Boston – NY Islanders 2:3 (1:2 po s.n.) | Tampa – Dallas 3:4 (po pr.) | Philadelphia – Buffalo 6:1 (kon.)
Columbus – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Ottawa – Nashville 5:4 (po pr.) | Winnipeg – Chicago 1:4 (kon.)
Calgary – Montreal 3:4 (po pr.) | Colorado – Carolina 1:3 (kon.) | Arizona – Minnesota 5:8 (kon.)
Vancouver – Vegas 5:4 (po pr.)
Ottawa Senators
5:4 (0:1, 3:0, 1:3 - 1:0)
Nashville Predators
Pátek 20.12.2019, 01:40 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:34:37)

Utkání sledovalo 10 407 diváků.

Československá stopa v utkání:
    Do utkání žádný český, nebo slovenský hráč nenastoupil.

Trestné minuty: 4:8

Utkání je u konce a i když třetí třetina domácím ne zcela vyšla, dokázali se v prodloužení ze ztráty náskoku otřepat a v přesilovce si vybojovali po bombě Anthonyho Duclaira prémiový bod. Ottawa tak po dvou porážkách vítězí, Nashville naopak po dvou venkovních výhrách zaznamenal prohru.

62:40 Anthony DUCLAIR - 5:4

62:40
    Ottawa právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Domácí sice přesilovku zahájili neúspěšnou nabídkou na teč, hra v útočném pásmu ale pokračovala a po několika výměnách puku vystřelil ANTHONY DUCLAIR a bombou našel mezírku, kudy jeho rána prošla do sítě – 5:4. Asistence: Thomas Chabot, Jean-Gabriel Pageau.

62:16
    Dvě minuty za držení dostal Calle Järnkrok.

61:40
    Domácí budou hrát přesilovku, zatím mají ponechanou výhodu a hrají čtyři na tři.

61:01
    Domácí byli v brejku tří na jednoho, celou akci ale zazdil Tkachuk, když mu puk sklouzl z hole.

60:37
    Po Chabotově přihrávce se otočkou uvolnil Pageau, následná bekhendová střela ale skončila vedle branky.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 23:37
    Vyhraná vhazování: 32:41
    Hity: 26:18
    Trestné minuty: 4:6

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, byť měli domácí velice dobře našlápnuto. Ve 42. minutě využil přesilovku Brady Tkachuk a Ottawa v tu chvíli vedla o tří góly, jenže hosté se nevzdali, ihned snížili gólem Rocca Grimaldiho a pokračovali v náporu. V 50. minutě skóroval Ryan Johansen a vyrovnání přišlo v 54. minutě, kdy se individuálně prosadil Roman Josi. Další šance už Nashvillu nevyšly, dokonání velkého obratu se nekonalo a my si tak dáme pětiminutové prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    Domácí se nikam neženou, vypadá to, že jsou smířeni s prodloužením.

58:51
    Už to vypadalo, že se Duclair dostane do šance po úniku pravou stranou, byl však Fabbrem vytlačen za branku.

57:54
    Högbergův zákrok proti střele Ekholma z levého křídla byl tak trochu na náhodu, dokonce při něm nechal velkou část branky odkrytou.

56:50
    Nashville opět v tlaku, skoro to připomíná přesilovou hru.

55:27
    Další akce Ottawy skončila postavením mimo hru, domácím se teď skutečně moc nedaří.

54:57
    Tkachuk se daleko nedostal, byl zastaven ještě před červenou čárou.

54:12
    Za domácí zahrozil Brännström, jeho ránu z pravého kruhu zvládl Saros lapit.
    53:07 Roman JOSI - 4:4

53:07
    Nashville právě vstřelil branku!
    A už je skutečně srovnáno! Domácí sice reklamovali faul Turrise na Anisimova ve středním pásmu, zákrok ale prošel bez povšimnutí a vedle toho projel do útočného pásma ROMAN JOSI a svou individuální akci dotáhl do konce povedenou kličkou gólmanovi – 4:4. Bez asistence.

52:50
    Další výpad Nashvillu skončil postavením mimo hru, hosté si ale jdou nekompromisně za svým cílem – vyrovnat.
    51:29 Ellis měl šanci na vyrovnání

51:29
    Málem bylo srovnáno, když se zleva u branky objevil Ellis, jenže nedokázal neposedný puk dostat přes nataženého Högberga.

