Barys – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Dynamo Moskva 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 2:0 (kon.)
Ufa – Jokerit 0:3 (kon.) | Čerepovec – Spartak Moskva 4:3 (kon.) | Kazaň – Minsk 7:2 (kon.)
Soči – Nižněkamsk 4:2 (kon.)
HK Soči
4:2 (0:0, 4:2, 0:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pátek 11.12.2020, 17:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 26:31 (9:9, 11:11, 6:11), vhazování 27:31, hity 15:24, čas v útoku 8:06 – 7:00, vyloučení 3:4, využití 1:0.

Československá stopa:

Libor Hudáček (NIŽ) 0+0, 5 střel, čas na ledě 18:04 (19:44:34)

Hokejisté Soči se vzdálili svému soupeři v duelu dvou nejslabších ruských klubů ligy vítězstvím 4:2. Všechny góly padly ve druhé třetině, pět z nich během gólové exploze v rozpětí sedmi a čtvrt minuty. Skóre otevřeli hosté, kterým vedení vydrželo jen 51 vteřin. Domácím po obratu dokonce pouze 46, ale v přesilovce dal vítězný gól Miromanov a ještě před druhou sirénou potvrdil vítězství svou druhou trefou Rubcov.

59:54
    Kulbakov vyráží Chajrullinův golfový úder bez přípravy z pravého kruhu, to je již labutí píseň hokejistů Nižněkamsku.

59:08
    Libor Hudáček najel do útočného pásma, udělal prostor Chajrullinovi, ale ten jeho zpětnou přihrávku nevyužil k přesnější střele.

58:41

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácím hráčům stačí kombinovat s pukem v početní výhodě a nepůjčovat ho soupeři.

56:41
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Michail Bjakin – 2 min., hákování). Hodně netaktický přestupek za tohoto času a skóre.

56:01
    Hra se přelévá pravidelně ze strany na stranu, střelci však po explozi z počátku druhé třetiny zamrzli. Současný stav samozřejmě více vyhovuje domácím, které čeká buly v útočném pásmu.

54:46
    Dnešní utkání sleduje 1306 diváků.

54:38
    Chajrullin dělal rozruch na brankovišti, závar řeší Kulbakov zalehnutím kotouče a může přijít na řadu poslední dnešní reklamní přestávka.

54:02
    Alexej Volgin si u mantinelu nabruslil do palebné pozice, avšak neseřídil mířidla. Něftěchimiku se rychle krátí čas.

52:51
    Tři a půl minuty trvala hra bez přerušení, než se zakázaného uvolnění dopustili hokejisté Soči.

51:58
    Za celou nedávnou přesilovku Soči nevystřelilo, až po jejím skončení musel Ivannikov rozklekem čelit Kukštelovu pokusu z dálky.

51:21

50:42
    Domácím znovu utíká kotouč do středního pásma.

49:47
    Ve vlastním oslabení se řítil do nájezdu Kučerjavenko, ovšem zezadu ho dobruslil Ruděnkov a kotouč mu čistě vypíchl.

49:21
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Roman Abrosimov – 2 min., podrážení).

47:19
    Hostující Bjakin se zapojil do hry z ofsajdu.

46:09
    Veliká šance hokejistů z olympijského města! Vasilij Glotov trefil brankáře do krčního chrániče, z bekhendové dorážky se zblízka neprosadil ani nepokrytý Pavel Kukštel.

45:42

44:46
    Nebezpečný brejk Soči po Karjalainenově přihrávce zakončil Rubcov těsně vedle zadní tyče. K hattricku scházelo několik decimetrů.

43:00

42:47
    Na prudkou přihrávku Andreje Kosticyna z rohu kluziště spoluhráči na úrovni brankoviště nedosáhli.

41:57
    Rychlou akci zakončil Volgin z pokleku z vrcholu kruhu jen do brankáře.

41:33
    Hostům utíká kotouč z pásma a Ivannikov spěchá až k modré čáře pomoci urychlit rozehrávku.

41:00
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jurij Alexandrov – 2 min., hákování).

40:45
    Také třetí část odstartovala ofenzivně, odražený kotouč promáchl ve slušné pozici před domácí brankou Alexandr Osipov.

40:01

Prostřední část hry přinesla po bezbrankové úvodní třetině bohatou úrodu gólů. Pět branek se vměstnalo do rozpětí sedmi a čtvrt minuty, ve vedení se vystřídala obě mužstva. Hostům vydrželo 51 vteřin, domácím po obratu dokonce jen 46 sekund. V přesilovce si ho zásluhou Miromanova získali zpět a v závěru třetiny svým druhým gólem vyhnal Rubcov z brány Barulina a poprvé v zápase se podařilo hokejistům Soči odskočit.

