7:3 (2:1, 1:2, 4:0)
HC Strakonice
Pátek 06.03.2020, 19:00Krajská liga: Jihočeský kraj • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Samotné utkání začne za pár minut, nyní zdravím skupinu fanoušků Strakonic, kteří se transportovali více než 100 km na pelhřimovský zimní stadion, aby podpořili svůj tým. Klobouk dolů.

Na led nastoupili hosté.

A nyní již domácí tým!

Na úvod jedna slavnostní chvíle, kulaté sedmdesáté narozeniny v těchto dnech oslavil Jiří Tomšů, který se dlouhá léta podílí na chodu zimního stadionu. I ode mě tedy vše nejlepší.

Tak a jde se na věc...

00:01

00:47
    Svoboda netrefil v dobré pozici ideálně puk, na druhé straně zasahuje Jíra.

01:05
    Jíra kryje pokus Šebesty.

02:30
    Hosté se usadili před Jírou, přímá střela na bránu ale nepřichází.

03:19
    Lední Medvědi právě vstřelili branku!
    MARTIN HADRAVA si najel mezi kruhy a přesnou střelou dopravil puk za záda Myslivce. Asistence Marek Hadrava.

04:32
    DAVID ŠULÁK si udělal z pětice hostů kužely na slalom, poté obkroužil branku a překvapeného Myslivce prostřelil k tyči. Bez asistence.

05:29
    Filip Kasalý tentokrát Myslivce nenachytal, ale zdá se, že hostující brankář nebude v nejlepší formě.

06:47
    Puk z hole Bohumila Svobody našel Myslivec ve své výstroji.

07:52
    Bednaříkův únik likviduje Jíra, Bednařík to zkoušel do bekhendu, ale domácí brankář chytá.

10:21
    Hákování a dvě minuty pro Marka Hrubého.

11:02
    Zámek...

11:54
    Hosté vyhazují.

12:22

12:22
    Podražení a dvě minuty pro Martina Vysloužila.

12:45
    Zámek...

13:08
    Závar hostů na chvíli přerušil puk směřující na tribunu.

13:13
    Domácí vyhazují.

13:51
    Domácí hrozí v oslabení, Myslivec chytá.

14:22

15:09
    Šulák opět na krasojízdě, tentokrát ale Myslivec v zákroku pohotovější.

15:38
    Podražení a dvě minuty pro Václava Paška.

Strakonice právě vstřelily branku!
    Puk za Jírova záda dotlačil Patrik Šebesta, co na tom, že to bylo po kontaktu hostujícího hráče s Jírou v brankovišti a domácí brankář nemohl zasáhnout...Asistence David Ruda.

20:00

Po první třetině vedou Poutníci nad Strakonicemi 2:1. Po dobrém vstupu do třetiny hosté snížili v jejím závěru, nutno dodat, že situace předcházející vzbuzovala jisté pochybnosti...Druhá třetina začne cca v 19:49.

20:01

20:47
    Kopic zvoní na tyč.

21:56
    Držení a dvě minuty pro Davida Kováře za držení.

25:25
    Oba týmy se snaží o útočnou hru, zatím ale vládne na hokejkách nepřesnost.

26:44
    Svoboda nyní řádně protáhl Myslivce, je možné, že hostujícímu brankáři pomohla branková konstrukce.

27:16
    Martin Hadrava pálí, ale Myslivec vyráží do ochranné sítě.

27:58
    Myslivec se rozchytal. Nyní byl Martin Hadrava zcela sám před brankářem Strakonic, přesto neuspěl.

28:18
    Vysoká hůl a dvě minuty pro Lukáše Martínka.

28:37
    V oslabení Votápek zblízka přestřelil zařízení.

29:21
    Bohumil Svoboda dvě minuty za faul loktem.

29:30
    Zámek...

30:04
    Jaroslav Hřebíček přesným zásahem vyrovnává stav utkání. Asistence Václav Pašek.

30:25
    Další útok na domácí branku, Jíra chytá.

30:31
    A opět Jíra, tentokrát vyráží puk do ochranné sítě.

30:55
    Zámek...

31:10

31:21

31:47
    Svoboda v další šanci neposílá domácí do vedení.

32:15
    Bohumil Svoboda dvě minuty za hákování.

32:28
    V oslabení zavezl MIROSLAV KOPIC puk do pásma, vystřelil a po drobné teči končí puk v brance. Bez asistence.

33:00
    Zámek...

