Č. Hora – Španělsko 26:26 (kon.) | Nizozemsko – Rumunsko 35:24 (kon.) | Francie – Švédsko 31:25 (kon.)
Chorvatsko – Německo 23:20 (kon.) | Dánsko – Rusko 30:23 (kon.) | Maďarsko – Norsko 21:32 (kon.)
Maďarsko
21:32 (9:17)
Norsko
Úterý 15.12.2020, 20:30 • Sydbank Arena, Kolding (DEN) • Mistrovství Evropy žen • Skupina 2

Maďarsko – Norsko 21:32 (9:17)
    Nejvíce branek: Kovacsicsová 7/1, Klujberová 5/2, Faluvégiová 3 – Mörková 7/4, Skograndová 5/2, Herremová 5. Rozhodčí: Christidiová – Papamattheouová (GRE). Sedmimetrové hody: 5/3 – 8/6. Vyloučení: 3:1. (22:00:58)

Šestý zápas Norska na turnaji přinesl šesté jasné vítězství! O dnešní výhře Seveřanek nebylo v podstatě od začátku pochyb. Opět jsme viděli rychlou a nápaditou hru v útoku, kvalitní obranu a výtečný výkon obou brankářek. Na Solbergovou z první půle navázala po změně stran i Lundeová. Maďarkám ve druhé půli slušně zachytala Bíróvá, to ale bylo na přibrzdění norského stroje málo. Maďarky tedy na turnaji končí, to Norky se mohou těšit na čtvrteční semifinále.

Konec zápasu. (21:32)
    60
    V čase 59:58 uzavírá skóre utkání Emilie Arntzenová. Norky si připíší dvojciferné vítězství. (21:32)
    60
    V poslední minutě ještě upravuje skóre Aniko Kovacsicsová. (21:31)
    59
    Reistadová dohrála akci doprava na Malin Auneovou a ta přidala další zásah pro svůj tým. (20:31)
    58
    Nora Mörková sedmimetrový hod zužitkovala. Norky vstřelily třicátý gól! (20:30)

58
    Helembaiová stáhla na zem Lökeovou. Dvouminutové vyloučení pro Maďarku a sedmička. (20:29)

56
    Kovacsicsová neprostřelila Lundeovou. Na druhé straně se blýskla výtečným zákrokem Blanka Bíróvá. (20:29)
    55
    Další parádní akce. Heidi Lökeová byla na jejím konci sama před brankářkou. (20:29)
    55
    Pohledná akce Norek dohraná na levé křídlo. Odtud se prosazuje Camilla Herremová. (20:28)
    54
    Katrin Klujberová zaznamenala dvacátý gól Maďarek. Trefila se ze sedmičky. (20:27)

53
    Čtyřicátnice v norské bráně Katrine Lundeová si vychutnala soupeřky skvělým dvojitým zákrokem a ukazuje, že je stále výbornou brankářkou! (19:27)
    52
    Stine Skograndová vyzrála i na druhou maďarskou brankářku. (19:27)

52
    Reistadová byla faulována a Norky budou střílet sedmičku. Na ní jde do branky Szikorová. (19:26)
    51
    Katrin Klujberová skórovala z poměrně velké dálky. Její bomba zapadla k bližší tyči. (19:26)
    51
    Stine Skograndová proměnila sedmičku střelou k levé tyčce z pohledu brankářky. (18:26)
    50
    Rita Lakatosová se na pivotu protlačila do zakončení a snižuje na rozdíl sedmi branek. (18:25)

49
    Nějak nám přestaly padat góly. Na změnu skóre čekáme už přes tři minuty hracího času. (17:25)

48
    Výborný zákrok Lundeové, která dokázala nohama zastavit zakončení Tóviziové z poměrně velké blízkosti. (17:25)

47
    Bíróvá pokryla střelu Reistadové zpoza brankoviště. (17:25)

46
    Oddechový čas pro norský výběr. (17:25)
    46
    Po zásahu Petry Tóviziové z levého křídla ztrácejí Maďarky na soupeřky osm gólů. (17:25)

