Košice – Nové Zámky 2:3 (po pr.) | Detva – Banská Bystrica 1:5 (kon.) | Poprad – Zvolen 3:4 (kon.)
Miskolc – MAC Budapešť 4:1 (kon.) | Nitra – Michalovce 6:2 (kon.) | HC Slovan – Lipt. Mikuláš 3:2 (3:2 po s.n.)
HK Detva
1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Úterý 22.10.2019, 18:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

Je tu koniec stretnutia, v ktorom Banská Bystrica potvrdila svoju neskutočnú formu a pripíše si ďalšie tri body do ligovej tabuľky. Detvu dnes dokázala zdolať hladko 5:1. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek. (20:21:07)

59:43
    Domáci v plnom počte.

58:20
    Rozhodcovia teraz odpískali úmyselné ofsajdové postavanie hosťujúcich hráčov. Hra sa tak presunie pred bránku Banskej Bystrice.

58:10
    Matej Ľupták inkasoval nepríjemný úder čepeľou hokejky do oblasti krku a ukazoval, že má problém sa nadýchnuť. Už k nemu pribehol tím lekárov, ktorý mu podá prvú pomoc.

58:00
    Do konca stretnutia ostávajú posledné dve minúty a o víťazovi stretnutia je už dlho rozhodnuté.

57:43
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Marek Biro – 2 min., držanie).

57:24
    Martin Nemčík je dnes pri streleckej chuti. Tento strelecký pokus však nasmeroval len do miest, kde stál pozorný Marek Šimko.

56:26
    Banská Bystrica dala gól!
    Mário Lunter sa obtočil už po niekoľkýkrát v dnešnom zápase okolo hosťujúcej bránky, následne poslal puk pred ňu,kde sa nachádzal úplne voľný JOONA ANTTONI JÄÄSKELÄINEN. Ten strelou z prvej rozvlnil sieť. Krásna kombinácia a stav 1:5! Asistencia: Mário Lunter.

55:00
    Aktuálny pomer striel na bránu v podaní oboch tímov je: 30:29. Detva dnes dostala školenie z hľadiska efektivity.

54:32
    Domáci v plnom počte. Frederik Fekiač sa už pohybuje po ľadovej ploche.

53:14
    Andrej Šťastný si v predbránkovom priestore prevzal puk a následne sa pokúsil z otočky zakončiť. To sa mu však nepodarilo, pretože bol tiesnený brániacim hráčom.

52:32
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Frederik Fekiač – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

51:30
    Hlásateľ oznámil, že na dnešné stretnutie sa prišlo pozrieť 636 platiacich divákov.

50:15
    Puk si na ľavej strane prebral MARTIN NEMČÍK, ktorý naslepo zakončil. Marek Šimko predviedol neistý zákrok, po ktorom inkasoval tkz. teplomer. Stav stretnutia je 1:4! Asistencia: Andrej Šťastný.

49:47
    Puk sa nachádza za bránkou Banskej Bystrice, kde ho má pevne pod kontrolou Jordan Southorn.

48:15
    Rastislav Gašpar nepríjemne atakoval rozohrávku súpera, ale napokon sa k puku nedostal. Pri ňom sú aj naďalej hostia.

47:46
    Už to vyzeralo tak, že sa Čenka dostane do vážnejšej príležitosti, ale zastavil ho verdikt čiarového rozhodcu. Ofsajdové postavenie.

47:02
    Michal Kabáč teraz vlastným telom zachytil prudké zakončenie, po ktorom s bolestivou grimasou opustil ľadovú plochu.

46:15
    Je veľmi sympatické sledovať domáci fanklub, ktorý si napriek nepriaznivého stavu užívajú dnešný duel naplno a naďalej ženú svojich miláčikov k lepšiemu výsledku.

46:03
    Beskorowany zachytil jednoduché zakončenie jedného z domácich hráčov a hra sa prerušila. Hralo sa presne štyri minúty a sedem sekúnd bez prerušenia.

45:35
    Lalík zakončil od modrej čiary, ale projektil nasmeroval úplne mimo bránky.

44:44
    Puk v útočnom pásme zachytil jeden z hráčov hostí, a tak sa môže Banská Bystrica opäť usadiť.

43:54
    Hostia v plnom počte.

