Č. Hora – Španělsko 26:26 (kon.) | Nizozemsko – Rumunsko 35:24 (kon.) | Francie – Švédsko 31:25 (kon.)
Chorvatsko – Německo 23:20 (kon.) | Dánsko – Rusko 30:23 (kon.) | Maďarsko – Norsko 21:32 (kon.)
Maďarsko
21:32 (9:17)
Norsko
Úterý 15.12.2020, 20:30 • Sydbank Arena, Kolding (DEN) • Mistrovství Evropy žen • Skupina 2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Vítám tu všechny házenkářské příznivce! V úterý se definitivně uzavře skupinová část ženského ME v Dánsku. Večer se odehraje závěrečný duel 2. skupiny mezi Maďarkami a Norkami. Zatímco Seveřanky už mají jistý postup do semifinále z prvního místa, tak maďarské házenkářky budou chtít svou účast na šampionátu důstojně zakončit.

Norsko:
    Norské házenkářky přijely na šampionát do sousedního Dánska jako jedny z největších favoritek turnaje a to zatím bezezbytku potvrzují. Dosud odehrály pět zápasů a všechny vysoko vyhrály. Největší příděl daly v předkole Němkám, které rozstřílely 42:23. Nejvyrovnanější partii naopak sehrály proti Nizozemkám, ty přehrály 32:25. Naposledy se s nimi Chorvatky držely do úvodu druhé půle, v níž dokonce o branku vedly. Norsko pak ale zabralo a dovedlo zápas k jasnému vítězství 36:25. Hlavní střeleckou tahounkou týmu je Nora Mörková, která je s 35 zásahy nejlepší střelkyní mistrovství. Zdatně ji sekundují i Camilla Herremová a Stine Oftedalová.

Maďarsko:
    Házenkářky Maďarska po duelu s Norkami na šampionátu jistě končí. V předkole hráčky z této země vyhrály nad Srbkami vysoko 38:26 a byť další duely proti Chorvatsku a Nizozemsku prohrály, stačilo to na postup dál ze druhého místa. Do základní skupiny si však nepřinesly žádné body, jelikož právě Srbsko nepostoupilo. Po porážce 25:32 s Německem tak bylo jasné, že do semifinále ani boje o páté místo už Maďarky nepůjdou. Na tom už nic nezměnila ani pondělní výhra 26:24 nad Rumunkami. V tabulce skupiny 2 obsadí hráčky Maďarska již jistě páté místo. Ke klíčovým hráčkám týmu patří podle webu šampionátu střední spojka Ferencvárose Anikó Kovacsicsová a brankářka stejného klubu Blanka Bíróvá. Nejlepší střelkyní na šampionátu je pak Szandra Szöllősiová-Zácsiková, která působí v MTK Budapešť.

Obě reprezentace spolu hrají poměrně často a většinou vítězí Norky. Tak tomu bylo v posledních pěti zápasech. Naposledy Norsko vyhrálo 38:25 na ME v roce 2018. Poslední maďarský úspěch se datuje do roku 2014. Rovněž na evropském šampionátu Maďarky zdolaly severské soupeřky výsledkem 29:25.

Maďarsko: Bíróvá, Szikorová – Szöllősiová-Zácsiková, Tóviziová, Schatzlová, Kovacsicsová, Mártonová, Lakatosová, Csiszárová-Szekeresová, Klujberová, Kácsorová, Háfraová, Faluvégiová, Lukácsová, Helembaiová, Tomoriová.

Norsko: Silje Solbergová, Lundeová – Reistadová, Arntzenová, Frafjordová, Lökeová, Skograndová, N. Mörková, Oftedalová, Auneová, Daleová, Jacobsenová, Herremová, Sanna Solbergová-Isaksenová, Breistölová, Tomacová.

Rozhodčí: Christidiová – Papamattheouová (GRE).