33:56

34:15

35:10
    Teď domácí útok spálil neuvěřitelnou šanci...

35:15
    Jaroslav Hřebíček dvě minuty za zdržování hry.

35:20
    Zámek...

36:00

36:31

37:16

38:10
    Závar před Myslivcem, ten drží Strakonice nad vodou.

38:54
    David Ruda trestá nedůraz v domácí obraně. Asistence. Martin Müller a Patrik Řehoř.

39:45
    Současné vyloučení – Petr Votápek a David Kovář – oba za hrubost.

40:00

Po čtyřiceti minutách je skóre nerozhodné, opět hosté udeřili v záběru třetiny. Třetí třetina bude jistě velmi zajímavá a zdaleka nemusí rozhodnout. Hokej pokračuje v 20:42.

Třetí dějství dnešního dramatu začne co nevidět...

40:01

40:22
    Hned v úvodu třetiny testuje Martin Hadrava pozornost Myslivce.

41:11
    Dvě minuty pro Pavla Samohejla za podražení.

41:16

41:45
    5 na 4.

41:49
    Přesilovku využívá BOHUMIL "Kalašnikov" SVOBODA po nacvičené kombinaci. Asistence Filip Kasalý a Martin Hadrava.

43:42
    Další snahu domácích o skórování kazí Myslivec.

45:16
    Teď Bohouš Svoboda mířil až moc vysoko, puk končí v ochranné síti.

46:49
    Pelhřimovští nyní zavřeli hosty v pásmu, Myslivec šance chytá.

48:32
    Teď měli světlou chvilku hosté, kteří hrají velmi nenápadně, ale jejich akce dávají smysl a domácí obrana musí být stále v pozoru.

49:27
    Domácí jdou po hlavě do každého souboje.

50:00
    V půli poslední části zápasu Jíra skvěle podržel Pelhřimov.

51:41
    Vysloužilovu tutovku likviduje Myslivec.

53:09
    Votápek v úniku 2 na 1 našel BOHUMILA SVOBODU a tomu se tentokrát náboj v komoře nezaklínil. Asistence Petr Votápek.

53:56
    Myslivec drží poslední šance hostů na úspěch v dnešním zápase.

54:32
    Zdánlivě ztracený puk domácí vybojovali a Myslivec si ani teď neodpočine.

54:38
    Důraz na brankovišti předvedl BOHUMIL SVOBODA. Spolehlivý střelec velmi přiblížil domácí k prvnímu bodu v semifinále. Bez asistence.

55:20
    Marek Hadrava viděl Myslivce hodně venku z branky, tak to zkusil lobem, ovšem ne moc důrazně.

56:39
    Je rozhodnuto. PETR VOTÁPEK dokončil akci Martina Vysloužila a je to sedmý hřebíček do hostující rakve. Asistence Martin Vysloužil.

58:00
    120 vteřin do konce se nejspíš dohraje pouze z povinnosti.

59:00
    Minuta do konce zápasu.

59:10
    Co jste hasiči...

59:25
    Dvě minuty pro Martina Vysloužila za nedovolené bránění.

Ve třetí třetině domácí rozhodují o vítězství 7:3 a v semifinále tak Poutníci vedou nad Strakonicemi prvním bodem. Na dalším domácím zápase Pelhřimova napočtenou. (21:20:21)

Pavel Blažek

Branky a nahrávky: 4. Hadrava Martin (Marek Hadrava), 5. Šulák, 33. Kopic, 42. Svoboda B. (Kasalý F., Hadrava Martin), 54. Svoboda B. (Votápek), 55. Bohumil Svoboda, 57. Votápek (Vysloužil) – 19. Šebesta (Ruda), 31. Hřebíček (Pašek), 39. Ruda (Müller, Řehoř)

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Jíra (Urban) – Buchta, Hráček, Cerhán, Martínek, Bříza, Zadražil, Vrátný D., Vrátný J., Hadrava Marek, Štěrba, Votápek, Kasalý F., Vysloužil, Siřiště, Kopic, Šulák, Svoboda B., Svoboda L., Hadrava Martin, Barták
    HC Strakonice: Myslivec (Vastl) – Škoda, Kovář, Hrubý, Koryťák, Řehoř, Hřebíček, Müller, Menšík, Samohejl, Pašek, Šebesta, Křenek, Mikeš, Růžička, Ruda, Jiřinec, Bednařík

Rozhodčí: Lukáš Květoň, Filip Svoboda — Antonín Knor, Petr Soukup