKA ztrácí jediný bod. Podolsk letos prohrál jen jednou, to bylo druhé utkání sezony, kdy padl za oběť velké formy Jekatěrinburgu. Poté ale dnešní domácí chytili obrovskou formu a vyhráli osmkrát v řadě, z toho jednou po prodloužení a dvakrát po nájezdech. Prodlouží Víťaz skvělou sérii proti trápícímu Magnitogorsku?

Poslední tři utkání
    Viťaz vs. Jekatěrinburg – 1:0pp
    Petrohrad vs. Viťaz – 2:4
    Jaroslavl vs. Viťaz – 2:3

Nejproduktivnější hráči
    Alexandr Sjomin 12 bodů (5+7)
    Alexej Makejev, Jakub Jeřábek 7 bodů (3+4)
    Miro Aatlonen 7 bodů (1+6)

Naopak Magnitogorsk zažívá jeden ze svých nejhorších vstupů do sezony. Z deseti zápasů získal jen čtyři body, a to za vítězství nad Čerepovcem a Spartakem. Jinak Metallug prohral všechny ostatní utkání, nestačil třeba ani na běloruský Minsk, což je jeden z papírově nejhorších týmů v celé soutěži. Dnešním hostů nepomohla ani změna trenára, a to když své místo musel opustit Josef Jandač, nahradil ho Ilja Vorobjov. Nyní Magnitogorsk drží sérii dvou proher v řadě, zlomí ji proti jednomu z nejlepších týmů letošního ročníku?

Magnitogorsk vs. Nur-Sultan – 1:3
    Magnitogorsk vs. Kazaň – 1:2
    Magnitogorsk vs. Spartak – 4:3

Brandon Kozun 4 body (3+1)
    Pavel Dorofejev, Eric O'Dell 4 body (2+2)
    Dennis Rasmussen 4 body (1+3)

Československá stopa v utkání
    Jakub Jeřábek (VTZ)

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Samonov) – Jevsejenkov, Jeřábek, Golovkov, V. Lajunen, Katičev, Voronkov, Pylenkov – A. Sjomin (C), Švec-Rogovoj, Makejev – Jormakka, M. Aaltonen (A), Grebenščikov – Mons, Arťuchin (A), P. Černov – A. Ševčenko, Koltygin, Laričev – Mojsejev.

Metallurg Magnitogorsk: S. Galimov (Košečkin) – Antipin, J. Birjukov, J. Jakovlev, Běreglazov, Dronov, Matuškin, Postma – Ljubimov, Kozun, O'Dell – Mozjakin, N. Kuljomin, Rasmussen – Galuzin, Paršin, Potěchin – Rožkov, Několenko, Timkin – Dorofejev.

Rozhodčí: Fatejev, Fraňo – Sadovnikov, Sazonov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

01:08
    Domácí vyhráli buly ve středním pásmu, následně nikam nespěchají a klidně kombinují směrem dopředu.

02:42
    Na začátku zápasu se toho moc neděje, oba týmy se střídají v držení puku a nikam nespěchají.

03:44
    K první střele utkání se dostali hosté, Ilja Ježov tak musel zasahovat.

04:33
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Domácí jdou docela rychle do vedení! Jakub Jeřábek našel neuvěřitelnou zadavkou v předbrankovém prostoru JEVGENIJE MONSE, který na dvakrát dostal kotouč do sítě Magnitogorsku. Asistence: Jakub Jeřábek a Pavel Černov.
    04:33 Jevgenij MONS - 1:0

05:18
    Domácí nepolevují v aktivitě a tlačí se k dalšímu gólu, ale Metallurg zatím zvládá odolávat.

05:58
    Další střelecký pokus obětavě zblokoval Paul Postma, který ihned založil protiútok.

06:43
    Magnitogorsk se usadil v útočném pásmu, ale rána Maxima Matuškina skončila jen na prvním bránícím hráči.

07:11
    Jevgenij Arťuchin vjel do útočného pásma moc pozdě, píská se ofsajd, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

07:29
    Zakončení od modré čráy Villeho Lajunena je zblokované, hosté díky tomu dostávají kotouč do střední třetiny.

08:16
    Kotouč skončil sražený na střídačce Magnitogorsku, následovat tak bude další buly ve střední třetině.

08:33
    Hosté mají velké problémy s rozehrou, ale nakonec to zvládli a mohou zaútočit.

09:14
    Rozehrávka Metallurgu končí až na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude před Stanislavem Galimovem.

