Čeljabinsk – Jekatěrinburg 1:3 (kon.) | Riga – Barys 2:3 (kon.) | Minsk – Jokerit 5:0 (kont.)
Čerepovec – Chabarovsk 6:4 (kon.) | Jaroslavl – Spartak Moskva 7:2 (kon.) | N.Novgorod – Ufa 2:3 (kon.)
Omsk – Novosibirsk 1:0 (kon.)
Avangard Omsk
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Čtvrtek 03.09.2020, 18:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

Československá stopa v utkání
    Jiří Sekáč (Avangard Omsk): 2 střely na branku; jedno vyloučení za dvě minuty; 3 hity; celkový čas na ledě: 18:52. (21:32:37)

I ve třetí části Omsk přestřílel svého soka. I když ne o tolik jako ve druhé třetině. Přesto byli domácí lepším týmem a po zásluze se dočkali vedoucí branky, když využili svou třetí přesilovou hru. Sibir měl pak v závěru pár ošemetných situacích před Garipovem, ale ten udržel nulu a i díky němu Omsk vítězí ve svém prvním zápase nového ročníku KHL!

Střely na branku ve třetí třetině: 10:5!
    Střely celkem v zápase: 41:20!

59:55
    Další vyhození Omsku, které míří asi metr od prázdné branky. Už to vypadá pro domácí nadějně.

Oddechový čas pro domácí.

59:20
    Puk byl ve třetině Omsku, avšak bez střelby. Následně se domácím daří vyhodit z vlastní třetiny. Oleg Li přitom ztratil svou helmu a musel rychle na střídačku.

58:30
    Sibir to zkusí bez brankáře. Power play!

58:00
    Poslední dvě minuty zbývají hostům, aby dokázali dostat zápas do prodloužení.

57:15
    Až v závěru se jim daří vytvořit tlak. Puk se odrazil mimo branku a Omsk nyní přečkal těžké chvíle.

56:45
    Hosté se snaží ve své přesilovce o dosažení vyrovnání, ale zatím se jim nedaří dostat do pořádnější šance.

55:31
    Omsk si komplikuje situaci. Za podražení je nyní vyloučen Corban Knight.

53:49
    Omsk přežil i toto oslabení a v koncovce zápasu vede těsným rozdílem.

52:49
    Hosté se nyní usadili ve třetině Omsku. Jedna tvrdá rána, která skončila za brankou a Garipov se jen oháněl, odkud se objeví puk před jeho brankou. Dobře to pro něj nyní dopadlo.

51:26
    Jeden z hráčů Omsku si nyní dovolil husarský kousek. Dostal se až před brankáře, ten vyrazil jeho přízemní zakončení. Vzápětí se ještě pokoušel o dorážku, ale to už byl zpacifikován hráčem Sibiru.

51:11
    Šance pro hosty. Sekáč usedá na trestnou lavici za podražení.

50:20
    Omsk rázem ožil a přidal ještě více na tempu. Nyní se hraje převážně ve třetině hostujícího celku.
    49:19 Reid BOUCHER - 1:0

49:19
    Avangard právě vstřelil branku!
    Svou třetí přesilovku už Avangard využívá. REID BOUCHER dostal ukázkový pas z levé strany a ten v pokleku zavěsil puk pod horní tyč. Zde se již Anton Krasotkin neměl šanci stihnout přesunout. Asistence: Corban Knight a Sergej Tolčinskij.

49:00
    Ihned od úvodu přesilovky se domácí snažili v pásmu o překonání hostujícího brankáře. Ten však zatím chytá hodně jistě a i nyní ukryl puk pod svou výstrojí.

48:37
    Jaroslav Chabarov je podruhé vyloučen. Nyní za podrážení.

47:59
    Omlouváme se Vám za menší výpadek internetu. Druhá přesilovka Sibiru v zápase neskončila brankou a stále tak čekáme na úvodního střelce tohoto střetnutí.

45:43
    Ze středu hřiště zakončoval Oleg Li, avšak vypadalo to, že minul branku Omsku.

44:54
    Jemelin narazil na hrazení Menšikova a odpyká si menší trest.

