Skalica – Levice 2:5 (kon.) | Spišská N. Ves – Topoľčany 6:3 (kon.) | Martin – Trnava 6:2 (kon.)
Pov. Bystrica – Dubnica 3:2 (kon.) | Bratislava Capitals – Žilina 3:2 (kon.)
HK VITAR Martin
6:2 (4:0, 0:0, 2:2)
HK Gladiators Trnava
sk Středa 16.10.2019, 18:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 12. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Martin v predchádzajúcom kole nestačil na Topoľčany, ktorým podľahol 4:1. O jediný presný zásah hostí sa postaral Paulíny.

Prehra sa zároveň čiastočne podpísala i pod koniec trénera Róberta Spišáka, za ktorého Martin zatiaľ nenašiel náhradu. V zápase tak tím povedú doterajší asistenti trénera Radovan Somík a Ján Tabaček.

Trnava naposledy nestačila doma na Skalicu, ktorej podľahla 2:6. Oba góly domáceho tímu v stretnutí zaznamenal Jurák.

Martinu aktuálne patrí v tabuľke štvrtá priečka s 20 bodmi, Trnava na desiatom mieste má na svojom konte 7 bodov.

Úvodné zostavy:

HK VITAR Martin: Gavalier (Bernát) – Ligas, Themár – Lavička, Šimon – Rusina, Oravec – Rešetár – Poliaček, Murček, Brezniak – Paulíny, Barto, Rudzan – Zeliska, Urbánek, Melcher – Videlka, Langhammer, Nauš

HK Gladiators Trnava: Ivanovič (Bruchač) – Vidovič, Mihalko – Burian, Mrázik – Klein, Jakab – Kormúth, Litavec – Klučiar, Hrbáčik, Jurák – Beták, Schmidt, Bobál – Kamenický, Baránek, Mrava – Hudec, Ševčík, Marguš

Rozhodca: Tornay – Pribula, Riš, Bačo.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:23
    Ligas nahodil puk do útočného pásma. Po krátkej strkanici končí u Šimona.

00:51
    Bartova strela vedľa bránky. Domáci zostávajú v pásme.

00:59
    Martin dal gól!
    Prihrávka spoza bránky v podaní Martina Šimona. K nej sa dostal ADAM PAULÍNY, ktorý triafa presne. Druhú asistenciu si pripisuje Matúš Rudzan.

01:24
    Zakončujúci Jakab. Prvá príležitosť hostí v zápase.

01:59
    Samuel Ševčík (TRN) inkasuje päťminútový trest + trest do konca zápasu za krosček.

01:59
    Domáci Nauš medzitým ošetrovaný na striedačke. Uvidíme, kedy nastúpime do zápasu.

02:37
    Ivanovič za vlastnou bránkou. Skúša vyhodiť puk.

03:11
    Lavička získava puk. Môže rozohrať domácu akciu.

03:45
    Šimon z prvej. Páli od modrej.

04:58
    Využitá presilová hra. Prihrávka z rohu v podaní Martina Šimona na JAKUBA URBÁNEKA, ktorý z priestoru kruhu triafa. Druhú asistenciu si pripisuje Lukáš Zeliska.

05:22
    Gól, ktorému predchádzalo úspešné buly. Michal Murček chvíľku vyčkával s prihrávkou až si napokon všimol IVANA BREZNIAKA, ktorému adresoval puk. Druhú asistenciu si pripisuje Branislav Ligas.

06:10
    Paulíny hľadal Barta. Puk mu vypichol Kormúth.

06:55
    Hrbáčik na Mravu, ktorý netriafa odkrytú bránku. Hostia spálili vyloženú príležitosť.

07:33
    Mrava opäť vo vynikajúcej príležitosti. Gavalier zasiahol z ľadovej plochy.

07:47
    Jakab od modrej. Opäť Gavalier.

07:58
    Posunutá bránka domáceho tímu. Nasleduje potýčka.

07:58
    Filip Bobál (TRN) inkasuje dve minúty za hrubosť.

07:58
    Matúš Lukáš Lavička (MAR) inkasuje dve minúty za hrubosť.

08:28
    Klučiar mal dosť priestoru na zakončenie. Dostal sa i do opakovanej príležitosti.