09:48
    Hosté se po vyhraném vhazování raději osvobozují pomocí vyhození, Viťat tak musí začínat další útok ze svého pásma.

10:01
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Magnitogorsk docela rychle vyrovnává! BOGDAN POTĚCHIN převzal přihrávku na útočné modré čáře, následně se s pukem dostal až do levého kruhu, odkud překvapil Ilju Ježova střelou k bližší tyči. Asistence: Grigorij Dronov a Jegor Jakovlev.
    10:01 Bogdan POTĚCHIN - 1:1

10:58
    Moskevská oblast chce své vedení rychle zpět, střelu od modré však tentokrát kryje Stanislav Galimov.

11:16
    A brankář Metallurgu opět zasahuje, kotouč podržel ve své výstroji a vhazovat se tak bude po jeho levici.

11:47
    Viťaz je nyní jednoznačně aktivnějším týmem, svého soupeře pevně sevřela ve svém útočném pásmu, ale branku Stanislava Galimova zatím dobývá marně.

11:56
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., vysoká hůl).

12:47
    Viťaz sice vyhrála úvodní vhazování přesilovky, ale Magnigorsk zatím obranu zvládá skvěle a ihned se osvobodil.

13:53
    Metallurg náročné oslabení zvládl a může tak myslet na vstřelení vedoucího gólu.

14:54
    Hosté drží kotouč ve své třetině a nikam nespěchají. Musí být ale opatrní, protože domácí trochu napadají.

15:28
    Od modré čáry zkusil štěstí Paul Postma, ale Ilja Ježov prokázal, že udržuje pozornost.

16:18
    O kotouč nyní probíhá souboj v pásmu Metallurgu. Nakonec ho ovládli domácí, ale ti se v útočném pásmu nakonec neudrželi.

16:50
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jegor Voronkov – 2 min., hákování).

17:18
    Podolsk se zatím v oslabení bez problémů brání, i když musel Ilja Ježov párkrát zasahovat.

18:13
    Po zblokované střele Viktora Antipina jeden z domácích hokejisté spěchal do úniku, ale nakonec raději vyhodil kotouč za branku Metallurgu.

18:55
    Viťaz následně získává co nejvíce času napadáním, oslabení má navíc úspěšně za sebou.

19:20
    Hosté se přece jen ještě usazují v útočném pásmu, ale kvůli nepřesné kombinaci se musí stahovat až ke svému gólmanovi.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 16:50.

První třetina nakonec končí vyrovnaným výsledkem. První desetiminutovka patřila Viťazi, která šla v 5. minutě do vedení. Naopak od 10. minuty byl lepší Magnitogorsk, který vyrovnal a tlačil se ještě za druhým gólem, ale ten už nepadl. Uvidíme, jaký z týmů zvládne lépe druhou periodu.

20:01

20:22
    První útok druhého dějství podnikali domácí, ale ti kvůli nepřesné přihrávce nic nevymysleli.

21:00
    Magnitogorsk také hledá cestu k zakončení, ale obrany na obou stranách zatím fungují skvěle.

21:30
    Svjatoslav Grebenščikov si nabruslil do dobré střelecké pozice, ale střelou ke vzdálenější tyči Stanislava Galimova nepřekvapil.

22:08
    Kotouč má ve svém pásmu Viťaz, ale přihrávla Daniila Pylenkova na modrou čáru nebyla přesná.

22:50
    Alexandr Ševčenko se sám pokoušel dostat za modrou čáru, ale proti přesile neměl moc šancí.

23:06
    Hosté nechtěně vyhazují na zakázané uvolnění, hra se tak přesune před Stanislava Galimova.

23:29
    Hra je opět přerušena, domácím totiž utekl kotouč do středního pásma, takže čárový sudí odpískal ofsajd.

24:09
    Denis Paršin se dobře nabídl, ale jeho teč domácího gólmana nemohla ohrozot, protože měla slabou razanci.

24:38
    Hosté se tlačili k další střele, ale tentokrát včas zasáhli obránci Viťaze, kteří kotouč odklidil do středního pásma.

25:18
    Nyní jsou mírně aktivnějším týmem hosté, ti teď kombinují v útočném pásmu a hledají cestu ke střele.

26:03
    Paula Postmovi se vůbec nepovedla střela, do kotouče se pomalu ani netrefil.

