Barys – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Dynamo Moskva 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 2:0 (kon.)
Ufa – Jokerit 0:3 (kon.) | Čerepovec – Spartak Moskva 4:3 (kon.) | Kazaň – Minsk 7:2 (kon.)
Soči – Nižněkamsk 4:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Dynamo Moskva
Pátek 11.12.2020, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobrý den! Vítejte u zápasu Metallurg Magnitogorsk – Dynamo Moskva. Souboj ambiciózních týmů začne v 15 hodin.

Třetí tým Východní konference odehrál 36 zápasů, má 46 bodů, bilanci 17-4-4-11 a skóre 96:83.

Metallurg má skvělou formu. Z posledních šesti duelů prohrál jen v tom posledním. Jeho prosincová utkání vypadala následovně: venku Dynamo Moskva (6:2), doma Magnitogorsk (2:1), venku Ufa (3:1) a naposledy Kazaň (0:3).

Nejproduktivnější hráči:
    1. Sergej Plotnikov (RUS) – 26 bodů (8+18)
    2. Andrej Čibisov (RUS) – 24 bodů (11+13)
    3. Taylor Beck (CAN) – 20 bodů (8+12)

Sergej Plotnikov je v celkovém pořadí bodování KHL na 18. místě, Andrej Čibisov na pozici 26.

Čtvrtý tým Západní konference odehrál 34 zápasů, má 44 bodů, bilanci 17-3-4-10 a skóre 103:87.

Dynamo má skvělou formu. Z posledních šesti duelů prohrálo jen jeden. Jeho prosincová utkání vypadala následovně: doma Magnitogorsk (2:6), venku Jekatěrinburg (7:2), Ufa (3:0) a naposledy Dynamo Minsk (3:2).

1. Vadim Šipačov (RUS) – 37 bodů (11+26)
    2. Dmitrij Jaškin (CZE) – 34 bodů (24+10)
    3. Dmitrij Kagarlickij (RUS) – 24 bodů (6+18)

Vadim Šipačov je nejproduktivnějším hráčem KHL, Dmitrij Jaškin zase kraluje všem střelcům.

Česko-slovenská stopa

Andrej Nestrašil (MET) – 15 bodů (8+7)

Dmitrij Jaškin (DMS) – 34 bodů (24+10)
    Michal Čajkovský (DMS) – 14 bodů (5+9)

Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání Metallurg Magnitogorsk – Dynamo Moskva. Trenéři obou celků už odtajnili sestavy. Jak je Ilja Vorobjov a Vladimir Krikunov poskládali?

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – Zemčonok, J. Jakovlev (A), Holm, Martynov, Dronov, Minulin, Nikolajev – S. Plotnikov (A), Rasmussen, Čibisov – Beck, Mozjakin (C), A. Nestrašil – Několenko, Košelev, Karpov – Jurov, Potěchin, Korobkin – Švyrjov.

Dynamo Moskva: Garipov (Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, Mironov (A), Volkov, J. Zajcev, Bojkov, O. Zajcev, An. Sergejev – Jaškin, Kagarlickij, Šipačov (C) – Pääjärvi, O. Lindberg, Tarasov – Popugajev, Jefremov (A), Muranov – Šipov, Pankratov, Kruglov.

Rozhodčí: Bělov, Naumov – Gorděnko, Judin.

Za Metallurg nastoupí i Andrej Nestrašil. Útočník, který do svého současného působiště přestoupil před sezonou z Třince, bude hrát ve druhé lajně po boku velezkušeného kapitána Sergeje Mozjakina.

Na opačné straně barikády bude stát Dmitrij Jaškin a Michal Čajkovský. Český forward hodlá zúročit své zkušenosti z NHL, zatímco slovenského beka si můžete pamatovat z jeho působení v pražské Spartě.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Po oficiálním nástupu na led se hráči seřadili na modrých čarách a poslechli si ruskou hymnu.

00:01

00:05
    Na buly uspěl proti Rasmussenovi Šipačov, takže první útok mohou provést hosté.

00:55
    Premiérový zákrok si tak podle očekávání připsal Olkinuora (Magnitogorsk), který jistě kontroloval nahození Jaškina.

01:37
    Druhou střelu vyslal hned další český hráč, Nestrašila ale Garipov (Dynamo Moskva) rovněž vychytal.

03:16
    Ve hře obou celků se objevují první nepřesnosti, což je dáno nastoleným tempem.