44:34
    Vše ukončil Sibir. Konkrétně střela Sajustova z pravé strany. Před Garipovem se ještě pokoušel dorážet Šarov, ale už se nedostal k puku.

44:00
    Delší pasáž hry bez přerušení. Puk putuje z jedné strany na druhou bez střelby na jedni či druhou branku.

42:49
    Dlouhé nahození tlumil Garipov a bleskurychle poslal puk zpět do hry. Jeho spoluhráčům se však nepodařilo nyní zaútočit a ztrácí puk ve středním pásmu.

41:40
    Po rychlé výměně kotouče za brankou Sibiru, musel Krasotkin opět zasahovat. Puk však letěl přímo do jeho výstroje, přesto měl problémy utlumit letící puk.

41:12
    Zato střela od Kaskiho z levé strany, byla dobře schovaná. Anton Krasotkin si však pohlídal u tuto ošemetnější situaci.

40:22
    O první útok ve třetí třetině se postarali hosté. Nicméně tato střele nemohla výrazně ohrozit Garipova v jeho brance.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 22:7
    Střely celkem: 31:14

Ve zbývající části druhé třetiny se již nic zásadního nestalo. Ve druhé třetině přibylo střel, hlavně na straně domácích. Ti také hráli dvě přesilové hry, ale ani jednu nedokázali přetavit v branku. O největší šanci (ve druhé přesilovce Omsku) se postaral Sekáč, ale nedokázal zvednout dostatečně puk!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

37:49
    Hosté zvládají i své druhé oslabení bez újmy. Nicméně tato přesilovka Omsku byla nebezpečnější, než jejich první.

37:31
    Hosté se osvobozují, poté co museli řešit několik nahození na svou branku.

37:03
    Avangard pokračuje v náporu a nyní kombinuje v pásmu Sibiru. Bude z toho úvodní branka zápasu?
    36:10 Jiří Sekáč nebezpečně dorážel puk

36:10
    Reid Boucher nahodil na Krasotkina a ten vyrazil puk. Následně dorážel , Jiří Sekáč, ale nedokázal dostatečně zvednout puk nad betony přesouvajícího se brankáře. Velká šance pro Omsk v této přesilové hře!

35:45
    Jaroslav Chabarov šel pomstít tvrdý hit, který byl spáchán na jeho spoluhráče. Začal ze zadu strkat do Jemelina a jeho počínání je odměněno dvou minutovým trestem.

35:12
    Nyní bylo horko před Garipovem, který nakonec našel puk pod sebou. Ale také si tam nebezpečně sjížděli hráči hostí.

34:31
    Sergej Šumakov si najížděl před branku, kde se pokoušel dorazit nahození zpoza branky, ale neuspěl.

33:38
    Danil Romancev skryl střelu za hráče Omsku. Garipov však střelu od levého mantinelu dobře viděl a zasahuje lapačkou.

33:15
    Oba celky nyní nahazují jen puky do třetiny a snaží se napadáním vybojovat puk. Ani jednomu z nich se to nyní nedaří.

32:25
    Sergej Šumakov podle rozhodčích přebíral puk v ofsajdu a byl mu odpískán tento prohřešek.

31:12
    Ani ve druhé přesilovce branka nepadla a stále sledujeme bezbrankový stav zápasu. Omsk však nehrál přesilovku špatně, jen chybělo více důrazu před brankou Sibiru.

30:27
    Po vhazování se hosté osvobozují a zatím se jim daří bránit přesilovku Omsku.

30:22
    Po dalším, nyní takovém nahození, zasahuje už Krasotkin.

29:43
    Reid Boucher po obdržení přihrávky na pravé křídlo pálil bez přípravy a minul branku Sibiru.

29:00
    Denis Zernov se vydal do útoku a zkoušel přihrávat na svého najíždějícího spoluhráče, který byl však zahákován Milovzorovem.

28:23
    O další střelecký pokus se zasloužil Maxim Čudinov, jehož ránu Krasotkin viděl a vytáhl proti ní svou lapačku.

27:50
    Jestřábi jsou tak aktivnější ve své střelbě. Aktuální statistika střel na branku je 19:10!

27:35
    Hra je nyní přerušena. Branka Garipova se musí uchytit do správného místa.