50:40
    Rázem je tu hokej na jednu branku, na tu domácí – Ottawa se pouze brání.
    49:39 Ryan JOHANSEN - 4:3

49:39
    No a pozor, už je to jen o jediný gól! Hosté využili přesilovku, když se po průniku do útočného pásma dostal puk na modrou čáru, odkud nabízel nahození na teč Ryan Ellis a toho svým sklepnutím do odkryté části branky využil RYAN JOHANSEN – 4:3. Asistence: Ryan Ellis, Matt Duchene.

49:12
    Přesilovka pro Nashville. U mantinelu fauloval Mark Borowiecki a dostal dvě minuty za podrážení.

48:12
    Josi ztratil v útočném pásmu puk a výsledkem byl brejk Chrise Tierneyho. Ten se natlačil přes obránce k Sarosovi, jeho branku ale přestřelil!

47:14
    I ve třetí třetině vidíme svižný hokej s mnoha útočnými výpady, nudit tento zápas nemůže.

46:24
    Zprava zakončoval Beaudin, Sarosovu branku ale minul.

45:50
    Pageau opět našel najíždějícího Tkachuka, tentokrát se ale útočník Ottawy ke střele nedostal a byl vytlačen do rohu.

44:22
    V dobré pozici na střelu byl domácí Duclair, jeho ránu z mezikruží zvládl Saros vyrazit.

43:53
    V rohu kluziště se odehrála krátká, ale výživná strkanice mezi Naměstnikovem a Sissonsem, rozhodčí ale vše rychle uklidnili a dokonce se ani nevylučovalo.

43:28
    Bolestivý náraz do mantinelu má za sebou hostující Blackwell, kterému se vyhl protihráč a útočník Nashvillu si lehce poranil ruku.

42:40
    Najednou je Nashville zase trochu více na koni, cítí, že výsledek ještě není rozhodně ztracen.
    41:35 Rocco GRIMALDI - 4:2

41:35
    Je tu ale bleskové snížení, když po akci v útočném pásmu vyjel zpoza branky ROCCO GRIMALDI a natřikrát doslova došťouchal puk mezi tyčku a beton gólmana Högberga – 4:2. Asistence: Matt Duchene, Ryan Ellis.
    41:20 Brady TKACHUK - 4:1

41:20
    A přesilovka je využitá! Po rychlé akci se do pásma dostal Duclair a přes Pageaua doputoval puk na levou stranu, odkud prudkým švihem z kruhu skóroval BRADY TKACHUK. Asistence: Jean-Gabriel Pageau, Anthony Duclair.

41:02
    Vyhození hostů letí přes všechny čáry, Ottawa musí začínat od začátku.

40:25
    Hned v úvodu třetiny je tu vyloučeni na straně Nashvillu, dvě minuty za sekání dostal Colin Blackwell.

Trestné minuty: 2:4

Čtyřicet minut hry je minulostí a jestliže na tom byli po první třetině lépe hosté, tak po té druhé je to zcela naopak. Ottawa předvedla parádní obrat, když ve 24. minutě dvakrát udeřila. O srovnání se střelou zblízka postaral Colin White a do vedení dostal domácí Vladislav Naměstnikov, když dorážel Pageauovu střelu. Nashville se pak snažil o vyrovnání, jenže bez úspěchu a v předposlední minutě navíc potřetí inkasoval, zblízka se prosadil Arťom Anisimov. Do kabin se tak odešlo za stavu 3:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45
    Ještě jedna akce domácího celku, který je teď opravdu na koni, tentokrát to však skončilo bez pořádného zakončení.
    38:41 Arťom ANISIMOV - 3:1

38:41
    Teď už to ale domácím vyšlo a je to o dvě branky! Akce v útočném pásmu pokračovala, Ennis naservíroval přihrávku před brankoviště, kde číhal ARŤOM ANISIMOV a ten rychlým švihem trefil prostor nad Sarosovým betonem – 3:1. Asistence: Tyler Ennis, Ron Hainsey.

38:26
    Anisimov měl docela dost prostoru i času na střelu, z dobré pozice ale šanci prováhal a Sarose neprostřelil.

38:08
    Domácí Ennis se pokusil o florbalové zakončení, které letos už dvakrát vyšlo Svečnikovovi, tentokrát ale zakročil Dante Fabbro a puk Ennisovi sklepl z hole.

37:42
    Boninova střela z pravého kruhu byla sražena do rohu, Ottawa se vzápětí osvobodila.

36:23
    Ekholm za vlastní brankou čeká, až mu dostřídají spoluhráči. Nashville se chystá k dalšímu výpadu.

