2:8 (2:4, 0:2, 0:2)
HC MUNI
Sobota 02.11.2019, 10:00Univerzitní liga ledního hokeje • 6. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek soboty. (12:06:38)

Ve třetím dějství se prosadili Peter Bustin a Jan Vaverka. I díky jejich gólům si tak HC Masaryk University z Ostravy odváží vysokou výhru 2:8.

59:44
    Tichon se musel rychle přesunout ke vzdálenější tyči.

59:10
    Vhazuje se ve středním pásmu.

56:30
    Vyloučení v týmu HC Masaryk University (Kučera – 5 min., zásah do hlavy nebo krku).

56:30
    Na ledě zůstal po zákroku protihráče ležet Dominik Moravčík a z obličeje mu teče krev. Už se však zvedá a za potlesku tribun odjíždí na střídačku.

56:00
    Vypadá to, že se poslední minuty zápasu budu dohrávat v klidném tempu.

55:01
    Pro změnu se dopředu vydali zase hráči v modrých dresech, nicméně se nedokázali dostat ke střele.

54:23
    Kotouč je za bránou hostů, ti zakládají nový útok.

53:15
    Tichon našel místo pro kotouč ve své lapačce.

52:53
    Vhazuje se před Tichonem.

52:50
    Na ledě zůstal ležet jeden z Brňanů, je přivolána lékařská služba.

52:50
    BO se nepodařilo přejít přes střední pásmo.

51:20
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku! Po buly v útočném pásmu kotouč nešťastně doklouzal mezi nohama Vedry až za brankovou čáru. Autorem osmého gólu HC MU je JAN VAVERKA.

51:12
    Na druhé straně kluziště Vedra raději přikryl kotouč odražený od mantinelu pod svou lapačku.

50:50
    Ve středním pásmu se kotouče zmocnil Hranoš, jenže byl v prostoru kruhů zneškodněn.

50:03
    Hosté zakládají útok.

49:13
    Na druhé straně zasahuje Tichon proti Kovalskiho střeleckému pokusu.

49:00
    Sedlákova rána od modré na bránu neprošla.

48:40
    Hráči bojují o kotouč v rohu kluziště, domácím se nedaří vyhodit.

47:29
    Brno operuje v útočném pásmu.

46:42
    Máme za sebou pasáž, během které se ani jeden týmů nedostal ke střele, hra se jen přelévala z jedné strany na druhou.

44:50
    Do samostatného úniku se teď dostal jeden z ostravských útočníků, ale trefil pouze boční síťku soupeřovy klece.

44:18
    Po křídle ujížděl Kalus, ale křižná přihrávka na jeho spoluhráče nebyla přesná.

41:02
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku! Sedmý gól do sbírky HC Masaryk University přidává PETER BUSTIN. Bez asistence.

40:10
    Po úvodním buly třetí třetiny je kotouč v obranném pásmu hostů.

40:01

V porovnání s první třetinou bylo druhé dějství na góly poněkud chudé. Prosadil se pouze Adam Grman a Jan Hasoň, kteří svůj tým poslali už do čtyřbrankového vedení. V závěru třetí třetiny se ve velké šanci dvakrát ocitli domácí, když se jim podařilo ujet ve vlastním oslabení, nicméně gólovým úspěchem své úniky zakončit nedokázali.

40:00

39:30
    Hraje se před Vedrou.

38:35
    Zberovský je na ledě.

38:15
    Domácí se dostali do dalšího přečíslení a ve velké šanci se ocitl jeden z jejich útočníků, odkrytou bránu však trefit nedokázal.

37:20
    Ostravané se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení 2 na 1, Tichon ale dokázal včas sklapnout své betony.

36:33
    Na trestnou lavici odjíždí další Ostravský hráč.

35:29
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku! Martin Lašák se sám řítil na brankáře Vedru, který jeho střelu dokázal vyrazit pouze před sebe, a to navíc přesně na hokejku JANA HASONĚ. Asistence: Martin Lašák.

35:00
    Domácí zachytili rozehrávku Brna a mohli se směle vydat do útoku, jenže se nedostali k žádné střele.

34:28
    BO Ostrava dvakrát v krátkém čase vyhodila na zakázané uvolnění.

33:56
    Brankář Vedral dostal nepříjemnou ránu kotoučem přímo do helmy. Vypadá otřeseně, ale už se zvedá z ledu.

33:24
    Zakázané uvolnění HC MU.

33:15
    Gelnar obkroužil bránu, jenže byl obtěžován brněnským bekem, takže se nedostal ke střele.

