Novosibirsk – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Ufa – Minsk 8:3 (kon.)
Jaroslavl – Čerepovec 2:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Jokerit 4:0 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 4:3 (3:1 po s.n.)
Spartak Moskva – Kazaň 0:3 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Úterý 22.12.2020, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Avtomobilist Jekatěrinburg a Traktor Čeljabinsk. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu na ledě Traktoru, který zvítězil 4:3 po prodloužení. Dnes se ale bude bojovat v Uralec Aréně v Jekatěrinburgu. Úvodní buly je naplánováno na 15:00.

Avtomobilist Jekatěrinburg je aktuálně ve Východní konferenci na 6. místě s 42 body a skóre 100:97. Po deseti prohrách v řadě zavítal Jekatěrinburg na led Magnitogorsku, kde konečně přerušil tuhle strašnou sérii a zvítězil jednoznačně 4:0.

Traktor Čeljabinsk je ve stejné konferenci na 4. pozici se 46 body a skóre 96:82. Po domácí výhře nad Novosibirskem přivítal Traktor na svém ledě Barys Nur-Sultan. Ovšem tentokrát to byl soupeř, který bral tři body, neboť Čeljabinsk prohrál 2:4.

Československá stopa

Jakub Kovář (JEK)
    Roman Will (CLJ)
    Tomáš Hyka (CLJ)
    Lukáš Sedlák (CLJ)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Zborovskij, Ch. Genoway, Berezin, Mamkin, Arzamascev – Sexton, Dacjuk (C), Makejev – Macek, Holland (A), Šumakov – Bělousov, P. Kulikov, Bočarov – Ovčinnikov, Obidin, Protapovič – Suslov.

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Will) – Pilut, D. Bodrov, Bailen (A), Karpuchin, Tělegin, Ogurcov, Jevenko – Byvalcev, Kalinin (C), Åberg – Sedlák (A), Hyka, Kravcov – Polygalov, Osnovin, Bobyljov – Švarjov, D. Iljin, Kosov – Avcin.

Rozhodčí: Oskirko, Ravodin – Golovljov, Savenkov.

00:01

00:44
    Vitalij Kravcov se ocitl v dobré šanci, ale nakonec si nedokázal zpracovat kotouč před bránou Jekatěrinburgu.

02:00
    Traktor Čeljabinsk vstoupil do úvodu tohoto utkání velice aktivně, ale tentokrát přišlo právě ze strany hostů zakázané uvolnění.

02:45
    Jaroslav Kosov sice dostal přihrávku na levé straně, ale kotouč si nechal utéct a posléze se tak k němu dostal Avtomobilist.

03:44
    Znovu se puk nachází ve třetině domácího mužstva, kde se vlastně hraje skoro od začátku zápasu.

04:02
    Michail Mamkin posléze zkoušel vypálit od modré, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě a následuje vhazování před bránou hostujícího brankáře Ivana Fedotova.

05:12
    Velmi nebezpečná střela přišla z hole hostujícího hráče zpoza modré čáry a následně byl připraven na dorážku Vjačeslav Osnovin, ovšem ten byl těsně bráněn Iljou Ovčinnikovem a nedokázal trefit volný kotouč před brankovištěm.

05:46
    Lukáš Sedlák posunul kotouč na Tomáše Hyku, který ale přišel o puk v útočném pásmu a dopředu může jít Jekatěrinburg.

06:33
    Znovu přišla rána Michaila Mamkina po přihrávce od Maxima Berezina, ale Ivan Fedotov byl připraven a nadvakrát dokázal zlikvidovat kotouč.

07:47
    Další zakázané uvolnění ze strany Traktoru Čeljabinsk a Ivan Fedotov bude muset být znovu připraven.

08:35
    Domácí si nyní vytvořili dvě dobré příležitosti v rozmezí půl minuty, ale Ivan Fedotov si připisuje další důležité zákroky, především proti skvělé teči Dana Sextona!
    08:35 Ivan Fedotov vychytal nepříjemnou teč Dana Sextona!

09:48
    A znovu si připisuje úspěšný zákrok Ivan Fedotov. Následně přišla další střela domácího hráče, která minula branku.

10:25
    Alexej Vasilevskij se z pravé strany dostal před svatyni soupeře, ale následné zakončení bekhendem skončilo vedle levé tyče.

11:10
    Po dlouhé době dokázal Čeljabinsk udržet kotouč v útočném pásmu, kde se snaží svou kombinací něco vymyslet, ale střela z pravé strany minula svatyni Jakuba Kováře.

