Carolina – Tampa 4:3 (po pr.) | Detroit – Dallas 4:3 (kon.) | NY Islanders – Winnipeg 4:1 (kon.)

Radek Faksa (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:27
    Andrej Sekera (DAL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 20:45 (03:57:21)

1. Anthony Mantha (DET) 4+0
    2. Roope Hintz (DAL) 2+0
    3. Filip Hronek (DET) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 33-22; Zablokované střely: 9-12; Vhazování: 49%-51%; Hity: 21-14; Přesilové hry: 1/8-0/2; Trestné minuty: 4-16.
    Anthony Mantha se postaral o obrovskou radost fanoušků

Anthony Mantha prožil neskutečný zápas NHL, když zkompletoval čistý hattrick a otočil skóre na stranu Detroitu, který po první části prohrával 0:2. Dallas sice v úvodu neskutečné třetí třetiny bleskově vyrovnal, jenže hrdina dnešního zápasu skóroval 54 sekund před koncem počtvrté a stal se prvním hráčem Red Wings, který vstřelil v jednom zápase čtyři branky od dob Johana Franzena, jemuž se stejný kousek povedl 3. února 2011 proti Ottawě. Konečné skóre úchvatného zápasu v Detroitu. Detroit Red Wings 4 Dallas Stars 3.

59:58 Pohled na brankovou čáru z pohledu brankové kamery

59:58
    Rozhodčí přezkoumali video a o gól se skutečně nejednalo! Detroit už závěr zápasu zvládne!
    Alexandr Radulov málem dvě sekundy před koncem vyrovnal!

59:58
    Alexandr Radulov mohl u pravé tyče skórovat po obrovském závaru do prázdné brány, Jonathan Bernier ale dokázal jeho pokus levým betonem zastavit na brankové čáře! To bylo hodně těsné!

59:06
    Dallas si vzal okamžitě oddechový čas a brankář Anton Chudobin zůstal na střídačce hostí!
    59:06 Anthony MANTHA - 4:3

59:06
    Detroit právě vstřelil branku!
    ANTHONY MANTHA na vrcholu pravého kruhu po několikáté v dnešním zápase vypálil bez přípravy a jeho rána s příklepem se odrazila od hokejky Johna Klingberga pod pravé podpaždí Antona Chudobina a poté už do levého horního rohu brány! Asistence: Filip Hronek a Dylan Larkin.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:16
    Darren Helm se ihned po vhazování ocitl úplně sám před bránou, jenže Antona Chudobina ležícího na pravém boku nepřekonal! Málem 4:3!

57:55
    Danny DeKeyser na levém křídle odpověděl střelou od modré čáry, která byla na přední tyči zablokována.

57:34
    Andrew Cogliano vystřelil v levém kruhu s příklepem a Jonathan Bernier puk vyrazil pravým betonem.

56:38
    Justin Abdelkader vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Anton Chudobin trochu vyjel z brány, aby na přední tyči jeho pokus zápěstím úspěšně vyrazil.

55:41
    Dennis Cholowski na levém křídle vypálil od modré čáry a Anton Chudobin puk podržel v náručí. Po přerušení hry si odbudeme další krátkou komerční přestávku.

54:46
    Před bránou Detroitu vznikla hodně nepřehledná situace, Jonathan Bernier ale kotouč našel a poté zmrazil.

54:18
    Nahození Dallasu skončilo v ochranné síti a prostor dostává komerční přestávka. Skóre je nerozhodné 3:3. Kdo dokáže dnešní drama zvládnout a vyhrát?

53:34
    Luke Glendening se ocitl v mezikruží ve velké šanci, jenže sedící Anton Chudobin zůstal nepřekonán.

51:34
    Andrew Cogliano je zpět na ledě a Dallas v rychlém sledu dvakrát přečkal dvojnásobné oslabení 5 na 3.

50:10
    Roope Hintz nabral na levém křídle neskutečnou rychlost, do zakončení se ale v blízkosti levé tyče nedostal. To by bylo, aby skóroval ve dvojnásobném oslabení. V Detroitu je to nyní o pořádné nervy.