32:45
    Po buly se ujal kotouče Jan Grygera, jeho střela od modré ale až k bráně nedoletěla.

32:28
    Vedra musel do akce povolat svou lapačku.

32:10
    Ostravané se dokázali po delší době dostat ke střele a vhazovat se tak pro změnu bude před Tichonem.

31:48
    Moravčík je na ledě.

31:40
    Kotouč je ve středním pásmu. Tohle oslabení domácí přežijí bez ztráty kytičky.

31:10
    Jeden z Brňanů byl sražen v brankovišti a zároveň byla posunuta brána, hra je tedy přerušena.

30:30
    Sedlák pálil od modré.

30:10
    Kotouč končí náručí brankáře Ostravy.

29:47
    Dominik Moravčík odjíždí na trestnou lavici.

29:31
    MU jelo do přečíslení 2 na 1, ale přihrávka na zakončujícího hráče byla moc prudká.

28:50
    V útočném pásmu se zjevil Jakub Hudec, který sice tváří tvář Tichonovi nic nevymyslel, ale vybojoval pro svůj tým alespoň vhazování v útočném pásmu.

27:43
    Ostravané zkoušeli vyvézt kotouč, ale nedostali se přes střední pásmo.

27:13
    Vhazuje se opět před Vedrou.

26:59
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku! Pátý gól do sbírky HC MU přidává z mezikruží ADAM GRMAN. Asistence: Tomáš Račický.

26:28
    Vedra si teď pro kotouč povyjel daleko ze své brány. Vhazovat se bude po jeho pravici.

25:54
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

25:40
    Ostravané se poprvé ve druhé třetiny dostali k nějakému tlaku. Hraje se teď před brankářem Tichonem.

24:20
    Na druhé straně se před Vedru dostal Lašák, jeho střelu však brankář skryl v lapačce.

24:00
    Moravčík nedokázal projít přes obránce, přesto však jeho tým zůstává v útočném pásmu.

23:30
    Hosté jsou od začátku druh třetiny jednoznačně aktivnějším týmem, BO jako by nevěděli, co mají hrát.

22:57
    Hosté šli na 2 na 2, nedokázali ale přejít přes modrou čáru.

22:37
    Vedra kryje tvrdou ránu od kruhů.

21:37
    Teď měl na druhé straně problémy Vedra, naštěstí pro něj se kotouč odrazil mimo bránu.

21:10
    Gelnarovu těžkou ránu Tichon kryje.

21:00
    Do útoku se dostali na chvíli také domácí, ale na brankáře Tichona nedokázali vystřelit byť jen jedinou střelu.

20:18
    Buly v útočném pásmu vyhrává Masaryk University.

20:08
    Po úvodním buly je kotouč v obranném pásmu domácích a ti vyhazují na zakázané uvolnění.

20:01

V první třetině jsme viděli velkou gólovou parádu v podání hostujícího týmu. BO se sice po třech minutách a gólech Davida Gřešíka a Ondřeje Veselého dostali do vedení, jenže HC MU předvedli parádní obrat. Nejprve se v přesilovce trefil kapitán Peter Bustin a o chvíli později srovnal stav utkání Jan Kalus. Třetí gól přidal ve 12. minutě Patrik Říčka a na 2:4 zvyšoval necelou minutu před zazněním sirény Martin Lašák.

20:00

19:18
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku! MARTIN LAŠÁK se prosazuje střelou švihem od kruhu. Asistence: Jiří Čtvrtníček, David Polesný.

19:01
    Vedra po návratu Brňanů do útočných pozic raději přerušil hru.

16:56
    Hosté vyvezli kotouč, v přečíslení 2 na 1 se však prosadit nedokázali.

16:10
    Teď se zase chvíli hrálo před Tichonem, jenže Ostravě chybí střelba.

15:32
    Buly vyhráli hosté a přesouvají hru na druhou stranu kluziště.

15:21
    Tichon si musel pohlídat prostor před brankovištěm, jeho tým navíc vyhodil pouze na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat před brankářem MU.

15:00
    Na druhé straně střílel Kovalski, ale jeho trefa mířila mimo tři tyče.

14:20
    Teď zaduněl mantinel za bránou domácího brankáře.

14:00
    A BO vyhazují až za modrou čáru soupeře. Tam kotouč zachytili hráči v černých dresech, jeden z nich se následně pokusil prosadit z mezikruží.