43:10
    Finálna prihrávka, ktorá smerovala na Petra Šišovského mala smerovať o pár centimetrov inde, aby sa dostal do gólovej príležitosti. Puk však nezachytil a Detva tak prišla o pásmo.

42:21
    Hostia nepríjemne napádajú v útočnom pásme každú rozohrávku súpera, a tak sa domácim ťažko zakladá niečo smerom dopredu.

41:54
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Martin Nemčík – 2 min., hákovanie).

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Je tu koniec druhej tretiny, v ktorej sme videli jeden presný zásah z hokejky Joona Anttoni Jääskeläinena. Stav po druhej tretine je 1:3! My sa vám opäť hlásime po prestávke, ktorá skončí približne o 19:44.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:40
    Blíži sa nám záver druhej časti. Puk majú pod kontrolou domáci, ktorí robia prievan v obrannom pásme Banskej Bystrice.

39:00
    Do konca druhej tretiny ostáva posledná minúta.

38:43

38:11
    Detva je v tejto presilovej hre oveľa aktívnejšia ako v tej prvej. Teraz sa v gólovej situácií ocitol Török, ktorý však z bezprostrednej blízkosti nezasunul puk do úplne odkrytej bránky.

37:05
    Lamper sa obtočil okolo bránky súpera a následne prihrával puk pred ňu. Tam si zbiehal jeden z jeho spoluhráčov, ale napokon ho nezachytil.

36:43
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Jordon Southorn – 2 min., sekanie).

35:12
    Peter Zuzin sa dostal k odrazenému puku a okamžite zakončil. Puk sa po teči brániaceho hráča ocitol na ochrannej sieti. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Detvy.

34:00
    Podešva zakončil z ľavej strany. Puk smeroval na vzdialenejšiu tyčku, ale Beskorowany mal čistý výhľad, z ktorého bol napokon čistý zákrok.

33:09
    Hohmann nahodil puk do útočného pásma, pri ktorom bol však ako prvý brániaci Chovan.

32:36
    Domácemu publiku sa nepáči verdikt čiarového rozhodcu, ktorý odpískal veľmi tesný ofsajd. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

32:15
    Máme tu čas na malé štatistické okienko. Aktuálny pomer streleckých pokusov na oboch stranách je: 15.24.

31:40
    Hostia v plnom počte. Jacob Cardwell už naskočil späť na ľadovú plochu a už sa zapája do útočnej akcie svojho tímu.

30:18
    Puk sa nachádza v strednom pásme. Detvania sa budú snažiť čo najskôr usadiť v útočnej tretine a rozložiť svoj presilovkový kolotoč.

29:40
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Jacob Cardwell – 2 min., krosček).

29:12
    Peter Šišovský prihrával puk spoza bránky, ale našiel len hokejku brániaceho hráča.

28:20
    Hostia sú naďalej usadení v útočnej tretine, kde si vytvárajú menší tlak. Výkon Detvy v druhej tretine nie je ten, čo sme videli v tej prvej.

26:36
    Detvania teraz totálne prepadli v strednom pásme. Po rýchlej kombinácií sa zoči-voči gólmanovi objavil JOONA ANTTONI JÄÄSKELÄINEN, ktorý si krásnou kľučkou položil Mareka Šimka a následne zasunul puk do odkrytej časti bránky. Presilová hra v podaní Banskej Bystrice využitá a stav stretnutia 1:3! Asistencie: Cason Hohmann, Jordon Southorn.

26:13
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Mikhail Kuklev – 2 min., hákovanie).

25:08
    Domáci sa až v týchto chvíľach dostali do útočnej tretiny, kde sa však ohriali len pár sekúnd. Banská Bystrica už rozbieha rýchly protiútok.

24:17
    Lamper sa po prihrávke svojho spoluhráča dostal k puku, ktorý sa snažil spoza brániaceho hráča poslať na bránku. Jeho strela však bola zblokovaná.

23:29
    Hostia robia prievan v útočnej tretine Detvy. Domáci hokejisti sa zmôžu len na vyhadzované puky do stredného pásma.

22:00
    7:13, to je aktuálny pomer vyhratých vhadzovaní na oboch stranách.

21:43
    Podešva nemal v útočnej tretine veľa priestoru, a tak zbytočne nešpekuloval a poslal poriadnu bombu smerom k bráne. Beskorowany si na svoje konto pripíše ďalší úspešný zákrok.