49:34
    Andrew Cogliano dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáři a Detroit si zahraje v rychlém sledu druhou přesilovou hru 5 na 3, která potrvá 40 sekund! Předtím ale komerční přestávka. Skóre je nyní 3:3.
    48:36 Anton Chudobin předvedl proti ráně úžasný semafor!

48:36
    Anthony Mantha napřáhl na bodu levého kruhu pro vhazování k nádherné střele bez přípravy, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, brankář Anton Chudobin ale nyní předvedl úžasný semafor! Neskutečný moment!

48:14
    Dallas dostal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě a Detroit si zahraje přesilovou hru 5 na 3, která potrvá 22 sekund! Trest odpyká Justin Dowling.

47:54
    Andrej Sekera odvedl v obraně opět skvělou práci a podruhé v rychlém sledu vyhodil puk podél střídaček.

47:13
    Red Wings vystřelili na bodu levého kruhu pro vhazování a jejich střela byla zřejmě zablokována.

46:36
    Joe Pavelski dostal dvě minuty za podrážení a Detroit si zahraje po reklamní přestávce přesilovou hru.

45:52
    Hodně dlouho se hrálo bez přerušení a v obrovském tempu, nyní ale skončil puk v ochranné síti.

42:33
    Nick Caamano vypálil na vrcholu mezikruží a Jonathan Bernier opět úspěšně zasáhl, když puk vyrazil.

42:24
    Rhett Gardner nebezpečně vypálil z prostoru mezikruží, Jonathan Bernier byl ale pozorný a kotouč vyrazil.

41:28
    Patrik Nemeth na levém křídle nebezpečně vystřelil z úhlu a Anton Chudobin puk vyrazil.
    40:48 Roope HINTZ - 3:3

40:48
    Dallas právě vstřelil branku!
    ROOPE HINTZ stál na konci nádherné kombinační akce Dallasu, který dokázal vyrovnat skóre po pouhých 33 sekundách! Neskutečný souboj. Asistence: Mattias Janmark a Andrej Sekera.
    40:15 Anthony MANTHA - 3:2

40:15
    Anton Chudobin nedokázal udržet bekhendovou střelu Dylana Larkina z vrcholu mezikruží a z dorážky se prosadil ANTHONY MANTHA, který zkompletoval čistý hattrick pouhých 15 sekund po začátku třetí třetiny! Detroit dokonal velký obrat. Asistence: Dylan Larkin a Tyler Bertuzzi.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-14; Zablokované střely: 5-10; Vhazování: 48%-52%; Hity: 17-11; Přesilové hry: 1/5-0/2; Tr. minuty: 4-10.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:58.
    Po druhé třetině už vypadá z pohledu domácích skóre lépe

Red Wings po přestávce narostla křídla a jejich aktivní hra nutila Dallas faulovat, obzvlášť, když krátce po přestávce využil přesilovou hru Anthony Mantha. Aby toho ovšem nebylo málo, domácí útočník se prosadil v polovině zápasu ještě jednou a prakticky sám obstaral vyrovnání. Skóre po druhé třetině utkání v městě hokeje. Detroit Red Wings 2 Dallas Stars 2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:53
    Darren Helm se ocitl před bránou v obrovské šanci, jeho dorážku ale zneškodnil Anton Chudobin! Detroit nyní málem otočil skóre.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

37:53
    Mike Green je zpět na ledové ploše a hokejisté Red Wings přečkali v závěru druhé třetiny oslabení.

37:16
    Alexandr Radulov vypálil v blízkosti pravé tyče, jeho střelu z úhlu ale zablokoval Danny DeKeyser.

36:53
    Mike Green dostal dvě minuty za hákování a Dallas bude hrát v závěru druhé třetiny přesilovou hru.

35:23
    Jamie Benn se ocitl před bránou v obrovské šanci, ani nadvakrát ale Jonathana Berniera překonat nedokázal! Dallas mohl znovu vést.

35:07
    Alexandr Radulov odpykal týmový trest Dallasu za příliš mnoho hráčů na ledě. Hosté hrají v plném počtu.

33:51
    Red Wings po přestávce hýří pohybem a smazání dvoubrankového manka je pořádně nakoplo. Stars marně stíhají tempu zápasu a velice často faulují.