04:34
    Magnitogorsk v šanci! Několenko předal před bránou puk Košelevovi a ten tam způsobil pořádný rozruch. Garipovův beton napoprvé nepřehodil, ale ještě zkoušel dorážet. Následně vznikla velká skrumáž, kterou rozehnal až hvizd rozhodčího.

05:30
    Metallurg právě vstřelil branku!
    To, co Metallurgu nevyšlo před chvílí, se mu podařilo teď! V pravém kruhu číhající JEGOR JAKOVLEV obdržel elegantní kolmou zadovku, po které vystřelil tahem do protipohybu přesunujícího se Garipova – 1:0. Asistence: Sergej Plotnikov a Andrej Čibisov.
    05:30 Jegor JAKOVLEV - 1:0

07:13
    Po inkasované brance se hosté vrhli do útoku a zasypali Olkinuoru střelami. Finský gólman ale všem pokusům odolal a drží svůj tým ve vedení.

08:41
    Před reklamní pauzou chtěl navýšit náskok Švyrjov (Magnitogorsk), ale Garipov to nedovolil.

09:29
    Po zisku puku ve středním pásmu Mozjakin rozjel Nestrašila, který to z levé strany zkusil na přední tyč. Garipov (Dynamo Moskva) použil vyrážečku.

10:00
    Šermovačka před hostující bránou vyústila ve zblokovanou střelu od modré čáry.

11:16
    Boj za moskevskou brankou nejlépe zvládl Hietanen, takže pak s klidem odpálil puk do bezpečí.

12:11
    Hra se přesunula na opačnou stranu, kde Muranov (Dynamo Moskva) jen projel kolem zadního mantinelu.

13:21
    V posledních minutách chyběla střelba. To se rozhodl změnit Jaškin (Dynamo Moskva), ale jeho rána z křídla přes obránce neprošla.

13:40
    Po vyhraném buly vybízel spoluhráče k teči nahozením Sergejev (Dynamo Moskva), ovšem puk předbrankovým prostorem jen proskákal.

15:06
    Jaškin zaznamenal další zblokovanou střelu. K brejku 2 na 1 pak zavelel Mozjakin, jemuž se ve druhé vlně nabízel Kagarlicki. Škoda pro Magnitogorsk, že přihrávku na volného hráče tečoval couvající bek mimo jeho dosah a k ohrožení gólmana tak nedošlo.

16:18
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Oscar Lindberg – 5 min. + osobní trest do konce utkání, faul kolenem).

17:00
    Dlouhou přesilovku nezačal Magnitogorsk dobře. Po soupeřově vyhození se domácí tým bude muset prokombinovat do útočného pásma zpátky.

17:48
    Garipov se rychle přesunul proti bleskově zakončujícímu Mozjakinovi a zachránil tím Dynamo!

18:30
    Hosté se obětavě vrhali do dalších střel, přesto musel Garipov znovu zasahovat. V nepřehledné skrumáži před bránou si připsal důležitý dvojitý zákrok.

19:39
    V dalším střídání chtěl Garipova opět vyděsit Mozjakin (Magnitogorsk). Soupeři si pro tentokrát dali na tohoto veterána pozor a do střely ho nepustili.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Statistika střel: 11:6.

Do zápasu vstoupily svižně oba celky, ale první dvě šance měl Metallurg. Košelev ve skrumáži ještě puk za Garipova nedostal, ale Jegor Jakovlev o minutu později už ano. Strážce moskevské svatyně dále zlobil především Nestrašil, jenž byl i díky podpoře Mozjakina nejčastěji střílejícím hráčem na ledě (4 střely). On ani nikdo jiný už ale neskóroval, takže první třetina skončila 1:0.

Na začátku té druhé bude Metallurg ještě minutu a 18 vteřin pokračovat v přesilovce, kterou získal po Lindbergově hloupém faulu kolenem.

20:01

20:19
    Kolem střídaček rozjetý Čibisov (Magnitogorsk) mířil na zadní tyč nepřesně.

21:18
    A nic víc už toho Magnitogorsk v dobíhající přesilovce nesvedl. Odteď tak hraje do plných.

21:46
    V rovnovážném počtu se chystal střílet Nestrašil (Magnitogorsk), puk se mu ale v nejméně vhodnou dobu zamotal mezi bruslemi.

22:24
    Popugajev (Dynamo Moskva) se pěkně zbavil obránce a najednou stál sám před Olkinuorou! Finský gólman zachoval klidnou hlavu a povyjetím na hranu brankoviště střelce vychytal.

23:50
    Domácí uzamkli své soky v pásmu a bude zajímavé sledovat, co tam po kombinaci vymyslí.