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na bránu 20:20, vhazování 19:26, hity 12:18, čas v útoku 4:56 – 4:39, vyloučení 2:2, využití 1:0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52
    Hosté by se rádi před sirénou dostali alespoň na kontakt. Brandon McMillan objel bránu a z otočky střílí zblízka vedle. Do následné přihrávky vložil jeden z obránců Soči svou hůl.

39:16
    Nepříjemný skákavý kotouč od červené čáry raději ukryl Kulbakov v lapačce.

38:43
    Hostující Marat Chajrullin dostal velkorysý prostor na levé straně, svou ránu z jízdy posílá jen do Kulbakovova betonu.

37:24
    Barulin po čtvrtém obdrženém gólu v této třetině opouští led a do brány Něftěchimiku míří Jevgenij Ivannikov.
    37:24 German RUBCOV - 4:2

37:24
    Soči právě vstřelilo branku!
    Chytře sehraný útok tři na dva. Ruděnkov místo přihrávky na zadní tyč zprava nabil pod sebe a GERMAN RUBCOV z mezikruží střílí svůj druhý gól.
    Asistence: Igor Ruděnkov, Jere Karjalainen.

36:21
    Něftěchimik zůstal v pásmu a až Sidorovova rána do výstroje Ivana Kulbakova umožnila domácím prostřídat.

36:00

35:39
    Nižněkamským hráčům se až v závěru přesilové hry povedlo usadit v útočném pásmu, Hudáček však golfákem z levého kruhu netrefil bránu.

35:06
    Soči se zatím brání bez úhony a vyhazuje přes všechny čáry. Za nahozeným kotoučem ještě spěchal Amir Garajev a bekhendem vystrašil brankáře.

34:00
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jere Karjalainen – 2 min., sekání).

33:58

33:29
    Hudáček schytal bodyček podle rozhodčích v rámci pravidel, ale těžko se sbírá z ledu a hosté jsou fakticky ve třech, přesto dokázali vyhodit.

32:48
    V přesilovce domácí dlouhou kombinací hledali prostor ke střele, nakonec míří Rundbladova dělovka od modré čáry do výstroje Konstantina Barulina.

31:58
    Vyloučení v týmu Něftěchimik Nižněkamsk (Michail Sidorov – 2 min., podrážení).

31:12
    Do útoku se vydali hokejisté v akvamarínových dresech. Miromanov prudce švihl zápěstím přes obránce, Barulin chytá.

30:11
    Nechybělo mnoho a mohlo být zase srovnáno. Před Liborem Hudáčkem padal na led Kvartalnov, slovenský útočník se rozhodl místo přihrávky volnému spoluhráči pro přímé zakončení pod břevno a protihráč jako curlingový kámen zboural brankáře zlomek vteřiny poté, co Hudáčkovu střelu vyrazil. Naštěstí pro domácí letěl odražený kotouč do volné strany.
    29:29 Daniil MIROMANOV - 3:2

29:29
    Gólová záplava pokračuje. V přesilovce uspěli domácí v souboji u hrazení, Kolgotin narýsoval mezi protihráči skvělou zpětnou přihrávku a DANIIL MIROMANOV jí prudkým švihem k tyčce nepohrdl.
    Asistence: Dmitrij Kolgotin.

29:12
    Až po téměř minutě se Soči dostává k rozestavení přesilovkového vzorce.

28:14
    Vyloučení v týmu Něftěchimik Nižněkamsk (Otso Rantakari – 2 min., vysoká hůl).
    27:26 Pavel PORJADIN - 2:2

27:26
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Domácím vydržel náskok ještě kratší dobu než hostům. Abrosimov vyhodil kotouč podél mantinelu a rázem z toho bylo přečíslení dvou na jednoho. Dokonalou Kučerjavenkovu přihrávku nalevo využil PAVEL PORJADIN a z první zvedl puk přes bezmocného brankáře.
    Asistence: Alexandr Kučerjavenko, Roman Abrosimov.
    26:40 Maxim MINĚJEV - 2:1

26:40
    Obrat skóre zařídil švihem z levého kruhu nikým nehlídaný obránce MAXIM MINĚJEV.
    Asistence: Vasilij Glotov.