33:07
    Dallas hrál v šesti hráčích a jeho lavička dostala týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Odpyká ho Alexandr Radulov, který už dnes jeden trest dostal.

33:04
    Vyloučený Jamie Benn je zpět na ledové ploše a Red Wings se v početní výhodně nedostali ke střele.

32:33
    Filip Hronek se dostal do zakončení v blízkosti pravé tyče, Roope Hintz ale jeho pokus zablokoval.

31:04
    Jamie Benn fauloval Darrena Helma a Red Wings mohou otočit skóre zápasu ve svůj prospěch. Domácí si zahrají v početní výhodě, jednu už dnes využili.

31:01
    Jacob de La Rose vypálil na vrcholu pravého kruhu a Anton Chudobin jeho střelu vytěsnil mimo bránu.
    29:43 Anthony MANTHA - 2:2

29:43
    ANTHONY MANTHA na pravém křídle krásně objel jednoho z protihráčů, sjel si před bránu a vedle pravého betonu Antona Chudobina zasunul puk po ledě krásně do sítě! Fantastický gól, jeho druhý v zápase, který znamená vyrovnání na 2:2! Asistence: Danny DeKeyser a Filip Hronek.

26:54
    Vyloučený Andrew Cogliano je zpět na ledové ploše a hokejisté Dallasu hrají opět v plném počtu.

26:46
    Filip Hronek je během přesilové hry hodně aktivní! Český obránce nyní vypálil na levém křídle od modré čáry a jeho pokus zamířil mimo hostující bránu.

26:21
    Filip Hronek vypálil na vrcholu pravého kruhu s příklepem a Anton Chudobin jeho ránu dobře kryl.

25:46
    Dylan Larkin vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Anton Chudobin jeho střelu vyrazil.

24:54
    Tyler Bertuzzi hýřil pohybem a vykoledoval si faul. Andrew Cogliano dostal dvě minuty za podražení.

24:15
    Vyloučený Patrik Nemeth je zpět na ledě a hokejisté Detroitu mohou usilovat o vstřelení vyrovnávací branky.

23:57
    Esa Lindell vystřelil v levém kruhu pro vhazování z ostrého úhlu a Jonathan Bernier kotouč vyrazil.

23:27
    Stars pálili z levého a poté pravého kruhu pro vhazování, obě dvě střely hostů ale byly zablokovány.

22:15
    Patrik Nemeth dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Dallas si zahraje první přesilovou hru v zápase.

22:14
    Mattias Janmark na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Jonathan Bernier jeho pokus vyrazil mimo.
    20:48 Anthony MANTHA - 1:2

20:48
    ANTHONY MANTHA krásně vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela bez přípravy zamířila nad lapačkou Antona Chudobina k přední pravé tyči! Asistence: Taro Hirose a Dennis Cholowski.

20:19
    Red Wings dohrávají v úvodu druhé třetiny přesilovou hru, kterou mohli využít po táhlé střele od modré čáry, Anton Chudobin ale puk hrudí snadno vyrazil.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-8; Zablokované střely: 1-3; Vhazování: 53%-47%; Hity: 15-6; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:04.
    Tyler Seguin předjel protihráče o parník a poté zvýšil na 2:0

Red Wings toho doma během úvodní části zápasu příliš mnoho nepředvedli, Stars na druhou stranu také ne, jenže hosté byli nesmírně produktivní, když se nejprve prosadil Roope Hintz a poté Tyler Seguin. Brankář Anton Chudobin nastoupil k prvnímu zápasu v letošní sezóně NHL a má na kontě asistenci. Skóre po první třetině zápasu. Detroit Red Wings 0 Dallas Stars 2.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:44
    John Klingberg v závěru úvodní části zbytečně fauloval a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

19:34
    Svěřenci Jeffa Blashilla nepřesně rozehráli podél střídaček a pískalo se zakázané uvolnění. Přerušení.

19:10
    Mike Green na pravém křídle vypálil od modré čáry a Anton Chudobin jeho táhlý pokus opět vyrazil.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:37
    Anton Chudobin si snadno poradil s nahozením z pravého kruhu pro vhazování. Komerční přestávka.