26:46
    Hosté otáčejí průběh zápasů a útočí na třetí sezonní vítězství! Grigorij Dronov sám vyvezl kotouč až před bránu, kde inkasoval hodně tvrdý hit. Hlavní sudí hned zvedal ruku, ale hrát nepřestal DENIS PARŠIN, který našel odražený kotouč a zakončil přesně pod horní tyč. Asistence: Grigorij Dronov.
    26:46 Denis PARŠIN - 1:2

26:46
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

27:33
    Domácí se ihned pokoušejí o vyrovnání, ale Svjatoslav Grebenščikov střelou k bližší tyči brankáře Metallurgu nepřekonal.

28:24
    Domácí se i přes napadajícího soupeře dostali do útočného pásma, ale tam se dlouho neohřáli.

29:03
    O kotouč se nyní bojuje v pásmu Podolsku, nakonec ho zvládli lépe bránící hráči.

29:49
    Domácí také zkouší něco vymyslet pomocí forčekinku, nakonec donutili soupeře k vyhození na zakázané uvolnění.

30:09
    Alexandr Ševčenko se individuálně prodral až k zakončení, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal Stanislava Galimova prostřelit.

31:08
    Chybnou rozehrávku Metallurgu domácí nepotrestali kvůli jedné nepřesné přihrávce.

31:38
    Po úspěšné defenzivě se puku chopil Jevgenij Mons, který ho ještě posunul na svého spoluhráče, poté už přišla střela. Brankář hostů opět úspěšně zasahuje.

32:23
    Zakončení Jevgenije Monse tentokrát Stanislav Galimov vůbec neviděl, ale naštěstí pro něj kotouč skončil mimo tři tyče.

32:23
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Maxim Matuškin – 2 min., podrážení).

33:23
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Sjomin – 2 min., podrážení).

34:29
    Hra čtyři na čtyři zatím více vyhovuje domácím hokejistům, kteří většinu času drží kotouč v útočném pásmu, ale cestu k zakončení hledají marně.

35:18
    Hosté minutovou přesilovku nedokážou využít, do útočného pásma se dostali až moc pozdě.

36:08
    Po konci početné nevýhody se domácí okamžitě vydali do protiútoku, Stanislav Galimov tak musel zasahovat.

36:36
    Druhé dějství se začíná pomalu dohrávat, Mettalurg se v útočném pásmu pokouší získat co nejvíce času.

36:47
    Magnitogorsk se přece jen dostal do velké šancem, po nahození od modré čáry naskákala do brankoviště sedm hráčů, ale kotouč v brance neskončil.

37:26
    Hosté jsou nyní velmi aktivní a pokouší se o třetí branka, která by domácí hráče dost pravděpodobně dorazila.

37:57
    Po delší době je v útoku Viťaz, ale ta měla ke střeleckému pokusu velmi daleko.

38:20
    Metallurg je stále při chuti, v útočném pásmu se nyní pokouší o další zakončení.

39:00
    Tvrdou ránu Paula Postmy vyráží Ilja Ježov, domácí hráči následně startují protiútok.

39:35
    Druhá třetina se asi dohraje v klidu, domácí jsou sice v útoku, ale k zakončení mají daleko.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 17:44.

Ve druhém dějství se více dařilo Magnitogorsku, který v útoku strávil více času a nakonec také vytěžil vedoucí branku. Naopak Viťaz se skoro k ničemu nedostala a pokud chce myslet na body, bude muset v závěrečné periodě pořádně zabrat.

40:01

40:35
    Viťaz se ihned pokouší o vyrovnání, ale na soupeřící defenzivu stále marně hledá efektivní recept.

41:08
    Metallurg se v klidu brání, po zisku kotouče samozřejmě s rozehrávnkou nikam nespěchá.

41:48
    Stanislav Galimov dnes předvádí skvělý výkon, skvěle zachytil tvrdé zakončení Jakuba Jeřábka.

42:06
    A další zákrok pro gólmana Magnitgorsku, který vykryl schovanou střelu Alexandra Ševčenka ramenem.

42:55
    Hosté stále kontrolují hru, i když nyní mají nemalé problémy s napadajícím soupeřem.

43:28
    Viťaz se nakonec usadila v útoku, ale moc dlouho tam nevydržela kvůli nepřesné přihrávce, která skončil až ve střední třetině.

44:16
    Metallurg už pomalu začíná hrát na čas, do útoku se moc nehrne, naopak se snaží puk co nejdéle držet na svých hokejkách.

44:55
    Domácí se v útočném pásmu opět moc dlouho nezahřáli, hosté se osvobodili čistým vyhozením.

