Michalovce – Košice 3:1 (kon.) | Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 4:6 (kon.) | Detva – Zvolen 3:1 (kon.)
Trenčín – Nové Zámky 2:3 (po pr.) | Nitra – HC Slovan 1:4 (kon.) | Poprad – Miskolc 2:4 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Úterý 22.12.2020, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 23. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vianočné sviatky už sú tesne pred dverami, ale kým hokejisti Tipos extraligy budú môcť myslieť na oddych, čaká ich ešte jeden zápas. V Trenčíne uvidíme zaujímavý šesťbodový zápas susedov v tabuľke.

Dukla Trenčín je na siedmej priečke s 30 bodmi a skóre 69:62, v poslednom období strieda výhry s prehrami, z posledných piatich stretnutí vybojoval tím trénera Pardavého 7 bodov. V nedeľu otáčal výsledok s Nitrou. Prehrával doma už 1:4, ale siedmimi gólmi súpera zničil v druhej polovici zápasu a vyhral 8:5. Slabšia defenzíva bola spojená aj s maródkou v zadných radoch, kde tímu chýbali Starosta, Lemcke, E.Švec, Sládok aj Stacha. Nastúpiť teda museli aj traja juniori.

Nové Zámky po dobrom úvode súťaže zažívajú horšie obdobie, posledných päť zápasov prehrali a z posledných ôsmich vyhrali len jeden duel. Na slabšie výsledky reagovalo vedenie klubu angažovaním útočníka Juraja Majdana, ktorý naposledy pôsobil v Michalovciach, ale neuchytil sa. V Zámkoch si od neho sľubujú zlepšenie ofenzívy, v posledných troch dueloch strelili Býci len dva góly. Ohlásené boli aj zámorské posily – obranca Jeffrey King a útočník Slater Doggett.

V doterajšom priebehu súťaže sa tímy stretli dvakrát, Nové Zámky vyhrali doma 5:1 (Góly: Holovič, Rogoň, Obdržálek, Seppänen 2 – Hecl), v odvete v Trenčíne boli úspešnejší domáci v predĺžení 5:4 (Góly: Ackered 2, Chromiak, Stacha, Kettunen – Holovič 2, Bajtek, Rogoň).

Lídri produktivity:

Dukla: Oliver Okuliar 26 bodov (9+17), Calle Ackered 20 (7+13), Marek Hecl 18 (9+9)
    Zámky: Petr Obdržálek 18 (10+8), Filip Bajtek 15 (6+9), Janne Seppänen 15 (6+9)

Úvodné zostavy:

Dukla Trenčín: LaCouvee, Valent – Ilenčík, Ackered, T.Bokroš, J.Urban, Rajnoha, Zeleňák, M.Chatrnúch – Berisha, Kettunen, Okuliar – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kukuča, Rehuš, Valach – Sádecký, J.Švec, Ferényi- J.Haščák

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho, Lackovič – Holenda, Hain, Ordzovenský, M.Drtina, Västilä, Šeliga, P.Mikuš, Tóth – Ondrušek, Seppänen, Bajtek – Okoličány, Holovič, Števuliak – M.Roman, Doggett, Majdan- Fereta, Embrich, Rogoň

Rozhodca: Baluška, Valach – Valo, Synek.

Hostia v zelených dresoch, v ich bránke HENRI KIVIAHO. V domácej svätyni uvidíme CONNORA LACOUVEE, jeho tím obliekol žlté dresy.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:28
    Kiviaho hneď v permanencii, Akcered vystrelil od modrej, Okuliar s Kettunenom clonili pred bránkou, ale obrancovia svojmu brankárovi pomohli.

01:18
    Urbanovu vyrazenú strelu sa snažil bekhendom doraziť Bezúch, ale dorážka nemala potrebnú razanciu.

01:55
    Domáci zatiaľ aktívnejší, Zámky sa snažia otupiť úvodný tlak Dukly.

02:30
    Aj hostia prvýkrát v útoku, Hainov pokus od modrej ale nemieril na bránku.

02:58
    Hain s pukom obkrúžil bránku a skúsil zasunúť puk, LaCouvee bol pripravený.

03:23
    Dve striedania sa udržali Býci v tretine Trenčanov, ale zakončoval len Holenda od modrej, aj to nepresne.

03:49
    Nepresný pokus o rozohrávku v podaní hostí, je z toho zakázané uvoľnenie.

03:52
    Rajnoha to skúsil od mantinelu, ale Kiviaho mal voľný priestor a puk dobre videl.

