Junosť Minsk – Mnichov 2:3 (kon.) | Tappara – Zug 3:3 (kon.) | Färjestad – Frölunda 6:3 (kon.)
Skellefteå – Djurgården 3:3 (kon.) | Plzeň – Lausanne 1:2 (kon.) | Augsburg – Biel 2:2 (kon.)
Bern – Luleå 0:3 (kon.)
Färjestad Karlstad
6:3 (3:0, 2:1, 1:2)
Frölunda HC
Úterý 12.11.2019, 18:00 • Löfbergs Arena, Karlstad • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky hokejové ligy mistrů. V tomto osmifinále proti sobě nastoupí  Färjestads BK a Frölunda Indians.

Oba týmy mají z posledních pěti zápasů stejnou bilanci. Vyhrály tři a dvakrát odešly poražený.

Hrát se bude v Löfbergs Areně (Karlstad).

Toto osmifinále se hraje dvouzápasově. První mač dneska, druhý přesně za týden.

Vítěz tohoto dvouzápasu nastoupí v další fázi soutěže proti lepšímu týmu z dvojice Biel a Augsburg.

Poslední vzájemný zápas odehrály tyto švédské kluby 28. září a na domácí půdě vyhrála Frölunda 5:2.

Färjestads BK: Svensson (Holm) – Blum, Johansson, Mozík, Ekastahl Johnsson, Arnesson, Erixon, Ivarsson, Lawner – Lindqvist, Rydahl, Nilsson – Olofsson, Ryno, Johansson – Aslund, Johansson, Ejdsell – Viksten, Bäck, Jakobsson

Frölunda Indians: Rubin (Mattsson) – Stollery, Lennström, Ekbom, Moverare, Gröndlund, Gormley, Raymond, Printz – Friberg, Lundqvist, Mustonen – Fagemo, Sundström, Carlsson – Lasch, Hjalmarsson, Petersson – Rakhshani, Lasu, Roseli-Olsen.

00:01

00:01
    Utkání právě začalo, domácí hrají v zeleném, hosté v bílém.

00:20
    Sledujeme klidnější pasáž hry. První výraznější šanci měli domácí, ale nedokázali ji proměnit.

00:26
    Ekastahl Johnsson rozehrál zajímavou akci, v níž pokračoval Mozík. Jeho ránu kryje snadno brankář Indians.

00:31
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Po poradě s videorozhodčím sudí uznávají tento moment jako gólový, a tak rychlou ránou do horní části branky se prosazuje MARCUS NILSSON. Asistence: Sebastian Erixon.
    00:31 Marcus NILSSON - 1:0

02:15
    Frölunda se nyní propracovala do útočného pásma, ale vypálit na branku hostující celek nedokázal.

03:31
    Domácí celek sice dostal kotouč do útočného pásma, ale Daniel Viksten zakončit zajímavou příležitost nedokázal.

04:10
    Vyloučení v týmu Färjestads BK (Sebastian Erixon – 2 min., hákování).

04:43
    Svensson dobře zasahovat proti střele, kterou z první vyslal Gormley.

05:06
    Domácí celek dokázal vyhodit až do středního pásma, oba týmy střídají.

06:10

06:19
    Výraznější šanci si hostující Indians v přesilovce nevypracovali.

07:09
    Hjalmarsson se spolu se spoluhráči usadil v útočném pásmu, ale hosté se do šance dostat nedokázali. Johansson zkoušel otočit směr hry, ale neuspěl.

07:50
    Komerční přestávka.

08:02
    Domácí celek se dostal do další šance, ale kotouč končí mimo branku. Nilsson znovu zakončoval, ale trefil jen brankáře Rubina.

08:40
    Moverare rozjel útočnou akci, kterou zakončoval jeden z jeho spoluhráčů. Puk končí mimo.

09:08
    Hraje se rychlý hokej tak, jak je v této soutěži zvykem.