24:05
    Nakonec to bylo roztažený hry doleva, kde stál Plotnikov (Magnitogorsk). Ten se snažil prosadit golfákem, ale Garipov byl u své pravé tyče včas.

25:21
    Garipov (Dynamo Moskva) ještě jednou. Tentokrát při daleko jednodušší úloze obsahující přikrytí volného kotouče. Bude se vhazovat.

25:35
    Po vítězném buly a obratu hry šel do zakončení z osy hřiště Jaškin (Dynamo Moskva). Český útočník má však bohužel smůlu na zblokované střely, což platilo i teď.

26:26
    Olkinuora (Magnitogorsk) musel zasahovat o chvíli později, kdy střelu od mantinelu ukryl v lapačce.

27:07
    Domácí se vydali na steč, vnikli do pásma, ale tam si nedovedli přesně přihrát.

27:46
    Další akce už vypadala lépe, protože Jakovlev (Magnitogorsk) po spolupráci s Nestrašilem vypálil mezi tyče. Tam stál pozorný a připravený Garipov.

28:52
    Boj v neutrální zóně vyzněl ve prospěch Dynama, moskevský klub následně odevzdal puk nahozením do rohu kluziště a prostřídal formace.

29:14
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., držení).

29:20
    Hosté se okamžitě osvobozují.

29:34
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Nestrašil – 2 min., vysoká hůl).

29:34
    Nestrašil (Magnitogorsk) si v souboji u mantinelu nedal pozor na svou hůl a poměr sil se vyrovná.

31:06
    Více místa na ledě při hře 4 na 4 lépe využili domácí! Dnes podruhé se prosazuje JEGOR JAKOVLEV. Garipov nejprve zareagoval na jeho první střelu, ale na rychlou dorážku už nestačil. Asistence: Archip Několenko a Andrej Čibisov.
    31:06 Jegor JAKOVLEV - 2:0

32:50
    Během krátkého časového úseku si oba týmy vytvořily souvislé akce, skóre ale zůstalo neměnné.

34:24
    Sergejev (Dynamo Moskva) obětavě zabránil Košelevovi v průstřelu puku na branku.

35:56
    Nestrašil (Magnitogorsk) za bránou výborně podržel puk a po vyjetí zpoza ní překvapil Garipova střelou z otočky. V pokračující akci pak Martynov těsně přestřelil horní tyč!

37:19
    Na modré čáře připravený Bojkov (Dynamo Moskva) nepropálil před sebou postavenou hradbu těl.

38:23
    Magnitogorsk jde do trháku! Čibisov na sebe nalákal dva obránce a u zadního mantinelu nenápadně posunul puk na volného Plotnikova. Ten střelou z úhlu sice neuspěl, ale následnou přihrávkou naslepo našel DENNISE RASMUSSENA, jenž zblízka zvýšil už na 3:0. Asistence: Sergej Plotnikov.
    38:23 Dennis RASMUSSEN - 3:0

39:40
    Hosté by ještě do přestávky rádi snížili, moc času už jim na to však nezbývá.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Statistika střel: 22:14 (11:6, 11:8).

Jestliže v úvodní třetině vstřelil Magnitogorsk jednu branku, v té právě skončené si gólově polepšil ještě více. Znovu se prosadil Jegor Jakovlev, který tentokrát skóroval při hře 4 na 4, a na jeho trefu navázal necelé dvě minuty před sirénou Dennis Rasmussen. Metallurg tak má solidně nakročeno k vítězství, protože po dvou třetinách vede nad Dynamem Moskva 3:0.

40:01

40:28
    Hosté nedokázali protečovat puk středním pásmem a ten doklouzal až na icing.

40:40
    Po vyhraném buly ve vlastním obranném pásmu se Moskvané rychle přesunuli na opačnou stranu. Kagarlickij tam přebruslil obránce a zleva se dostal až před Olkinuoru, jemuž se marně snažil prostrčit puk mezi nohy.

41:17
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Sergejev – 2 min., podrážení).

42:18
    Necelou minutu po vyloučení Sergejeva upalovali oslabení hosté do situace 2 na 2. Muranov vzal zodpovědnost na sebe a Olkinuora ho dobře vykryl.

42:50
    Tahle přesilovka Metallurgu vůbec nevychází! Domácí tým opět propadl v obraně, čehož využil k nájezdu Šipačov. Naštěstí pro Magnitogorsk ho vracející se obránce natolik rozhodil, že Olkinuora tentokrát nemusel zasahovat.

43:17
    Sergejev (Dynamo Moskva) opustil trestnou lavici.