27:26
    Alexej Běreglazov si vybruslil do prostoru horních kruhů a vystřelil. Jeho rána byla ztečována do ochranné sítě. Zajímavá statistika ve vhazování, kdy Omsk jasně vede a to 22:5!

26:20
    Sergej Tolčinskij nedokázal podržet puk v útočném pásmu a Sibir se dostává do středního pásma. Nutno podotknout, že přihrávka na hráče Omsku šla do hodně složité situace.

25:33
    Lze na obou týmech pozorovat, že je začátek ročníku. U obou týmů je poměrně dost chybiček v kombinaci.

24:34
    Sergej Šumakov se sám rozjel do pásma proti jednomu bránícímu hráči. Nakonec se rozhodl pro střelu z dálky, Krasotkin si vše pohlídal a vyrazil puk.

23:41
    Hráči Omsku nyní bojují za brankou Sibiru, ovšem jejich snaha je pro tentokrát marná a jejich soupeř nakonec získává puk do své moci.

22:30
    Druhá třetina začala útočně na obou stranách, ale oba brankáři zatím působí hodně sebejistě.

21:23
    Půlená přesilovka Sibiru je minulostí a již se hraje v plném počtu.

21:05
    Garipov nyní zalehl puk, poté, co bekhendem zakončoval Viktor Komarov. Hodně důležitý zákrok pro brankáře Omsku.

20:01

Střely na branku: 9:7!

Mohli jsme sledovat bojovnou třetinu. Zpočátku byli aktivní hosté, následně Omsk přebíral postupně iniciativu. V závěru byl vyloučen Maxim Čudinov a Sibir bude ještě na začátku druhé třetiny dohrávat svou přesilovku.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50
    Jegor Milovzorov měl ke konci první třetiny dobrou možnost k ohrožení branky, ale do jeho rány si lehl hráč Omsku a úspěšně zamezil potenciální hrozbě!

19:17
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., držení hole).

18:07
    Těsný ofsajd nyní vyhnal Avangard z útočného pásma. Jeden z hráčů nedokázal udržet puk u modré čáry. Rozhodčí však až se zpožděním odpískali toto provinění.

17:07
    Jaroslav Chabarov měl u modré čáry prostor a i čas. Avšak nakonec nevystřelil, ale spíše nahazoval puk před branku, kde si sjížděli jeho spoluhráči. No, možná měl zkusit tvrdou ránu.

16:20
    Další zablokovaný pokus a na tuto statistiku vede Novosibirsk 5:4!

15:17
    Omsk po vyhraném buly dokázal zamknout svého soupeře, ale nadějná střela od modré čáry byla zablokována a následně se hostům daří dostat puk ze svého pásma.

14:21
    Zakončení z levého úhlu nedopadlo pro Šumakova nejlépe. Krasotkin byl nalepený u své pravé tyčky.

13:31
    V krátké době již druhé přerušení, nyní kvůli vyhozenému puku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

12:50
    Dmitrij Sajustov zakončoval z levé strany, ale našel jen připravenou lapačku Garipova.

12:18
    Omsk se nyní snaží napadat, ale nedaří se jim dostat k puku a vymyslet tak nějaké ohrožení branky svého soka.

10:49
    Po střele Šarova se puk zajímavě zastavil před brankou Omsku, nejspíše byl chvíli ve výstroji dalšího hráče Sibiru. Následně se o dorážku pokoušel Sajustov. Garipov však byl pozorný a likviduje jeho dorážku.

09:39
    Anton Krasotkin musel vzápětí opět řešit problémy před svou brankou, kdy čelil nebezpečné teči po střele od modré čáry. Nakonec svou branku uhájil.

08:56
    Nahozený puk až za branku Garipova nedokázala defenzíva Omsku zpacifikovat a museli o něj nějakou dobu bojovat. Nakonec se jim to daří a po rychlém útoku prověřil pozornost Krasotkina, Kirill Semjonov, který pálil ještě před modrou čarou ze středního pásma.

07:49
    Nepřesná přihrávka na modrou čáru nyní připravila Novosibirsk o útočné pásmo a museli se rychle vracet do obranného pásma.