45:18
    Tečovaná střela skončila přímo na Stanislavu Galimova, který tak stále drží těsné vedení pro Magnitogorsk.

45:45
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexej Makejev – 2 min., hákování).

46:47
    Magnitogorsk se aktivně pokouší o využití přesilové hry, ale Ilja Ježov spolu se svou obranou zatím odolává.

47:08
    Domácí spěchají do útoku pomocí nahození, ale to končí jen u obránců hostující klece.

47:55
    Archip Několenko sám vyvezl kotouč až do útočné třetiny, kde jeho spoluhráče následně získávají co nejvíce času.

48:46
    Viťaz se konečně usadil v útočném pásmu, ale moc dlouho tam nevydržel, navíc nevymysleli ani střelu na bránu.

49:09
    Podolsk srovnává a ještě se může pokusit o obrat! Po přihrávce se k zakončení dostal MIRO AALTONEN, ale ten Stanislaval Galimova neprostřelil. Kotouč se však o chvíli později dostal zpět k němu, a na druhý pokus už puk do sítě dostal. Bez asistence.
    49:09 Miro AALTONEN - 2:2

51:19
    Hosté už se z inkasovaného gólu pomalu vzpamatovali, dokonce mohli jít do vedení, ale skvěle zasáhl Ilja Ježov.

51:46
    Viťaz se po úspěšné obraně tlačila do zakončení, ale i obrana Metallurgu nyní funguje skvěle.

52:36
    Ukázkový přechod přes střední pásmo zakončil Brandon Kozun, ale domácí gólman stále drží vyrovnaný stav.

52:58
    Magnitogorsk chce své vedení zpět, připisuje si jednu střelu za druhou, ale Ilja Ježov stále drží domácí naděje.

53:46
    Po delší době se do útoku vrhl klub z Podolsku, ale moc dlouho tam zase nevydržel.

55:13
    Viťaz je pod velkým tlakem, ale zatím se zvládá bránit. Nyní se dokonce podívala do útoku, ale nic nebezpečného tam nevymyslela.

56:08
    Magnitogorsk stále tráví čas s pukem na svých hokejkách, ale dopředu moc nespěchá a spíše kombinuje ve vlastní třetině.

56:31
    Oddechový čas pro hosty.

56:48
    Přihrávka mířící před branku do předbrankového prostoru nedoletěla, domácí ale stále drží útočné pásmo.

57:12
    Magnitogorsk se raději osvobodil pomocí zakázaného uvolnění, vhazovat se tak bude po levé ruce Stanislava Galimova.

57:50
    Asi půjdeme do prodloužení, oba týmy se soustředí hlavně na obranu, takže se gólu asi nedočkáme.

58:22
    Mírně aktivnějším týmem je Viťaz, ale oba celky mají ke skórování stejně daleko.

59:03
    Domácí velmi aktivně napadají, ale hosté skvěle kombinují. Nakonec se přece jen museli osvobodit zakázaným uvolněním.

59:46
    Metallurg drží kotouč za svou bránou a vyčkává na konec třetí třetiny.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut o vítězi nakonec nerozhodlo, Viťaz dokázala deset minut před koncem vyrovnat, branka pak nepadla. Půjdeme tak do prodloužení, které se hraje pět minut tři na tři. Pokud nepadne branka, pojedou se nájezdy.

60:01

60:10
    Hned na úvod prodloužení se dostali do šance domácí, ale ti se bekhendovým zakončením neprosadili.

60:43
    Do samostatného úniku se nyní dostal Brandon Kozun, ale střelou mezi betony Iljy Ježova neuspěl.

61:18
    A v další šanci byl Denis Paršin, ale ten z velké blízky přestřelil branku.

61:46
    Kotouč už konečně mají také domácí, ale ti zatím marně hledají cestu k zakončení.

62:08
    Hosté se po úspěšné obraně rychle vrátili do útoku, kde opět musel zasahovat skvěle chytající Ilja Ježov.

62:43
    Podolsk už pomalu začíná hrát na nájezdy, kotouč se snaží držet co nejdéle, protože prodloužení prostě více sedne Magnitogorsku.

63:18
    U kotouče jsou po delší době hráči Metallurgu, kteří také nikam nespěchají.

64:08
    Hosté se ještě pomalu vrhají do útoku, střelu Alexeje Běreglazova tak musel krýt domácí gólman.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení sice bylo na vidění spoustu šancí, ale branka nepadla. Na řadu proto přijdou po delší přestávce samostatné nájezdy.