04:15
    Bezúch s Heclom zaviezli puk do pásma, potom dobre zabojoval Ordzovenský, puk pri mantineli získal a vyhodil z pásma.

05:07
    Urban poslal puk od modrej, po teči sa dostal k Valachovi, ktorý mohol spomedzi kruhov strieľať, nedokázal prekonať dobre postaveného brankára hostí.

05:09
    Švec vyhral buly, Sádecký okamžite strieľal, Kiviaho stlmil puk na ramene.

05:32
    Trenčín dal gól!
    Rogoň po náraze na mantinel pomaly korčuľoval na striedačku, domáci zaútočili a prečíslili súpera, spomedzi kruhov sa presadil NICOLAS FERÉNYI.
    Asistencie: Boris Sádecký, Vojtech Zeleňák

05:42
    Dukla pri chuti, Okuliarovo nahodenie Kiviaho na dvakrát prikryl.

06:01
    Seppänen zachytil zlú rozohrávku domácich, ale potom sám urobil chybu a prihral hráčovi mimo pásmo, takže bol z toho ofsajd.

06:33
    Rajnoha strieľal od modrej, Kiviaho puk schoval v lapačke. Pre postavenie trenčianskeho hráča v bránkovisku navyše domáci stratili pásmo.

07:18
    Doggett získal puk pri mantineli, ale potom dlho čakal a nerozhodného Kanaďana obral o puk Ackered.

08:39
    Štvrtý útok Dukly strávil striedanie v pásme súpera, ale bez strely na bránu.

08:48
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Šeliga – 2 min., sekanie).

09:06
    Dukla v presilovke stratila pásmo a musí to skúšať opäť od svojho brankára.

09:46
    Prechod do útočného pásma je v podaní Dukly dlhodobo veľmi zlý, na tom rozhodne musia na tréningoch potrénovať. Aj teraz už tri pokusy o prechod a usadenie v pásme neúspešné.

10:43
    Paukovček to najprv skúsil sám spoza bránky, ale nedostal puk za Kiviaha, o chvíľu pripravil dobrú pozíciu spoza bránky pre Kukuču, ten pálil pohotovo, ale Kiviaho bol dobre postavený.

10:48
    Hostia v plnom počte.

10:57
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sádecký – 2 min., nedovolené bránenie).

11:56
    Takmer minútu kombinovali hostia v pásme, ale bez strely, následne Majdanova prihrávka prešla do stredného pásma.

12:02
    Seppänen vnikol naspäť do útočnej tretiny, spomedzi kruhov aj vystrelil, LaCouvee si pripísal úspešný zákrok.

12:53
    Dva pokusy Doggetta v závere presilovky, prvý do brániaceho hráča, druhý trochu zbytočný v ťažkej pozícii, mohol prenechať lepšie postavenému spoluhráčovi.

12:57
    Domáci v plnom počte.

13:46
    Bokrošova strela od modrej stečovaná mimo bránku.

15:00
    Roman sa oprel do puku na ľavom krídle, ale strela mu nesadla, prízemný puk LaCouvee pokryl bez problémov.

15:20
    Seppänen pri prechode do útočného pásma neustál súboj, preto sa ocitol v postavení mimo hry.

16:20
    Embrich najprv prihrával Rogoňovi pred bránku, ten nedostal puk cez brankára, potom Embrich mal možnosť páliť spomedzi kruhov, ale puk poslal na bránku len jemne.

17:20
    Po odraze puku takmer mal tutovku domáci tím, Paukovček posúval puk na voľného Hecla, v poslednej chvíli skvele zahral ležiaci Drtina a puk zachytil hokejkou.

19:10
    Štvrtý útok hostí síce dlhšie pobudol v útočnom pásme, ale brániaci hráči vytláčali Zámčanov k mantinelom, k ohrozeniu bránky neprišlo.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:50
    Kettunen spätnou prihrávkou spoza bránkovej čiary prenechal Okuliarovi, ten neprekonal Kiviaha.

21:29
    Hecl poslal puk do jazdy Bezúchovi, ten v pásme nemal komu prihrať, tak skúsil vystreliť z uhla, Kiviaho radšej prerušil hru, lebo jeho spoluhráči potrebovali dostriedať.

22:25
    Rajnohov pokus od modrej prešiel až na bránku, nik ho nedokázal tečovať, Kiviaho vyrazil puk do bezpečia.