09:25
    Branislav Ligas nastrelil brankára, ktorý ešte ramenom vyrážal puk pred MICHALA MURČEKA. Pre neho už nebolo ťažké zakončiť.

10:11
    Zeliska sa prebíjal Tobiašom. Ten ho nepustil za modrú čiaru.

10:43
    Hrbáčik spoza modrej. Puk končí v rohu klziska.

11:28
    Nauš už sa vrátil na ľadovú plochu po ošetrení. Okamžite v súboji s Kormúthom.

11:42
    Kormúthov pokus končiaci na Gavalierovi. Ten si zatiaľ drží čisté konto.

12:00
    Schmidt z ľavej strany. Prerušená hra.

12:03
    Šimon Beták (TRN) inkasuje dve minúty za podrazenie.

12:44
    Langhammer nad bránku. Nacvičený signál domácim nevyšiel.

13:24
    Urbánek z prvej vedľa bránky. Nevyšiel mu ani druhý pokus.

14:22
    Videlka sa vtlačil do pásma. Jeho pokus sa snažil tečovať Melcher.

14:53
    Poliaček si vyskúšal únik i so zakončením. Ivanovič predviedol sériu parádnych zákrokov.

15:27
    Klučiar si vytiahol brankára a pokúsil sa poslať puk povedľa jeho betón. Nechýbalo veľa, aby sa radoval z gólu.

15:55
    Beták spoza Themára. Hostia v útočnom pásme.

16:27
    Lukáš Zeliska (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

16:58
    Vidovičov pokus od modrej. Následne získava puk Nauš a vyváža ho do stredného pásma.

17:24
    Brezniak z otočky zakončujúci medzi betóny. Brankár si dal pozor.

17:56
    Urbánek zachytil rozohrávku Kamenického. Získali tak niekoľko sekúnd z presilovej hry súpera.

18:28
    Domáci v plnom počte. Zeliska sa okamžite zapojil do útoku.

18:46
    Rudzan na Barta, ktorý nedokončil akciu. Domáci sa musia rýchlo vrátiť späť.

18:54
    Martin Šimon (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie.

19:35
    Vyhodený puk v podaní domáceho tímu za ktorým ešte korčuľuje Ligas. Nebude z toho príležitosť.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V úvodnej tretine domáci hráči urobili významný krok na ceste k víťazstvu. To by im po vedení 4:0 nemalo ujsť.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:34
    Poliaček sa snažil dostať puk ponad padajúceho brankára. Úvodná príležitosť v podaní domáceho tímu.

20:53
    Jurák sa ešte snažil v závere druhej tretiny uspieť. Tento pokus mu nevyšiel.

21:21
    Rudzan prichádza o puk v útočnom pásme. Hostia môžu ísť do prečíslenia.

22:16
    Šimon Beták (TRN) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

22:43
    Ligas po prihrávke od Poliačeka mieril vedľa bránky. Puk sa ešte odráža od zadného mantinelu.

23:15
    Langhammer po Brezniakovej prihrávke skúša trafiť odkrytú bránku. Hostia zatiaľ bez inkasovaného gólu v druhom dejstve.

23:54
    Zeliska v rozhodujúcej chvíli nezvládol šmyk. Hostia vyhadzujú puk.

24:32
    Melcher sa po Šimonovej prihrávke dostal do zakončenia. Ivanovič svoj post uhájil.

25:17
    Beták vybojoval útočné pásmo. Hostia v ňom dlho nezostali.

25:46
    Themár na modrej čiare zastavuje Litavca. Ten sa opäť nedostal do zakončenia.

26:12
    Nauš na Ligasa. Ten pokračuje súbojom v rohu klziska.

26:21
    Po Langhammerovom zakončení zvoní žŕdka. Hostia mali šťastie.

26:55
    Klučiar bol v pásme skôr ako puk. Postavenie mimo hry.

27:24
    Paulíny prehadzuje bránku. Nájazd zvládol perfektne, iba jeho záver mu nevyšiel.

27:43
    Ivanovič sa dokázal presunúť k pravej žŕdke a zasiahnuť. Domáci si vhadzovanie zopakujú.

27:49
    Lukáš Zeliska (MAR) inkasuje dve minúty za vrazenie na mantinel. Navyše sa mu k trestu pridáva osobný 10-minútový trest za nešportové správanie.