45
    Mörková uvolnila Lokeovou. Ta zakončila jen do brankářky Bíróvé. (16:25)
    45
    Katrin Klujberová se trefila ze sedmimetrového hodu. (16:25)
    44
    Noru Mörkovou teď vůbec nikdo nebránil! To samozřejmě nemohlo skončit jinak než gólem. (15:25)
    43
    Teď se Aniko Kovacsicsová prosadila ze hry. (15:24)

42
    Kovacsicsová neproměnila sedmimetrový hod. Skvělý zákrok si připsala brankářka Lundeová! (14:24)
    42
    Nora Mörková sedmičku proměnila. Míč hodila vedle pravé nohy Bíróvé. (14:24)

41
    Tóviziová poslala na hrací plochu heidi Lokeovou. Sedmička! (14:23)
    40
    Střelu Aniky Kovacsicsové nedokázala brankářka Lundeová zastavit. (14:23)
    40
    Kristine Breistölová zamířila z větší vzdálenosti pod břevno. (13:23)
    39
    Marit Jacobsenová skórovala z pravého křídla. (13:22)
    38
    Aniko Kovacsicsová proměnila sedmičku, která byla nařízena za faul na její spoluhráčku Szöllősiovou-Zácsikovou. (13:21)

37
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Klára Csiszárová-Szekeresová). (12:21)
    37
    Schatzlová zakončovala z levého křídla vedle vzdálenější tyče. Na druhé straně pálila z devítky přesně Nora Mörková. (12:21)
    36
    Nora Mörková proměnila sedmičku a dala dvacátý gól Norska. (12:20)

35
    Lundeová dobře zasáhla proti Klujberové. Vzápětí ji pak zachránila tyčka proti zakončení Schatzlové. (12:19)
    34
    Nadine Schatzlová dává dvanáctý gól Maďarek. (12:19)

33
    Ve fantastickém světle se teď předvedla Blanka Bírová! Maďarská brankářka vychytala trhák Lokeové a vzápětí uspěla i proti osamocené Frafjordové! (11:19)
    33
    Breistölová zvyšuje náskok Norska. (11:19)
    32
    Další gól Maďarska si připsala Katrin Klujberová. (11:18)
    32
    Kristine Breistolová propálila Bíróvou z větší vzdálenosti. (10:18)
    31
    Maďarky začaly druhou půli v početní výhodě. Szandra Szöllősiová-Zácsiková snížila. (10:17)

31
    Začal druhý poločas. (9:17)

Do druhé půle nastoupí v norské brance veteránka Katrine Lundeová. V maďarské zůstane Blanka Bírová, která dochytávala první poločas.

Norské házenkářky i v závěrečném duelu skupinové fáze ukazují svou obrovskou kvalitu. Na jejich hru je radost se dívat. Maďarky dělají, co mohou, přesto za soupeřkami značně zaostávají a v poločase prohrávají 9:17. Seveřanky si hned na začátku vytvořily náskok, který je uklidnil. Jejich soupeřky dokázaly v prvních deseti minutách skórovat pouze jednou. Norsku výtečně chytá brankářka Silje Solbergová, jejich nejlepší střelkyní je pak se čtyřmi zásahy Camilla Herremová. Za Maďarsko kontrovaly třemi brankami Aniko Kovacsicsová s Dorottyou Faluvégiovou.

30
    První poločas skončil. (9:17)

30
    Klujberová nastřelila ze sedmičky tyč! V prvním poločase se už na skóre nic měnit nebude. (9:17)

30
    Auneová faulovala Szöllősiovou-Zácsikovou, která pro svůj tým vybojovala sedmičku. Navíc dvouminutové vyloučení norské hráčky. (9:17)

30
    Norky střílely sedmičku. Nora Mörková chtěla poslat míč mezi nohama brankářky Bíróvé, která tuhle kulišárnu přečetla a sklapla své dolní končetiny včas! (9:17)
    29
    Katrin Klujberová snižuje na rozdíl osmi branek. (9:17)
    29
    Přesilovku Norska poprvé využívá Malin Auneová. (8:17)

28
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Rita Lakatosová). (8:16)
    28
    Recept na Solbergovou teď našla Dorottya Faluvégiová. (8:16)