35:19
    Od modré čáry střílel Borowiecki, Saros jeho pokus pouze vyrazil před sebe a připustil tak Pageauovu dorážku z otočky. Tu pokryl Hamhuis, byl ale trefen do nohy a s bolestivou grimasou zamířil na střídačku.

34:31
    Nashville se začíná nadechovat k náporu, poslední okamžiky se odehrávají hlavně před brankou domácích.
    33:18 Vynikající Brännströmův obranný zákrok

33:18
    Velká šance hostů na srovnání. Po kombinaci v útočném pásmu zakončoval do odkryté branky Forsberg, Högberga ale zvládl zastoupit Brännström a puk srazil!

32:59
    Ennis hledal mezírku v Sarosově postoji, ten je vychytal. Přesilovka domácích je zároveň u konce.

32:23
    Watson se snažil vyhodit puk z pásma, jenže ten opustil hrací plochu přes plexi. Rozhodčí se nakonec dohodli, že to bylo z tečí a další vyloučení na straně Nashvillu tak nenásledovalo.

31:26
    Pageau dlouho signalizoval, že je volný, po přihrávce ale pálil mimo Sarosovu branku.

30:59
    Vylučuje se na straně Nashvillu, dvě minuty za podrážení obdržel Roman Josi.

30:19
    Přečíslení hostů tři na dva skončilo Josiho přihrávkou na Sissonse, ten ale byl z úhlu na Högberga tak nevyzrál.

29:24
    Na druhé straně předvedl golfák Matt Irwin, jeho dělovka se však zastavila o jednoho z clonících hráčů.

29:02
    Chabotova tvrdá střela sice skončila za Sarosem, o zlomek vteřiny předtím se už ale pískalo jeho opravdu těsné postavení mimo hru.

28:25
    Hainseyho pokus minul Sarosovu branku, Ottawa však pokračuje v náporu a nedává soupeři vydechnout.

27:59
    Ottawa si vybojovala puk v rohu vlastního pásma a dopředu už pospíchá Chris Tierney.

26:59
    Stále je to velice aktivní hokej z obou stran, žádá vyčkávaná. Oba celky se neohroženě vrhají do útoku.

25:58
    Turris potáhl akci levým křídlem, následný švih skončil u pozorného Högberga.

24:45
    Nashville to samozřejmě nechce nechat jen tak, sledujeme tak snahu hostů o rychlé vyrovnání skóre.
    23:52 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 2:1

23:52
    No a je tu obrat. Po dalším rychlém přechodu do útoku vystřelil Pageau, jenže trefil pouze VLADISLAVA NAMĚSTNIKOVA, který si následně zpracoval a bleskovým zakončením překvapil rozhozeného Sarose – 2:1. Asistence: Jean-Gabriel Pageau.
    23:02 Colin WHITE - 1:1

23:02
    A je srovnáno! Ottawa přečkala šanci soupeře, dostala se do kontru, Tierneyho střela ještě nebyla přesná, nicméně k puku se dostal COLIN WHITE a střelou zblízka jej pověsil pod horní tyčku Sorosovy branky – 1:1. Asistence: Chris Tierney, Mark Borowiecki.

22:39
    Kousek za kruhy napřáhl ke švihu hostující Ellis, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

22:12
    No a je po přesilovce, neboť na útočné modré čáře se nedovoleného bránění dopustil domácí Thomas Chabot. Síly na ledě se nám tak vyrovnávají.

21:51
    Už se ale pískalo a na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za držení míří Colton Sissons.

21:34
    Domácí si zahrají přesilovku, zatím mají ponechanou výhodu.

21:20
    Nick Paul ukázal důraz, dokázal obránci vzít puk a najednou byl před Sarosem, toho ale zblízka nedokázal překonat.

20:59
    Výpad Ottawy po levé straně skončil sraženým pokusem Chrise Tierneyho, vhazuje se v pásmu Nashvillu.

Trestné minuty: 0:0

Je za námi první třetina, která přinesla střelecky velmi aktivní hokej, nicméně z toho všeho padl pouze jediný gól. O ten se ve 12. minutě postaral po rychlém výpadu zpoza branky Craig Smith a dostal tak hosty do vedení. Jak už bylo řečeno, jak domácí, tak i hosté předváděli střelecký festival, na koho ale oba celky mohou spolehnout, jsou gólmani. Högberg i Saros jsou muži na svém místě a mnoha zákroky se postarali o to, že skóre je pouze 0:1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:33
    Málem tu byl druhý úder hostů, kteří vystihli nedůraznou rozehrávku Ottawy, do pásma se dostal Forsberg, švih z levého kruhu však Högberg zvládl vyrazit.