23:38
    HC Nové Zámky dali gól!
    Obranca Chatrnúch nastrelil na modrej PATRIKA ROGOŇA, ten tak získal puk a ušiel do samostatného úniku. Pred LaCouveem zvolil strelu a podarilo sa mu brankára prekonať.

24:44
    Rehuš zabrzdil v útočnom pásme, prihral rozbehnutému Valachovi, ale ten vo výbornej pozícii nedokázal poriadne vystreliť.

26:22
    Kettunen sa dostal k odrazenému puku a takmer do šance, ale potom ho atakoval Holenda a k zakončeniu ho nepustil.

26:34
    LaCouvee dobre čítal hru a nepustil hokejkou prihrávku Seppänena do šance.

27:30
    Prvý útok Dukly zavrel súpera do obranného pásma, ale Okuliarov teč Urbanovej strely letel tesne mimo.

28:45
    Ackered manévroval s pukom pred útočnou modrou, zaznel hvizd, čiarový rozhodca sa ospravedlňuje, upískol sa.

29:01
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ferényi – 2 min., krosček).

29:20
    Västilä mieril od modrej privysoko, následne hostia stratili útočné pásmo.

30:59
    V závere presilovky neuspel strelou z ľavého kruhu Holovič, potom mal možnosť Holenda, ale do strely mu skočil Zeleňák.

31:14
    Ferényi hneď po návrate ide naspäť na trestnú, dokonca na 4 minúty. Obrovská nedisciplinovanosť mladého útočníka Dukly.

31:14
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ferényi – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

31:20
    Hneď po buly v šanci pred bránkou Embrich, ale LaCouvee sa natiahol a nedovolil mu zasunúť puk do bránky.

32:25
    Trenčania sa dobre bránia a vyhadzujú puky,

33:01
    Švec vystihuje rozohrávku hostí a odpaľuje puk až ku Kiviahovi.

33:29
    Už takmer dve minúty sa Zámky márne snažia o vytvorenie tlaku v útočnom pásme.

33:55
    Nahodený puk zachytil LaCouvee, ale prihral rovno na hokejku Västilu. Ten strieľal vysoko.

34:35
    Hainov pokus od modrej LaCouvee vytesnil do bezpečia.

34:58
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Rehuš – 2 min., hákovanie).

34:58
    Presilovka hostí pokračuje, Rehušov faul dáva 16 sekúnd dvojnásobnej prevahy pre Býkov.

35:09
    Drtina dvakrát v krátkom slede vypálil a obe strely zvonili na žŕdkach trenčianskej brány. Smola pre českého beka a šťastie pre LaCouveeho,

35:33
    Dukla sa už bráni vo štvorici a vyhadzuje puk.

36:11
    Dlho udržali forčekujúci Trenčania Zámky dokonca v ich obrannom pásme, až prišlo zakázané uvoľnenie.

36:40
    Bajtek pristavil puk Doggettovi, ten švihom vystrelil z pravého kruhu, puk bol zrazený na ochrannú sieť.

36:58
    Po takmer ôsmich minútach Trenčania v plnom počte, Zámky nevyužili dlhú presilovku, čo ich môže mrzieť.

38:47
    Prvý útok Dukly manévroval v útočnom pásme, pokus Kettunena nemieril na bránu.

39:45
    Urban výborným pasom vysunul do jazdy Bezúcha, ten sa už už dostával svojou rýchlosťou za posledného obrancu, ale v poslednej chvíli bol faulovaný.

39:46
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Okoličány – 2 min., hákovanie).

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V úvode tretej tretiny bude pokračovať presilovka domáceho tímu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:07
    Nastrelením z diaľky získali domáci buly v útočnom pásme.

40:22
    Ackeredova strela bola nepresná a minula bránku.

40:34
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Rogoň – 2 min., sekanie).

40:34
    Presilovku o dvoch hráčov Dukla začína prehratým buly a strateným pásmom.

41:07
    Berisha s Ackeredom si pri dvojnásobnej výhode prihrávali a pálili. Prvé strely oboch boli neúspešné, následne CALLE ACKERED už mieril presne k žrdke
    Asistencia: Aaron Berisha.

42:05
    Druhá časť presilovky nebola zo strany Trenčanov najlepšia, Bokroš nakoniec pálil z nepripravenej pozície, Kiviaho úspešne zakročil.

42:20
    Po Kettunenove prihrávke zakončoval spred bránkoviska Berisha, ale puk moc pridvihol.