21:12
    Hostia sa na dlhší čas usadili v útočnom pásme, kde si hľadajú lepšiu streleckú pozíciu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Je tu koniec prvej tretiny, ktorú možno označiť ako pomerne atraktívnu. Mali sme možnosť vidieť hneď tri presné zásahy a veľa ďalších zaujímavých príležitostí na oboch stranách. Stav po prvej tretine je 1:2 z pohľadu Detvy. My sa vám opäť hlásime približne o 18:52.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:54
    Šesť sekúnd nám ostáva pred úvodnou sirénou a budeme sledovať vhadzovanie v útočnom pásme Banskej Bystrice.

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva posledná minúta.

18:41
    Peter Zuzin vyslal na útočnú modrú čiaru prudkú prihrávku, ktorú však jeho spoluhráč nezachytil. Detva tak zbytočne už po niekoľkýkrát v tomto stretnutí prišla o pásmo.

18:01
    Frederik Fekiač dlho váhal vo vlastnej tretine čo s pukom. Napokon ho spoza vlastnej bránky poslal medzi kruhy presne na hokejku súpera, ktorý sa tak dostal do skvelej príležitosti. Bol to Hrnka, kto svojou strelou neprekonal Mareka Šimka.

17:30
    Puk sa nachádza v obrannom pásme Banskej Bystrice, ale sú to práve hostia, kto ho má pevne pod kontrolou.

16:04
    Hostia teraz dostali v útočnom pásme viac priestoru ako je zdravé. To využil MÁRIO LUNTER, ktorý po presnej prihrávke Jordona Southorna ostal prakticky nikým nestrážený pred bránkou Detvy. Mal dostatok času na presné usmernenie puku do voľného priestoru. Stav stretnutia je 1:2! Asistencie: Jordon Southorn, Vladimír Mihalik.

15:24
    Hostia len poslušne odovzdali puk súperovi, aby stihli čo najskôr vystriedať. V posledných sekundách sa Banská Bystrica dostala jemne pod tlak.

14:14
    Peter Šišovský si teraz nerozumel so svojím spoluhráčom pri rozohrávke. Puk po nepresnosti smeruje cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia.

13:51
    Do samostatného nájazdu sa po chybe Jendroľa dostal Bubela, ktorý však vymyslel len jednoduché zakončenie, s ktorým Šimko nemal žiadne problémy.

13:12
    Čenka sa dostal k puku v útočnom pásme. Zbytočne nešpekuloval a poslal ho smerom k bráne. Jeho strela však nesmerovala do priestorov bránky.

12:04
    Do obrovskej príležitosti sa dostal Ján Sýkora po tom, čo mu Peter Zuzin poslal pred bránku puk. Doňho sa prvý menovaný oprel z prvej, ale Beskorowanyho z bezprostrednej blízkosti neprekonal. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Detvy.

11:31
    Puk sa nachádza za bránou Detvy, čo oba celky využívajú na rýchle prestriedanie počas hry.

10:40
    Sledovali sme krásnu kombináciu v podaní Banskej Bystrice, na ktorej konci bol Hohmann. Jeho strela len rozvlnila bočnú sieť.

10:00
    Máme tu polovicu prvej tretiny, v ktorej je Detva zatiaľ lepším tímom.

09:17
    Hra štyria proti štyrom sa skončila, a tak sa Frederik Fekiač spoločne s Dávidom Šoltésom vrátili späť na ľadovú plochu.

08:31
    Peter Šišovský šikovnou kľučkou oklamal Mária Luntera a následne zakončil. Jeho strelecký pokus dokázal Beskorowany bez problémov zachytiť.

08:11
    Chovan si nakorčuloval do voľného priestoru, kde mu jeden z jeho spoluhráčov poslal presnú prihrávku. Mal dostatok času a priestoru na premyslenie celej situácie. Napokon zvolil strelu, ktorá však smerovala presn do stredu bránky. Nasleduje vhadzovanie pred bránkou Banskej Bystrice.

07:17
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Frederik Fekiač – 2 min., nedovolené bránenie).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Dávid Šoltés – 2 min., sekanie).

06:37
    Detva dala gól!
    Peter Zuzin krátkou prihrávkou našiel vedľa stojaceho Petra Šišovského, ktorý si pred bránou všimol lepšie postaveného JÁNA SÝKORU, ktorému okamžite poslal puk. Ten sa doňho oprel z prvej a strelou k ľavej tyčke skóroval. Stav stretnutia je vyrovnaný 1:1! Asistencie: Peter Šišovský, Peter Zuzin.