24:58
    Brandon McMillan je zatím velmi platnou posilou posledního celku Východní konference. Už třetí nebezpečnou střelu mu vyhmátl Ivan Kulbakov.

24:35
    Dva rychlé góly rozproudily hokejové představení. Další hrubici v sočinské obraně nepotrestal z úhlu Bjakin a nikdo ze spoluhráčů se nedostal k dorážce.
    23:05 German RUBCOV - 1:1

23:05
    Vedení nevydrželo Něftěchimiku ani minutu, po levém křídle se rozjel GERMAN RUBCOV a s přispěním nechtěné teče couvajícího Sidorova napnul síť.
    Asistence: Jurij Alexandrov.
    22:14 Bulat ŠAFIGULLIN - 0:1

22:14
    Červené světlo se konečně rozsvítilo. Zasloužila se o to parádní souhra celého útoku mezi strnulými obránci Soči, kterou po několika výměnách puku zakončil zblízka BULAT ŠAFIGULLIN.
    Asistence: Andrej Čiviljov, Daniel Bucajev.

21:50
    Ani McMillanovi se na druhé straně golfákem bez přípravy nepodařilo změnit bezbrankový stav.

21:10
    Ruděnkov zachytil nedůrazně vyhozený kotouč, široko daleko byl mezi kruhy sám, jenže jeho ránu zápěstím pod víko skvěle vyhmátl Barulin.

20:01

V první části zápasu gól nepadl, ale o zajímavé okamžiky před oběma bránami rozhodně nebyla nouze. V úvodu utkání měli i díky přesilovce převahu hosté, postupně se síly vyrovnaly. Kulbakov i Barulin prozatím drží čisté konto.

Statistiky první třetiny:
    Střely na bránu 9:9, vhazování 11:11, hity 7:9, čas v útoku 2:02 – 2:22, vyloučení 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:16
    Úplně volný Sergej Šmeljov dostal křížnou přihrávku do jízdy, z ložené pozice však těsně minul zadní tyč.

17:44
    A ihned po vyhraném buly Sočinci vysílají další ránu. Daniil Miromanov míří opět jen do gólmanovy výstroje.

17:40
    Po více než třech minutách plynulé hry zasahuje Konstantin Barulin proti střele Igora Ruděnkova přes obránce.

16:17
    Několik posledních minut se hra odbývá především v soubojích o nastřelené kotouče v rozích.

14:46
    Za nižněkamskou bránou klečí na ledě otřesený Nikita Kvartalnov a sudí píská raději přerušení. Bryncev ho však narazil na mantinel čistě.

12:09
    Jonas Enlund vyzkoušel Kulbakova z těžkého úhlu, domácí gólman přerušuje hru.

11:40
    Hraje se svižný hokej nahoru-dolů, povyjetý brankář Soči chytá Rantakariho ránu od modré čáry. Následuje další komerční přestávka.

11:14
    Dmitrij Kolgotin vypálil příklepem od levého mantinelu pod rameno Barulina, který si nebezpečný kotouč schoval pod paži.

9:17
    Prudkou přihrávku přes dvě čáry zachytil Ivan Volodin, nabruslil si za obranu, ale šance končí hned v zárodku. Puk mu odskočil při přehození na forhend od hole a klouže pod výstroj nižněkamského gólmana.

7:36
    Bulat Šafigullin nepotrestal hrubku v domácí obraně! Nepochopitelnou přihrávku o mantinel snadno vystihl a zakončoval zblízka, jenže jen do výstroje pozorného Kulbakova.

6:03
    Barulin chytá i táhlou střelu švihem Nikity Kvartalnova a po komerční přestávce se bude vhazovat v pásmu hostů.

5:27
    Až v polovině šesté minuty zahrozilo Soči. Kukštel střílel zleva přes obránce, Barulin zasahuje rozklekem.

3:49

3:11
    Další horkou chvilku připravil domácímu brankáři Libor Hudáček. Střelu zápěstím z levého kruhu vyškrabuje Ivan Kulbakov se štěstím okrajem své lapačky.

2:55
    Sidorov nabil zpětně Volginovi, jehož přesilovkovou bombu od modré vyráží Kulbakov betonem.

1:49
    Vyloučení v týmu HK Soči (Oleg Pogorišnyj – 2 min., vysoká hůl).

1:43
    A právě nová posila Nižněkamsku Brandon McMillan byl prvním střelcem dnešního zápasu. Jeho rána po předchozím slalomu končí v Kulbakovově lapačce.

Soči hraje v tradičních akvamarínových barvách, Něftěchimik v bílých dresech.

