Carolina – Chicago 1:2 (po pr.) | Boston – NY Rangers 4:0 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 1:2 (kon.)
Pittsburgh – Buffalo 8:4 (kon.) | Toronto – Montreal 5:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:6 (kon.)
konec
New York Islanders
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
New Jersey Devils
Pátek 07.05.2021, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Tři hvězdy utkání

  Michael McLeod (NJD)
  1+0
  Pavel Zacha (NJD) 1+0
  Anthony Beauvillier (NYI) 1+0 (03:31:52)
   
  Kdo se postavil do brankoviště?

  Semjon Varlamov (NYI)
  23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92%, odchytal 58:28
  Mackenzie Blackwood (NJD) 32 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97%, odchytal 60:00
   
  Československá stopa v utkání

  Pavel Zacha (NJD) 1+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:55
  Marián Studenič (NJD) 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 10:38
   
  Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím New Jersey Devils, které svého soupeře porazilo poměrem 2:1. Třetí třetina nám přinesla poměrně nezáživnou podívanou, která moc vyložených šancí nenabídla. Domácí se pokoušeli s výsledkem něco udělat, jenomže celou dobu naráželi na pozornou obranu soupeře, která dnes dopustila pouze jednu inkasovanou branku. Domácí se v závěru zápasu pokoušeli o hru bez brankáře, která ale vyrovnání nepřinesla.
   
  Konec zápasu.
   
  59:32
  Oddechový čas pro domácí.
   
  59:30
  Domácí mají velký tlak, jenomže je to bez střely.
   
  59:00
  Minuta do konce třetiny.
   
  58:49
  Po jednom ze soubojů zůstal na zemi ležet hostující Boqvist, hra je přerušena.
   
  58:30
  Domácí hrají v šesti!
   
  58:13
  Hosté znovu zatáhli kotouč do pásma soupeře, kde na případnou teč čekal Foote. Nakonec puk směřoval vedle branky a Varlamov tak nemusel zasahovat.
   
  57:25
  Do protiútoku se nyní dostávala domácí dvojice. Nelson si stáhl puk na bekhend, nahrávku na Beauvilliera ovšem dokázal zneškodnit vracející se protihráč.
   
  56:07
  Varlamov poměrně dlouhou dobu čeká na nějaký vážnější zákrok, ani tentokráte se to nepovedlo. Domácí se daleko nedostali a následoval odpal za branku.
   
  55:16
  Hosté se po delší době dostali na chvíli na druhou stranu, kde se málem do zakončení protáhl Hughes. Na poslední chvíli ho dokázal čistě zastavit Mayfield.
   
  54:25
  Zajac poměrně jednoduše dostal puk na druhou stranu, kde nakonec Blackwood zasahoval. Nejednalo se o nic vážného, znovu se bude muset vhazovat.
   
  53:07
  Pulock se nakonec dostal ke druhému střeleckému pokusu, jenomže znovu mířil vedle hostující branky. Brankář Blackwood tak nemusel ani jednou zasahovat.
   
  52:31
  Hodně prostoru měl u modré čáry obránce Pulock, který ale mířil vedle.
   
  52:17
  Následně to sebe vzal domácí Bailey, který nahrával k opačnému mantinelu, kde se nacházel Nelson. Domácí celek se přesto nemůže dostat k zakončení.
   
  51:05
  Do protiútoku se dostával hostující Thompson, kterému ovšem uskočil kotouč daleko od hokejky. Přesto jsme sledovali nahození, které putovalo vedle branky.

  David Suchý

  Branky a nahrávky: 26. Beauvillier (Mayfield, B. Nelson) – 15. Zacha (Bratt, Hischier), 36. M. McLeod (Severson, R. Murray)


  New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, Coburn – Palmieri, Barzal, Zajac – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Johnston – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
  New Jersey Devils: Blackwood (Wedgewood) – Severson (A), R. Murray, C. Carrick, Butcher, Tennyson, Bahl – Šarangovič, J. Hughes, Kuokkanen – Bratt, Hischier (C), Zacha (A) – Bastian, M. McLeod, J. Boqvist – Studenič, Tyce Thompson, Foote.

  Rozhodčí: Rank, Walsh – Daisy, Pancich