Carolina – Chicago 1:2 (po pr.) | Boston – NY Rangers 4:0 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 1:2 (kon.)
Pittsburgh – Buffalo 8:4 (kon.) | Toronto – Montreal 5:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:6 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Chicago Blackhawks
Pátek 07.05.2021, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To už je z mojí strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (03:52:14)

Petr Mrázek (CAR) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6 %, odchytal 62:02

Dominik Kubalík (CHI) – 0+1, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:13
    David Kämpf (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:45

Kdo se postavil do brankoviště?
    Collin Delia (CHI) – 36 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,3 %, odchytal 62:02

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 37:27 (16:9, 10:9, 10:8 – 1:1)
    Zblokované střely – 14:17
    Vyhraná vhazování – 35:24
    Trestné minuty – 2:2
    Hity – 24:36

Hokejisté Caroliny poměrně překvapivě podlehli Chicagu 1:2 v prodloužení. Hosté tak přerušili sérii šesti porážek v řadě, Canes naopak neprodloužili pět utkání dlouhou šňůru výher.

Sledovali jsme zajímavý duel s množstvím šancí a skvělými brankáři. V 10. minutě poslal Carolinu do vedení ve vlastním oslabení Martin Nečas a dlouho se zdálo, že by jeho zásah snad mohl být i vítězný. Tři minuty před koncem však hostující obránce Riley Stillman tečoval střelu Sutera a svým prvním gólem v NHL vyrovnal. V prodloužení pak byli šťastnější Blackhawks, o jejichž výhře rozhodl přesnou střelou Alex DeBrincat.

62:02 Alex DEBRINCAT - 1:2

62:02
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hosté v prodloužení vítězí! Dominik Kubalík přenechal na útočné modré zadovkou puk ALEXOVI DEBRINCATOVI. Ten s ním vjel do pásma, přes bránícího Trochecka si ho navedl mezi kruhy a prudkou střelou švihem na vyrážečku nedal Mrázkovi šanci zasáhnout – 1:2. Asistence: Dominik Kubalík a Wyatt Kalynuk.

60:50
    Nyní pálil z levé strany mimo Sebastian Aho.

60:32
    Dougie Hamilton pálil z vrcholu pravého kruhu. Delia byl na svém místě.

60:01

Ve třetí třetině se prosadili jen hosté. Riley Stillman tečoval střelu Piuse Sutera a tři minuty před koncem srovnal na 1:1. Bude se tedy prodlužovat.

60:00

59:56
    Asi poslední zakončení zápasu patřilo Davidovi Kämpfovi, který se v útočném pásmu uvolnil, netrefil ale domácí branku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny.

58:41
    Philipp Kurashev v rychlosti obkroužil domácí branku a Mrázek si musel připsat další zákrok.

58:22
    Pius Suter se nyní natlačil do zakončení z pravého křídla. Puk skončil pod Mrázkovou lapačkou.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Nečas (Hakanpää) – 57. Stillman (Suter), 63. DeBrincat (D. Kubalík, Kalynuk)

Carolina Hurricanes: Mrázek (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Hakanpää, Bean – T. Teräväinen, Aho, A. Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Fast, J. Staal (C), Foegele – Geekie, Lorentz, M. McCormick.
    Chicago Blackhawks: Delia (Lankinen) – C. Murphy (A), Stillman, Regula, Keith (A), Kalynuk, Zadorov – P. Kane (A), Suter, DeBrincat – Hagel, Kurashev, D. Kubalík – Hinostroza, Kämpf, Gaudette – Connolly, Entwistle, Hardman.

Rozhodčí: Hanson, Hebert – Gawryletz, Gibbons