09:24
    Victor Ejdsell to zkoušel individuálně, ale neuspěl proti obraně soupeře. Johansson následně obkroužil branku a vypálil. Rána končí mimo.

10:30
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Nyní pálil Fagemo, jehož pokus kryje brankář Färjestadsu

11:10
    Přes Mozíka se pokoušeli domácí rozjet zajímavou akci, ale hráči v zeleném ve středním pásmu o kotouč přišli.

11:20
    Svensson dokázal poměrně snadno zasáhnout proti střele ze střední vzdálenosti, kterou vyslal Lundqvist.

12:02
    Frölunda se dostala do postavení mimo hru, komerční přestávka. Pak buly ve středním pásmu.

12:04
    Rubin byl připravený, zasahovat proti střele Rydahla od modré čáry.

13:01
    Ekbom to zkoušel individuálně, ale jeho projektil končí mimo branku.

13:56
    Domácí celek se dostal do parádní střelecké pozice, ale zakončující hráč z ostré pozice pálil mimo branku. Nechybělo mnoho a BK vedlo o dva góly.

14:40
    Joel Lundqvist se dostal do útočného pásma, poslal před branku zajímavou přihrávku, ale nikdo ze spoluhráčů nedokázal zakončovat.

15:34
    Hostující celek se dostal do šance, Patrik Carlsson pálil od modré čáry, ale trefil jen střed branky, kde byl gólman.

16:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, kromě gólové situace jsme výraznější šanci neviděli.

16:20
    Hokejisté v zeleném se dostali do postavení mimo hru.

16:40
    Svensson zasáhl proti kotouči maskou, sudí chtěl přerušit hru, ale zápas pokračuje dál. Domácí rychle otočili směr hry a dostali se do útoku.

17:14
    Obrovskou šanci domácího Johanssona nadvakrát zneškodnil brankáře Rubin, hra pokračovala dál, a pak zakončoval nepokrytý VICTOR EJDSELL. Asistence: Johansson a Aslund.
    17:14 Victor EJDSELL - 2:0

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:32
    Lasch hledal spoluhráče mezi kruhy, ten byl ale obsazený, a tak se rychle směr hry otáčí.

18:52
    Ránou z dolní hranice kruhu se nyní prosazuje i s trochou štěstí se prosazuje DANIEL VIKSTEN. Bez asistence.
    18:52 Daniel VIKSTEN - 3:0

19:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

19:40
    Ještě jedno vhazování v útočném pásmu Frölundy.

20:00
    Vyloučení v týmu Färjestads BK (Ivarsson – 2 min., vysoká hůl).

20:00

20:01

20:16
    Svensson musel zasahovat proti střele od modré čáry, následně se bude vhazovat před jeho brankou.

20:50
    Lennström zkoušel nahodit kotouč do útočného pásma, ve středu hrací plochy byl zblokovaný.

21:06
    Gól při vlastním oslabení, a tak vede domácí celek 4:0. Johansson našel výborným pasem před brankou zcela neobsazeného PERA ASLUNDA,jehož rána končí přesně pod horní tyčkou. Asistence: Johansson.
    21:06 Per ASLUND - 4:0

22:00

23:14
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Domácí hráči mají více ze hry.

23:27
    Rána z kruhu přesně pod horní tyčku znamená vedení 5:0, parádní ránu vyslal VICTOR EJDSELL. Asistence: Johansson.
    23:27 Victor EJDSELL - 5:0

23:27
    Střídání v týmu Frölunda Indians: ze hřiště odchází Rubin, přichází Mattsson.

24:15
    Lasch si najel mezi kruhy, ale jeho rána byla zblokovaná posledním obráncem Färjestadsu.

25:00
    Pět minut hry je pryč ze druhé třetiny, domácí celek udělal důležité kroky k výhře v tomto zápase.

25:38
    Svensson kryje kotouč po střele, kterou vyslal Lundqvist.