12:01
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vladimir Bobyljov – 2 min., držení).

12:28
    Střela ze strany domácích v přesilovce byla zblokována a následně Traktor vyhodil kotouč do bezpečí.

12:58
    Alexej Makejev to tentokrát zkoušel z pravého kruhu, ale Ivan Fedotov byl i nyní připraven a chytil kotouč.

13:18
    Hostům se podařilo vyhodit puk ze své třetiny a Jekatěrinburg musí z útočného pásma ven.

13:40
    Následně si sice Avtomobilist vytvořil dobrou příležitost, ale rána Stanislava Bočarova skončila vedle levé tyče.

14:01

14:32
    Sedlák posunul kotouč na pravé straně Hykovi, ale jeho tvrdá rána skončila na zákroku Jakuba Kováře.

14:56
    Posléze se Jekatěrinburg dostal do rychlého protiútoku, ale ani tentokrát z toho nebyla branka.

15:03
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexandr Protapovič – 2 min., faul kolenem).

15:51
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Hosté bleskově využívají přesilovou hru a otevírají tak brankový účet na 1:0! ALEXEJ BYVALCEV poslal zpoza modré čáry skvělou ránu do pravé šibenice, kde ještě velmi dobře stínil brankáři Sergej Kalinin, ale kotouč netečoval. Asistence: Lawrence Pilut a Pontus Åberg.
    15:51 Alexej BYVALCEV - 0:1

16:37
    Pavel Dacjuk se snažil rychlou přihrávkou dostat svůj tým do protiútoku, ale puk skončil jen na holi soupeře.

17:09
    Traktor Čeljabinsk následně zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale k puku se tentokrát dostali domácí.

18:05
    Alexej Byvalcev se snažil projít středem mezikruží, ale byl natěsno bráněn dvěma obránci a Jekatěrinburg tak jde do protiútoku.

18:49
    Nyní se hraje dlouho bez přerušení a Traktor Čeljabinsk drží kotouč za svou bránou a čeká na vystřídání formace.

19:35
    Jekatěrinburg velmi dobře kombinoval ve třetině soupeře, ale ani jedna ze tří střel neskončila za zády Fedotova.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je u svého konce a Traktor Čeljabinsk vede nad Avtomobilistem Jekatěrinburem 1:0. Zápas je zatím velmi vyrovnaný, ale jsou to hosté, kteří se postarali o zatím jedinou branku, když se v 16. minutě trefil v přesilové hře Alexej Byvalcev.

Další třetina začne přibližně v 15:48.

20:01

20:48
    Čeljabinsk se na začátku druhé periody provinil zakázaným uvolněním a následuje buly před svatyní Fedotova.

21:18
    Znovu se hostům nepodařila rozehrávka a je z toho další zakázané uvolnění.

21:47
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Sergej Šumakov – 2 min., hákování).

22:02
    Nick Bailen pálil z pravé strany, ale jeho pokus byl zblokován domácím obráncem.

22:46
    Znovu přišel pokus ze strany Traktoru, ale Jakub Kovář zatím podruhé nekapituloval.

23:17
    Po vhazování v domácím pásmu se Jekatěrinburgu podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.

23:32
    Lawrence Pilut si udělal místo ke střele, ale jeho rána skončila v moci Kováře.

23:47

24:52
    Dan Sexton předvedl velmi špatnou přihrávku před svou bránou, které mohl využít Vjačeslav Osnovin, ale jeho ránu zlikvidoval Jakub Kovář.

25:50
    Znovu se hraje velmi opatrně a utkání není ve druhé periodě až na přesilovku moc atraktivní.

26:19
    Nyní skončil kotouč pouze mimo hrací plochu a následuje komerční přestávka.

27:20
    Znovu velmi opatrný přístup z obou stran a Čeljabinsk se nijak bezhlavě nežene směrem dopředu.

27:46
    Jakub Kovář raději přikryl kotouč svou lapačkou u pravé tyče a přerušil tak hru.

28:12
    Čároví byli nekompromisní a odpískali tak ofsajd hostujícímu celku. Následuje buly ve středním pásmu.

29:09
    Zatím bylo k vidění ve druhé třetině pouze pět střel, což rozhodně nepřidává na atraktivitě tomuto utkání.

29:34
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Ilja Ovčinnikov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

29:56
    Michail Mamkin dokázal vyhodit kotouč ze své třetiny a Čeljabinsk tak musí z pásma pryč.