27:49
    Mihalko sa medzitým dvíha z ľadu. Nebola tam krv a preto domáci hráč inkasuje iba dvojminútový trest k osobnému.

28:20
    Zakončujúci Hudec. Hostia si zopakujú vhadzovanie.

28:36
    Klučiar v ďalšej príležitosti. Domáci majú problém s vyhodením puku.

28:50

28:50
    František Poliaček (MAR) inkasuje dve minúty za filmovanie pádu.

29:45
    Kamenický v súboji v strednom pásme. Oba tímy v snahe získať puk.

30:22
    Michal Murček (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

30:48
    Litavec vyčkávajúci na útočnej modrej. Rudzan jeho úmysel vystihol a zasiahol.

31:28
    Melcher v súboji s dvojicou protihráčov ku ktorej sa pridal aj brankár. Hostia vyvážajú puk.

31:56
    Mrázik spomedzi kruhov. Nasledovaný Jurákom, ktorý mieri nad bránku.

32:34
    Murček s Brezniakom neuspeli pred brankárom. Už mohli puk prakticky aj hlavičkovať do bránky a Ivanovič zasiahol.

33:24
    Barto s Rudzanom. Z tohto mráčika nezaprší.

33:57
    Melcher v postavení mimo hry. Hra je prerušená.

34:23
    Urbánek zastavený v útočnom pásme. Ani teraz si domáci hráči nedali pozor na zlé postavenie.

34:55
    Urbánek po prihrávke Themára vyslal na brankára tvrdú, jedovatú strelu. Ten si musel pomôcť ramenom.

35:21
    Langhammer bojujúci pri mantineli. Schmidt mu berie puk.

36:04
    Šimon Beták (TRN) inkasuje dve minúty za sekanie.

36:04

36:12
    Tomáš Rusina (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

36:45
    Marguš stojaci v bránkovisku spôsobil prerušenie hry. Vhadzovanie v strednom pásme.

37:22
    Mihalko z prvej. Skúsil to od modrej čiary.

37:59
    Hrbáčik ďalší v poradí skúša pozornosť Gavaliera. Vďaka nemu je prerušená hra.

38:23
    Brezniak na Murčeka, ktorý si vyskúšal nájazd. Ivanovič zasiahol betónom.

38:48
    Oravec nastreľuje hosťujúcu žŕdku. Dnes o podobné pokusy nie je núdza.

39:10
    Beták z prvej. Domáci ešte nestihli upratať puk.

39:44
    Rudzan na Barta, pred ktorým zasiahol Kamenický. Hostia situáciu zvládli.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhom dejstve sme gól nevideli. Naďalej tak platí stav z úvodnej tretiny.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:45
    Skackajúci puk v podaní Juráka. Gavalier zasiahol.

41:15
    Paulínyho propagačná strela. Hra je prerušená.

41:55
    Burian zastúpil vlastného brankára. Hostia sa ubránili.

42:30
    Urbánek iba nahadzuje puk na zadný mantinel. Domáci hráči oň musia zabojovať.

43:03
    Lavička na Brezniaka, ktorému ušiel puk. Domáci sa sťahujú späť.

43:44
    Urbánek zobral zodpovednosť na svoju hokejku. Puk končí nad bránkou.

44:41
    Paulíny zakončoval ako posledný z trojice hráčov. Domáci zostali v pásme, dostali sa k jedinému pokusu.

45:00
    Striedačka hosťujúceho tímu potrestaná dvoma minútami za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Trest si odsedí Tobiaš Marguš.

45:47
    Martin Šimon vystrelil smerom na bránku pričom puk ešte dokázal počas presilovej hry tečovať IVAN BREZNIAK.

46:01
    Oravec s krvavým šrámom po súboji. Vylučovať sa nebude.

46:07
    Šimon Beták (TRN) inkasuje dvojitý menší trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

46:14
    František Poliaček poslal prihrávku do priestoru medzi kruhmi, odkiaľ IVAN BREZNIAK počas presilovej hry trafil pod hornú žŕdku. Druhú asistenciu si pripisuje Jakub Langhammer.

47:14
    Videlka na Urbáneka, ktorému vracal puk. Ten sa snažil oklamať brankára.