17:49
    Patrik Nemeth na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho táhlý pokus byl na přední tyči zablokován.
    16:49 Tyler SEGUIN - 0:2

16:49
    TYLER SEGUIN na levém křídle objel dvojici protihráčů a z levého kruhu poté krásnou střelou zápěstím vymetl vzdálenější pravý horní roh brány – 0:2! Asistence: Jamie Oleksiak.

16:35
    Tyler Bertuzzi si najel v mezikruží na krásnou zpětnou přihrávku z levého rohu a bez přípravy vypálil nad.

15:41
    Red Wings mířili od modré čáry do levého horního rohu brány, Anton Chudobin ale puk vyrážečkou vyrazil.

14:23
    Slovenský obránce Andrej Sekera nyní zpomalil hru za vlastní bránou a po vystřídání svého týmu rozehrál.

13:34
    John Klingberg našel v mezikruží krásnou přihrávkou Andrewa Cogliana, který puk tečoval do náruče Jonathana Berniera. Nakonec to byl snadný zákrok.

13:03
    Hra byla přerušena, protože přihrávka Red Wings z obranného pásma opustila ledovou plochu.

12:43
    Mike Green na pravém křídle vypálil od modré čáry a Anton Chudobin puk vykopl pravým betonem mimo.

11:40
    Anton Chudobin si snadno poradil s nahozením Red Wings z levého křídla a ukryl kotouč v lapačce.
    10:57 Roope HINTZ - 0:1

10:57
    ROOPE HINTZ na vrcholu levého kruhu chytře zpomalil a rychlou střelou zápěstím zamířil mezi lapačkou a levým betonem Jonathana Berniera ke vzdálenější pravé tyči! Dallas otevřel skóre. Asistence: Miro Heiskanen a Anton Chudobin.

10:40
    Nahození hostů opustilo ledovou plochu a po přerušení hry dostává prostor komerční přestávka.

09:27
    Vyloučený útočník Alexandr Radulov je zpět na ledě a Detroit neměl během přesilovky ani jednu střelu.

09:25
    Filip Hronek vypálil od modré čáry nad bránu a Stars podél střídaček úspěšně vyhodili kotouč.

09:06
    Dallas hraje v oslabení velice agresivně, což má za následek, že vyhrává osobní souboje u hrazení.

08:31
    Nyní se to dokonale potvrdilo, protože Red Wings se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru.

08:08
    Red Wings s problémy udrželi útočné pásmo a jejich rozehrávka je zatím velice, ale velice kostrbatá.

07:27
    Alexandr Radulov dostal dvě minuty za hákování a Red Wings si zahrají po reklamní přestávce přesilovou hru.

07:09
    Jonathan Bernier se vydal za svou bránu, aby podél hrazení rozehrál, což mu nevyšlo zrovna ideálně.

06:28
    Jamie Benn zapomněl puk po dlouhé kolmé přihrávce za sebou a Red Wings vyrazili do protiútoku. Ani útočná akce domácích hráčů ale vzrušení nepřinesla.

05:36
    Jamie Benn vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho pokus těsně minul bližší pravou tyč.

04:41
    Valtteri Filppula na levém křídle zastavil rozehrávku Stars, poté se ale vystavil do postavení mimo hru.

04:03
    Alexandr Radulov od střídaček napálil puk do útočného pásma a za vlastní bránou ho dojeli Red Wings.

03:53
    Anthony Mantha vystřelil na vrcholu levého kruhu a Anton Chudobin jeho střelu zápěstím podržel v náručí.

03:16
    Anton Chudobin před pár okamžiky zřejmě nezasahoval, protože puk zablokoval Luke Glendening.

02:16
    Red Wings vystřelili na vrcholu levého kruhu zápěstím a Anton Chudobin dokázal kotouč vyrazit mimo.

01:56
    Red Wings se nepodařilo rozehrát a jejich dlouhá přihrávka podél hrazení skončila na zakázaném uvolnění. Vhazovalo se před Jonathanem Bernierem.

00:33
    Dallas se postaral o úvodní střelu zápasu v levém kruhu pro vhazování, Jonathan Bernier ale puk vyrazil.

00:01
    Puk dopadl na led a úvodní domácí zápas Detroitu v letošní sezóně NHL byl právě zahájen. Jdeme na to!

