Slavia – Fiorentina 0:1 (kon.) | Glasgow – Sparta 0:1 (kon.)
0:1 (0:1)
AC Sparta Praha
Středa 16.12.2020, 20:00Liga mistryň • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z fotbalového utkání Ligy mistrů žen, ve kterém se v rámci odvety šesnáctifinále proti sobě postaví celky Glasgow City a AC Sparta Praha.

Sparťanské dívky dnes čeká těžká šichta, ale s ohledem na první utkání, které vyhrály 2:1, není nereálné, že by nakonec odcházely s úsměvem na rtech.

Ve zmiňovaném utkání po prvním poločase Sparťanky vedly dokonce 2:0, když se v jeho závěru prosadily Lucie Martínková a Anna Dlasková, která se ze střední vzdálenosti trefila krásně pod břevno. V 51. minutě ale snížila podobně hezkou trefou Sharon Wojciková. Nutno říci, že Sparta mohla zvítězit větším rozdílem, zejména v závěrečné čtvrthodině si vytvořila několik šancí, z nichž alespoň jednu asi měly domácí hráčky proměnit.

Sparta touto výhrou prodloužila svoji vítěznou sérii na 8 zápasů a zároveň tak zastavila vítěznou sérii dvou utkání Glasgow. To navíc v následujícím duelu s odvěkým rivalem z Rangers padlo 0:5.

Glasgow City: Alexanderová – Wyneová, Loveová, Rossová (C), Clarková – Tolandová, Lauderová, Robertsonová, Wadeová – Foleyová, Colvillová
    Náhradníci: Clachersová – Chrichtonová, Shineová, Davidsonová, Fultonová, Wojciková

AC Sparta Praha: Sloupová – Vyštejnová, Bertholdová (C), Odehnalová, Dlasková – Sonntagová, Pochmanová, Bužková – Nepokojová, L. Martínková, Stárová.
    Náhradníci: Pižlová – Cvrčková, Dědinová, Chlastáková, Kavalová, Koubová, Křivská, Ondrušová, Paulenová, Radová, Šubrtová

Rozhodčí: Domingosová.

1

2
    Na míči začaly ostrovanky a hned si vykoledovaly trestný kop z 20 metrů.

3
    Trestný kop Skotky ale končí 2-3 metry od šibenice.

4
    Útočné snažení Sparťanek nemělo dlouhého trvání a míč pod kontrolu dostávají opět Skotky.

5
    I díky obranému zákroku Nepokojové se zatím Pražanky brání úspěšně.

6
    Nepokojová byla na konci rychlé kombinace Pražanek. Její střela z vápna pouze olízla břevno.
    6. Nepokojová mířila těsně nad branku

7
    Sparta právě vstřelila branku!
    Zřejmě Robertsonová přihrávala na spoluhráčku na stoperu. Přihrávka však byla velmi pomalá a nepřesná. Přihrávku snadno vystihla a zpracovala u půlkruhu LUCIE MARTÍNKOVÁ, která poslala míč do horní části branky.
    7. MARTÍNKOVÁ - 0:1

8
    Glasgow opět drží míč na kopačkách. Prostoru ale příliš nemají.

9
    Skotky ztrácejí míč po nepřesné přihrávce. Na tahu je Sparta.

10
    Foleyová přidržel Martínkovou za ruku zhruba 3 metry vedle rohu vápna. Trestný kop pro Prahu.

11
    Míč pouze prolétl přes malé vápno. Sparťanky se po něm sice natahovaly, ale odraz byl z jejich pohledu velmi nevhodný.

12
    Další útočné snažení českého týmu zastavil ofsajd.

13
    Lauderová se pokusila nacentrovat míč do vápna, ten ale končí za brankou a zřejmě ani neprolétl malým vápnem.

14
    Vysoký pressing Pražanek nese ovoce. Získávají míč.

15
    Sparta ztrácí míč. Rychlý protiútok zastavuje faulem Bužková.

16
    Cantr letící z půle až do vápna hlavičkovala Clarková. Sloupová pěkným zákrokem vyráží míč na roh.

17
    Češky se brání odkopem na roh.

18
    Roh rozehraný nakrátko skončil házenkářským obehráváním vápna a následně útočným faulem.

19
    Odehnalová fauluje Robertsonovou dva metry vedle vápna. To je příležitost pro domácí.

20
    Pražanky nejprve odhlavičkovaly balon mimo vápno. Při pokusu Skotek o opětovné útočení se dopustily ofsajdu.

21
    Sparťanky se nyní v útoku dopustily špatného vhazování.

22
    Češky vybojovaly míč na svojí stranu, ale při přechodu do vápna spadly do ofsajdové pasti.