48:18
    Trnava dala gól!
    Domáci brankár si čisté konto po zlom vyhodení puku neudrží. Filip Mrava len posunul prihrávku DUŠANOVI KLUČIAROVI, ktorý si vychutnáva bezmocného brankára. Druhú asistenciu si pripisuje Andrej Mrázik.

48:48
    Adam Paulíny (MAR) inkasuje dve minúty za filmovanie pádu.

49:21
    Lavička zastavil Schmidta ku ktorému prichádzal aj Klučiar. Domáci sa oslobodzujú.

49:56
    Vyhodený puk končí na domácej striedačke. Vhadzovanie v strednom pásme.

50:26
    Mrava páliaci do korčule Šimona. Domácim sa podarilo vyhodiť puk.

50:52
    Paulíny vracajúci sa z trestnej lavice mohol využiť úniku a nájazdu na bránku. Tú trestuhodne prestrelil.

51:46
    Roman z medzikružia. Hra je po zákroku brankára prerušená.

52:33
    Burian z prvej. Opäť prerušená hra.

53:09
    Rudzan prestrelil hosťujúcu bránku. Domáci sa gólu nedočkali.

53:47
    Zrazený pokus domácich zásluhou Jakaba. Výborne dokázal vyviezť puk.

54:28
    Videlkova strela po ktorej sa pokúsil o dorážku Nauš. Ukazoval sa pred bránkou aj Ligas.

54:56
    Zeliska sa prebil dvoma brániacimi hráčmi a našiel Urbáneka. Ten akciu nedokončil.

55:34
    Murček triafa hornú žŕdku. Ďalšiu do svojej zbierky.

56:14
    Zakončujúci Bobál. Pokus zo strany hostí.

56:47
    Nauš na Videlku. Ani táto spolupráca gól nepriniesla.

57:38
    Brezniak z prvej. Ďalší pokus na domácej strane.

58:06
    Nepozornosť na domácej strane kedy sa až trojica hráčov dostal pred bránku. Patrik Litavec našiel Tobiaša Marguša, ktorý zároveň na seba naviazal brankára a pre FILIPA HUDECA sa objavil voľný priestor.

59:06
    Filip Bobál (TRN) inkasuje dve minúty za sekanie.

59:06
    Poliaček sa drží za nadkolenie kam ho sekol súper. Podopierajú ho dvaja spoluhráči.

59:36
    Ligas od modrej. Jedna z posledných striel v zápase.

Martin si poradil s Trnavou 6:2. Góly: 1. Paulíny (Šimon, Rudzan), 5. Urbánek (Šimon, Zeliska), 6. Brezniak (Murček, Ligas), 10. Murček (Ligas), 46. Brezniak (Šimon), 47. Brezniak (Poliaček, Langhammer) – 49. Klučiar (Mrava, Mrázik), 59. Hudec (Marguš, Litavec).

Vyjadrenia po zápase:

Štefan Mega (tréner HK Trnava): "Opäť sme mali klasický vstup do zápasu. Inkasovali sme veľmi rýchly gól nasledovaný päťminútovým vylúčením počas ktorého sme inkasovali ďalšie dva. Domáci hráči sa chytili, po úvodnej tretine sme prehrávali 4:0, bolo prakticky rozhodnuté. Do druhej tretiny sme nastupovali s cieľom neinkasovať, čo sa nám podarilo. Tretia tretina bola, čo sa týka gólov vyrovnaná, sme teda s dvoma tretinami spokojní. Inkasovali sme ale v stretnutí štyri góly v našom oslabení, s čím spokojní byť nemôžeme. Stále máme príliš veľa vylučovaných hráčov. Máme síce mladé mužstvo, ktorému chýbajú extra lídri, treba ale uznať i kvality domáceho tímu, ktorý zaslúžene zvíťazil."