26:23
    Hraje se rychlý hokej, Ekbolm rozehrává od své branky, následně se Sundström pokoušel propracovat do zakončení, ale neuspěl.

27:00
    Oba týmy střídají, kotouč mají hostující hokejisté za svou brankou.

27:52
    David Printz hledal spoluhráče před brankou, jeho obránce se dostal hodně hluboko do útočného pásma, ale nevymyslel akci vedoucí do výraznější šance.

29:01
    Mattsson kryje kotouč po střele jednoho z domácích hráčů. Komerční přestávka.

29:24
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, Viksten to zkoušel individuálně, ale zakončit nedokázal.

30:01
    Per Aslund nadvakrát zakončoval, následně to zkoušel Mozík, ale ani on nedokázal přesněji vypálit.

30:44
    Indians se dostali do útočného pásma, Petersson pálil z mezikruží, jeho rána byla zblokovaná, následně pálil Raymond, jehož pokus kryje brankář.

31:50
    Frölunda byla v útočném pásmu, ale neprosadila se.

32:02
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Domácí obrana se nyní zapomněla v útočném pásmu, toho využil hostující celek k rychlé protiakci. Po Fribergově pasu zakonočoval povedeným blafákem JOEL MUSTONEN. Asistence: Friberg.
    32:02 Joel MUSTONEN - 5:1

32:49

32:49
    Vyloučení v týmu Färjestads BK (Victor Ejdsell – 2 min., podrážení).

33:53
    Přesilovku sice hrají hostující celek, ale vůbec se nemůže dostat do útočného pásma.

34:15
    Velmi nepovedená početní výhoda z pohledu hostujícího celku. Ani jednou se zatím Indians nedostali do pásma.

34:49

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

35:30
    Sledujeme aktivní hru hostujícího celku, který se nyní sice nastěhoval do útočného pásma, ale na zakončení to stále není.

36:00
    Printz to zkoušel individuálně, když to nešlo kombinačně, ale ani on nedokázal najít recept na obranu.

36:40
    V útočném pásmu dokázali hosté prostřídat, ale následně vinou špatné rozehrávky Frölunda o pásmo přišla.

37:15
    Rydahl se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale nedokázal zakončit.

38:35
    Stollery to zkoušel bekhendovou střelou od modré čáry, hostující obránce však nedokázal výrazněji ohrozit branku.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:32
    Zakázané uvolnění domácího celku, buly před brankou Svenssona, který musí být pozorný.

39:32
    Oddechový čas pro domácí.

40:00

Domácí celek míří v tomto zápase za důležitou výhrou a pro odvetný duel na půdě Frölundy. Färjestads vede po dvou třetinách úvodního osmifinále 5:1.

40:01

40:01
    Zápas pokračuje třetí třetinou, do níž si domácí celek přinesl velké vedení o čtyři branky.

41:12
    Po parádní akci spoluhráčů se kotouč dostal až k RYANU LASCHOVI, jehož blafák byl povedený a otevřela se před ním volná část branky, kterou snadno trefil. Asistence: Hjalmarsson a Peterson.

42:31
    Ejdsell to nyní udělal výborně, dostal kotouč do útočného pásma, ale jeho střílená přihrávka před branku nikoho ze spoluhráčů nenašla.

44:04
    Färjestad se nyní dostal do další zajímavé střelecké pozice, ale finální zakončení nebylo přesné.

44:27
    Friberg to zkoušel samostatně středem, ale jeho projektil byl zblokovaný, následně tento hráč upadl a jeho akce končí.

45:58
    Hostující celek navyšuje své vedení a dává třetí gól z velmi podobné pozice. Tentokrát dostal puk PER ASLUND. Dostal se před branku a snadno zakončoval.
    45:58 Per ASLUND - 6:2

47:52
    Zaváhání domácí obrany dokázal hostující celek využít a snižuje na rozdíl tří branek. Tentokrát to byl DAVID PRINTZ, kdo uspěl střelou z dobré pozice a brankář domácích na tuto ránu viděl. Asistence: Rakhshani a Grönlund.
    47:52 David PRINTZ - 6:3

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Indians prohrávají o tři branky, ale hrají aktivně a pokouší se co nejvíce si vylepšit skóre.