30:22
    Tentokrát už ale Traktor držel kotouč ve třetině soupeře a Pontus Åberg pálil z levého kruhu, ovšem jeho rána končí v lapačce Jakuba Kováře.

30:52
    Hosté sevřeli nyní soupeře a Nick Bailen se dostal dvakrát ke střele, ovšem Kovář byl dvakrát připraven a drží Avtomobilist.

31:21
    Hostující mužstvo využívá další přesilovou hru a vede 2:0! Nick Bailen má na této brance obrovský podíl, jelikož našel před bránou hůl VITALIJE KRAVCOVA, od které se kotouč odrazil pod horní tyč. Asistence: Nick Bailen a Tomáš Hyka.
    31:21 Vitalij KRAVCOV - 0:2

31:48
    Jakub Kovář má už od začátku druhé dvacetiminutovky problémy s maskou a nyní si jí musel jít vyměnit.

32:41
    Sergej Šumakov se prodral ke střele, ovšem ta byla zblokována a Jekatěrinburg si musí dál počkat na první branku.

33:13
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí mužstvo snižuje na 1:2! Pavel Kulikov z levé strany našel na druhé straně STANISLAVA BOČAROVA a ten skvěle zakončil k pravé tyči. Asistence: Pavel Kulikov a Maxim Berezin.
    33:13 Stanislav BOČAROV - 1:2

34:12
    Tentokrát se sice Traktor Čeljabinsk dostal do zajímavé šance a mohl jít zpět do dvoubrankového vedení, ovšem Vitalij Kravcov nedokázal překonat Kováře.

34:52
    Maxim Berezin zkoušel nahodit kotouč zpoza modré čáry, ale obrana Traktoru si poradila.

35:30
    Nyní už ale přišla tvrdá rána z hole Maxima Berezina, kterou zblokoval Jaroslav Kosov.

36:10
    Hra se nám nyní dostala do tempa, ovšem Jakub Kovář si poradil se střelou z první od Pontuse Åberga.

37:00
    Traktor Čeljabinsk nestihl vyjet z pásma, než se tam znovu dostal kotouč a je z toho ofsajd.

37:49
    Avtomobilist Jekatěrinburg se snažil projít dopředu po pravé straně, ale nakonec je z toho příliš mnoho hráčů domácích a vyloučení.

38:05
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Sergej Šumakov.

38:45
    Hostující mužstvo drží puk na polovině soupeře, ale pokus zpoza modré skončil na zákroku Kováře a následně domácí vyhodili puk.

39:28
    Traktor jde do vedení 3:1 a i tentokrát je to v přesilové hře! NICK BAILEN nejprve napálil pravou tyč, posléze byl před brankovištěm velký zmatek, ale právě Nick Bailen si všiml volného kotouče, který bleskově dokázal zakončit do svatyně Kováře.
    39:28 Nick BAILEN - 1:3

39:49
    Tomáš Hyka pálil z pravé strany, ale jeho rána skončila nakonec vedle brány soupeře.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Traktor Čeljabinsk vede nad Avtomobilistem Jekatěrinburgem 3:1. Po půl hodině utkání šli hosté do dvoubrankového vedení, když se v přesilovce trefil Kravcov. Odpověď domácích ale přišla už o dvě minuty později ve 34. minutě a prosadil se Bočarov. Nakonec ale půl minuty před koncem třetiny se i tentokrát hosté trefili v přesilové hře, konkrétně to byl Bailen.

Další třetina začne přibližně v 16:43.

40:01

41:06
    Peter Holland dostal přihrávku zpoza brány a následně pálil k pravé tyči, ale tam měl připravenou lapačku Ivan Fedotov.

42:10
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexej Vasilevskij – 2 min., vražení na hrazení).

42:58
    Nebezpečně nahozený kotouč na domácí svatyni, kde se snažil zakončit také Lukáš Sedlák, ale Jakub Kovář udržel kotouč ve své moci.

43:35
    Traktor Čeljabinsk opět drží kotouč na svých holích a snaží se něco vymyslet v přesilové hře.

44:10

45:29
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ivan Fedotov – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk). Trest odpyká Alexandr Avcin.

45:46
    Alexej Vasilevskij vypálil zpoza modré čáry, ale jeho ránu z první viděl a také chytil do lapačky Ivan Fedotov.

45:57
    Peter Holland se dostal do obrovské šance po skvělé přihrávce zpoza brány, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil svatyni Fedotova!
    45:57 Peter Holland selhal ve velké příležitosti!