18:52
    Rozehrávka domácích byla nepřesná, puk skončil na zakázaném uvolnění a hra se tak prací před Högberga.

18:17
    K odraženému puku se dostal Turris, střelu z otočky mu ale gólman Nashvillu vyrazil.

17:45
    Ottawa by velice ráda ještě před koncem třetiny vyrovnala, útočná činnost by ale chtěla více důrazu.

16:42
    Začalo se hodně střílet, Högberg nyní krotil pokus od pravého mantinelu, měl to navíc těžší, neboť před ním clonilo hned několik plejerů.

15:57
    Na druhé straně nejprve střílel Connor Brown, Saros jeho ránu vyrazil, bleskově se ale puk vrátil před jeho brankoviště a Pageau se snažil o došťouchnutí za gólmanova záda. Nashville však ale i nadále drží nulu.

15:37
    Craig Smith je v první třetině velmi aktivní a neustále se motá okolo Högbergovy branky. Nyní to zkoušel u jeho pravé tyčky, brankář Ottawy musel situaci řešit přikrytím puku.

14:23
    Nashville je nyní jasně lepší, do zakončení se cpal Järnkrok a Högberg měl zase plné ruce práce.

13:40
    Craig Smith byl blízko své druhé brance, když se najednou zjevil mezi kruhy a zakončoval do poloodkryté branky. Gólman Ottawy se ale zvládl natáhnout a puk na poslední chvíli zastavit.

12:56
    Vedoucí branka hosty nabudila, opět se natlačili zprava před Högberga. Ten si ale v tuto chvíli svou branku zvládl ohlídat.
    11:16 Craig SMITH - 0:1

11:16
    No vida, a hned je tu gól hostů... Po nahození do útočného pásma se Högbergovi nepovedlo rozehrát podle jeho představ, u mantinelu zachytil puk Turris, přihrál na CRAIGA SMITHE a ten po výjezdu zpoza branky poslal bekhendem puk za gólmana. Asistence: Kyle Turris.

10:53
    Hraje se sice svižný hokej, hra se přelévá od branky k brance, zatím ale schází vyložené šance.

10:02
    Podobně dopadla akce i na druhé straně, Borowieckiho vychytal Saros.

09:14
    Od modré čáry nahazoval Josi, Högberg si ovšem dokázal puk v houštině těl najít a zakročit.

08:45
    Zpoza branky si vyjel Tkachuk a snažil se bleskově zasunout puk za Sarosovu tyčku. Ten se stačil přemístit a betonem pokrýt daný prostor.

08:21
    Englund pouze kontroloval vyhození hostujícího celku a pískalo se zakázané uvolnění.

07:50
    U levého mantinelu zpracoval těžkou přihrávku hostující Smith a ihned vyslal prudký švih. Högberg zasáhl lapačkou a přerušil hru.

06:31
    Saros teď sebou pěkně mrskal na brankovišti, ale vyplatilo se, zvládl další ošemetnou situaci a puk po Paulově střele srazil k mantinelu.

05:22
    Výpad Ottawy tři na dva byl zakončen střelou z levé strany, Saros byl ovšem u své tyčky opět připraven a hravě puk vyrazil.

04:01
    Až nyní se ke střele z pravého kruhu dostal Colin White, první švih se zastavil o nohy obránce, ten druhý vyrazil pozorný Saros.

03:26
    Nashville začal být hodně aktivní, nyní se hraje prakticky neustále u branky domácího celku.

02:11
    Od pravého mantinelu vyslal nenápadné nahození hostující Sissons a Högberg měl na brankové čáře docela potíže. Nakonec ale zvládl neposedný puk zkrotit a přerušit hru.

01:40
    Hosty vyhozený puk skončil přesně u Högberga, ten ihned rozehrál na své dojíždějící spoluhráče.

00:59
    Jako první se do útoku vydali domácí, Connor Brown však se svým výpadem pravou stranou neuspěl.

00:01

Ottawa Senators: M. Högberg (Gustavsson) – Hainsey (A), Chabot, Brännström, Borowiecki (A), Goloubef, Englund – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Duclair, Tierney, N. Paul – Ennis, Anisimov, Naměstnikov – White, Beaudin, L. Brown.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm, Irwin, Hamhuis – Järnkrok, Johansen, Trenin – Grimaldi, Duchene, F. Forsberg – C. Smith (A), Turris, Blackwell – Watson, Bonino, Sissons.

Rozhodčí: Skilliter, Hebert – Sericolo, Kovachik.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v Canadian Tire Centre začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.