00:01

Slavností buly zápasu obstará legendární obránce Niklas Kronwall, který se doma dočkal obrovského potlesku.
    Pohled na rozcvičujícího se brankáře Jonathana Berniera

V Little Caesars Areně právě probíhá představování jednotlivých hráčů domácího Detroitu. Poté bude následovat americká hymna a úvodní vhazování.
    Anton Chudobin vyráží se svými spoluhráči odhodlaně na led

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – DeKeyser, Hronek, Nemeth, Green, Cholowski, Daley – Bertuzzi, D. Larkin, Mantha – Hirose, Filppula, Glendening – Erne, Nielsen, Ehn – Helm, J. de La Rose, Abdelkader.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – Lindell, J. Klingberg, Heiskanen, Sekera, Oleksiak, Fedun – Gurjanov, Seguin, Radulov – Janmark, Hintz, Pavelski – Ja. Benn, Faksa, Dowling – Cogliano, Gardner, Caamano.

Rozhodčí: Chris Schlenker, Trevor Hanson. Čároví: Kory Nagy, David Brisebois.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Filip Hronek (DET) 1 zápas, 0+0, +/- 0
    Radek Faksa (DAL) 2 zápasy, 0+0, +/- -3
    Andrej Sekera (DAL) 2 zápasy, 0+0, +/- +2
    Červený koberec je připraven a kolem něj spoustu fanoušků

Vzájemné zápasy

Detroit se potkal v loňské sezóně NHL s Dallasem dvakrát a oba týmy si body spravedlivě rozdělily. Z vítězství se vždy radoval domácí tým. Na konci října nejprve Red Wings a na konci prosince poté Stars, kteří vyhráli hladce 5:1. Přijde nyní revanš Detroitu?
    Anton Chudobin je připraven čelit výzvě jménem Red Wings

Dallas nemohl mít na úvod nového ročníku NHL těžší soupeře. Stars se střetli s finalisty Stanley Cupu, když v prvním zápase sezóny podlehli Bostonu a venku poté St. Louis. Neudělali si ovšem žádnou ostudu a oba dva zápasy prohráli rozdílem branky. V bráně Dallasu se představí poprvé v letošní sezóně Anton Chudobin.
    Little Caesars Arena se připravuje na slavnostní a úvodní zápas

Detroit porazil na úvod nové sezóny Nashville, proti kterému odehrál fantastické utkání Tyler Bertuzzi, když vstřelil dva góly a na dva přihrál. Celkem tedy zaznamenal čtyři kanadské body, což je nejvyšší počet v jeho kariéře NHL, a navíc byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Skvělý úvod sezóny prožili také jeho parťáci z útoku Anthony Mantha (1+2) a Dylan Larkin (1+1).
    Red Wings otevřeli novou sezónu NHL výhrou. Naváží na ni?

Dallas nevstoupil do nové sezóny NHL 2019/20 dobře a v pondělí v noci se pokusí ukončit sérii dvou porážek na ledě Detroitu. Red Wings naopak začali dobře a po výhře v Nashvillu se poprvé představí v doma. Dokáží před svými fanoušky na první výhru a body navázat?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 21. Mantha (Hirose, Cholowski), 30. Mantha (DeKeyser, Hronek), 41. Mantha (D. Larkin, Bertuzzi), 60. Mantha (Hronek, D. Larkin) – 11. Hintz (Heiskanen, Chudobin), 17. Seguin (Oleksiak), 41. Hintz (Janmark, Sekera)

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – DeKeyser, Hronek, Nemeth, Green, Cholowski, Daley – Bertuzzi, D. Larkin (A), Mantha – Hirose, Filppula, Glendening (A) – Erne, Nielsen, Ehn – Helm, J. de La Rose, Abdelkader (A). Hlavní trenér: Jeff Blashill.
    Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – Lindell, J. Klingberg (A), Heiskanen, Sekera, Oleksiak, Fedun – Gurjanov, Seguin (A), Radulov – Janmark, Hintz, Pavelski – Ja. Benn (C), Faksa, Dowling – Cogliano, Gardner, Caamano. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

Rozhodčí: Chris Schlenker, Trevor Hanson. Čároví: Kory Nagy, David Brisebois

Diváci: 19515