Frankfurt – Schalke 2:1 (kon.) | Augsburg – Hoffenheim 1:3 (kon.) | Dortmund – Mohuč 0:2 (kon.)
Leverkusen – Kolín nad Rýnem 3:1 (kon.) | RB Lipsko – Düsseldorf 2:2 (kon.)
RB Lipsko
2:2 (0:0)
Fortuna Düsseldorf
Středa 17.06.2020, 20:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 32. kolo

To už je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (22:29:15)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:10. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 7:7.

Dlouho to vypadalo, že nás čeká bezbrankové utkání, první půle tomu napovídala. Lipsko se však přece jen dokázalo prosadit, během tří minut navíc skórovalo rovnou dvakrát a kráčelo si za snadnými třemi body. Düsseldorf se následně marně pokoušel o srovnání, protože se nemohl absolutně k ničemu dostat. Tři minuty před koncem se však konečně prosadil a za pět minut v nastavení senzačně vyrovnal stav zápasu. Fortuna si tak bere důležitý bod do boje o záchranu, zatímco Lipsko se ještě možná bude strachovat o pozici zajišťující Ligu mistrů.

90+5

90+4
    Žlutou kartu dostává Angeliño (RB Lipsko).

90+2
    Düsseldorf právě vstřelil branku!
    Fortuna senzačně srovnává a nejspíš si připíše velmi cenný bod! Centr od rohového praporku dokonale prodloužil na zadní tyč Mathias Jörgensen, kde se dokázal uvolnit ANDRÉ HOFFMANN, který hlavou dostal míč do sítě. Asistence: Mathias Jörgensen.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Pomalu vstupujeme do nastavení a Red Bull působí hodně nervózně. Nyní to zachránil Angeliño, který zachytil pas a míč rychle odkopl daleko od brány.

89
    Hosté jsou na nohou, další útočnou akci vedl Markus Suttner, který donutil soupeře alespoň k faulu, což znamená standardní situaci.

87
    Přichází zvrat, hosté ještě snižují a Lipsko se bude muset strachovat o výhru! Fortuna se s míčem dostala až do šestnáctky, kde se Kenan Karaman v souboji s Dayotem Upamecanem pomohl hraničním zákrokem, ale faul to dle hlavního sudího nebyl. Vzápětí se ke střele dostal Marcel Sobottka, který ale místo brány trefil jen STEVENA SKRZYBSKIHO, což bylo vlastně dobře, protože tečoval míč mimo dosah Pétera Gulácsiho. Asistence: Marcel Sobottka.

85
    Lipsko zapojuje do své kombinaci i svého brankáře, ale ten nepřihrával zrovna přesně. Naštěstí pro něj jeho zaváhání jeho spoluhráči rychle napravili.

84
    Red Bull mohl navýšit vedení. Po centru z hranice šestnáctky vypálil prvně Patrik Schick, ale ten trefil jen hráče před sebou. Následně střílel ještě Amadou Haidara, ale ten už nemířil přesně.

83
    Fortuna už nemá moc síly, takže ani moc nenapadá. Vyloženě se tak vyčkává na konec utkání.

82
    Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Alfredo Morales, přichází Kevin Stöger.

82
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Amadou Haidara.

81
    Steven Skrzybski v situaci jeden na dva raději zakopl míč do autu, nechtěl riskovat žádnou šanci soupeře.

80
    Zbývá nám poslední desetiminutovka, která už se asi bude dohrávat v klidu. Red Bull jen tak kombinuje a snaží se jen neudělat chybu.

78
    Lukas Klostermann dobře unikl hostující defenzivě, ale pak ztroskotal na Floriana Kastenmeierovi, který chytá docela dobře, ale na výhru to asi stačit nebude.

Lukáš Mihal

Branky: 60. Kampl (Upamecano), 63. Werner (Halstenberg) – 87. Skrzybski (Sobottka), 90+2. Hoffmann (M. Jörgensen)

Karty:   90+4. Angeliño (RBL)

RB Lipsko: Gulácsi – Adams, Klostermann, Halstenberg, Angeliño – Sabitzer (C) (82. Haidara), Kampl, Laimer (46. Upamecano) – Olmo (63. Forsberg) – Nkunku (46. Schick), Werner (76. Lookman).
    Náhradníci: Mvogo – Orban, Upamecano, Konaté, Mukiele, Haidara, Forsberg, Lookman, Schick.

Fortuna Düsseldorf: Kastenmeier – M. Jörgensen, Hoffmann, K. Ayhan – Zimmer (66. Zimmermann), Morales (82. Stöger), Bodzek (C) (75. Thommy), Valon Beriša (66. Sobottka), Suttner – Hennings (66. Karaman), Skrzybski.
    Náhradníci: R. Wolf – Zimmermann, Bormuth, Thommy, Stöger, Sobottka, Kownacki, Karaman, Ofori.

Rozhodčí: Gräfe – Grudzinski, Wessel