07:15
    Menší trma vrma před Garipovem, který nakonec našel puk na ledě a přikryl jej pod svou lapačku. Těžko se mu hledal puk, neboť před ním ležel jeho spoluhráč Pokka.

06:40
    Zatím sledujeme hodně bojovný výkon od obou stran. Oba celky se těžce prosazují do nějakého zajímavějšího zakončení.

05:50
    Novosibirsk v útoku, ale taky jen zavezl puk za brankáře soupeře a následně jej v souboji ztrácí.

05:19
    Domácí nyní delší dobu drželi pásmo soupeře, ale nakonec přišla jen zajímavá přihrávka před branku, kterou však nedokázal nikdo další využít.

03:48
    Další útok vedl Damir Šaripzjanov, ale následně Omsk přišel o kotouč za brankou Sibiru a ten se snaží otočit hru.

03:15
    Denis Zernov dokázal vystřelit zpoza bránícího hostujícího hráče, ale minul vzdálenější pravou tyč!

02:50
    Garipov nyní pomohl v rozehrávce svému týmu a od něj začíná další útočná hrozba ze strany Avangardu.

02:08
    Hostující celek je o něco živějším týmem na začátku úvodního prvního kola nového ročníku KHL.

01:26
    Alexandr Šarov neprošel přes modrou čáru, kde jej poctivě ubránil Zernov.

01:00
    Další útočná akce Sibiru končí ofsajdovým postavením. Vhazování na polovině hrací plochy.

00:27
    Garipov měl první menší zákrok, kdy betonem vyrážel lehce klouzající puk na jeho branku.

00:01

Nyní probíhá minuta ticha za zesnulého trenéra Miloše Říhu, který také chvíli působil jako trenér v Omsku.

Avangard Omsk: Garipov (Bobkov) – Čudinov, Jemelin (C), Běreglazov, Kaski, Pokka, Šaripzjanov, Chistjakov – Knight, Boucher, Sekáč (A) – Šumakov, K. Semjonov, Činachov – Zernov, Tolčinskij, Chochlačov – Stas (A), Dědunov, A. Potapov.

HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Säteri) – J. Chabarov (A), Jokipakka, Gurkin, Menšikov, Chochlov, K. Alexejev, Pastuchov – Romancev, N. Korotkov, O'Dell – Šaškov, Milovzorov (A), Sajustov (C) – Šarov, V. Komarov, O. Li – Dubakin, Pervušin, Potapov – Ovčinnikov.

Rozhodčí: E. Romasko, V. Spirin – K. Gordenko, A. Sysujev.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Nejvyšší ruská hokejová soutěž se vrací s novou sezónou. Ta minulá se díky pandemii koronaviru nedohrála, když nepříjemný vir zasáhl v době konání play off KHL. Gagarinův pohár tak nikdo v minulém ročníku nepozvedl nad hlavu a doufejme, že tento ročník proběhne celý. Nicméně je jasné, že se začátek soutěže ponese ve znamení různých epidemiologických opatření.

Jestřábi Omsku budou i v této sezóně považování za aspiranta k postupu do play off a také určitě jako jeden z možných favoritů na celkové prvenství.
    Minulou sezónu skončili na třetím místě tabulky Východní konference, avšak v play off vypadli ihned v osmifinále, kdy nestačili na Ufu.
    Play off je tedy pro tým jasným cílem a následující postup je již otázkou aktuální formy.
    Omsk v minulém roce táhla trojice Rusů a to K. Semjonov (46 bodů), S. Šumakov (41 bodů) a V. Vojnov (41 bodů).

Novosibirsk se umístil v minulé sezóně na páté pozici. Pro play off chytl velmi dobrou formu, kdy v osmifinále vyřadil favorizovanější Jekatěrinburg, následně Barys Nur – Sultan a v semifinále pak čekal na někoho z dvojice Kazaň – Ufa. Avšak pak přišlo k přerušení soutěže a k jejímu následnému ukončení. Novosibirsk to jistě mrzelo, neboť play off měli velmi slušně rozjeté.
    V minulé sezóně se mezi trojici nejlépe bodujících hráčů umístili: dvojice Finů, M. Ruohomaa (44 bodů), J. Puustinen (36 bodů) a Rus Y. Milovzorov (33 bodů).