28
    Norská brankářka poslala do úniku své dvojče Sannu. Ta si vylámala zuby na Blance Bíróvé, která v bráně Maďarska nahradila Szikorovou. (7:16)

27
    A pomáhá ji i pružná a pohyblivá defenziva, která nyní nepustila Maďarky do zakončení. (7:16)

26
    Solbergová se natáhla proti střele Háfraové. Norská brankářka dnes zatím exceluje. (7:16)

26
    Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlala Marta Tomacová, která si dnes v dresu Norska odbývá premiéru na šampionátu. Mířila nad. (7:16)

25
    Oddechový čas pro Norsko, které vede o devět gólů. (7:16)
    24
    Heidi Lokeová z pozice pivotky vpadla do brankoviště a přidává další gól Norska. (7:16)
    24
    Zsuzsanna Tomoriová snižuje. (7:15)
    23
    Emilie Arntzenová prostřeluje Szikorovou z devíti metrů. (6:15)
    22
    Anikó Kovacsicsová se postarala o korekci stavu. (6:14)
    21
    A Sanna Solbergová-Isaksenová trestá Maďarky z protiútoku. (5:14)

21
    To je neuvěřitelné! První střelu Kácsorové vyrazila Solbergová k Faluvégiové, která před ní byla zcela sama a mohla se brankářky ptát, kam to chce. Norka se ale roztáhla jako pavouk a pravou rukou balón vytěsnila! (5:13)

20
    Solbergová chytá výborně! Nyní vychytala Kácsorovou. (5:13)

19
    Skograndová trefila ze sedmimetrového hodu jen tyč! (5:13)

19
    Tomoriová stáhla na zem Lokeovou, která se chystala zakončit z pivota. Sedmička! (5:13)

17
    Střelu Szöllősiové-Zácsikové z devíti metrů vyrazila dobře chytající Solbergová. (5:13)
    17
    Henny Reistadová přidává další zásah hráček v červeném. (5:13)

16
    Sanna Solbergová-Isaksenová přerušila útok soupeřek téměř za cenu vlastního zdraví. Po zásahu míčem do hlavy z bezprostřední blízkosti nepříjemně spadla na hrací plochu. Po chvilce se ale zvedla a pokračuje ve hře. (5:12)
    15
    Z rychlého protiútoku skóruje Camilla Herremová. Na rychlost a přímočarost norských hráček je radost se dívat. (5:12)
    15
    Nora Mörková se prosazuje z pivota. (5:11)
    14
    Dorottya Faluvégiová skórovala z pozice pravého křídla. (5:10)
    14
    Norky tentokrát hrály přes levou stranu, odkud se trefuje Camilla Herremová. Seveřanky dnes zase ukazují, jak kvalitním týmem jsou. (4:10)

13
    Střelu Tomoriové vytěsnila Solbergová pravou rukou na tyč. (4:9)
    12
    Anikó Kovacsicsová snižuje na rozdíl pěti gólů. (4:9)
    12
    Další úspěšná akce Norek přes pravé křídlo. Stine Oftedalová opět zakončovala obloučkem přes Szikorovou. (3:9)
    11
    Dorottya Faluvégiová koriguje skóre. (3:8)
    11
    Z pravého křídla se opět trefuje Stine Skograndová. (2:8)
    11
    Druhý gól Maďarska zaznamenala Tomoriová. (2:7)
    10
    Tohle je jasná záležitost. Oftedalová uvolnila Stine Skograndovou, která z pravé strany lobovala Szikorovou. (1:7)

9
    Málem další gól Norska. Herremová přehazovala brankářku a nastřelila tyčku! (1:6)
    9
    Další rychlý brejk už proměnila Kari Daleová. Maďarský kouč si bere oddechový čas. (1:6)

8
    Herremová utíkala sama na Szikorovou, která ji famózně vychytala! (1:5)
    7
    Stine Skograndová z levého křídla přehodila brankářku Szikorovou. (1:5)
    7
    Anikó Kovacsicsová je první Maďarkou, která překonala Silju Solbergovou. (1:4)
    5
    Ze sedmimetrového hodu se nemýlila Nora Mörková. Norky vedou hned v úvodu o čtyři branky. (0:4)