Radovan Somík (asistent trénera HK VITAR Martin): "Chalanov musím pochváliť, odohrali dobrý zápas. Takéto zápasy vieme pokaziť, od začiatku sme k nemu ale pristúpili s dôrazom. Úvodná tretina nám vyšla, mali sme výborný vstup. V druhej tretine sme sa nevyvarovali faulov, čo vyplynulo z agresívnejšieho poňatia hry. Povedali sme si, že musíme pridať v osobných súbojoch, zapracovať na dôraze. Druhá tretina bola poznačená početnými vylúčeniami, čo nás spomalilo. V tretej tretine sme sa dokázali dvakrát presadiť počas presilovej hry, som rád, že sme súpera často nepúšťali do príležitostí. V závere sme síce inkasovali dva góly, vážim si však toho, že aj po druhom inkasovanom góle sa niektorí ľudia, ktorí nie vždy povzbudzujú, zdvihli a začali povzbudzovať. Myslím si, že je to znak toho, že si všimli oduševnenej hry a chalanom to uverili. S týmto som dané stretnutie ukončil, od tohto výkonu sa dá odraziť a výsledky určite prídu."

Dušan Klučiar (útočník HK Trnava): "Už po niekoľkýkrát sa nám stalo, že sme nezvládli úvod stretnutia. Ani som sa poriadne nestačil nadýchnuť a prehrávali sme už o štyri góly. Takto sa nedá následne hrať, na hráčov spadne deka. Neviem čím to je. Máme mladých hráčov, nemôžeme ale takto odohrať zápas proti Martinu, odovzdávať zadarmo puky súperovi, nedohrávať súboje. Od druhej tretiny sme zlepšili svoj prejav, hra sa vyrovnala. Mali sme množstvo presilových hier, z ktorých sme ale ani jednu nepremenili. Máme na čom pracovať. Martin má svoju kvalitu, šesť gólov je ale priveľa. V každom stretnutí inkasujeme šesť a viac gólov. Brankár nám veľmi pomáha, my mu však vôbec nepomáhame. Každé jedno stretnutie ale doťahujeme skóre. Nikto z nás si to nedokáže vysvetliť, pritom si to neustále zdôrazňujeme, aby sme nezabudli na úvodné dejstvo. Všetci veľmi chcú, pevne tomu verím, pred nami je ešte množstvo stretnutí, sme len na začiatku a túžime po tom, aby sme sa zlepšovali. Zápas sa hrá na 60 minút, nie na 20. Martin má takisto mladé mužstvo, sú to rýchli hráči, silní na puku, ťažko sa bránia. Vedia si trikrát a viackrát nahrať, čo je v našom prípade méta, ktorú chceme dosiahnuť. Tu sa láme chlieb, túžime hrať rovnako. Martin je zaslúžene v tabuľke vysoko, my sa musíme odpichnúť od jeho dna. Pre nás je dôležité každé stretnutie, s tímami ako Bratislava či Martin môžeme len prekvapiť, s ostatnými sme však schopní hrať vyrovnanú partiu."

Lukáš Gavalier (brankár HK VITAR Martin): "Vďaka Bohu sme to zvládli a získali tri body. A to bez nejakých dramatických udalostí, dnes nikto do poslednej chvíle nepochyboval o našom víťazstve. Najbližšie stretnutie v Spišskej Novej Vsi už ale nebude také jednoduché. Chýb, ktorých sme sa dnes dopustili v druhej tretine, sa na klzisku súpera musíme vyvarovať. Chyby, ktoré Trnava nevyužila, Spišská Nová Ves bude trestať. Nula by dnes na konte inkasovaných gólov určite potešila, som však hlavne rád, že sme to zvládli a nestratili čo i len bod. Najbližší zápas už bude samozrejme prebiehať pod novým trénerom, potrebujeme čas, aby sme sa vzájomne spoznali, aby sme si dokázali osvojiť systém hry, ktorý bude od nás vyžadovať. Ťažko hovoriť, aké to bude. Chceme minimálne zabodovať, a to so súperom, ktorý je doma mimoriadne nepríjemný. Doma sme vzájomnú konfrontáciu nezvládli, dúfame, že nám tréner pomôže túto prehru odčiniť. Bude to určite zaujímavý zápas, verím, že ho zvládneme." (23:23:28)

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 1. Paulíny (Šimon, Rudzan), 5. Urbánek (Šimon, Zeliska), 6. Brezniak (Murček, Ligas), 10. Murček (Ligas), 46. Brezniak (Šimon), 47. Brezniak (Poliaček, Langhammer) – 49. Klučiar (Mrava, Mrázik), 59. Hudec (Marguš, Litavec)

Rozhodčí: Tornay – Pribula, Riš, Bačo