23
    Přihrávka City do vápna propadla Sparťanskou obranou. Míč ale nikoho v růžovém nenašel.

24
    Nyní vidíme spíše boj o míč ve středu hřiště.

25
    Obě mužstva se snaží vybojovat míč ve středu a poslat jej rychle dopředu. Mezihra či uklidnění hry chybí na obou stranách.

26
    Nyní došlo ke zklidnění díky faulu Sparty na půlce.

27
    Sparťanky se ubránily a po rychlé kombinaci se dostaly do útoku a po centru do vápna vybojovaly rohový kop.

28
    Odehnalová se ocitla sama na malém vápně, ale zřejmě nečekala, že by se míč mohl dostat až k ní a tak jej hrudí zahrála mimo branku.

29
    Češky opět vybojovaly míč...

30
    ....zároveň jej ale ztrácí. Skotky o míč přicházejí díky útočnému faulu.

31
    Se střelou Foleyové ze 30 metrů neměla Sloupová problémy.

32
    Skotky vybojovaly míč.

33
    Střela Corvillové byl sražena Bertholdovou na roh.

34
    Špatně zahraný roh. Všechny hráčky běžely na přední tyč a míč tak plachtil za ně.

35
    Nyní při Sparťankách stálo štěstí. Robertsonová nejprve nasadila soupeřce jesle, poté ale do ní vrazila. Souběžně s hvizdem píšťalky, vystřelila zhruba z 35 metrů míč na bránu jedna ze Skotek a míč nechytatelně zaplaval přímo do horního rohu. To by byl gól kola. Vzhledem k předchozímu faulu však nemůže být uznán.
    35. Krásný gól Skotek, který ale neplatil

36
    Opět vidíme spíše boj o míč ve středu hřiště.

37
    Rozháraná hra opět končí faulem Sparťanek na půli.

38
    Pressing Sparty slavil úspěch, dlouho se ale Češky s míčem nepomazlily.

39
    Sparta se nyní brání prostřednictvím odkopávání do zámezí vedle svého vápna.

40
    Skotky začínají přitvrzovat a dohrávají souboje i pár sekund po odehrání.

41
    Rozehrávka Sparty byla nepřesná. Okamžitý press ale dělá Skotkám problémy.

42
    Opět vidíme spíše boj o míč, hraje se ale spíše na Sparťanské půlce.

43
    Nyní opět Spartu zachránil útočný faul Robertsonové.

44
    Sparťanky se dostaly v závěru poločasu pod tlak.

45
    Faul na Sonntagovou však tento tlak ukončil.

45

V prvním poločase jsme viděli víceméně vyrovnanou partii, ve které byla možná o trochu lepší Sparta. Jedinou branku, kterou jsme viděli vstřelila již v sedmé minutě pěknou střelou Martínková po hrubé chybě Skotek. Sparta se snaží čelit skotskému tlaku vysokým napadáním, které je vysoce účinné, do té doby dokud na to hráčkám stačí kondice. Z toho plyne, že se v některých fázích nechaly Sparťanky zatlačit a dokonce i inkasovaly vyrovnávací gól, který však nebyl pro předchozí faul uznán. Fotbalistky tak odcházejí do šaten za stavu 0:1 a pokud chce Celtic postoupit, musí vstřelit 3 branky.

46
    Do druhého poločasu nastoupily Skotky v obměněné sestavě. Ze šaten už nevyšla Robertsnová, nahradila ji Shineová.

47
    Glasgow opět začal aktivně a Sparťanky faulují.

48
    Sparta míč z vápna rychle vyvezla.

49
    Wadeová dostala míč na půlkruh. Míč ale posílá přímo do náruče Sloupové.

50
    Sparťanky nyní pozorně brání, dostávají se ale pod tlak.

51
    Loveová napřáhla za šestnáctkou. Míč však končí metr vedle branky.

52
    Dlasková nyní zatáhla před střídačkami za dres Rossovou. Rozhodčí se neodhodlala vyndat žlutou kartu, což začal hrotit trenér domácích a během družného rozhovoru přišla Rossová k Dlaskové a rukou ji porazila na zem. Ačkoliv si Rossová tímto koledovala o vyloučení, inkasovala žlutou kartu.

53
    Žlutou kartu dostává Alexanderová (Glasgow City).