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    2
    Norky se ujímají vedení typem gólu, který je na tomto šampionátu charakterizuje. Z rychlého protiútoku. Do úniku se dostala Camilla Herremová. (0:1)
    3
    Maďarky se zatím nedokáží prosadit přes kvalitní obranu soupeřek. Rychlou akci po zisku míče pak zakončila druhým norským gólem Henny Reistadová. (0:2)
    4
    Brankářka Solbergová zachytila po neúspěšném maďarském útoku míč a poslala do úniku Camillu Herremovou, která se nemýlila. (0:3)

5
    Norská obrana zatím soupeřky nepustila vůbec k ničemu. Teď přišla maďarská ztráta. (0:3)

5
    Daleová mohla zakončovat z pivota, ale byla faulována. Sedmička pro Norsko. (0:3)
    5
    Ze sedmimetrového hodu se nemýlila Nora Mörková. Norky vedou hned v úvodu o čtyři branky. (0:4)
    7
    Anikó Kovacsicsová je první Maďarkou, která překonala Silju Solbergovou. (1:4)
    7
    Stine Skograndová z levého křídla přehodila brankářku Szikorovou. (1:5)

8
    Herremová utíkala sama na Szikorovou, která ji famózně vychytala! (1:5)
    9
    Další rychlý brejk už proměnila Kari Daleová. Maďarský kouč si bere oddechový čas. (1:6)

9
    Málem další gól Norska. Herremová přehazovala brankářku a nastřelila tyčku! (1:6)
    10
    Tohle je jasná záležitost. Oftedalová uvolnila Stine Skograndovou, která z pravé strany lobovala Szikorovou. (1:7)
    11
    Druhý gól Maďarska zaznamenala Tomoriová. (2:7)
    11
    Z pravého křídla se opět trefuje Stine Skograndová. (2:8)
    11
    Dorottya Faluvégiová koriguje skóre. (3:8)
    12
    Další úspěšná akce Norek přes pravé křídlo. Stine Oftedalová opět zakončovala obloučkem přes Szikorovou. (3:9)
    12
    Anikó Kovacsicsová snižuje na rozdíl pěti gólů. (4:9)

13
    Střelu Tomoriové vytěsnila Solbergová pravou rukou na tyč. (4:9)
    14
    Norky tentokrát hrály přes levou stranu, odkud se trefuje Camilla Herremová. Seveřanky dnes zase ukazují, jak kvalitním týmem jsou. (4:10)
    14
    Dorottya Faluvégiová skórovala z pozice pravého křídla. (5:10)
    15
    Nora Mörková se prosazuje z pivota. (5:11)
    15
    Z rychlého protiútoku skóruje Camilla Herremová. Na rychlost a přímočarost norských hráček je radost se dívat. (5:12)

16
    Sanna Solbergová-Isaksenová přerušila útok soupeřek téměř za cenu vlastního zdraví. Po zásahu míčem do hlavy z bezprostřední blízkosti nepříjemně spadla na hrací plochu. Po chvilce se ale zvedla a pokračuje ve hře. (5:12)
    17
    Henny Reistadová přidává další zásah hráček v červeném. (5:13)

17
    Střelu Szöllősiové-Zácsikové z devíti metrů vyrazila dobře chytající Solbergová. (5:13)

19
    Tomoriová stáhla na zem Lokeovou, která se chystala zakončit z pivota. Sedmička! (5:13)

19
    Skograndová trefila ze sedmimetrového hodu jen tyč! (5:13)

20
    Solbergová chytá výborně! Nyní vychytala Kácsorovou. (5:13)

21
    To je neuvěřitelné! První střelu Kácsorové vyrazila Solbergová k Faluvégiové, která před ní byla zcela sama a mohla se brankářky ptát, kam to chce. Norka se ale roztáhla jako pavouk a pravou rukou balón vytěsnila! (5:13)
    21
    A Sanna Solbergová-Isaksenová trestá Maďarky z protiútoku. (5:14)
    22
    Anikó Kovacsicsová se postarala o korekci stavu. (6:14)
    23
    Emilie Arntzenová prostřeluje Szikorovou z devíti metrů. (6:15)
    24
    Zsuzsanna Tomoriová snižuje. (7:15)
    24
    Heidi Lokeová z pozice pivotky vpadla do brankoviště a přidává další gól Norska. (7:16)