50:51
    Aslund hrál v rohu hrací plochy, následně hledal spoluhráče před brankou. Pak pálil jeho kolega z ostré pozice a kotouč jen prolétl brankovištěm.

51:30
    Färjestads hraje aktivně a drží soupeře pod tlakem.

51:39
    Vyloučení v týmu Färjestads BK (Per Aslund – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (David Printz – 2 min., hrubost).

52:45
    Mnoho šancí momentálně při hře čtyři na čtyři k vidění není, sledujeme sice aktivní hru domácích, ale do šancí se nemohou přes dobrou obranu propracovat.

53:17
    Dva na jednoho jeli nyní domácí, ale finální přihrávka postrádala přesnost, výborně zasáhl vracející se bek.

53:39
    Oba týmy hrají v plném počtu.

54:00
    Peterson to zkoušel individuálně, ale ideální moment pro zakončení prováhal.

54:32
    Ejdsell si jde pro hattrick, tentokrát však ještě neuspěl. Rána mezi betony brankáře nebyla dostatečně důrazná.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase.

55:34
    Lasch to udělal dobře, vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale jeho pas před branku byl o poznání horší.

56:10
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.

58:00
    Hra se bez zakončení přelévá ze strany na stranu, mnoho šancí k vidění nyní není. Domácí v poklidu dohrávají zápas.

58:40
    Hraje se ve středním pásmu, Hjalmarsson vyhodil, ale Mozík rychle vracel puk.

59:00
    To už běží poslední minuta.

59:18
    Ještě při nejmenším jedno přerušení hry, vhazovat se bude před brankou domácích.

59:18

Färjestads vyhrává tento zápas celkem jednoznačně 6:3 a pro odvetný duel, který se hraje příští týden, má velmi dobrou výchozí pozici. Frölunda musí vyhrát o tři branky, ale se šlo do prodloužení.

Statistiky
    střely na branku 34:35
    střely celkem 43:48
    přesilovky 0:3
    trestné minuty 8:2 (20:27:38)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Nilsson (Erixon), 18. Ejdsell (Johansson, Aslund), 19. Viksten, 22. Aslund (Johansson), 24. Ejdsell (Johansson), 46. Aslund – 33. Mustonen (Friberg), 42. Lasch (Hjalmarsson, Peterson), 48. Printz (Rakhshani, Grönlund)

Färjestad Karlstad: Svensson (Holm) – Blum, Johansson, Mozík, Ekastahl Johnsson, Arnesson, Erixon, Ivarsson, Lawner – Lindqvist, Rydahl, Nilsson – Olofsson, Ryno, Johansson – Aslund, Johansson, Ejdsell – Viksten, Bäck, Jakobsson
    Frölunda HC: Rubin (Mattsson) – Stollery, Lennström, Ekbom, Moverare, Gröndlund, Gormley, Raymond, Printz – Friberg, Lundqvist, Mustonen – Fagemo, Sundström, Carlsson – Lasch, Hjalmarsson, Petersson – Rakhshani, Lasu, Roseli-Olsen
    Úterý 19.11.2019
    Frölunda - Färjestad 8:2

Branky a nahrávky: 4. Ekbom (Carlsson, Fagemo.), 6. Hjalmarsson (Rakhshan, Lasch), 30. Lasch (Hjalmarsson, Rakhshani), 32. Mustonen (Gormley, Lundqvist), 48. Lasu (Fagemo, Lennström), 49. Lasu (Carlsson, Lennström), 57. Lasu (Grönlund, Rakhshani), 58. Lennström (Mattsson.) – 8. Arnesson (Rydahl, Nilsson), 35. Rydahl (Lindqvist, Nilsson)