53
    Skotky opět začínají tlačit. Sparta si pomáhá fauly.

54
    Uvidíme rohový kop domácích.

55
    Loveová z 18 metrů o půl metru míjí branku.

56
    Sparta se snad nyní z tlaku vymaní díky faulům Skotek.

57
    Zápas začíná být nervózní. Nyní se do horlivé debaty se čtvrtou sudí dostal hostující trenér M. Masaryk.

58
    Spartě se pro tuto chvíli podařilo otupit tlak Glasgow.

59
    Možnost útoku však zastavil útočný faul Sparty.

60
    Dobrý zákrok Sonntagové, která na hranici vápna odtavila tělem od míče Shineovou.

61
    Druhé střídání domácího celku. Tolandovou nahradí Fultonová.

62
    Skotky stále tlačí. Sparta má už nyní problém přejít polovinu.

63
    Vyštejnová se nyní pokusil vyvézt míč, ale na půli o něj přichází a padá po zákroku soupeřky.

64
    Lucie Martínková šla nyní sama proti Alexanderové. Nejprve ale zvolila příliš dlouhou kličku a následné zakončení už bylo velmi slabé a hráčky, které se stihly vrátit míč odvrací na roh.
    64. Šance Sparťanek

65
    Rohový kop mířil do chumlu v malém vápně. Spartě se podařilo vstřelit branku, před tím byl však již odpískán útočný faul.
    65. Neuznaný gól Sparty

66
    Nepokojová vidí žlutou kartu za nesportovní chování.

67
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bužková, přichází Ondrušová.

68
    Střídání v týmu Glasgow City: ze hřiště odchází Wadeová, přichází Davidsonová.

69
    Spartě se konečně podařilo vnuknout alespoň na chvíli svůj styl soupeřkám.

70
    Sparta se nyní dostala do velkého vápna. Zakončení však nedělalo žádný problém brankářce Alexanderové.

71
    Pochmanová po nepovedené přihrávce na ni zabojoval a svým pressem ještě zkomplikovala život domácím stoperkám.

72
    Martínková ukázala, že i Sparťanky umí vytasit ostré drápy, když po odehrání zajel skluzem zezadu do Rossové.

73
    Po centru do vápna se dostala do šance Colvillová, která však místo míče trefila Sloupovou, která už míč měla v ruce.

74
    Sloupová je nyní ošetřována.

75
    Hra může pokračovat. Česká brankářka vypadá, že je v pořádku.

76
    Sparta opět zahrozila protiútokem. Ten však opět nebyl zakončen tak, aby ohrozil branku soupeřek.

77
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Stárová, přichází Křivská.

78
    Shineová se nyní zasekávačkou ve vápně zbavila dvou protihráček. Její střela se ale stočila mimo branku.

79
    Skotky opět okupují polovinu Sparty.

80
    Útočný faul tentokráte zastavil jejich snažení.

81
    Martínková se prodrala kolem obrany a podél brankové čáry se dostala do vápna. Přihrávka do druhé vlny však rudý dres nenašla.

82
    Skotky opět drží míč na kopačkách.

83
    Včasným výběhem nyní zabránila gólové šanci Sloupová.

84
    Poslední střídání domácího celku obstarává Foleyová a Crichtonová.

85
    Spartě se opět podařilo zaútočit a Alexanderová musela být opět v pohotovosti.

86
    A máme tady pro Spartu problém. Nepokojová dohrála soupeřku po odehrání míče a za věc, která byla na pořadu dne prakticky po půl zápasu, inkasuje druhou žlutou a tím pádem červenou kartu.

87
    Glasgow samozřejmě tlačí. Spartě se daří odkopávat.

88
    Byla nařízena penalta za ruku Ondrušové ve vápně.

89
    Rossová moc neumístila svoji střelu a Sloupová ji vyráží.
    89. Penalta

90
    Další střela Skotek míří mimo branku.

90+1
    Nastavovat se budou 4 minuty.

90+2
    Nepřehlednou situaci ve vápně zastavil ofsajd Lauderové.

90+3
    Sonntagová mohla jít sama na brankářku, ale zastavil jí praporek asistentky rozhodčí.

90+4
    Nejlepší možné řešení. Křivská vyvezla míč k praporku na polovině Glasgow a tam se nechala zfaulovat.

90+4
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Pochmanová, přichází Kavalová.

90+5

V první půli Sparta využila šanci, kterou jí nabídly soupeřky. Sparta první půli odehrála velice efektivně a soupeřkám nedala moc prostoru. Druhá půle už se odehrávala především ve smyslu velkého tlaku Glasgow, který začal gradovat po vyloučení Nepokojové. Sparta přežila i nařízený pokutový kop, který Sloupová chytila kapitánce Rossové. Sparta nakonec v konečném součtu obou utkání vyhrává 3:1 a překonala tak svůj stín šestnáctifinále a postupuje do osmifinále.

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 3:11.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek večera a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (21:58:16)