25
    Oddechový čas pro Norsko, které vede o devět gólů. (7:16)

26
    Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlala Marta Tomacová, která si dnes v dresu Norska odbývá premiéru na šampionátu. Mířila nad. (7:16)

26
    Solbergová se natáhla proti střele Háfraové. Norská brankářka dnes zatím exceluje. (7:16)

27
    A pomáhá ji i pružná a pohyblivá defenziva, která nyní nepustila Maďarky do zakončení. (7:16)

28
    Norská brankářka poslala do úniku své dvojče Sannu. Ta si vylámala zuby na Blance Bíróvé, která v bráně Maďarska nahradila Szikorovou. (7:16)
    28
    Recept na Solbergovou teď našla Dorottya Faluvégiová. (8:16)

28
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Rita Lakatosová). (8:16)
    29
    Přesilovku Norska poprvé využívá Malin Auneová. (8:17)
    29
    Katrin Klujberová snižuje na rozdíl osmi branek. (9:17)

30
    Norky střílely sedmičku. Nora Mörková chtěla poslat míč mezi nohama brankářky Bíróvé, která tuhle kulišárnu přečetla a sklapla své dolní končetiny včas! (9:17)

30
    Auneová faulovala Szöllősiovou-Zácsikovou, která pro svůj tým vybojovala sedmičku. Navíc dvouminutové vyloučení norské hráčky. (9:17)

30
    Klujberová nastřelila ze sedmičky tyč! V prvním poločase se už na skóre nic měnit nebude. (9:17)

30
    První poločas skončil. (9:17)

Norské házenkářky i v závěrečném duelu skupinové fáze ukazují svou obrovskou kvalitu. Na jejich hru je radost se dívat. Maďarky dělají, co mohou, přesto za soupeřkami značně zaostávají a v poločase prohrávají 9:17. Seveřanky si hned na začátku vytvořily náskok, který je uklidnil. Jejich soupeřky dokázaly v prvních deseti minutách skórovat pouze jednou. Norsku výtečně chytá brankářka Silje Solbergová, jejich nejlepší střelkyní je pak se čtyřmi zásahy Camilla Herremová. Za Maďarsko kontrovaly třemi brankami Aniko Kovacsicsová s Dorottyou Faluvégiovou.

Do druhé půle nastoupí v norské brance veteránka Katrine Lundeová. V maďarské zůstane Blanka Bírová, která dochytávala první poločas.

31
    Začal druhý poločas. (9:17)
    31
    Maďarky začaly druhou půli v početní výhodě. Szandra Szöllősiová-Zácsiková snížila. (10:17)
    32
    Kristine Breistolová propálila Bíróvou z větší vzdálenosti. (10:18)
    32
    Další gól Maďarska si připsala Katrin Klujberová. (11:18)
    33
    Breistölová zvyšuje náskok Norska. (11:19)

33
    Ve fantastickém světle se teď předvedla Blanka Bírová! Maďarská brankářka vychytala trhák Lokeové a vzápětí uspěla i proti osamocené Frafjordové! (11:19)
    34
    Nadine Schatzlová dává dvanáctý gól Maďarek. (12:19)

35
    Lundeová dobře zasáhla proti Klujberové. Vzápětí ji pak zachránila tyčka proti zakončení Schatzlové. (12:19)
    36
    Nora Mörková proměnila sedmičku a dala dvacátý gól Norska. (12:20)
    37
    Schatzlová zakončovala z levého křídla vedle vzdálenější tyče. Na druhé straně pálila z devítky přesně Nora Mörková. (12:21)

37
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Klára Csiszárová-Szekeresová). (12:21)
    38
    Aniko Kovacsicsová proměnila sedmičku, která byla nařízena za faul na její spoluhráčku Szöllősiovou-Zácsikovou. (13:21)
    39
    Marit Jacobsenová skórovala z pravého křídla. (13:22)
    40
    Kristine Breistölová zamířila z větší vzdálenosti pod břevno. (13:23)
    40
    Střelu Aniky Kovacsicsové nedokázala brankářka Lundeová zastavit. (14:23)

41
    Tóviziová poslala na hrací plochu heidi Lokeovou. Sedmička! (14:23)
    42
    Nora Mörková sedmičku proměnila. Míč hodila vedle pravé nohy Bíróvé. (14:24)