44:48
    Na vrcholu kruhu napřáhl Hietanen, bohužel pro Dynamo Moskva neměl přesnou mušku.

46:06
    Olkinuoru tak zaměstnal až Jaškin (Dynamo Moskva), ovšem ani jeho pokus se neujal.

46:59
    V pádu pak zakončoval Kagarlickij a Olkinuora (Magnitogorsk) puk před dojíždějícími soupeři raději podržel. Na programu je televizní přestávka.

47:44
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Archip Několenko – 2 min., držení).

48:13
    Na vrcholu pravého kruhu měl napřaženo Čajkovský (Dynamo Moskva). Slovenský bek to zkusil z první, načež přesunujícího se Olkinuoru trefil do výstroje.

48:21
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Dennis Rasmussen – 2 min., podrážení).

48:21
    Hosté mají k dispozici přesilovku 5 na 3!

48:50
    Samozřejmě tak chtěli soupeřovu defenzivu rozpohybovat, ale ta si svůj úkol zatím plní zodpovědně.

49:44
    Z toho nejhoršího je Magnitogorsk venku.

50:14
    Domácího brankáře přesto pozlobil moskevský trojlístek Hietanen, Jaškin, Šipačov! Hlavně při dorážkách prvně jmenovaného hráče měl Olkinuora štěstí, že puk nepropustil.

50:21
    Krušné chvíle Metallurg nakonec přečkal bez úhony a konečně už hraje v plném počtu.

51:50
    Domácí tým zavezl touš za svou branku, vystřídal a dostal hru zpět pod kontrolu.

53:10
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jussi Olkinuora – 2 min., zdržování hry). Trest odpyká Sergej Mozjakin.

53:48
    Ránu od Mironovova vyrazil Olkinuora (Magnitogorsk) nejistě před sebe a pak měl docela problém pokrýt Jefremovovu dorážku. Ale zvládl to.

55:10
    K ničemu nebezpečnějšímu se hosté v přesilovce ani přes náznaky nedostali.

55:54
    Olkinuora (Magnitogorsk) betonem vyrazil za obráncem skrytý pokus od Muranovova, taktéž zkrotil i následnou dorážku a úspěšně míří za čistým kontem.

57:11
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Tak jsem to zakřikl! Olkinuora si dnes čisté konto nepřipíše, protože ho o něj okradl VLADISLAV JEFREMOV. Tarasov mu v rohu kluziště adresoval přihrávku z otočky a úspěšnému "loupežníkovi" stačilo jen přizvednout puk nad lapačku finského brankáře, který máchl do prázdna. Asistence: Michal Čajkovský a Daniil Tarasov.
    57:11 Vladislav JEFREMOV - 3:1

58:50
    Mohli jsme se dočkat dramatu! Olkinuora (Magnitogorsk) totiž Jefremovovu střelu vytěsnil jen tak tak!

59:11
    Hosté nemají co ztratit a vyzkouší hru bez brankáře.

59:50
    Magnitogorsk hraje vzadu zodpovědně a už je jisté, že výhru si vzít nenechá.

Statistika střel: 27:34 (11:6, 11:8, 5:20).

Do zápasu vstoupily svižně oba celky, ale první dvě šance měl Metallurg. Košelev ve skrumáži ještě puk za Garipova nedostal, ale Jegor Jakovlev o minutu později už ano.

Jestliže v úvodní třetině vstřelil Magnitogorsk jednu branku, v té druhé si gólově ještě polepšil. Znovu se prosadil Jegor Jakovlev, který tentokrát skóroval při hře 4 na 4, a na jeho trefu navázal necelé dvě minuty před sirénou Dennis Rasmussen.

Do závěrečné části tak domácí vstupovali s luxusním náskokem. A protože většinu času vytrvale bránili, nechali se přestřílet. Olkinuora všem pokusům dlouho odolával, ale v závěru na jeden přeci jenom nestačil. Finského brankáře připravil o čisté konto Vladislav Jefremov, který však už jen kosmeticky upravil skóre na konečných 3:1.

Andrej Nestrašil (MET) – 5 střel, čas na ledě: 18:25

Dmitrij Jaškin (DMS) – 5 střel, čas na ledě: 23:14
    Michal Čajkovský (DMS) – (0+1), 3 střely, čas na ledě: 19:26 (17:29:39)

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 6. J. Jakovlev (S. Plotnikov, Čibisov), 32. J. Jakovlev (Několenko, Čibisov), 39. Rasmussen (S. Plotnikov) – 58. Jefremov (Čajkovský, Tarasov)

Rozhodčí: Bělov, Naumov – Gorděnko, Judin