13:10
    BO se sice dokázali dostat do středního pásma, odtud jsou však brzy vykázání a hraje se pět před jejich gólmanem.

12:40
    Domácí rozehrávají zpoza své brány.

11:40
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku! Ovšem z protiakce se hned prosazují hosté. PATRIK ŘÍČKA dokázal do brány sklepnout odražený kotouč. Asistence: Jiří Čtvrtníček.

08:44
    Gólman hostů měl teď hodně napilno.

06:23
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku! Hosté dokázali bleskově vyrovnat a začíná se zase od nuly. Autorem druhého gólu MU je JAN KALUS. Asistence: Peter Bustin, Jan Hasoň.

05:37
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Plášek – 2 min., napadení).

04:51
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku! HC MU proměňuje svou přesilovku zásluhou PETERA BUSTINA. Asistence: Jan Hasoň, Jan Sedlák.

04:10
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Vedra – 2 min., podrážení).

02:32
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! A druhý gól do sbírky BO přidává ONDŘEJ VESELÝ. Bez asistence.

02:19
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Domácí se dostávají do vedení zásluhou DAVIDA GŘEŠÍKA. Asistence: Lukáš Zberovský,

00:01

BO Ostrava Vítkovice Steel: Vedra (Dvořák) – Gřesík, Baca, Szturc, Hranoš, Hudec – Veřmírovský, Veselý, Štěpán, Moravčík, Kovalski, Plášek, Richtár, Gelnar, Zberovský, Dýrr, Kosina, Prepsl

HC Masaryk University: Tichon (Golasowski) Krejčí, Lašák, Kučera Polesný, Grman, Sedlák – Tomaník, Pavel, Strakoš, Říčka, Kalus, Hasoň, Bustin, Čtvrtníček, Florek, Biolek, Vaverka, Račický

Rozhodčí: Vaněk – Kořistka, Bartoň.

HC Masary University
    HC Masaryk University jedou na vítězné vlně. V tomto ročníku ULLH prohráli jen úvodní utkání proti Cavaliers Brno, a to až v samostatných nájezdech. Potom už jen vyhrávali. Zatím poslední výhru si připsali na ledě HC UP, kde sice prohrávali, ale dokázali stav utkání otočit a vyválčit dva body v prodloužení.

Nejlepším střelcem týmu je kapitán Peter Bustin se 4 góly. Bustin k těmto trefám zároveň přidal 6 asistencí, což ho řadí na první místo tabulky produktivity nejen HC MU, ale také celé ligy. V brankovišti týmu se zatím představili 3 brankáři. Nejlepší statistiky má Nir Shmuel Tichon (96, 67 %). Dalšími maskovanými strážci brněnské svatyně jsou David Holub (93, 02 %) a Pavel Golasowski (90, 24%).

Ostravané z dosavadních 5 odehraných zápasů dvakrát vyhráli a třikrát prohráli, přičemž jejich úspěchy se s těmi neúspěchy pravidelně střídají. V zatím posledním zápase na ledě Black Dogs Budweis po přestřelce prohráli 4:3, předtím si hravě poradili s UK Hockey Prague poměrem 3:0.

V týmu BO Ostrava moc kanonýrů nenajdeme, ostatně BO mají druhý nejhorší průměr vstřelených branek za zápas (2,00). Nejlepším střelcem týmu je Jakub Gelnar se třemi zářezy na pažbě. Nejproduktivnějším hráčem je pak Marek Kovalski (1+4), kterému šlape na paty David Sysala (0+5).V brankovišti pak vládnou Jakub Vedra a Kryštof Lamla, oba mají velmi podobná čísla – 92, 04 % a 91, 67 %.

První listopadovou sobotu přivítají na svém ledě BO Ostrava Vítkovice Steel tým HC Masaryk University. Slovy čísel půjde o souboj čtvrtého týmu tabulky s třetím.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 3. Gřešík (Zberovský.), 3. Veselý – 5. Bustin (Hasoň, Sedlák), 7. Kalus (Bustin, Hasoň), 12. Říčka (Čtvrtníček), 20. Polesný (Čtvrtníček, Polesný), 27. Grman (Račický), 36. Hasoň (Lašák), 42. Bustin, 52. Vaverka

HC MUNI: Tichon (Golasowski) Krejčí, Lašák, Kučera Polesný, Grman, Sedlák – Tomaník, Pavel, Strakoš, Říčka, Kalus, Hasoň, Bustin, Čtvrtníček, Florek, Biolek, Vaverka, Račický

Rozhodčí: Vaněk – Kořistka, Bartoň