42:34

43:32
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sádecký – 2 min., podrazenie).

43:32
    Faul v strednom pásme dáva presilovkovú šancu opäť hosťom. V druhej tretine nevyužili 8 minút presilovky, budú teraz úspešnejší?

44:40
    Doggettovo zakončenie spomedzi kruhov zblokované, Števuliak mal dobrú parketu na ľavom kruhu, ale prudkým príklepom míňa bránku.

44:50
    Po strate pásma pokus o jeho znovuzískanie, ale ofsajd pri prechode modrou, ešte 41 sekúnd pre hostí.

45:32
    Početné výhody dnes Nové Zámky nehrajú dobre.

46:32
    Strela Ackereda od modrej bola zblokovaná, podobne dopadol aj Berishov pokus z pravého kruhu.

46:55
    Rogoň mieril k bráne po ľavej strane, napriahol, ale pri strele zlomil hokejku. Bezmocne rozhodil rukami a išiel striedať.

47:45
    Pri strele Okoličányho toho trenčiansky brankár moc nevidel, len sa snažil vykryť čo najviac priestoru. Na jeho šťastie bol puk zblokovaný.

48:46
    Hostia sa snažia o vyrovnanie, ale teraz pri založení útoku boli nepresní – icing.

50:00
    Bokroš prudko vystrelil od modrej, ale puk len zadunel o zadný mantinel.

50:36
    Trenčania prerušili v strednom pásme rozohrávku hostí a išli do prečíslenia, Ferényi posunul puk Sádeckému, ten išiel sám proti Kiviahovi, ale blafákom ho nedokázal prekonať.

52:12
    Hainova strela od modrej bola zblokovaná, puk sa odrazil pred Okoličányho, ten si dobre potiahol ešte do lepšej pozície, no LaCouveeho neprekonal.

53:40
    Výborné striedanie prvej formácie Dukly, horelo to pred Kiviahom, keď Berisha šikovne predložil puk Kettunenovi, ten zakončoval do odkrytej brány, ale skvelý reflex Kiviaha puk zastavil v ceste do brány.

55:12
    LaCouvee urobil menšiu chybu, keď puk nechal za bránkou, hoci obranca to nečakal, Števuliak puk získal a po prihrávke pred bránkovisko sa presne trafil SAMUEL HAIN.
    Asistencia: Patrik Števuliak

57:20
    Bezúch spoza bránky zamieril s pukom medzi kruhy a z otočky vystrelil, ale puk za Kiviaha nedostal.

57:44
    Bokrošova rana po vyhratom buly bola síce prudká, ale nepresná.

58:50
    Prvý útok Dukly sa usadil v tretine, Kettunen poslal na modrú Ilenčíkovi,ale jeho strela nemala potrebné parametre.

59:55
    Hostia spokojní s remízou, v závere už sa nehnali dopredu, ale držali puk vo svojom pásme, nechceli riskovať stratu bodu.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

62:34
    Dlho brankári nemuseli zasahovať v predĺžení, ktoré bolo skôr opatrnejšie, nakoniec hostia rozhodli, Bajtek prihral na pravý kruh PATRIKOVI ŠTEVULIAKOVI a ten zavesil pod hornú žrdku.
    Asistencie: Filip Bajtek, Markus Västilä

Nové Zámky v závere základnej časti vyrovnali po nedorozumení LaCouveeho s obrancami a v predĺžení zaznamenali rozhodujúci gól, takže domov si odvážajú dva body. (20:22:02)

Marián Vychovalý

Branky a nahrávky: 6. Ferényi (Sádecký, Zeleňák), 42. Ackered (Berisha) – 24. Rogoň, 56. Hain (Števuliak), 63. Števuliak (Bajtek, Västilä)

HK DUKLA Trenčín: LaCouvee – Ilenčík, Ackered, T.Bokroš, J.Urban, Rajnoha, Zeleňák, M.Chatrnúch – Berisha, Kettunen, Okuliar – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kukuča, Rehuš, Valach – Sádecký, J.Švec, Ferényi- J.Haščák
    HC MIKRON Nové Zámky: Kiviaho – Holenda, Hain, Ordzovenský, M.Drtina, Västilä, Šeliga, P.Mikuš, Tóth – Ondrušek, Seppänen, Bajtek – Okoličány, Holovič, Števuliak – M.Roman, Doggett, Majdan- Fereta, Embrich, Rogoň

Rozhodčí: Baluška, Valach – Valo, Synek