46:18
    Peter Holland to tentokrát vzal na sebe místo přihrávky na volného Sergeje Šumakova a Jekatěrinburg ani tentokrát nedokázal snížit stav utkání.

47:12
    Posléze se Tomáš Hyka dostal k puku, který posunul na Sedláka a ten držel puk co nejdéle v útočném pásmu.

47:29

48:32
    Jakub Kovář raději přerušil hru, když chytil do lapačky nához z levé strany kluziště.

48:52
    Avtomobilist Jekatěrinburg bude mít další přesilovku, ale zatím to ještě zkouší v šesti.

49:11
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jaroslav Kosov – 2 min., nedovolené bránění).

50:05
    Jekatěrinburgu se stále nedaří vstřelit druhou branku, jelikož Ivan Fedotov předvádí skvělé zákroky.

51:11

52:58
    Opět se domácímu celku nepodařilo projít do útočného pásma a udržet kotouč nějakou chvíli.

53:25
    Ivan Fedotov si poradil se střelou Petera Hollanda a následuje komerční přestávka.

54:02
    Po velké chybě se Pontus Åberg dostal do úniku, ale jeho krásné zakončení vychytal Jakub Kovář!

54:52
    Tentokrát se hosté dopustili nepřesné přihrávky a puk skončil u Jakuba Kováře.

55:33
    Čas se domácím rychle krátí a stále se nemohou dostat do nějakého většího tlaku.

56:02
    Michail Mamkin se sice prodral ke střele od modré, ale Ivan Fedotov puk celou dobu viděl a také vyrazil.

56:58
    Znovu skvělá práce Traktoru v obranném pásmu, ale následně se Čeljabinsk zbytečně dopustil zakázaného uvolnění.

56:58
    Oddechový čas pro domácí.

56:58
    Jekatěrinburg to zkouší v šesti bez brankáře!

57:19
    Hosté dokázali vyhodit kotouč, ale ten letěl pomalu a domácí obránce jej zachytil.

57:50
    Opět se Čeljabinsku podařilo dostat puk ze svého pásma a Jekatěrinburg se ani v početní přesile nemůže dostat do zakončení.

58:20
    Zachar Arzamascev tentokrát dostal přihrávku na modrou, ale posléze vypálil z první vedle brány Fedotova.

58:42
    Avtomobilist nyní sevřel soupeře, ovšem tečovaná střela Hollanda skončila vedle brány.

59:02
    Traktoru se následně podařilo dostat puk ze své třetiny a mohl tak vystřídat formace.

59:18
    Sergej Šumakov se dostal ke střele z levé strany po přihrávce Hollanda, ale jeho ránu zblokoval obránce Čeljabinsku.

59:52
    Domácí snižují na 2:3, ale pouze osm vteřin před koncem a na srovnání bude mít Avtomobilist minimum času a je skoro nereálné dostat tento zápas do prodloužení. Charles Genoway dostal přihrávku od Kulikova zpoza brány a následně vypálil z velkého úhlu k bližší tyči, kde uviděl volný kotouč ANDREJ OBIDIN a dokázal jej dostat za brankovou čáru.
    59:52 Andrej OBIDIN - 2:3

59:57
    Vitalij Kravcov měl před sebou prázdnou bránu, ale jeho ránu zblokoval domácí obránce!

Je konec. Traktor Čeljabinsk zvítězil na ledě Avtomobilistu Jekatěrinburg poměrem 3:2.
    O jedinou branku v první třetině se postaral v 16. minutě v přesilové hře Alexej Byvalcev. Po půl hodině utkání šli hosté do dvoubrankového vedení, když se v přesilovce trefil Kravcov. Odpověď domácích ale přišla už o dvě minuty později ve 34. minutě a prosadil se Bočarov. Nakonec ale půl minuty před koncem třetiny se i tentokrát hosté trefili v přesilové hře, konkrétně to byl Bailen. Osm vteřin před koncem základní hrací doby sice snížil Obidin, ale to už bylo pozdě.

Československá stopa v utkání:
    Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 20 zákroků, 3 góly, 87%
    Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:47
    Tomáš Hyka (CLJ) 0+1, 2 střely, čas na ledě 19:23
    Roman Will (CLJ) 00 minut, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:25:41)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 34. Bočarov (P. Kulikov, Berezin), 60. Obidin (Ch. Genoway, P. Kulikov) – 16. Byvalcev (Pilut, Åberg), 32. Kravcov (Bailen, Hyka), 40. Bailen

Rozhodčí: Oskirko, Ravodin – Golovljov, Savenkov