06:07
    Bartánus sa snažil využiť zaváhanie domácej defenzívy, ale jeho strela z prvej našla len betón Mareka Šimka.

04:40
    Mário Lunter si spracoval puk a následne ho preposlal medzi kruhy. Tam sa už nachádzal pripravený JORDAN HICKMOTT, ktorý svojim zakončením prekonal domáceho gólmana. Stav stretnutia je 0:1! Asistencia: Mário Lunter.

03:20
    Zuzin stredom ľadovej plochy prenikal smerom dopredu. Dokázal si vytvoriť streleckú pozíciu, avšak jeho pokus bol zblokovaný brániacim hráčom.

02:47
    Už to vyzeralo tak, že sa Bartánus ocitne v dobrej príležitosti, ale puk sa mu zaplietol medzi korčuľami.

02:01
    Puk opustil ľadovú plochu a skončil na striedačke hostí. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

01:11
    Prvý zákrok má na svojom konte Beskorowany po tom, čo ho z pravej strany preveril Peter Valent.

00:45
    Puk majú pevne pod kontrolou domáci hokejisti, ktorí ho držia za vlastnou bránou.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC 07 WPC Koliba Detva: Šimko (Petrík) – Chovan, Gachulinec, Kuklev, Golian, Jendroľ, Fekiač F., Lalík – Sýkora, Zuzin, Šišovský – Gašpar, Valent, Török – Žilka, Fekiač V., Podešva – Ľupták, Čacho, Čenka

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Biro, Ďatelinka, Mihalik, Southorn, Cardwell, Nemčík, Fafrák, Zubák – Lamper, Šťastný, Hrnka – Jääskeläinen, Hickmott, Lunter – Hohmann, Bubela, Šoltés – Bartánus, Gabor, Kabáč

Rozhodca: Snášel ml., Stano – Stanzel, Vyšný.

Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na 15. kolo Tipsport ligy, kde na seba narazí Detva a Banská Bystrica. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

HC 07 WPC KOLIBA DETVA:

Hokejisti Detvy sa v aktuálnej sezóne nachádzajú na 7. priečke so ziskom 17 bodov. Na svojom konte majú päť víťazstiev, jednu výhru po predĺžení a sedem prehier v riadnom hracom čase. Ich skóre je 39:40. Po dvoch porážkach prišlo vytúžené víťazstvo na ľade Trenčína, odkiaľ si odniesli víťazstvo v pomere 6:3.

HC 05 ICLINIC BANSKÁ BYSTRICA:

Trojnásobní majstri po 13. kole figurujú na 1. mieste so ziskom 29 bodov. To sa im podarilo po ôsmych víťazstvách, dvoch víťazstvách po predĺžení, jednej prehre po predĺžení a dvoch porážkach v riadnej hracej dobe. Nad druhým Zvolenom majú náskok dva body. Dovedna svojím súperom nastrieľali 39 gólov a len 23 inkasovali, čo z nich robí najlepšie brániaci sa tím. Aktuálne ťahajú sedemzápasovú sériu víťazstiev. Naposledy si to odniesol Poprad, ktorý Banská Bystrica zdolala hladko 4:1.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Róbert Gašpárek

Branky a nahrávky: 7. Sýkora (Šišovský, Zuzin) – 5. Hickmott (Lunter), 17. Lunter (Southorn, Mihalik), 27. Jääskeläinen (Hohmann, Southorn), 51. Nemčík (Šťastný), 57. Jääskeläinen (Lunter)

HK Detva: Šimko (Petrík) – Chovan, Gachulinec, Kuklev, Golian, Jendroľ, Fekiač F., Lalík – Sýkora, Zuzin, Šišovský – Gašpar, Valent, Török – Žilka, Fekiač V., Podešva – Ľupták, Čacho, Čenka
    HC´ 05 Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Biro, Ďatelinka, Mihalik, Southorn, Cardwell, Nemčík, Fafrák, Zubák – Lamper, Šťastný, Hrnka – Jääskeläinen, Hickmott, Lunter – Hohmann, Bubela, Šoltés – Bartánus, Gabor, Kabáč

Rozhodčí: Snášel ml., Stano – Stanzel, Vyšný