5
    Daleová mohla zakončovat z pivota, ale byla faulována. Sedmička pro Norsko. (0:3)

5
    Norská obrana zatím soupeřky nepustila vůbec k ničemu. Teď přišla maďarská ztráta. (0:3)
    4
    Brankářka Solbergová zachytila po neúspěšném maďarském útoku míč a poslala do úniku Camillu Herremovou, která se nemýlila. (0:3)
    3
    Maďarky se zatím nedokáží prosadit přes kvalitní obranu soupeřek. Rychlou akci po zisku míče pak zakončila druhým norským gólem Henny Reistadová. (0:2)
    2
    Norky se ujímají vedení typem gólu, který je na tomto šampionátu charakterizuje. Z rychlého protiútoku. Do úniku se dostala Camilla Herremová. (0:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Maďarsko: Bíróvá, Szikorová – Szöllősiová-Zácsiková, Tóviziová, Schatzlová, Kovacsicsová, Mártonová, Lakatosová, Csiszárová-Szekeresová, Klujberová, Kácsorová, Háfraová, Faluvégiová, Lukácsová, Helembaiová, Tomoriová.

Norsko: Silje Solbergová, Lundeová – Reistadová, Arntzenová, Frafjordová, Lökeová, Skograndová, N. Mörková, Oftedalová, Auneová, Daleová, Jacobsenová, Herremová, Sanna Solbergová-Isaksenová, Breistölová, Tomacová.

Rozhodčí: Christidiová – Papamattheouová (GRE).

Obě reprezentace spolu hrají poměrně často a většinou vítězí Norky. Tak tomu bylo v posledních pěti zápasech. Naposledy Norsko vyhrálo 38:25 na ME v roce 2018. Poslední maďarský úspěch se datuje do roku 2014. Rovněž na evropském šampionátu Maďarky zdolaly severské soupeřky výsledkem 29:25.

Maďarsko:
    Házenkářky Maďarska po duelu s Norkami na šampionátu jistě končí. V předkole hráčky z této země vyhrály nad Srbkami vysoko 38:26 a byť další duely proti Chorvatsku a Nizozemsku prohrály, stačilo to na postup dál ze druhého místa. Do základní skupiny si však nepřinesly žádné body, jelikož právě Srbsko nepostoupilo. Po porážce 25:32 s Německem tak bylo jasné, že do semifinále ani boje o páté místo už Maďarky nepůjdou. Na tom už nic nezměnila ani pondělní výhra 26:24 nad Rumunkami. V tabulce skupiny 2 obsadí hráčky Maďarska již jistě páté místo. Ke klíčovým hráčkám týmu patří podle webu šampionátu střední spojka Ferencvárose Anikó Kovacsicsová a brankářka stejného klubu Blanka Bíróvá. Nejlepší střelkyní na šampionátu je pak Szandra Szöllősiová-Zácsiková, která působí v MTK Budapešť.

Norsko:
    Norské házenkářky přijely na šampionát do sousedního Dánska jako jedny z největších favoritek turnaje a to zatím bezezbytku potvrzují. Dosud odehrály pět zápasů a všechny vysoko vyhrály. Největší příděl daly v předkole Němkám, které rozstřílely 42:23. Nejvyrovnanější partii naopak sehrály proti Nizozemkám, ty přehrály 32:25. Naposledy se s nimi Chorvatky držely do úvodu druhé půle, v níž dokonce o branku vedly. Norsko pak ale zabralo a dovedlo zápas k jasnému vítězství 36:25. Hlavní střeleckou tahounkou týmu je Nora Mörková, která je s 35 zásahy nejlepší střelkyní mistrovství. Zdatně ji sekundují i Camilla Herremová a Stine Oftedalová.

Vítám tu všechny házenkářské příznivce! V úterý se definitivně uzavře skupinová část ženského ME v Dánsku. Večer se odehraje závěrečný duel 2. skupiny mezi Maďarkami a Norkami. Zatímco Seveřanky už mají jistý postup do semifinále z prvního místa, tak maďarské házenkářky budou chtít svou účast na šampionátu důstojně zakončit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.