42
    Kovacsicsová neproměnila sedmimetrový hod. Skvělý zákrok si připsala brankářka Lundeová! (14:24)
    43
    Teď se Aniko Kovacsicsová prosadila ze hry. (15:24)
    44
    Noru Mörkovou teď vůbec nikdo nebránil! To samozřejmě nemohlo skončit jinak než gólem. (15:25)
    45
    Katrin Klujberová se trefila ze sedmimetrového hodu. (16:25)

45
    Mörková uvolnila Lokeovou. Ta zakončila jen do brankářky Bíróvé. (16:25)
    46
    Po zásahu Petry Tóviziové z levého křídla ztrácejí Maďarky na soupeřky osm gólů. (17:25)

46
    Oddechový čas pro norský výběr. (17:25)

47
    Bíróvá pokryla střelu Reistadové zpoza brankoviště. (17:25)

48
    Výborný zákrok Lundeové, která dokázala nohama zastavit zakončení Tóviziové z poměrně velké blízkosti. (17:25)

49
    Nějak nám přestaly padat góly. Na změnu skóre čekáme už přes tři minuty hracího času. (17:25)
    50
    Rita Lakatosová se na pivotu protlačila do zakončení a snižuje na rozdíl sedmi branek. (18:25)
    51
    Stine Skograndová proměnila sedmičku střelou k levé tyčce z pohledu brankářky. (18:26)
    51
    Katrin Klujberová skórovala z poměrně velké dálky. Její bomba zapadla k bližší tyči. (19:26)

52
    Reistadová byla faulována a Norky budou střílet sedmičku. Na ní jde do branky Szikorová. (19:26)
    52
    Stine Skograndová vyzrála i na druhou maďarskou brankářku. (19:27)

53
    Čtyřicátnice v norské bráně Katrine Lundeová si vychutnala soupeřky skvělým dvojitým zákrokem a ukazuje, že je stále výbornou brankářkou! (19:27)
    54
    Katrin Klujberová zaznamenala dvacátý gól Maďarek. Trefila se ze sedmičky. (20:27)
    55
    Pohledná akce Norek dohraná na levé křídlo. Odtud se prosazuje Camilla Herremová. (20:28)
    55
    Další parádní akce. Heidi Lökeová byla na jejím konci sama před brankářkou. (20:29)

56
    Kovacsicsová neprostřelila Lundeovou. Na druhé straně se blýskla výtečným zákrokem Blanka Bíróvá. (20:29)

58
    Helembaiová stáhla na zem Lökeovou. Dvouminutové vyloučení pro Maďarku a sedmička. (20:29)
    58
    Nora Mörková sedmimetrový hod zužitkovala. Norky vstřelily třicátý gól! (20:30)
    59
    Reistadová dohrála akci doprava na Malin Auneovou a ta přidala další zásah pro svůj tým. (20:31)
    60
    V poslední minutě ještě upravuje skóre Aniko Kovacsicsová. (21:31)
    60
    V čase 59:58 uzavírá skóre utkání Emilie Arntzenová. Norky si připíší dvojciferné vítězství. (21:32)

Konec zápasu. (21:32)

Šestý zápas Norska na turnaji přinesl šesté jasné vítězství! O dnešní výhře Seveřanek nebylo v podstatě od začátku pochyb. Opět jsme viděli rychlou a nápaditou hru v útoku, kvalitní obranu a výtečný výkon obou brankářek. Na Solbergovou z první půle navázala po změně stran i Lundeová. Maďarkám ve druhé půli slušně zachytala Bíróvá, to ale bylo na přibrzdění norského stroje málo. Maďarky tedy na turnaji končí, to Norky se mohou těšit na čtvrteční semifinále.

Maďarsko – Norsko 21:32 (9:17)
    Nejvíce branek: Kovacsicsová 7/1, Klujberová 5/2, Faluvégiová 3 – Mörková 7/4, Skograndová 5/2, Herremová 5. Rozhodčí: Christidiová – Papamattheouová (GRE). Sedmimetrové hody: 5/3 – 8/6. Vyloučení: 3:1. (22:00:58)