00:01

Hosté poprvé nasazují kanadskou posilu Brandona McMillana, který po jarním konci v Omsku naskakuje k prvnímu soutěžnímu zápasu této sezóny. Kapitáni Alexandrov a Osipov si podali ruce, vše je připraveno k zahájení zápasu.

HK Soči: Kulbakov (Krasikov) – Pogorišnyj, Miromanov, Alexandrov, Minějev, Rundblad, Valencov, Klimontov – Volodin, Točickij, Šmeljov – Rubcov, Karjalainen, Ruděnkov – Kolgotin, Glotov, Kukštel – Garajev, Ogirčuk, Kvartalnov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Ivannikov) – Rantakari, Bryncev, Osipov, Volgin, Abrosimov, Vorobjov, Sidorov – Enlund, Hudáček, Chajrullin – Kučerjavenko, Porjadin, Kosticyn – Šiksatdarov, Bjakin, McMillan – Čiviljov, Bucajev, Šafigullin – Šarifjanov.

Rozhodčí: Ansons, Kočetov – Berseňov, Streľcov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy
    Mužstva ze spodku ligy se utkávají po více než roce. Bilance předchozích tří sezón je zcela vyrovnaná: z osmi zápasů vyhrálo Soči i Nižněkamsk po čtyřech, zajímavostí je, že shodně tři z toho na ledě soupeře. Skóre hovoří nepatrně ve prospěch Něftěchimiku 15:14.

Libor Hudáček (NIŽ) 29 / 11+14

Něftěchimik Nižněkamsk (8-2-0-24, 79:127, 22. místo)
    Hosté jsou na tom ještě hůře, po minulém kole klesli na dno Východní konference o bod za Kunlun a v celé lize je za nimi už jen Dinamo Riga. Nižněkamsk má se 127 inkasovanými góly zdaleka nejhorší obranu v soutěži. Poslední výhru zaznamenal koncem listopadu nad Čeljabinskem, prosincové výsledky mají hodnoty 1:5, 1:6, 4:5 a minule 2:4 na ledě Spartaku Moskva. Na zopakování jarního postupu do bojů o Gagarinův pohár to tedy nevypadá.
    K bodům nevede ani vysoká produktivita slovenského centra Libora Hudáčka, který v posledních pěti zápasech zaznamenal tři góly a tři asistence.

Kanadské bodování:
    Libor Hudáček 11+14
    Pavel Porjadin 8+10
    Marat Chajrullin 8+9

HK Soči (8-1-6-19, 66:109, 20. místo)
    Hokejisté z olympijského města jsou v Západní konferenci široko daleko samotní na předposlední příčce, devět bodů před Rigou, ale propastných čtrnáct od účasti v play-off. Naposledy neudrželo Soči vedení 2:0 nad Kunlunem a doma papírově čínskému klubu podlehlo 3:4. Špatné výsledky odnesli mimo jiné útočníci Apalkov a Konnov, s oběma letními posilami rozvázal klub předčasně smlouvu.
    Méně gólů než Soči nastřílela v KHL pouze poslední Riga, více jich inkasoval Kunlun a právě Nižněkamsk.
    Z neveselých statistik se vyjímá snad jen Daniil Miromanov, který je šestý v produktivitě mezi obránci.

Sergej Šmeljov 10+11
    Daniil Miromanov 6+12
    Malte Strömwall 8+8

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 24. Rubcov (J. Alexandrov), 27. Minějev (Glotov), 30. Miromanov (Kolgotin), 38. Rubcov (Ruděnkov, J. Karjalainen) – 23. Šafigullin (Čiviljov, Bucajev), 28. Porjadin (Kučerjavenko, Abrosimov)

HK Soči: Kulbakov (Krasikov) – Pogorišnyj, Miromanov, J. Alexandrov (C), Minějev, Rundblad, Valencov, Klimontov – Volodin, Točickij, Šmeljov – Rubcov, J. Karjalainen, Ruděnkov – Kolgotin, Glotov, Kukštel – Garajev, Ogirčuk, N. Kvartalnov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (38. Ivannikov) – Rantakari, Bryncev, A. Osipov (C), Volgin, Abrosimov, K. Vorobjov, Sidorov – Enlund, L. Hudáček, Chajrullin – Kučerjavenko, Porjadin, A. Kosticyn – Šiksatdarov, Bjakin, McMillan – Čiviljov, Bucajev, Šafigullin – Šarifjanov.

Rozhodčí: Ansons, Kočetov – Berseňov, Streľcov